Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2016., 14:28   #1221
ja sam rođena slavonka (istočna slavonija), ali veći dio svog života živim u Zagrebu. Prihvatila sam nove izraze i zadržala stare, a to ponekad urnebesno zvuči. I dan danas govorim pendžer, ali lupim i kaj u govoru. Uostalom, u Zagrebu je moj dom i tu se osjećam doma. Isto volim koristiti i dalmatinske izraze, npr. kada sam u Splitu, ne idem u restoran kod Fife, nego U Fife. Svašta sam ja u stanju pomiješati u govoru, ali opet s bliskim ljudima koji me znaju, poslovno uvijek i bez iznimke koristim standardni hrvatski jezik. Iako volim te različitosti u govoru i nastojim naučiti što više novih riječi. U govoru čak koristim i patike, gaće, trenerka, ali ponavljam, svaki dan sam u nekakvom drugačijem raspoloženju
Ipak, ne razumijem i ne mogu prihvatiti ovakvo oslovljavanje bilo koga: Jeste danas jela, bila, kupila i sl. to stvarno ne kužim....
zelazny is offline  
Old 08.08.2016., 10:41   #1222
slajo
Dlapek is offline  
Old 09.08.2016., 07:47   #1223
Slambos
altheasun is offline  
Old 14.08.2016., 14:23   #1224
kotlovina, naglasak na 1.slogu
ekaliopa is offline  
Old 14.08.2016., 22:48   #1225
Treba. Kao izraz koji označuje ženu.
Klimava is offline  
Old 24.08.2016., 16:00   #1226
^ Slazem se!

Brate ( oslovljanje druga, drugarice, cak i roditelja )
Gornjak ( pretezno se koristi u Vojvodini, za gornji deo trenerke ili za teksas jaknu )
Za poneti, umesto Za nosenje ( kod nas potpuno gramaticki nepravilno! )
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Old 26.08.2016., 16:34   #1227
izraz 'tu tam'

ili je je tu ili je tam!
jebozovna is offline  
Old 31.08.2016., 09:40   #1228
curke
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Old 31.08.2016., 20:51   #1229
svašta nešto
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 01.09.2016., 01:22   #1230
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
curke
Da!

moreno
GO
isabella01 is offline  
Old 01.09.2016., 05:14   #1231
maltretiranje nekoga zbog naglaska. Zagrepčani su tu najviše izloženi kritici.
a svi ostali su rođeni s urođenom manom "točnog" naglašavanja?

"odmoriti" - umjesto "odmoriti se".
"zaredom" ... već treću godinu zaredom...
Ardie is offline  
Old 02.09.2016., 12:50   #1232
Quote:
Ardie kaže: Pogledaj post
maltretiranje nekoga zbog naglaska. Zagrepčani su tu najviše izloženi kritici.
a svi ostali su rođeni s urođenom manom "točnog" naglašavanja?
određene "struje" nameću tu maltretažu, zato i čujemo kotlovina, umjesto kotlovina, i to spikerica u Dnevniku, nedajbože da naglasiš/naglasiš drugi ili treći slog, sve se seli na prvi, onako kako nikad nismo izgovarali neke riječi. ili se pak "neprirodno" preseli na drugi, tamo gdje se desetljećima (barem) stavljalo na prvi (ili treći). i tako ukrug...

smiješno mi je kako novinari izgovaraju imena nekih sela i gradova, recimo u Zagorju, ono, pa ništa se neće dogoditi ako izgovoriš onako kako oduvijek izgovaraju žitelji tih mjesta, i svi ostali, a to kvazi "književno" izgovaranje tako grebe uši, i ispadneš smiješan, a ne "načitan".

čekam da čujem reportažu iz, na pr, Korenice.
ekaliopa is offline  
Old 04.09.2016., 08:06   #1233
chilati
arenx is offline  
Old 04.09.2016., 23:03   #1234
uvrijeda ( dokumentarac o Majci Terezi)
ekaliopa is offline  
Old 11.09.2016., 21:36   #1235
Riječ "znači", koja se danas toliko često koristi kao poštapalica koju svi - od djece u vrtićima do doktora znanosti, pa i predsjednika/ce države - koriste u svakoj drugoj rečenici - bez ikakve potrebe, osim afektiranja, jer misle da tako djeluju pametnije.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Old 11.09.2016., 22:32   #1236
diljem

počinje me nervirati, nema racionalnog objašnjenja.
ekaliopa is offline  
Old 12.09.2016., 11:20   #1237
Mislim da.

Kad bi nogometašima i nogometnim trenerima zabranili da to govore ne bi mogli spojiti jednu jedinu rečenicu.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Old 15.09.2016., 22:49   #1238
KIKAČI WTF? To je zagrepčanima riječ za djecu?? Užas
TheAria is offline  
Old 15.09.2016., 23:41   #1239
je, baš odvratna riječ
arenx is offline  
Old 16.09.2016., 10:00   #1240
Koje vas riječi posebno živciraju?

^ jos gore je limači
I limači i limačice, klinci i klinceze..osobito u stupidnim hr emisijiama za djecu voditelji naprosto obozavaju to koristiti.
__________________
[B]I chose an eternity of this Like falling angels
The world disappeared Laughing into the fire
Is it always like this? [/B]
Alice Of Mercy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.