Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2012., 10:17   #6101
Quote:
tommy6865 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Znaci ovako. Po zanimanju sam racunalni tehnicar za strojarstvo. Imam 21 godinu i zanima me rad van cro. Zasto?! Pa ovako. Vidio sam da su mnogi u ovoj temi pisali da ako zelis raditi da ces naci posao i kod nas, al ti izgleda nisu radili kod nas. Bio sam preko 50 razgovora za posao samo zadnjih godinu dana. Posao trazim od kraja srednje znaci vec 3 godine. Posto nemam radnoga iskustva, nitko me ne zeli zaposliti, a radio bih bilo sta. Ovo tu sve kod nas je jad i bijeda. Sestra mi isto ne moze naci posao. Bila je na razgovoru za cistacicu, nisu je zaposlili jer je prekvalificirana. I onda ti dobi posao. Rade bi radio vani za crkavicu, nego zivio vise u ovoj pokvarenoj zemlji.. Koju zemlju mi preporucujete? I gdje vi trazite poslove van cro? ja ne mogu nista naci.. Hvala.
mislim da je bilokoja zemlja bolja nego hrvatska.
ovisi koji jezik znaš- ako znaš malo ili dobro ili jako dobro njemački-. odi u njemački, austriju, švicarsku.
ako znaš engleski, možda kanada, australija?

ja sam nedavno ošla tražit si poso u njemačkoj (završila građ.fax, isto bez iskustva, i u hr. nisam mogla nać nikakav poso.. slala sam zamolbe na sve moguće poslove, al mi većinom nisu nikad ni odgovorili, a kamo i da me na razgovor zovu.. u 90% slučajeva traže 3 ili 5 godina iskustva ili 1 godinu sa položenim stručnim ispitom!)
i ne mogu opisat kolko sam se iznenadila kolko u njemačkoj ima posla! nisam uopće uspejla prelistat sve oglase, jer ima barem 10ak velikih stranica sa raznim poslovima..i dok sam krenila slat zamolbe, poslala nekih 20ak, dobila sam već poziv na razgovor.. bila na 3 razgovora, u međuvremenu me zvali na još 2, al sam dotle već prihvatila jedan poso u struci, moj smjer za super plaću (barem meni zvuči super). bez iskustva. i ono..nisam mogla vjerovat kako je to brzo sve išlo
sad čekam papire da mi se srede i nadam se da će to ić kolko tolko brzo i da neće bit zajebancije.
uglavnom. kako sam vidila na oglasima, u njemačkoj traže dosta i tehničara, i bez iskustva ljudi i pripravnika i praktikanata i svega. strojarstvo je tamo jako razvijeno i u toj struci se inženjera npr. traži jako puno, a sigurno se i za tehničara može nać.
https://jobboerse.arbeitsagentur.de/...tionaktiv=true
http://www.monster.de/
http://www.jobscout24.de/

evo ti neke stranice sa poslovima.. jebiga, ne znam točno kako bi prevela taj tvoj posao- ti si onda računalni tehničar? a ne strojarski tehničar?
ako imaš familiju ili nekog poznanika ili nešto u nekoj državi, odi tamo najbolje..to ti je najlakše..jer je ovako zajebano za smještaj.
npr. ako želiš radit u njemačkoj ili austriji, moraš si prvo i najbitnije nać poso- možeš zamolbe slat preko mejla (ako trebaš upute kako slat zamolbe, moš poslat poruku meni, pa objasnim), i onda kad te zovu na razgovor, doputuješ tamo jebiga , popričate i ako je tražena struka, jako su dobre šanse da te prime (jako jako jako dobre).
a od dokumenata ti treba putovnica, zdravstvena, radni ugovor, ugovor da iznajmljuješ stan u njemačkoj (zato najbolje imat nekog rođaka ili prijatelja, da ti to ispuni)..i slika i diploma i svjedodžbe..to je otprilike to.. a papiri bi trebali bit gotovi za oko mjesec dana ili tako. nisam sigurna
seronjaa is offline  
Old 21.02.2012., 12:38   #6102
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
mislim da je bilokoja zemlja bolja nego hrvatska.
ovisi koji jezik znaš- ako znaš malo ili dobro ili jako dobro njemački-. odi u njemački, austriju, švicarsku.
ako znaš engleski, možda kanada, australija?

