Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2016., 10:58   #21
Joj, tema mi je sjela ko budali šamar! Prijavljujem još jednu očajnu, ali zbilja očajnu kućanicu! Premda moja boljka nije čišćenje kao kod autorice teme, potpuno sam se prepoznala u onim pitanjima zbog kojih se autorici čini da je čišćenje sf - tako je meni s kuhanjem! Isukrst, baš sam beznadna kad smo kod kuhanja, šta ide s čim, koliko se šta kuha, kako započeti jela, uopće ne znam odakle početi... Strašno...

Dok se nisam uselila budućem, danas sadašnjem mužu, čistila sam vrlo rijetko, a kuhala nikad... Sad sam se već dosta ispraksala i imam neke sisteme. Npr. što se tiče kakvih spužvica za kupaonu - kupila sam si dvije male plastične posudice u koje razrijedim sredstvo za čišćenje - plava je za lavabo, crvena za wc. I to je logika - wc uvijek perem s crvenom spužvicom i brišem crvenim perilekom, lavabo plavom spužvicom i plavim perilekom. Makar nekad za wc iskoristim staru spužvicu za suđe, tek toliko da ju maksimalno izrabim. U kuhinji koristim žutu spužvicu za suđe i žuti perilek da se slažu sa žutim Čarlijem

Dugo sam si radila sama sredstvo za čišćenje po receptu koji sam našla na netu, al sad u ovom stanu gdje je mm složio sve nešto fensi šmensi i ne mogu čistiti s abrazivnim sredstvima i kiselinama, najčešće koristim domestos za kupaonu, a za kuhinju čarli.

Apropos kamenca - naaaaajbolje i najbrže mrežicu na pipi očisti limunska kiselima. probala sam ocat, i premda je dobar u tekućini za čišćenje pločica i površina, kad nešto namačeš nema do limunske! U šalicu mlake vode, mala žličica limunske i ubaciš mrežicu. Počnu se raditi mjehurići, samo otpada. Milina.

Tinch za pod da rukom žmikaš močo, ajme, nemoj si ruke mučit! Ima kanta za ocjedit močo. I to ga tak dobro ocjedi da ja ne brišem mokri pod, nego pustim da se sam osuši, jer nije tak vlažan.

I uvijek prije usisavanja brišem prašinu, jer mi pada po podu opet pa me to ljuti, premda se naravno ništa ne vidi. Nikad ne perem prozore, to luda svekrva dođe pa čisti, onda sutradan padne kiša
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 12:02   #22
Quote:
ficus_forever kaže: Pogledaj post
Nikad ne perem prozore, to luda svekrva dođe pa čisti, onda sutradan padne kiša
Ovo
Zadnjih par puta kojih se sjećam da sam parala prozore je kiša pala isti dan. Nevrijeme je išlo s drugo strane pa nisam vidla da će kiša
abrakadabraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 09:02   #23
Ima li tko kakvu ideju sto da radim s prljavim kuhinjskim krpama?
Sjecam se da ih je moja baka davno iskuhavala na stednjaku. Meni je to malo mrsko, a opet ne nakupi mi ih se dosta da bi ih prala u masini (ne zelim ih prat s ostalim rubljem).
Ima li tu kakva fora?

Quote:
ficus_forever kaže: Pogledaj post
Joj, tema mi je sjela ko budali šamar! Prijavljujem još jednu očajnu, ali zbilja očajnu kućanicu! Premda moja boljka nije čišćenje kao kod autorice teme, potpuno sam se prepoznala u onim pitanjima zbog kojih se autorici čini da je čišćenje sf - tako je meni s kuhanjem! Isukrst, baš sam beznadna kad smo kod kuhanja, šta ide s čim, koliko se šta kuha, kako započeti jela, uopće ne znam odakle početi... Strašno...

