Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2006., 16:15   #81
ja zadnji put kad sam bila u Ikei, a idem barem jednom tjedno jer zivimo blizu Ikee i trenutno uredujemo stan vidjela vazice za 1.50 pa nisam valjda krivo vidjela cijenu
a ruzice na trznici ako i budu 6kn po komadu necu bankrotirati, to je znaci 180 kn po vazici ak je u njoj 30 ruzica. no mislim da su te manje ruzice 4kn po komadu..kako bilo da bilo ipak ce to biti napravljeno s puno ljubavi od moje mamite a jos uvijek puno jeftinije od cvecarki
petra25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 16:15   #82
u ikeji u njemackoj ima vise vaza za 1 euro...
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 09:40   #83
ne znam, ja kada sam kupovala vaze, a bila sam spremna naruciti ih ne znam od kuda, u ikei nije bilo niceg jeftinijeg od 4-5 eura (to govorim o ikei u austriji i italiji, a cijene se razlikuju za isti proizvod od ikee do ikee tj. od zemlje do zemlje), tako da sam najjeftinije vaze koje postoje nasla kod nas u DIONI za 29-30kn.a prosla sam ducana i ducana. iste takve vaze kostaju oko 100 kn po raznim gift ducanima....mozda su ove u ikei puno manje ili mozda nisu kockaste (kakve sam ja htjela)? u svakom slucaju sretno vam bilo sa trazenjem!

evo-vaze mojih dimenzija u ikei:
http://www.ikea.com/webapp/wcs/store...umber=50086647
http://www.ikea.com/webapp/wcs/store...umber=37067100

manje vazice (sto ce vam znacit da ce se doslovce "zagubiti" na giganstkom 180cm-om stolu (napravite probu doma):
http://www.ikea.com/webapp/wcs/store...umber=86933500


ili onda morate imati gooomilu cvijeca da izlazi iz vaze.....a sto se tice cijena ruza, ja sam navela apsolutno najjeftiniju cijenu tokom cijele godine-inace ruze su oko 10-15kn....

nadam se da sam pomogla!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 10:53   #84
Jel ima tih za 30 kn u Dioni da su okrugle? Iako naravno kockaste izgledaju više fancy, ali ja ću imati dosta simbolike s krugovima, pa bi možda ipak okrugle.... E i jel netko zna koliko otpilike koštaju margarite i hortenzije u ljetnom periodu?
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 11:00   #85
lolita, mozes li mi reci kako se zovo ono cvijece koje si imala u cetvrtastim vazama? ko ti je to pravio?
ako je negdje pisalo, sorry, budem potrazila ako mi mozes reci u kojoj temi
thx
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 11:15   #86
Quote:
Malabudala kaže:
Jel ima tih za 30 kn u Dioni da su okrugle? Iako naravno kockaste izgledaju više fancy, ali ja ću imati dosta simbolike s krugovima, pa bi možda ipak okrugle.... E i jel netko zna koliko otpilike koštaju margarite i hortenzije u ljetnom periodu?
mislim da sam vidjela vaze svih vrsta i velicina! odi pogledati...no u svakoj dioni ima drugacija ponuda!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 11:16   #87
ja sam imala hortenzije (bijele i zelene) i kostale su ASTRONOMSKI-jedan cvijet cca 35-50 kn! barem kod cvjecara....margarite su puuuno jeftinije-jedno od najjeftinijeg cvijeca!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 11:26   #88
Quote:
Magg kaže:
lolita, mozes li mi reci kako se zovo ono cvijece koje si imala u cetvrtastim vazama? ko ti je to pravio?
kako su moje "boje" bile zelena i bordo to se svugdje ponavljalo (od pozivnica, programa, menu-a, guestbook, podmetaca za case,poklona za goste, cvijece za djeveruse...) pa tako i u cvijecu na stolovima.a na stolovima sam imala razlicite aranzmane-dakle ,nekoliko stolova je bilo "bordo", a nekoliko "zeleno"...te naravno bijelo

to je radila jedna jako bezobrazna cvjecarka ,a bezobrazna je stoga sto sam joj JA rekla tocno koje cvijece zelim, nacrtala sam joj 3D vaze i cvijeca u kojim kombinacijama i bojama, a ona mi do zadnjeg trena nije htjela dat cijenu te mi je na kraju to masno PREplatila iako sam ja tocno znala koliko kosta pojedini cvijet(na zelenoj trznici)....