ja sam nedavno ošla tražit si poso u njemačkoj (završila građ.fax, isto bez iskustva, i u hr. nisam mogla nać nikakav poso.. slala sam zamolbe na sve moguće poslove, al mi većinom nisu nikad ni odgovorili, a kamo i da me na razgovor zovu.. u 90% slučajeva traže 3 ili 5 godina iskustva ili 1 godinu sa položenim stručnim ispitom!)
i ne mogu opisat kolko sam se iznenadila kolko u njemačkoj ima posla! nisam uopće uspejla prelistat sve oglase, jer ima barem 10ak velikih stranica sa raznim poslovima..i dok sam krenila slat zamolbe, poslala nekih 20ak, dobila sam već poziv na razgovor.. bila na 3 razgovora, u međuvremenu me zvali na još 2, al sam dotle već prihvatila jedan poso u struci, moj smjer za super plaću (barem meni zvuči super). bez iskustva. i ono..nisam mogla vjerovat kako je to brzo sve išlo
sad čekam papire da mi se srede i nadam se da će to ić kolko tolko brzo i da neće bit zajebancije.
uglavnom. kako sam vidila na oglasima, u njemačkoj traže dosta i tehničara, i bez iskustva ljudi i pripravnika i praktikanata i svega. strojarstvo je tamo jako razvijeno i u toj struci se inženjera npr. traži jako puno, a sigurno se i za tehničara može nać.
https://jobboerse.arbeitsagentur.de/...tionaktiv=true
http://www.monster.de/
http://www.jobscout24.de/

evo ti neke stranice sa poslovima.. jebiga, ne znam točno kako bi prevela taj tvoj posao- ti si onda računalni tehničar? a ne strojarski tehničar?
ako imaš familiju ili nekog poznanika ili nešto u nekoj državi, odi tamo najbolje..to ti je najlakše..jer je ovako zajebano za smještaj.
npr. ako želiš radit u njemačkoj ili austriji, moraš si prvo i najbitnije nać poso- možeš zamolbe slat preko mejla (ako trebaš upute kako slat zamolbe, moš poslat poruku meni, pa objasnim), i onda kad te zovu na razgovor, doputuješ tamo jebiga , popričate i ako je tražena struka, jako su dobre šanse da te prime (jako jako jako dobre).
a od dokumenata ti treba putovnica, zdravstvena, radni ugovor, ugovor da iznajmljuješ stan u njemačkoj (zato najbolje imat nekog rođaka ili prijatelja, da ti to ispuni)..i slika i diploma i svjedodžbe..to je otprilike to.. a papiri bi trebali bit gotovi za oko mjesec dana ili tako. nisam sigurna
Pozdrav svim forumašima!
Naime, čitam već neko vrijeme forum i onako povremeno sam razmišljo o odlasku u njemačku, i tako iz dana u dan, već i godina ,a stanje u hrvatskoj isto, pa tako i u firmi u kojoj sam trenutno zaposlen. Inače sam građevinski inženjer i bavim se projektiranjem, međutim ovo nisam očekivao da će u ovom smjeru otić struka i sve skupa. Jel može kakav kontakt mail pa za neke detalje oko pronalaska posla i papirologije, a vidim da imaš iskustva i to pozitivna
vsubotic is offline  
Old 23.02.2012., 02:31   #6103
Da li zna netko neku stranicu gdje mogu naći neki stan da se iznajmljuje u Frankfurtu....
Antonio_20 is offline  
Old 23.02.2012., 20:21   #6104
Quote:
Antonio_20 kaže: Pogledaj post
Da li zna netko neku stranicu gdje mogu naći neki stan da se iznajmljuje u Frankfurtu....
Pogledaj ovdje: http://www.immobilo.de/mieten/frankfurt-am-main
montokuc is offline  
Old 25.02.2012., 17:48   #6105
Može mi tko reći kakve su šanse da kao budući prevoditelj ili profesor španjolskog i njemačkog jezika nađem posao u Dojčland ili Austriji?
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Old 26.02.2012., 17:46   #6106
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Poznavanje njemačkog jezika JE OSNOVA ZA DOZVOLU BORAVKA I RADA! Pa da je NEZNAM KOJA FIRMA U PITANJU!

