Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2004., 15:05   #41
ne moras se sloziti, na kraju krajeva ti si svojim stilom pisanja nasla posao a ja svojim - svoj

Zamisli osobu koja je igrom slucaja godinu dana nezaposlena i to napise kao PRVO u zivotopisu, ostatak teksta cita se s negativnim stavom.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 15:46   #42
U tom slucaju malo rastegnes period studiranja.

Ovo sto pises sam i prije cula ali ne razumijem kakav bi to recruter bio kojem bi takva informacija promakla time sto je stavis na dno. Cak i na kraju dijela o obrazovanju valjda moze izracunati i skuziti koliko vremena osoba nije radila i onda, jednako kao i da je ta informacija na vrhu, donositi sud.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 16:44   #43
Quote:
Ovo sto pises sam i prije cula ali ne razumijem kakav bi to recruter bio kojem bi takva informacija promakla time sto je stavis na dno
poanta nije u tome da nekome informacija - promakne. Nego da mu "sjedne" kad je vec krenuo stvarati neku pozitivnu sliku i tad mu eto lakse sjedne.

Slicna tome je i psihologija pregovaranja- vazno je dobiti prvi "da".
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 14:13   #44
Talking Eto kako se piše molba za posao

Jedna od priča iz Iskonovog natječaja za kratku priču...

Quote:
NATJEČAJ ZA POSAO

Poštovani gospodine A. B. (firma ")!

Javljam se na Vaš oglas objavljen u dnevnom tisku u kojem tražite više djelatnika u stalni radni odnos. S obzirom da ne navodite o kakvom se poslu radi, niti čime se Vaša cijenjena firma bavi, dopustite mi da Vam se u nekoliko redaka predstavim i ujedno prijavim kao kandidat. Uz osnovnu imam završenu i srednju školu (Zagreb) sa zvanjem – ekonomski tehničar, što sam u više položenih tečajeva i prekvalifikacijama upotpunio zvanjima – krojač, monter centralnog grijanja, kuhar, tehnički crtač, programer-administrator, te dekorater-designer. Nakon završenog pravnog fakulteta (London) kao redovni student, upisao sam, te završio medicinski fakultet (Pariz), gdje sam i doktorirao. Stručne prakse i stažiranje odrađivao sam dijelom u Madridu, a dijelom u Moskvi, nakon čega sam u Frankfurtu asistirao na priznatom Institutu za atomsku fiziku i biologiju. Pri tome sam objavio desetke stručnih članaka u svjetskim časopisima i literaturama što se danas koriste u praksi. U međuvremenu sam odslužio vojni rok i položio sve kategorije za upravljanje motornim vozilima, te volontirao pri Udruzi za skrb starijih i nemoćnih osoba. Kao velemajstor imao sam zapažene rezultate na šahovskoj olimpijadi, a igrajući golf i vaterpolo, te s folklornom sekcijom obišao gotovo cijeli svijet. Poslove koje sam dosad obavljao bili su uglavnom fizičko-intelektualne, konzultantsko-revizorske i telekomunikacijske prirode. U slobodno vrijeme pratim razne tribine i predavanja iz područja genetike, poljoprivrede, šumarstva i porezne politike, a kao hobi ističem numizmatiku i esperanto. Uvijek je teško govoriti o sebi, ali moram naglasiti da me krasi skromnost, poštenje i humanost, a kao ljubitelj životinja i prirode više puta sam za svoje aktivnosti dobivao priznanja raznih udruga i organizacija od kojih mi je najdraža nagrada UN-a. Razlog zbog kojeg se javljam na Vaš natječaj je, da sa svojih 25 godina života sudjelujem u razvitku Vaše firme i našeg društva u cjelini, što za mene predstavlja novi izazov. U nadi pozitivnog odgovora srdačno Vas pozdravljam.

P.S. Ukoliko se negativno izrazite prema mojoj prijavi, molio bih Vas da o tome izvijestite i HZZ (Burzu rada) kako ne bi izgubio stečena prava.

Unaprijed zahvalan,

Dr mr sc doc Emilio B., dipl. ing.
link
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 16:06   #45
Gle, to je taman pravi oblik dopisa koji bi ja poslala na oglas gdje nije specificiran tocan posao, struka, odgovornosti, placa i sl. Na one koji pisu - trazim radnike, odlicna zarada. AHA
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 16:29   #46
Quote:
cudim_se kaže:
Gle, to je taman pravi oblik dopisa koji bi ja poslala na oglas gdje nije specificiran tocan posao, struka, odgovornosti, placa i sl. Na one koji pisu - trazim radnike, odlicna zarada. AHA
Najveći je bed, kaj je većina oglasa u nas vrlo "detaljna". Pa tako oglasi za trgovačke putnike/akvizitere izgledaju kao da traže znanstvenike za NASA-u...