BORDO STOL
crne (bordo) dalije, black magic ruze i vanda orhideje

BIJELI STOL
bijele hortenzije, bijele kale i granje (vrba)

ZELENI STOL
zelene hortenzije i zelene cymbidium orhideje

NAS STOL
bordo aranzmani + narandasti aranzman: zarko narandaste ruze i mango kale te poneka zelena hortenzija
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 11:33   #89
Quote:
lolita11 kaže:

BORDO STOL
crne (bordo) dalije, black magic ruze i vanda orhideje
ovo mi se jaaakooo svidja.. ja cu isto imat te vaze (u ikeju su te 4,99 eura komad), samo cu te imat (ovo je se danas odlucilo jer imam neku super ponudu (pola cijene) pa necu dalje trazit) sad mi samo cvijece fali.. to tvoje mi stvarno mrak izgleda, al sam ja mislila da bude sve u roza/pink kod mene...
posto nemam opce pojma o cvijecu, jedno mozda malo glupo pitanje ima li to cvijece isto u "mojim" bojama?
koliko si taj aranzman platila (ako smijem znati)?

inace mi je stvarno zao koliko si se propatila oko svog vjencanja, nadam se da si sve to dobro prezalila
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 11:42   #90
pa rekoh ti da su te malo skuplje ja ih inace imam viska i prodajem, no sumnjam da bi se isplatilo transportitat u njemacku hehe


evo ideja za ljude koji zele jeftinije aranzmane BEZ cvijeca!


http://render2.snapfish.com/render2/.../of=50,332,443

http://render2.snapfish.com/render2/.../of=50,331,443
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 11:48   #91
Quote:
Magg kaže:
jedno mozda malo glupo pitanje ima li to cvijece isto u "mojim" bojama?
koliko si taj aranzman platila (ako smijem znati)?
aranzmani su bili bolesno skupi i jos uvijek sam bijesna no, od 200-300 kuna po stolu...no comment!

hortenzija, dalija, ruza imas u roza/pink, a bogme i orhideje! no pitanje je u kojojse sezoni zenis, da li u to doba cvjetaju ili ne i to ce ti diktirati cijenu (tj. morat c se uvozit iz nizozemske)

imam negdje doma link na stranicu na kojoj ti je tablica sa svim cvijecem po sezoni i po bojama!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 11:53   #92
koliko trazis za te vaze?
ja cu ih platit pola cijene, znaci 2,50 eura pa sam mislila odmah 30tak kupit..
vjencanje je u zagrebu, 11.08. slj. god.

ajde mi pliz posalji link pa cu to malo proucit, inace nema veze, mogu ja i ruze sa malo zelenila uzet.. iva ce mi jos poslat svoju cvijecaru, tamo mi se svidja isto aranzmani i cijene tako da cu mozda nesto moci i kombinirat, malo visoke malo te u vazama..

a vaze ne mislim prodavat, to cu spremit na tavan. bit ce jos slavlja, pa cu uvijek imat sta za dekoraciju
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 11:54   #93
ja bih isto takve vaze a unutra samo ružice bijele i roze sa malo onih zelenih travkica što vise
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 12:13   #94
breskva
pa da, skroz jednostavno onda ako je drugo preskupo a to je isto lijepo.. negdje sam postavila sliku (mislim "dekoracija restorana" je tema) di je par rozi ruza u vazi i strakica okolo, to mi je isto slatko.
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 12:22   #95
pa da vidjela sam tu slikicu to se meni sviđa skroz jednostavno i volim svjetlije boje ! A ljiljani i ruže su i nježni cvjetovi. Nadam se da će ih biti u sedmom mjesecu.
Čak sam si razmišljala ne znam kako se to cvijeće zove slično je ivančicama samo su manje! To bi mi isto bilo lijepo ! Uglavnom sve mi je lijepo samo da je nježno i rozo heheheh
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 12:27   #96
Quote:
lolita11 kaže:
ja sam imala hortenzije (bijele i zelene) i kostale su ASTRONOMSKI-jedan cvijet cca 35-50 kn! barem kod cvjecara....margarite su puuuno jeftinije-jedno od najjeftinijeg cvijeca!