Bez poznavnja njemačkog jezika Njemac neće ni zaposlit! A diplome je potrebno NOSTRIFICIRAT i za svaku struku je nostrifikacija drugačija!

Liječnici u pravilu voluntiraju u nekoj bolnici godinu - dvije da nostrificiraju diplomu!
Nakon ujedinjenja Njemačke, liječnici koji su bili godinama u struci u DDR-u su morali proći NOSTRIFIKACIJU da bi dobili ODOBRENJE DA RADE KAO LIJEČNICI!

Za druge struke je uvijek nadležna gospodarska komora koja određuje pod kojim uvjetima se nostrificira diploma stranog državljana na osnovu studija iz ne EU zemlje!

Za zaposlit stranca u tvrki kćeri u PL, CZ itd nije potrebna dozvola boravka u Njemačkoj ...već u dotičnoj zemlji koja se u pravilu lakše dobija nego za Njemačku! Ali onda prema plaćama uobičajenim u toj zemlji a ne u Njemačkoj!

Da bi imao prijavu na socijalna davanja u Njemačkoj ( a samo tako mogu pravdat tvoja primanja) moraš imat dozvolu boravka i rada u Njemačkoj i adresu stanovanja ( stan je opet uvjet za dozvolu boravka, ne možeš biti prijavljen na "adresi firme" jer traže ugovor stana u upravi za strance, i kvadratura!) Ako se odjaviš sa stana ( zbog odlaska u tvrtku kćer u drugu EU državu) ...prijavni ured javlja upravi za strance i nakon 6 mjeseci gubiš DOZVOLU BORAVKA!

Po ulasku u EU, Njemačka će i dalje 7 godina ograničavat dolazak Hrvata na rad i boravak, a i nakon toga roka OPET KAO STRANAC MORAŠ MAKAR FORMALNO ZATRAŽIT DOZVOLU BORAVKA I RADA, kao i svaki EU državljan koji dolazi sada na rad i boravak! I tada ti treba potvrda stana i PRIHODA!
Izvini, ali ovo nema veze sa realnoscu. Imam prijatelja arapina koji je studirao u Egiptu i koji je ovdje bio prvo na kursu njemackog 6 mjeseci i odmah nakon toga je dobio mjesto u bolnici i poceo raditi, bez dana radnog iskustva prethodno i sa 0 % znanja njemackog jezika.
haciko is offline  
Old 26.02.2012., 23:33   #6107
Quote:
haciko kaže: Pogledaj post
Izvini, ali ovo nema veze sa realnoscu. Imam prijatelja arapina koji je studirao u Egiptu i koji je ovdje bio prvo na kursu njemackog 6 mjeseci i odmah nakon toga je dobio mjesto u bolnici i poceo raditi, bez dana radnog iskustva prethodno i sa 0 % znanja njemackog jezika.
A ja imam bivšu suprugu liječnicu, i Hrvaticu koja je prošla nostrifikaciju!!!! Diploma zagrebačkog medicinskog fakulteta i radno iskustvo na hitnoj pomoći u Hrvatskoj!!!!!