Dok se nisam uselila budućem, danas sadašnjem mužu, čistila sam vrlo rijetko, a kuhala nikad... Sad sam se već dosta ispraksala i imam neke sisteme. Npr. što se tiče kakvih spužvica za kupaonu - kupila sam si dvije male plastične posudice u koje razrijedim sredstvo za čišćenje - plava je za lavabo, crvena za wc. I to je logika - wc uvijek perem s crvenom spužvicom i brišem crvenim perilekom, lavabo plavom spužvicom i plavim perilekom. Makar nekad za wc iskoristim staru spužvicu za suđe, tek toliko da ju maksimalno izrabim. U kuhinji koristim žutu spužvicu za suđe i žuti perilek da se slažu sa žutim Čarlijem

Dugo sam si radila sama sredstvo za čišćenje po receptu koji sam našla na netu, al sad u ovom stanu gdje je mm složio sve nešto fensi šmensi i ne mogu čistiti s abrazivnim sredstvima i kiselinama, najčešće koristim domestos za kupaonu, a za kuhinju čarli.

Apropos kamenca - naaaaajbolje i najbrže mrežicu na pipi očisti limunska kiselima. probala sam ocat, i premda je dobar u tekućini za čišćenje pločica i površina, kad nešto namačeš nema do limunske! U šalicu mlake vode, mala žličica limunske i ubaciš mrežicu. Počnu se raditi mjehurići, samo otpada. Milina.

Tinch za pod da rukom žmikaš močo, ajme, nemoj si ruke mučit! Ima kanta za ocjedit močo. I to ga tak dobro ocjedi da ja ne brišem mokri pod, nego pustim da se sam osuši, jer nije tak vlažan.

I uvijek prije usisavanja brišem prašinu, jer mi pada po podu opet pa me to ljuti, premda se naravno ništa ne vidi. Nikad ne perem prozore, to luda svekrva dođe pa čisti, onda sutradan padne kiša
Potrazit cu tu kantu
Hvala i na ostalim hintovima

Sto se kuhanja tice, tu ko da nisam ista osoba, stvarno kuham dobro, mislim da su i geni u pitanju jer su mi oba ujaka u tome, jedan je radio kao kuhar, drugome je vrhunska gastronomija hobi. I mama je super kuhala. Samo, ne zanima me to kuhanje vise od dnevnih potreba (u smislu da bi stavljala na Instagram i slicno, to nikako, ne da mi se). No, kuzim koliko mi talent olaksava da se s time minimalno zajebavamjer nije mi ni najmanji problem skuhati juhu, varivo i slicno i svaki put mi uspije, fino je, brzo sam gotova i ne trosim na to uopce puno vremena i planiranja.
Zato mislim da je isto s ciscenjem , koliko je sigurno lakse nekome tko to ima i krvi, ne mora se muciti kao ja sada
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 10:07   #24
dočekalo me iznenađenje na prozoru danas - golub mi ga je ostavio.

kako to očistiti najbrže i najbolje?

i po klimi ima... uopće ne znam kako to srediti, a da ne leti posvud okolo dok stružem.
sveska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 18:25   #25
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakvu ideju sto da radim s prljavim kuhinjskim krpama?
Sjecam se da ih je moja baka davno iskuhavala na stednjaku. Meni je to malo mrsko, a opet ne nakupi mi ih se dosta da bi ih prala u masini (ne zelim ih prat s ostalim rubljem).
Ima li tu kakva fora?
Ja ih namočim preko noći u vodi sa žlicom-dvije soda-bikarbone, properem, ocijedim i onda perem na 90 sa ostatkom bijelog veša. One baš najgore fleke neće izaći, ali većina hoće.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 20:09   #26
Imate li kakav trik, osim Pronta, za vraćanja sjaja parketima?

Izluđuju me dijelovi parketa koji su stalno u upotrebi, dobiju neki matirani izgled, a ostatak je sjajan. Nikako da to uravnotežim, pa mi izgleda nenjegovano i pomalo nečisto.
dorcas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 21:21   #27
Malo mi je bljaksi prat krpe s ostalim vesom
Cak mi nije tolko da sve izadje kolko mi se cini lose bacat sve u masinu. Ali ne znam, mozda se varam
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 21:47   #28
Pa peres na 90 stupnjeva - iskuhavanje, sve ce pokrepat i oprat se
abrakadabraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 22:08   #29
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Malo mi je bljaksi prat krpe s ostalim vesom
Cak mi nije tolko da sve izadje kolko mi se cini lose bacat sve u masinu. Ali ne znam, mozda se varam
a mislim ne znam, meni je vise bljak recimo čarape prat s ostatkom veša a jebiga, druga opcija je da ih perem na ruke, što ne dolazi u obzir.... mislim neznam, moraš to riješit u glavi, ne kužim zaš je bljak kuhinjske krpe prat s robom, pa nebrišeš bogzna šta s njima....mislim barem ja, brišem, ruke, suđe, kuhinju, štajaznam, sve već oprane stvari ionako. Pa na 90 i centrifugu,šta ti može bit?
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 06:40   #30
Ma mozda sam ja zabrijala, razmislit cu si o ovom sto pisete
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 07:25   #31
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Malo mi je bljaksi prat krpe s ostalim vesom
Cak mi nije tolko da sve izadje kolko mi se cini lose bacat sve u masinu. Ali ne znam, mozda se varam
1. Kupis puno krpa tako da uvijek imas cistih.