Ili još bolje kad, obično "internacionalne" kompanije, idu preko head-huntera, pa se čovjek treba javiti, a da ne zna ni identitet budućeg poslodavca?! Zanima me koliko je ljudi poslalo oglas vlastitoj firmi? Možda je u takvom slučaju najbolje niš' napisati, samo opće baljezganje, kao u priči gore...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 20:52   #47
Quote:
cudim_se kaže:
Gle, to je taman pravi oblik dopisa koji bi ja poslala na oglas gdje nije specificiran tocan posao, struka, odgovornosti, placa i sl. Na one koji pisu - trazim radnike, odlicna zarada. AHA
A kontakt telefon spada u SIMPA seriju brojeva...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 16:58   #48
molba on line

je li netko vidio ovo čudo od stranice: http://www.molbaonline.com/ ???

neki veliki marketinški stručnjak odlučio je podijeliti s nama svoje životno iskustvo i ustupiti ga za jeftine novce (navodno jeftine. nemam pojma koliko je to u kunama).

već od naslova biseri:
"Da Li Je Moguće, Da Vas Od Idealnog Posla
Djeli Samo Jedna Pisna Molba
Pridobite bolji posao – uspjeh je 100% zagarantiran!"

ok. čovjek je slovenac pa recimo da mu hrvatski i ne ide najbolje. ali pogledajte ostalo: stil pisanja, životnu "filozofiju", logiku...

izdvajam par daljnjih mudrosti. prvo moj apsolute favourit:

"Znam kako je sramotan i neugodan osjećaj, kada si već tako zadužen, da radije po stanu tražiš sitniš, i isprazniš kasicu u koju si godinama ubacivao kovanice (tako više za foru), nego da bi roditelje opet molio za malo sitniša. Onda punu vreću toga sitniša (onu plastičnu, koju dobiješ u trgovini) nosiš promijeniti u banku. Puno vas si može samo zamisliti kakvi osjećaji prolaze tobom, kada u banci dođeš na red, stojiš sam pred zastakljenim prozorčićem, pa te blagajničarka na drugoj strani živčano ispituje, da joj kažeš već jednom što bi htio? U tom trenutku, najviše od svega na svijetu želiš, da postaneš malen kao miš i pobjegneš. Ili barem da propadneš duboko u zemlju."


a zatim i ostalo:

ako niste sposobni sakupiti 13.980 SIT, onda s vama nešto nije u redu i vama ne mogu pomoći niti Harry Potter, niti David Cooperfield. S takvim ljudima ne želim imati nikakve veze i želim vam puno sreće, jer će vam krvavo trebati. Svi sanjari, strašljivci, lijenčine i oni koji žalite same sebe, odmah prestanite čitati, jer vama jednostavno nema pomoći.


Zaboravite na curriculum vitae, životopis i sve ostale ne znam kakve gluposti, koje su vas učili u školi. Ova stvar je bolja od svega toga zajedno.

Te tajne, koje poznaju samo najveći majstori psihologije marketinga i prodaje, imaju takvu moć, da se morate zakleti da ćete ih upotrijebiti samo u etične namjere. S njima ćete vaše potencijalne poslodavce "uhvatiti za vrat" i prisiliti ih, da vam daju posao, a bez da bi oni uopće znali za to.

Vjerovatno ste se do sada već zapitali, zašto vam sva ta iznimna pomagala želim ponuditi po tako niskoj cijeni (6.990 SIT), kada je njihova stvarna vrijednost tako velika? Zapravo razloga su dva. Prvo, da bi ih izradio nisam potrošio zadnju kunu. Nisam se opterećivao s grafički lijepo oblikovanim stranicama i slikama a' la Picasso. Više sam se koncentrirao na njihov kvalitetan sadržaj i praktičnu upotrebljivost. Stvarno nisu lijepi - ali su zato toliko više učinkoviti.

Te informacije vam sada nudim po izuzetno niskim cijenama zato, da bi vi poslije raširili glasine o njihovim kvalitetama i na taj način prodat ću još puno, puno svojih proizvoda i uradaka. Znate već. Najjeftinija i najučinkovitija reklama je od usta do usta.