No ti po običaju preko prijatelja si bolje upućen....a istu su proceduru prolazili liječnici iz DDR-a nakon ujedinjenja Njemačke! Morali su dokazat da im je znanje medicine na nivou Savezne Republike!

Za nostrifikaciju i davanje prava za rad kao liječnik kao i određivanje uvjeta je nadležna liječnička komora ( teritorijalno)

Novi zakon o priznavanju diploma stupa na snagu tek 1.04.2012 godine! A i on samo olakšava i ubrzava priznavanje akademskih zvanja!

za tvoju informaciju i edukaciju

http://www.business-podium.com/board...ktorgrade.html


http://www.focus.de/politik/deutschl...id_681199.html

http://www.bmbf.de/de/15644.php


http://www.daad.de/ausland/tipps-vor.../00637.de.html

http://wiki.bildungsserver.de/infobo...bschl%C3%BCsse

Dalje nemam namjere više s tobom polemizirat! Koga zanima i tko zna njemački neka sam pročita pa će vidjet ima li moj post veze s realnošću ili ne!


I na koncu "šečer na kraju" evo ti informacija dritto sa stranice savezne liječničke komore o priznavanju i davanju odobrenja za rad kao liječnik!

http://www.baek.de/page.asp?his=1.109.8949.8955


A da bi oficijelno smio nosit naziv dr.med moraš proć aprobaciju......inaće smiješ uz titulu dr.med ( HR) stavit!
__________________
W213 220d ....

Zadnje uređivanje Actros1841 : 26.02.2012. at 23:57.
Actros1841 is offline  
Old 27.02.2012., 10:25   #6108
Novi zakon o priznavanju diploma stupa na snagu tek 1.04.2012 godine! A i on samo olakšava i ubrzava priznavanje akademskih zvanja!

super vijest
deisler is offline  
Old 27.02.2012., 11:11   #6109
Quote:
deisler kaže: Pogledaj post
Novi zakon o priznavanju diploma stupa na snagu tek 1.04.2012 godine! A i on samo olakšava i ubrzava priznavanje akademskih zvanja!

super vijest
Koliko je pozitivno da novi zakon stupa na snagu, de facto se neće mnogo toga promjeniti.

Ono što se mijenja jeste da sada oni koji traže priznavanje svojih diploma ( i time zanimanja -struke) dobivaju ZAKONSKO PRAVNU OSNOVU da se njihove kvalifikacije i školovanje provjeri, što je do sada bilo samo domena pojedinih strukovnih komora i nije propisivalo rok u kojem se provjera diploma mora obaviti!

Tako za medicinske diplome kažu da ima 5 različitih studija u "istočnoj Europi" od kojih samo jedno odgovara njemačkom studiju a drugi onda prolaze " ponovni studij".....


Za diplome zagrebačkog medicinskog fakulteta ( i ostalih iz bivše SFRJ) je praksa bila uobičajena da nadležne komore odrede isto kao i Njemcima

1. praksu u njezi bolesnika
2. 1 godinu prakse u bolnici

i onda sa potvrdom bolnice ( chefarzta) dobivaju APROBACIJU!

Citat voditelja uprave za inozemna školovanja:

Peter Oberschelp, Leiter der Zentralstelle für ausländisches Bildungswesen, widerspricht dem Wissenschaftler: „Wir müssen bestimmte Qualitätsstandards wahren.“ Bedenken hat Oberschelp vor allem bei medizinischen Abschlüssen: „Natürlich sind auch im Ausland ausgebildete Ärzte hochqualifizierte Leute. Trotzdem genügen sie in vielen Fällen nicht den deutschen Anforderungen.“ So gebe es in Osteuropa fünf verschiedene ärztliche Ausbildungen, wovon nur eine deutschen Standards entspreche. „Da nützt auch keine Umschulung – die müssen zurück ins Medizinstudium.“