2. Prljave krpe stavljas u laundry basket za krpe, odvojeno od prljavog vesa. Ovako nesto ne zauzima puno prostora, a ima solidnu ventilaciju tako da prljave krpe ne povuku neprijatan miris.

3. Kad se nakupi dovoljno prljavih krpa, operes u masini na 90 stepeni.

Meni nije neki bed prati ih sa ostalim vesom jer uglavnom njima najvise brisem mokre ruke i oprano sudje da ga slozim da mi zauzima manje prostora, ali muzu to nije bilo OK a kad ih je on prao rucno onda su bile jako krute i nisu bile nizasta. Tako da je ovo neki komrpromis, kupili smo jos jedan laundry basket i gomilu krpa i problem rijesen, oprane u masini, ciste i mekane, a ne peru se sa ostalim vesom.
alek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 08:05   #32
Tak i ja. Imam ih puno, dok zadnju ne uzmem iz ladice ne perem ih.
Onda operem na 90°c.
Ne perem ih sa ostalim vešom, ne stavim omekšivač. Bolje upijaju vodu.
Gaće i krpe zajedno -
Free M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 08:13   #33
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
moja tus kabina je neka jeftinjara, nije upce staklo nego ona mutna plastika pa ne mogu s tim cistit...
Topli ocat .

Ne treba neki fensi, kupim ga na najvećoj akciji koje ima. Uglavnom po 5l
Preporodila sam se otkad s tim perem tuš kabinu.
Nakon toga pošpricam još s onim lidlovim za kabine i .

Smrdi k'o sam vrag doduše
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 17:29   #34
Quote:
Free M. kaže: Pogledaj post
Tak i ja. Imam ih puno, dok zadnju ne uzmem iz ladice ne perem ih.
Onda operem na 90°c.
Ne perem ih sa ostalim vešom, ne stavim omekšivač. Bolje upijaju vodu.
Gaće i krpe zajedno -
Kužim, al recimo, dal perete čarape skupa s gaćama? bijele čarape jel, recimo muške sportske ako imate muških u kući... mislim ako ćemo tako onda bi svaki komad robe trebali odvojeno prat ... ne podjebavam nego ozbiljno pitam, ako pereš nešta na 90 (a gaće perem, jer ih ciljano kupujem bijele pamučne, isključivo baš zato da ih mogu šiknit na 90 i da sam mirna)... neznam šta ti može bit
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 18:28   #35
I ja kuhinjske krpe perem odvojeno, tako mi je ostalo od kuće, znam da je mama uvijek isto odvajala

Nisam nikad razmišljala o gaćicama i čarapama, perem ih zajedno, ali dobro pitanje.
isabella01 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 18:30   #36
Quote:
isabella01 kaže: Pogledaj post
I ja kuhinjske krpe perem odvojeno, tako mi je ostalo od kuće, znam da je mama uvijek isto odvajala

Nisam nikad razmišljala o gaćicama i čarapama, perem ih zajedno, ali dobro pitanje.
Zašto neki stanovi skupljaju više prašine od ostalih? Ja sam se prije manje od godinu preselila u novi stan, imam osjećaj da već nakon dan i po nakon što sam usisala i obrisala prašinu, da se nakupi kao da nisam prala dva tjedna Nije mi tako bilo u prošlom
isabella01 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 18:42   #37
Gace i carape nisu mi isto ko i krpe

Gace i carape interaktiraju s ljudskim organizmom i nose se jedan dan. Krpe koristim po tjedan dana u kuhinji, brisem sve i svasta, stalno su mokre ili lagano vlazne i sigurno je vise kojekakvih bakterija

Quote:
alek kaže: Pogledaj post
1. Kupis puno krpa tako da uvijek imas cistih.

