Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2011., 21:42   #781
Novootovreni d.o.o. i potrošnja temeljnog kapitala

Poštovani forumaši,

Evo kako sam u situaciji da sam izgradio kuću i trebam kupiti kućanske aparate i ujedno razmisaljam otvoriti supruzi d.o.o. za frizerske djelatnosti (mozda dodati jos koje interesantne djelatnosti uz..), a kako uvijek fali love posebno u gradnji kuce mislio sam okrenuti bar temeljni kapital firme koju bi osnovao za kupnju stvari koje sam svejedno planirao kupiti.

Znaci osnujem d.o.o. i za tmeljni kapital kupujem aparate... naravno da bi se oni nalazili gdje je i sjediste firme. Opravdana kupnja hmmm (perilica supruzi za rucnike, hladnjak za sokove za musterije, stednjak za kuhanje kave ... )

Poduzeće bi u startu bilo van sustava PDV-a pa za njih ni nebi trazio povrat... ili ?!

Obrt mi se ne svidja je odgovaras vlastitom imovinom, a ovako mogu i sebi interesantne djelatnosti dodati mozda okrenuti koju kunu.

Evo molim Vas za cijenjeno misljenje?!

Hvala
bano007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 21:33   #782
Molio bih odgovor ako netko zna.
doo koji imam nije registriran za djelatnost (trenutačno) a za koju sam odjednom pronašao posao (IZVOZ) i dogovorio sve uvjete, i započeo sa radom. Prva isporuka bi trbala biti za cca 20 dan, a kako stvari stoje u rvatskoj, nema šanse da se doregistriram do tog datuma.
Da li imam kakav problem , ako strancu napravim račun i izvozne papire, a nemam registriranu tu djelatnost ?

Kakve su pravne posljedice za doo ?

hvala
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 08:17   #783
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Molio bih odgovor ako netko zna.
doo koji imam nije registriran za djelatnost (trenutačno) a za koju sam odjednom pronašao posao (IZVOZ) i dogovorio sve uvjete, i započeo sa radom. Prva isporuka bi trbala biti za cca 20 dan, a kako stvari stoje u rvatskoj, nema šanse da se doregistriram do tog datuma.
Da li imam kakav problem , ako strancu napravim račun i izvozne papire, a nemam registriranu tu djelatnost ?

Kakve su pravne posljedice za doo ?

hvala
Djelatnost se može početi obavljati danom kada se preda zahtjev za doregistraciju, znači ne mora se čekati rješenje. Dakle, ako sada predate zahtjev nećete biti u prekršaju, naravno ako zadovoljavate sve ostale propisane uvjete za obavljanje željene djelatnosti. Posljedice su naravno kazna, kolika, ne znam točno.
Pogledaj malo npr zakon o trgovini pa tamo možeš naći i točno stavku koja te zanima
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 14:51   #784
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Djelatnost se može početi obavljati danom kada se preda zahtjev za doregistraciju
Koliko dođe cijeli taj postupak doregistracije ako se ide preko javnog bilježnika?


Koji je postupak prilikom upisa novog člana uprave (direktora)?
Petar P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 15:03   #785
Quote:
Petar P. kaže: Pogledaj post
Koliko dođe cijeli taj postupak doregistracije ako se ide preko javnog bilježnika?


Koji je postupak prilikom upisa novog člana uprave (direktora)?
Najbolje provjeriti direktno kod bilježnika
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 21:37   #786
cca 3600 kn , kao i registracija firme
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 15:52   #787
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
cca 3600 kn , kao i registracija firme
samo za doregistraciju ili sve zajedno?
deru li ga.
Petar P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 07:37   #788
Quote:
Petar P. kaže: Pogledaj post
samo za doregistraciju ili sve zajedno?
deru li ga.
Uvijek se preporuča što više toga obuhvatiti prilikom same registracije baš iz toga razloga što su naknadne promjene većinom prilično skupe..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 15:58   #789
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Uvijek se preporuča što više toga obuhvatiti prilikom same registracije baš iz toga razloga što su naknadne promjene većinom prilično skupe..
i kako to sad meni može pomoći, nemam vremeplov

osim toga, obuhvatio sam sve moguće za čega sam se sjetio da bi jednog dana mogao baviti, ali eto...počeo sam se baviti nemogućim
Petar P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 21:45   #790
Ja moram priznati da je kod tog javnog bilježnika bio neki otpor za registraciju svega mogućeg, ali je bio najbliži i recimo najpovoljniji. Na ime sam se dopisivao 30 dana. Katastrofa.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 21:49   #791
I još k tome, da nisu znali po kojem zakonu se registriraju djelatnosti, a bogme ni na trgovačkom sudu. Najgluplje od svega je da isto ime možeš registrirati u svim županijama, ako ga nema, tako recimo "banda lopovska d.o.o." se nemože registrirati u zg trgovačkom sudu, jer već postoji registrirana firma....;O).... ali zato možeš na svim ostalim trg. sudovima, jer tamo nije registrirana.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 18:42   #792
Quote:
Petar P. kaže: Pogledaj post
i kako to sad meni može pomoći, nemam vremeplov