Prijevod: naravno da su u inozemstvu školovani liječnici visko kvalificirani ljudi.
Unatoč tome ne zadovoljavaju u mnogim slučajevima njemačke zahtjeve!
Tako u istočnoj Europi ima 5 različitih liječničkih izobrazbi od kojih samo jedna odgovara njemačkim standardima. Tu ne pomaže ni preškolovanje, oni moraju nazad na studij medicine!"

još jedan komentar novog zakona:

In einer ganzen Reihe von Berufen in Deutschland waren die Berufsausübung und auch der Zugang zu den entsprechenden Anerkennungsverfahren bisher an die deutsche Staatsangehörigkeit oder die Staatsangehörigkeit eines EU-Mitgliedsstaates geknüpft. Das Gesetz schafft diese Kopplung an die Staatsangehörigkeit weitgehend ab. Ausschlaggebend sind in den meisten Berufen künftig nur der Inhalt und die Qualität der Berufsqualifikationen, nicht aber die Staatsangehörigkeit oder Herkunft. So kann nach Inkrafttreten des Gesetzes zum Beispiel auch ein türkischer Arzt bei Vorliegen der fachlichen Voraussetzungen eine Approbation erhalten. Dies war bisher - selbst wenn er in Deutschland studiert hatte - nicht möglich.

Ukratko prevedno znači da je rad u zanimanju kao i pristup priznavanju bio povezan sa njemačkim državljanstvom ili državljanstvom neke EU zemlje. ....

tako nakon stupanja na snagu može i jedan turski liječnik uz predočenje stručnih preduvjeta dobiti svoju aprobaciju. To do sada čak da je studirao u Njemačkoj nije bilo moguće!

No ko što kažem uvijek ima onih koji bolje znaju! Jer imaju prijatelje, ili znaju jednog ko zna jednog itd....


Nebih ništa rekao da nismo bivša supruga i ja tada skupa prolazili te scile i haribde njemačkih zakona i 3,14zdarija! I da nije iza nje stajao DRK ( Deutsches Rotes Kreuz) Landesverband, teško da bi tako brzo završila aprobaciju!

Ovo će samo ubrzat postupke jer sada je propisan rok od 3 mjeseca kad se preda zahtjev, a kako i pod kojim uvjetima opet ovisi i dalje i nadležnima koji su i do sada bili nadležni!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 27.02.2012., 11:11   #6110
Actros, ne moras da podebljavas, teorija je jedno, a trenutna situacija je drugacija.
Taj prijatelj radi u istoj bolnici u kojoj radim i ja, a sada je dosla i jedna kolegica iz Albanije, sa albanskim drzavljanstvom i diplomom iz Tirane.
Ne znam kakva je situacija bila kad je tvoja bivsa zena dosla u Njemacku, ali ti navodim konkretne primjere kako je sada.
Svaka savezna drzava ima svoje propise, ja sam se napatio dok sam sredio papire na Zapadu, dvojica mojih kolega nisu uspjeli, ja jesam, a identicna situacija. Cak i u okviru jedne savezne drzave nije isto, ja sam u jednoj bolnici dobio mjesto, ali mi nisu uspjeli izdati jednu potvrdu koja mi je bila potrebna za Berufserlaubnis, a pokusavali su mjesec dana i poslije se izvinjavali sto nisu uspjeli. U drugoj bolnici, u istoj saveznoj drzavi , tu istu potvrdu sam dobio odmah, samo sam na neke druge stvari cekao dugo vremena. Dvojica kolega su dobili posao i za dvije sedmice sredili sve, a trebali duplo manje papira od mene. A isto je u pitanju zapad.
Ne pricam napamet i rekla-kazala, vec samo sto provjereno znam.
Mogu oni pisati zakone kakve hoce, ali u praksi ipak ne ide uvijek tako kako je napisano.
haciko is offline  
Old 27.02.2012., 11:37   #6111
Quote:
haciko kaže: Pogledaj post
Actros, ne moras da podebljavas, teorija je jedno, a trenutna situacija je drugacija.
Taj prijatelj radi u istoj bolnici u kojoj radim i ja, a sada je dosla i jedna kolegica iz Albanije, sa albanskim drzavljanstvom i diplomom iz Tirane.
Ne znam kakva je situacija bila kad je tvoja bivsa zena dosla u Njemacku, ali ti navodim konkretne primjere kako je sada.
Svaka savezna drzava ima svoje propise, ja sam se napatio dok sam sredio papire na Zapadu, dvojica mojih kolega nisu uspjeli, ja jesam, a identicna situacija. Cak i u okviru jedne savezne drzave nije isto, ja sam u jednoj bolnici dobio mjesto, ali mi nisu uspjeli izdati jednu potvrdu koja mi je bila potrebna za Berufserlaubnis, a pokusavali su mjesec dana i poslije se izvinjavali sto nisu uspjeli. U drugoj bolnici, u istoj saveznoj drzavi , tu istu potvrdu sam dobio odmah, samo sam na neke druge stvari cekao dugo vremena. Dvojica kolega su dobili posao i za dvije sedmice sredili sve, a trebali duplo manje papira od mene. A isto je u pitanju zapad.
Ne pricam napamet i rekla-kazala, vec samo sto provjereno znam.
Mogu oni pisati zakone kakve hoce, ali u praksi ipak ne ide uvijek tako kako je napisano.

