Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2007., 09:48   #41
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
rekla mi je jedna med. sestra koja radi baš na tom odjelu da se to može obaviti preko zdravstvenog.dr. ti da uputnicu, postupak se obavi uz epiduralnu i moš odmah kući..plaća se samo participacija. jedino što ne znam-KOLIKO je ta participacija....
to je ona operacija kad ti izvade venu pa se više to sranje ne vraća!
đizs..kak ih mrzim,....
operacije vena rade u skoro svim bolnicama. Jedna kolegica je operirala u vinogradskoj, u općoj anesteziji. Imala je puno šavova po nogama, bila je u bolnici 3 dana....ne znam da li je i sada tako ili imaju neke nove metode.A participacija to stvarno ne znam.To se može raspitati u bolnici.

ta vena se više neće vratiti, ali meni su se opet pojavile ove manje vene na potkoljenici. Zato i razmišljam da odem to sklerozirati na jesen
aorwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 09:53   #42
Quote:
wondergirl21 kaže: Pogledaj post
da, vena se ne možete riješit kremama, al za kapilarice navodno pomažu kreme, moja frendica ima popucale kapilare i kaže da taj venotrex pomaže, al treba biti uporan, ona maže samo jednom dnevno i kaže da ide na bolje...
mažem se s tim venotrexom već par mjeseci, ali kapilare su još uvijek tu.
Kad si cijeli dan na nogama ni venotrex ne pomaže.
Znam da krema neće rješiti vene , ali može barem malo ublažiti .
aorwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 10:24   #43
Quote:
aorwen kaže: Pogledaj post
operacije vena rade u skoro svim bolnicama. Jedna kolegica je operirala u vinogradskoj, u općoj anesteziji. Imala je puno šavova po nogama, bila je u bolnici 3 dana....ne znam da li je i sada tako ili imaju neke nove metode.A participacija to stvarno ne znam.To se može raspitati u bolnici.

ta vena se više neće vratiti, ali meni su se opet pojavile ove manje vene na potkoljenici. Zato i razmišljam da odem to sklerozirati na jesen
e ja sad brkam šta je sklerozacija a šta ono kad ti venu izvade...ili je to to??
uglavnom...ono kad ti malo zarežu na preponama pa izvlače venu (opisuju mi to da izgleda kao kad srolaš najlonke kad ih skidaš) sve do bolesnog mjesta. e , šta rade poslije s njom-to ne znam.
al ako malo samo zarežu kod prepona-pa ne bi to smio biti veliki ožiljak za puno šavova....

i kaže mi da ti rade s epiduralnom...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 10:26   #44
Quote:
aorwen kaže: Pogledaj post
mažem se s tim venotrexom već par mjeseci, ali kapilare su još uvijek tu.
Kad si cijeli dan na nogama ni venotrex ne pomaže.
Znam da krema neće rješiti vene , ali može barem malo ublažiti .
ja sam uvijek mislila da je svrha tih krema da odgodi ili spriječi pojavu novih vena! bar su meni tako doktori rekli...
da se proširena vena više ni s čim ne može "izravnati" i vratiti u normalno.
a za kapilare sam čitala na forumu da su cure to rješavale kod kozmetičara nekakvim laserom koji makne kapilare...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 12:38   #45
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
e ja sad brkam šta je sklerozacija a šta ono kad ti venu izvade...ili je to to??
uglavnom...ono kad ti malo zarežu na preponama pa izvlače venu (opisuju mi to da izgleda kao kad srolaš najlonke kad ih skidaš) sve do bolesnog mjesta. e , šta rade poslije s njom-to ne znam.
al ako malo samo zarežu kod prepona-pa ne bi to smio biti veliki ožiljak za puno šavova....

i kaže mi da ti rade s epiduralnom...
ja mislim, ako dobro pamtim, da se sklerozacijom "skrivaju" kapilare. nemoj me drzat za rijec, svasta sam citala i gledala pa sam mozda stogod i pomijesala. navodno te kapilare koje se vie ionako vise nisu funkcionalne pa se neki vrag ubrizga u njih da se zatvore ili tak nesto.