2. Prljave krpe stavljas u laundry basket za krpe, odvojeno od prljavog vesa. Ovako nesto ne zauzima puno prostora, a ima solidnu ventilaciju tako da prljave krpe ne povuku neprijatan miris.

3. Kad se nakupi dovoljno prljavih krpa, operes u masini na 90 stepeni.

Meni nije neki bed prati ih sa ostalim vesom jer uglavnom njima najvise brisem mokre ruke i oprano sudje da ga slozim da mi zauzima manje prostora, ali muzu to nije bilo OK a kad ih je on prao rucno onda su bile jako krute i nisu bile nizasta. Tako da je ovo neki komrpromis, kupili smo jos jedan laundry basket i gomilu krpa i problem rijesen, oprane u masini, ciste i mekane, a ne peru se sa ostalim vesom.
Ovo je dobra ideja
Nis, idem u kupnju jos jedno 5 kila krpa
Kosaru tog tipa vec imam

Quote:
isabella01 kaže: Pogledaj post
Zašto neki stanovi skupljaju više prašine od ostalih? Ja sam se prije manje od godinu preselila u novi stan, imam osjećaj da već nakon dan i po nakon što sam usisala i obrisala prašinu, da se nakupi kao da nisam prala dva tjedna Nije mi tako bilo u prošlom
Meni ti je roditeljski stan nakupljao prasine nenormalno. Doslovce bi vec drugi dan nakon brisanja bio bijeli sloj opet gore
Tumacila sam to time sto se nalazio u jednoj od prometnijih zagrebackih ulica, zili kucavici, koja je non stop zakrcena autima, idu i tramvaji, a i blizu je zeljeznicka pruga. Jednostavno, prasine je bilo na tone. U svim ostalim stanovima koje sam kasnije mijenjala bilo je puno lakse. Sad smo u kvartu okruzeni uglavnom parkicima i setnicama, glavna avenija je deset minuta pjesice i prasine je dosta manje.

U apartmanu na moru je pak najbolje, tamo mi u dva ljetna mjeseca ne napada prasine koliko u Zagrebu u tjedan dana.

Moguce da ima veze i jesi li u prizemlju ili visoko. Mislim da u prizemlju bude manje, iako i to ovisi.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 22:37   #38
Evo @sonja, tinch je odgovorila... dodala bih i da krpe ne nosim na svojoj koži...
Ponekad mi se dogodi da nemam vise papirnatih rucnika, a trebam posusit npr. Piletinu prije neke pripreme, uzmem čistu krpu i posušim. Krpu kasnije isperem, posušim i stavim je na čekanje sa ostalim prljavim krpama za pranje.

Isto kako ne perem njegovu radnu sa ostalim vešom. Prije bih ga izribala ručno nego da ga ubacim sva svojim čarapama uopće, a perem ga na 60°c.

Moja mama nije nikad odvajala krpe od ostalog veša, i nije mi bilo ništa al sada si ne mogu zamisliti prati to sa donjim rubljem, ma s rubljem općenito.

Kad smo kod odvajanja veša...jedna moja pere posteljinu skupa sa onim tepisima u kupaonici. A ti tepisi ne budu oprani niti istresani mjesecima. Od stidnih dlaka, vlasi, do odrezanih dlaka kad šiša muža i klince.
Free M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 09:19   #39
E bas me krpe muce zadnje vrijeme. Nikako mi ne odu one najgore fleke. Probala sam i s obim praskom za fleke iz dn-a, na 90, vise puta prati, al jednostavno ne ide. Jer sam ljena sve protrljati sa sapunom za fleke prije pranja. Mislim da cu pitati vaku kak ona iskuhava. Njom moja mama svako toliko odnese svoje krpe koje onda iskuha u golemom loncu i budu ciste.
A perem ih zajedno sa svime sta ide na 90. Ako smatram i druge stvari cistima nakon takvog pranja, smatram i krpe. To sto su se prale u istoj vodi koja je isprana me ne jebe..
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 09:34   #40
ja bijele gaće perem sa krpama na 90 stavim dosta praška i sredstvo za definfekciju.
__________________
Andy Dufresne - who crawled through a river of shit and came out clean on the other side.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.