Sad i sam priznaješ ono što cijelo vrijeme tvrdim, a to je da nije lako i samo tako

1. dobiti priznavanje diplome
2. da su različiti uvjeti u istoj državi a ovisno i o regiji u toj istoj državi

no ono što definitivno ne stoji jeste da znanje jezika nije bitno!!!!!!

Tu nema pardona, pogotovo što za liječnike traže ( iskustvo) poprilično znanje jezika! A i uvjet je za Niederlassungserlaubnis!


Barem što se medicine dotikavlje, prošao sam sa bivšom brdo tih problema i dalje sam relativno dobro upućen u problematiku...

Činjenica jeste da Njemačkoj nedostaje liječnika, pogotovo u ruralnim područjima, gdje se zatvaraju ordinacije kad sadašnji odlaze u mirovinu, a da u nekim sredinama ima specijalista na pretek, dok se u drugima čeka pregled mjesecima.

Da njemački liječnici odlaze u GB i Skandinaviju zbog boljih uvjeta rada i prihoda nego što ih imaju u domovini, i činjenica da njemački poslodavci ( bolnice kako privatne tako i javne) NE ŽELE adekvatno platiti liječnike!

E sad razlike teorije i zakona, malo je vjerojatno da će Njemac svjesno radit protuzakonito! To je i uzrok tome da jednu potvrdu nisi dobio....a drugdje bez problema!

Bilo bi interesantno vidjeti na osnovi kojih zakonskih propisa su dobili posao i aprobaciju! Koji su im uvjeti određeni ?.

Neću više dalje, nema smisla!

Izvoli, daj ljudima lažne nade da će samo tako dobit
1. radno mjesto
2. priznat diplomu
3. imat super plaću


pa kad se nasukaju ko Costa .....da ti skidaju sve svece po katoličkom kalendaru!
__________________
W213 220d ....

