Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2010., 11:51   #1
Fasadni dimnjaci za plinske bojlere i dozvole!

Zanima me, da li je potrebna suklasnost susjeda kako bih ja stavio fasadni dimnjak iz svoje kuće točno nasuprot njegovih glavnih vrata njegove kuće. Razmak između kuća je otprilike 3 metra sa svake strane do međe.
Hvala!
djandjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 13:05   #2
Pitaj kod lokalnog distributera plina.
Pravila se razlikuju ovisno o distributeru, a znaju ga fitiljiti bez potrebe i rezona.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 13:24   #3
Lokalni distributer će te uputiti na nadležnog dimnjačara. Ali mislim da je min 1 m od ograde, ali ima još neka ograničenja, tipa nesmije biti prozor (neznam točno, iznad, pored, u blizini...)... dimnjačar zna, on daje odobrenje, koje je preduvjet listributeru plina za priključenje.
FF
__________________
Čast svakom, veresija nikom !
FreeFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 16:30   #4
Quote:
djandjer kaže: Pogledaj post
Zanima me, da li je potrebna suklasnost susjeda kako bih ja stavio fasadni dimnjak iz svoje kuće točno nasuprot njegovih glavnih vrata njegove kuće. Razmak između kuća je otprilike 3 metra sa svake strane do međe.
Hvala!

Pristojno je upitati susjeda. Da se radi o meni ,zamolio bih te da dimnjak skreneš u bilo koju stranu ,ako nebi postojalo drugo rješenja. Savinuti cijev u stranu s jednim koljenom je moguće.
Mislim da bi i ti postupio tako,da je situacija obrnuta.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 17:52   #5
mislim da ne moraš , ako ti kuća nije na međi kao kod tebe onda ti ne ispustaš produkte sagorjevanja u njegov posjed nego u svoj

uostalom radi se o 90 % vodene pare , kakovu bi štetu time njemu radio ??
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 20:50   #6
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Pristojno je upitati susjeda. Da se radi o meni ,zamolio bih te da dimnjak skreneš u bilo koju stranu ,ako nebi postojalo drugo rješenja. Savinuti cijev u stranu s jednim koljenom je moguće.
Mislim da bi i ti postupio tako,da je situacija obrnuta.
Ne znam kakvog bi efekta imalo jedno koljeno ako je ta susjedova kuca udaljenja 6m ....direktno ili kroz 1 koljeno - koja razlika za susjeda?
Kao drugo...jedno koljeno viska...smanjuje duljinu propisno postavljenog dimnjaka...ne moze se tih koljena staviti kako kome volja...sto vise koljena - dimnjak mora biti kraci. (tako nekako, nisam iz struke...samo prepricavam ..a nek vamm netko iz struke kaze tocno)
Ono sto ja znam je da ne moze biti dimnjak fasdanog bojlera direktno ispod susjedovog prozora.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.