kvragu, sad sam skoro sigurna da sam nes smuljala

evo, nemam objasnjenje, ali moja dermatologica radi sljedece:
- Uklanjanje proširenih kapilara na nogama (neki IPL)
- Uklanjanje neželjenih kožnih izraslina te krvožilnih promjena Nd-YAG kirurškim laserom
- IPL tretmani venektazija i kapilara
- Sklerozacija
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 13:14   #46
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ja sam uvijek mislila da je svrha tih krema da odgodi ili spriječi pojavu novih vena! bar su meni tako doktori rekli...
da se proširena vena više ni s čim ne može "izravnati" i vratiti u normalno.
a za kapilare sam čitala na forumu da su cure to rješavale kod kozmetičara nekakvim laserom koji makne kapilare...
ja se mažem s tim kremama već jako dugo. Vjerojatno je malo ublažilo taj proces nastajanja novih i proširivanja postojećih, barem mislim .
Kapilare se mogu sklerozirati.
aorwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 13:16   #47
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
ja mislim, ako dobro pamtim, da se sklerozacijom "skrivaju" kapilare. nemoj me drzat za rijec, svasta sam citala i gledala pa sam mozda stogod i pomijesala. navodno te kapilare koje se vie ionako vise nisu funkcionalne pa se neki vrag ubrizga u njih da se zatvore ili tak nesto.


kvragu, sad sam skoro sigurna da sam nes smuljala

evo, nemam objasnjenje, ali moja dermatologica radi sljedece:
- Uklanjanje proširenih kapilara na nogama (neki IPL)
- Uklanjanje neželjenih kožnih izraslina te krvožilnih promjena Nd-YAG kirurškim laserom
- IPL tretmani venektazija i kapilara
- Sklerozacija
http://www.plivazdravlje.hr/?section...ow=1&id=8852#4

http://www.plivazdravlje.hr/?section...ow=1&id=2770#8
aorwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 13:20   #48
http://en.wikipedia.org/wiki/Sclerotherapy
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 19:03   #49
e...ja govorim o operaciji...
dakle, naprave ti maleni rez na preponama i izvuku venu do ispod mjesta gdje je "bolesna"...šta onda naprave nemam pojma...

al uglavnom..budući da ti kompletan dio vene koji je loš-izvade...šanse da se proširena vena vrati je 1,7 posto (našla sam baš taj podatak negdje).
et, to bih ja radila...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 23:51   #50
Ja mrzim svoje vene i popucale kapilare. Noge mi izgledaju kao auto-karta.

Ali ne idem po noz zbog toga! Bas me briga…
Lena Leh is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 01:43   #51
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
e...ja govorim o operaciji...
dakle, naprave ti maleni rez na preponama i izvuku venu do ispod mjesta gdje je "bolesna"...šta onda naprave nemam pojma...

al uglavnom..budući da ti kompletan dio vene koji je loš-izvade...šanse da se proširena vena vrati je 1,7 posto (našla sam baš taj podatak negdje).
et, to bih ja radila...

na takvoj operaciji sam ja bila. Neki dan je bilo na tv...prikazali su cijelu takvu operaciju, dr. lastrić je pričao o venama.
Meni su se sad nakon 3 god. pojavile druge vene .Iako nisu ni približno kao što su bile one prije, ali su dovoljno vidljive da mi smetaju.Mislim da bi se ove mogle sklerozirati, ali to ću otići najesen jer se poslije moraju nositi elastične čarape, a to je nemoguće po ovakvim vrućinama.
aorwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 01:46   #52
evo i link o operaciji, nadam se da će pomoći....
http://www.poliklinika-lastric.hr/f_...e_kirursko.htm
aorwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 16:26   #53
Quote:
aorwen kaže: Pogledaj post
na takvoj operaciji sam ja bila. Neki dan je bilo na tv...prikazali su cijelu takvu operaciju, dr. lastrić je pričao o venama.
Meni su se sad nakon 3 god. pojavile druge vene .Iako nisu ni približno kao što su bile one prije, ali su dovoljno vidljive da mi smetaju.Mislim da bi se ove mogle sklerozirati, ali to ću otići najesen jer se poslije moraju nositi elastične čarape, a to je nemoguće po ovakvim vrućinama.
da, to sam čula da ti problem može izbiti na nekoj drugoj lošoj veni....