Zadnje uređivanje Actros1841 : 27.02.2012. at 11:45.
Actros1841 is offline  
Old 28.02.2012., 11:53   #6112
Bog uskoro pocinjem raditi u Frankfurtu kao med. tehnicar. Tamo trebam raditi 5 godina da dobijem stalnu vizu i tada mogu raditi sto zelim a ne samo kao med.teh. (bar sam tako cuo). Kada tamo dođem predat cu papire za nostrifikaciju diplome sa faxa. Zanima me kakva je procedura u Hessenu za nostrifikaciju, treba li mnogo dokumenata, koliko kosta, i da li ce mi je uopce priznati jer je diploma sa privatnog fakulteta (ima li to veze). Inace sam bachelor radiologije. Pozdrav
heiho is offline  
Old 28.02.2012., 12:00   #6113
Quote:
heiho kaže: Pogledaj post
Bog uskoro pocinjem raditi u Frankfurtu kao med. tehnicar. Tamo trebam raditi 5 godina da dobijem stalnu vizu i tada mogu raditi sto zelim a ne samo kao med.teh. (bar sam tako cuo). Kada tamo dođem predat cu papire za nostrifikaciju diplome sa faxa. Zanima me kakva je procedura u Hessenu za nostrifikaciju, treba li mnogo dokumenata, koliko kosta, i da li ce mi je uopce priznati jer je diploma sa privatnog fakulteta (ima li to veze). Inace sam bachelor radiologije. Pozdrav
kako ces raditi kao med tehnicar ako si zavrsio radiologiju
deisler is offline  
Old 28.02.2012., 12:22   #6114
Quote:
deisler kaže: Pogledaj post
kako ces raditi kao med tehnicar ako si zavrsio radiologiju
Tako sto sam zavrsio srednju medicinsku skolu, a poslije toga upisao radiologiju. Kako ovdje nema posla moram vanka, a najlakse mi je preko srenje medicinske.
heiho is offline  
Old 28.02.2012., 14:23   #6115
Quote:
heiho kaže: Pogledaj post
Bog uskoro pocinjem raditi u Frankfurtu kao med. tehnicar. Tamo trebam raditi 5 godina da dobijem stalnu vizu i tada mogu raditi sto zelim a ne samo kao med.teh. (bar sam tako cuo). Kada tamo dođem predat cu papire za nostrifikaciju diplome sa faxa. Zanima me kakva je procedura u Hessenu za nostrifikaciju, treba li mnogo dokumenata, koliko kosta, i da li ce mi je uopce priznati jer je diploma sa privatnog fakulteta (ima li to veze). Inace sam bachelor radiologije. Pozdrav

Čudno ljudima je jednostavnije postavljat pitanja nego čitat, a odgovor na tvoje pitanje jeste u jednom od onih linkova iz mojeg gornjeg posta!

Najkompetentnije informacije će ti dat organ koji vrši nostrifikaciju diploma!

http://www.daad.de/ausland/tipps-vor.../00637.de.html


Hessen
Human- und Zahnmedizin, Pharmazie:
Hessisches Sozialministerium
- Hessisches Landesprüfungs- und Untersuchungsamt im Gesundheitswesen -
Landgraf-Philipp-Platz 1-7
35390 Gießen


Na ovome linku imaš pdf download za sve što te zanima!

http://www.rp-giessen.hessen.de/irj/...2222222222.htm
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 28.02.2012., 16:39   #6116
Pozdrav!

Imam jedno pitanje na koje nikako ne mogu naći odgovor po netu.. Naime, idem "turistički" u Njemačku na 3 mjeseca, ali prije toga idem u Švicarsku na 5-6 dana, i poslije mog boravka u Njemačkoj plan je da idem opet u Švicarsku na tjedan dana.. Znači to ukupno iznosi dulje od 3 mjeseca boravka u schengenskoj zoni..

Sad mene zanima, kako je regulirano pravilo zemalja koje su potpisale schengenski sporazum, prema kojem zapravo nema granične kontrole, u mom slučaju, kad ću zaista biti 3 mjeseca koliko je dozvoljeno u Njemačkoj, i onda još 2 tjedna duže od ta tri mjeseca u Švicarskoj? Kako meni netko zapravo može osporiti da sam ja bila u Njemačkoj zaista 3 mjeseca i da li je uopće dozvoljeno biti duže od 3 mjeseca izvan domovine i kombinirati zemlje u kojima jesam a da se to ne ubraja kao recimo boravak u Njemačkoj?