osim toga, obuhvatio sam sve moguće za čega sam se sjetio da bi jednog dana mogao baviti, ali eto...počeo sam se baviti nemogućim
Naravno, kužim sve samo kažem. Sada, šta je tu je, nema druge nego platiti
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 11:53   #793
Pozdrav, evo nakon iscrpnog pretraživanja interneta, slanja mailova Uredu za gospodarstvo, došla sam do zaključka da nije moguće otvoriti agenciju tj. ne psotoji djelatnost (obrt) za čuvanje djece. Dakle, agencija bi bila samo posrednik između babisitterica i obitelji, čuvanje bi se odvijalo u stanu obitelji.
Da li sam u pravu ili postoji ipak neki način, hvala svima unaprijed.
jadranka76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 23:21   #794
Otvorila sam d.o.o. u veljaci, obavila sve potrebne korake - biljeznik, porezna, banka i sl. osim prijave tvrtke u mirovinsko i zdravstveno. Naime, u hitro hr su mi objasnili da dok nemam zaposlenih ne moram obaviti te prijave. Zaposlena sam u drugom poduzecu i od osnivanja tvrtke svo poslovanje svelo se na kupnju opreme i dovodenje poslovnog prostora u adekvatno stanje. Sad sam odlucila nekog zaposliti pa me zanima da li sam u prekrsaju sto prijavu tvrtke na mio i zo nisam napravila odmah pri osnivanju i hoce li mi sutra kada istodobno prijavim tvrtku i radnicu raditi problem?

Hvala
inge2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 00:21   #795
Neće.
Ja sam imala takav slučaj sad nedavno i jedino sam imala problema sa prijavom firme na ZO jer mi je statistika bila na staru adresu. To sam promjenila i isti dan su bile riješene sve prijave.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 17:02   #796
Pozdrav,
htio bih pokrenuti prodavaonicu dječjih igračaka i opreme(d.o.o.) i imam nekoliko pitanja.

1. Trebam li za rad u prodavaonici zaposliti osobu koja ima trgovačku školu ili mogu zaposliti bilo koga. Ja (vlasnik) imam srednju elektrotehničku školu i srodan faks (znači, nije trgovački).
2. Ako moram zaposliti nekoga s trgovačkom školom, mogu li umjesto toga završiti neki tečaj za prodavaca? Koliko to traje i košta? Može link?
3. Mogu li pokrenuti doo u županiji različitoj od prebivališta vlasnika i trebam li u tom slučaju zapošaljavati nekakvog poslovuđu ili nešto slicno?

Unaprijed zahvaljujem.
Mango_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 23:41   #797
Quote:
Mango_man kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
htio bih pokrenuti prodavaonicu dječjih igračaka i opreme(d.o.o.) i imam nekoliko pitanja.

1. Trebam li za rad u prodavaonici zaposliti osobu koja ima trgovačku školu ili mogu zaposliti bilo koga. Ja (vlasnik) imam srednju elektrotehničku školu i srodan faks (znači, nije trgovački).
2. Ako moram zaposliti nekoga s trgovačkom školom, mogu li umjesto toga završiti neki tečaj za prodavaca? Koliko to traje i košta? Može link?
3. Mogu li pokrenuti doo u županiji različitoj od prebivališta vlasnika i trebam li u tom slučaju zapošaljavati nekakvog poslovuđu ili nešto slicno?

Unaprijed zahvaljujem.
1. možete zaposliti bilo koga
3. možete, nije potreban poslovođa samo ne znam kako mislite voditi dućan koji se nalazi u drugom gradu? (radi se o nekom gradu blizu Vašeg ili ne?ako ne onda bi možda trebali neku osobu od velikog povjerenja)
frugalitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 23:47   #798
Quote:
bano007 kaže: Pogledaj post
Poštovani forumaši,

Poduzeće bi u startu bilo van sustava PDV-a pa za njih ni nebi trazio povrat... ili ?!


Hvala
da, ne bi za njih tražili povrat jer niste u sustavu PDV-a, ali treba vidjeti, možda Vam se isplati odmah ući u sustav i tražiti taj povrat
frugalitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 17:21   #799
Quote:
frugalitas kaže: Pogledaj post
1. možete zaposliti bilo koga
3. možete, nije potreban poslovođa samo ne znam kako mislite voditi dućan koji se nalazi u drugom gradu? (radi se o nekom gradu blizu Vašeg ili ne?ako ne onda bi možda trebali neku osobu od velikog povjerenja)
Zahvaljujem na odgovoru.
Točka 3. bi bila aktualna ako je potrebno da vlasnik ili poslovođa imaju trgovačku školu. U tom slučaju sam razmišljao uzeti kao suvlasnika osobu iz druge županije koja ima navedenu školu, pa me zanimalo je li to moguće.
Budući da trgovačka škola nije uvijet, nema potrebe ni za vlasnikom iz druge županije.
Pozdrav!
Mango_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:44   #800
Pozdrav ekipa,

Zanima me koji su i koliki su mjesečni troškovi za d.o.o. ako firma ništa ne radi?
Damson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.