jbg, ako imamo loše vene jedniostavno se moramo pomirti s tim....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 10:30   #54
bok, curke.
nemam probleme s venama, bar za sad, a nadam se i da neću jer nema toga u familiji.
nego, noge su mi pune popucalih kapilara-ko autokarta kako neka od vas reče. to mi je od kontracepcijskih pilula. počelo je kad sam bila na dianama, ali se i pogoršlalo kad sam prešla na supernoveinježnemrak yasmin. uglavnom, užas.
zato htjedoh upozoriti curke koje misle početi miti tablete-je fakat je praktično i sve,a li definitivno nije toga vrijedno. još kad rodim će biti 500x gore.
Pafulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 10:31   #55
Evo prije par dana sam bila kod Zambellija na tretmanu kapilara laserom. I mogu reci da nije ni najmanje ugodno..dapace. Doktor mi je prije tretmana u vise navrata ponovio da je bol izrazito jaka i da se pripremim, makar mi nije bilo jasno zasto to toliko spominje. Ali sam vidjela zvijezde na samom pocetku tretmana..
Ipak, motivacija mi je pomisao na noge bez ispucalih kapilara i vena
Free your mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 15:56   #56
Postoji mnostvo laserskih izvora koji se mogu koristiti u tretmanima kapilara. Svi ti tretmani imaju kao cilj eliminaciju krvne zile zagrijavanjem krvi koja se nalazi unutar nje. Ukoliko se radi o kapilarama na nogama onda je najcesce rijeci samo o rezultatu jedne venske insuficijencije (prosirene vene) tako da ce se kapilari s vremenom ponovo pojaviti. Treba prije rijesiti venu. Laserska endoluminalna fotosklerozacija je jedna vrlo zahvalna tehnika gdje se vena ne stripa (cupa) nego se sklerozira laserom. Zahvat ce se kod nas poceti izvoditi u Zagrebu i Dubrovniku za sad. Nakon sto se varikoziteti rijese , onda se mogu raditi i kapilari. Treba paziti jako na boju koze jer moze doci do opekotina i jasno onaj koji radi mora imati pravi laser za to. Puno je laske raditi na licu jer su kapilari vise povrsinski i recidivnost je manja.
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 14:54   #57
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
ja mislim, ako dobro pamtim, da se sklerozacijom "skrivaju" kapilare. nemoj me drzat za rijec, svasta sam citala i gledala pa sam mozda stogod i pomijesala. navodno te kapilare koje se vie ionako vise nisu funkcionalne pa se neki vrag ubrizga u njih da se zatvore ili tak nesto.


kvragu, sad sam skoro sigurna da sam nes smuljala

evo, nemam objasnjenje, ali moja dermatologica radi sljedece:
- Uklanjanje proširenih kapilara na nogama (neki IPL)
- Uklanjanje neželjenih kožnih izraslina te krvožilnih promjena Nd-YAG kirurškim laserom
- IPL tretmani venektazija i kapilara
- Sklerozacija
E jel mozes pliz rec kod koje doktorice je to moguce napravit? Zahvaljujem
 
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 18:31   #58
Meni muz ima vene prosirene i dok. mu je rekla da samo operacija kreme i kremice nula bodova.
Ja imam kapilare po nogama i to samo na ljevoj nozi (od puno sjedenja tj. noga prek noge ) i kupila sam neku kremu od divljeg kestenja i grožđa i mogu reci da sam super iznenađena kako sitne kapilarice nestaju
~loo~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 19:12   #59
Quote:
~loo~ kaže: Pogledaj post
Ja imam kapilare po nogama i to samo na ljevoj nozi (od puno sjedenja tj. noga prek noge ) i kupila sam neku kremu od divljeg kestenja i grožđa i mogu reci da sam super iznenađena kako sitne kapilarice nestaju
Daj molim te, napiši kako se zove ta krema i gdje si ju kupila, koliko košta? Baš ono stvarno vidiš pomaka na bolje? I ja imam problema sa vidljivim kapilarama, (ne s venama), ali kapilare su mi strava, baš kako je netko napisao - noge su mi kao auto-karta. Ja sam probala s Venotrex i Veneton i ne vidim rezultata, pa da probam nešto drugo. Usput i ja razmišljam o sklerozaciji, ne brine me ako boli, za ljepotu se sve pretrpi, ali me zanima koliko košta. Sigurno ne ide preko zdravstvenog osiguranja, a sigurno nije ni jeftino.?
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 09:54   #60
Ma, super je dok noge izgledaju kao auto-karta ; gadno je kad imaš gole noge a svi misle da nosiš neke otkačene ljubičaste čarape...
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.