Putujem vlakom i idem preko Zuricha na odredište u njemačkoj, i pouzdano znam da imam samo granične kontrole u Sloveniji, i onda do Švicarske ništa ili samo provjeru u obliku par pitanje (gdje idem i koliko ostajem)..

Hvala na odgovorima!
_bla bla_ is offline  
Old 28.02.2012., 23:17   #6117
Smile

eh,evo i mene...trebam par informacija...kako hrvatska ulazi u eu sledece godine planiram i ja zajedno sa njom tata i njegova zena zive u njemackoj vec 10-ak godina...on nema drzavljanstvo ali ima stalni boravak i radnu dozvolu(kak se to vec zove) kako cu dobiti sestru za par mjeseci tata ce najvjerovatnije i traziti drzavljanstvo...uzimace veci stan,planiraju i za mene sobu...idem na kurs njemackog,polagacu na goethe institutu za serrtifikat(ovdje kod nas) bar osnovni stepen da imam... da li ja mogu otici tamo sledece jeseni kao sto planiram,ima li kakvih prepreka? i da,upisala sam neki kurs za njegovateljicu(karitas u saradnji sa austrijskim karitasom i vladom austrije mi sponzorise to,ja placam samo minimalnu naknadu) nadam se da ce mi biti priznata diploma u njemackoj...hvala svima unapred na savjetu i pomoci!
u potrazi... is offline  
Old 28.02.2012., 23:20   #6118
Quote:
_bla bla_ kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam jedno pitanje na koje nikako ne mogu naći odgovor po netu.. Naime, idem "turistički" u Njemačku na 3 mjeseca, ali prije toga idem u Švicarsku na 5-6 dana, i poslije mog boravka u Njemačkoj plan je da idem opet u Švicarsku na tjedan dana.. Znači to ukupno iznosi dulje od 3 mjeseca boravka u schengenskoj zoni..

Sad mene zanima, kako je regulirano pravilo zemalja koje su potpisale schengenski sporazum, prema kojem zapravo nema granične kontrole, u mom slučaju, kad ću zaista biti 3 mjeseca koliko je dozvoljeno u Njemačkoj, i onda još 2 tjedna duže od ta tri mjeseca u Švicarskoj? Kako meni netko zapravo može osporiti da sam ja bila u Njemačkoj zaista 3 mjeseca i da li je uopće dozvoljeno biti duže od 3 mjeseca izvan domovine i kombinirati zemlje u kojima jesam a da se to ne ubraja kao recimo boravak u Njemačkoj?

Putujem vlakom i idem preko Zuricha na odredište u njemačkoj, i pouzdano znam da imam samo granične kontrole u Sloveniji, i onda do Švicarske ništa ili samo provjeru u obliku par pitanje (gdje idem i koliko ostajem)..

Hvala na odgovorima!

imas pravo biti 90 dana u 6 mjeseci...tako su meni rekli...imaju obicaj na granici gledati pecat u putovnici(bas zbog datuma) i ukoliko ostanes dulje mozes si napraviti veliki problem...ne znam,nisam nesto previse upoznata sa tim,nadam se da ce neko jos bolje objasniti!pozz
u potrazi... is offline  
Old 28.02.2012., 23:22   #6119
Napomena: diplome/uvjerenja stečena pohađanjem tečajeva za osposobljavanje za njegovatelja npr. pri učilištima ili ustanovama za obrazovanje odraslih i sl., ne priznaju se za zapošljavanje u SR Njemačkoj. Osobe srodnih zanimanja također se ne mogu kandidirati za zapošljavanje u SRNJ.
http://www.hzz.hr/default.aspx?id=61...source=message
deisler is offline  
Old 29.02.2012., 15:02   #6120
Quote:
montokuc kaže: Pogledaj post
E hvala na stranici
Antonio_20 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.