Prije nego što se pozdravimo, dati ću vam na razmišljanje samo još jedno pitaje: Čini li vam se bolje, da sada odete u najbližu gostionicu ili kafić i za 13.980 SIT (pardon 6.990 SIT) se onako napijete, trujete jetra i plačete nad svojom sudbinom, a krivicu svaljujete na sve druge osim na sebe; ili konačno dođete k sebi i taj novac, bez ikakvog rizika, investirate u nešto, što će vam već idući mjesec - i zatim svaki slijedeći - početi donositi najmanje 20 puta toliki iznos (vjerovatno još i više) i svako jutro veliki osmjeh na vašem licu?

JEL' OVO NEŠTO NAJSMJEŠNIJE NA SVIJETU ILI SE SAMO MENI TAKO ČINI???!!!
medenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 21:17   #49
to sam ja jucer gledala i nisam mogla vjerovati..

nadam se da nitko ne nasjeda na te glupe fore.

i to je jos na dobardan.hr
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 22:17   #50
još jedno ispiranje mozga
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 10:37   #51
Jutros sam dobila drugu lekciju...



radije pocnite s
pripovjedanjem vase zivotne price na taj nacin:

"Bilo je oko 8:30 dopodne, kada sam zacuo zvonjenje telefona u
kuhinji."

Takav nacin pocetka molbe je svakako vrlo neobican. I tocno to
je garancija, da ce citatelj (poslodavac) stvar zgrabiti i s
radoznaloscu citati dalje. Pitat ce se: "Sta se dogodilo? Tko je
zvao? I zasto mi sada pripovjeda, da je zvonio telefon u
kuhinji?".

Leeloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 16:02   #52
Quote:
Leeloo kaže:
Jutros sam dobila drugu lekciju...



radije pocnite s
pripovjedanjem vase zivotne price na taj nacin:

"Bilo je oko 8:30 dopodne, kada sam zacuo zvonjenje telefona u
kuhinji."

Takav nacin pocetka molbe je svakako vrlo neobican. I tocno to
je garancija, da ce citatelj (poslodavac) stvar zgrabiti i s
radoznaloscu citati dalje. Pitat ce se: "Sta se dogodilo? Tko je
zvao? I zasto mi sada pripovjeda, da je zvonio telefon u
kuhinji?".

prijavila si se za "priliku života"?? daj, izvještavaj nas kako ide!!

nema sumnje da će svaki poslodavac ići čitati takvu molbu dalje - da vidi s kakvim to pacijentom ima posla

(ovo je presmješno: 8,30 dopodne )
medenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 19:39   #53
stvarno pravi show!!
ne znam što bih rekao na to.
kao nekakvo multi level marketing ispiranje mozga.
ali mislim da ce i ovo proći dosta dobro kod naših ljudi, kao i ostala ispiranja.
cicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 21:59   #54
Netko se bavi šibicarenjem, a netko radi web

Sve je to porez na budale :-))
khophe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 05:56   #55
životopis

Baš sam gledao neke ponude za posao i zaintrigriralo me je što neke tvrtka traže dan, godinu i točno vrijeme rođenja, ok kontam godinu i dan, ali zašto i sat rođenja??
ttc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 08:56   #56
možda izrađuju tvoj natalni horoskop, pa im je bitno.
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 15:36   #57
U domu za starije ljude i u informatičkoj tvrtci...
Bote pa to plaši moguće kandidate za zaposlenje i pokazje ozbiljnost njihova posla
ttc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 00:14   #58
Re: životopis

Quote:
ttc kaže:
Baš sam gledao neke ponude za posao i zaintrigriralo me je što neke tvrtka traže dan, godinu i točno vrijeme rođenja, ok kontam godinu i dan, ali zašto i sat rođenja??
Kaj ne odeš na razgovor i pitaš ih koj če im to? Ponekad nije stvar u tome da dobiješ posao, već da upoznaš egzotične likove - može biti zabavno.

Uostalom, možda shvatiš da i ti možeš biti dirketor ako mogu i takvi frikovi
__________________
The truth has to be won with overwhelming power
hulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 02:54   #59
Re: Re: životopis

Quote:
hulio kaže:
Kaj ne odeš na razgovor i pitaš ih koj če im to? Ponekad nije stvar u tome da dobiješ posao, već da upoznaš egzotične likove - može biti zabavno.

Uostalom, možda shvatiš da i ti možeš biti dirketor ako mogu i takvi frikovi
lol
take off the edge(hm...?)

za ovu zadnju, uzmi šaku soli
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 14:50   #60
ponekad se takve stvari stavljaju u oglase samo radi provjere da li dotični čita oglas do kraja.

ako niti običan oglas nije u stanju proučiti cijeli taj......
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:31.