35-50 kn za to cvijeće što raste po vrtovima?????? Pa oni su stvarno ludi.... Niš ja bum večer prije s frendicama u pohod po susjedstvu.... koja katastrofa. Ja sam mislila da je to jedno od najjeftinijeg cvijeća, pa ima ga doslovce u svakom vrtu. Idem uzet sjeme i posadit i dobijem 30 cvjetova u jednom grmu, pa mislim stvarno, ni orhideje nisu tako skupe... bar mi se čini
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 12:33   #97
Malabudala potpisujem !!!
Naša cvjećarka nam je za sada informativno dala cijenu od maksimalno 2000 kuna i to za uređenje cijelog restorana, naš stol, auto, dva buketa za mene i to ako uzememo u obzir sve ruže i ljiljani po dogovoru i to čist buket ruža bez zelenog, čiste ruže u vazi bez zelenog i naš aranžaman po cijelom stolu sa puno ljiljana i ružama ! I još naravno u tu ponudu je pretpostavljeno za latice za crkvu, na svakom stolu malo i lučice - svijećice! Ne znam sve ostalo mi se sada čini skupo!
Ne znam to mi je plafon 2000 kuna to je stvarno plafon za cvijeće ili ću i ja kao Malabudala zasaditi cvijeće u vrtu hehehehe hoće nam izrasti do 7.7. !
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 12:33   #98
Quote:
lolita11 kaže:
ne znam, ja kada sam kupovala vaze, a bila sam spremna naruciti ih ne znam od kuda, u ikei nije bilo niceg jeftinijeg od 4-5 eura (to govorim o ikei u austriji i italiji, a cijene se razlikuju za isti proizvod od ikee do ikee tj. od zemlje do zemlje), tako da sam najjeftinije vaze koje postoje nasla kod nas u DIONI za 29-30kn.a prosla sam ducana i ducana. iste takve vaze kostaju oko 100 kn po raznim gift ducanima....mozda su ove u ikei puno manje ili mozda nisu kockaste (kakve sam ja htjela)? u svakom slucaju sretno vam bilo sa trazenjem!

evo-vaze mojih dimenzija u ikei:
http://www.ikea.com/webapp/wcs/store...umber=50086647
http://www.ikea.com/webapp/wcs/store...umber=37067100

manje vazice (sto ce vam znacit da ce se doslovce "zagubiti" na giganstkom 180cm-om stolu (napravite probu doma):
http://www.ikea.com/webapp/wcs/store...umber=86933500


ili onda morate imati gooomilu cvijeca da izlazi iz vaze.....a sto se tice cijena ruza, ja sam navela apsolutno najjeftiniju cijenu tokom cijele godine-inace ruze su oko 10-15kn....

nadam se da sam pomogla!
aaaa znači u Njemačkoj su skuplje...sram ih bilo!
evo stranice ove di sam ja bila u Engleskoj. imaju i te koje si ti htjela a ja sam gledala ove VASEN (ista stvar samo veća/manja)
http://www.ikea.com/webapp/wcs/store...97&cattype=sub
al sam odustala jer ne znam kako bi ih prenesla...
ps. za one kojima se ne da gledat tečaj funte, samo pomnožite sa 10 i dobit ćete u kunama...
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 12:35   #99
Quote:
Breskva kaže:
Malabudala potpisujem !!!
Ne znam to mi je plafon 2000 kuna to je stvarno plafon za cvijeće ili ću i ja kao Malabudala zasaditi cvijeće u vrtu hehehehe hoće nam izrasti do 7.7. !
Ajmo mi fino zajedno sadit, pa ćemo zajedno i brat he,he,he
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 12:39   #100
Quote:
Malabudala kaže:
Ajmo mi fino zajedno sadit, pa ćemo zajedno i brat he,he,he

može
ma daj molim te te tete cvjećarke nisu normalne. Ok super tko ima love neka si priušti ali opet cjeniti nešto PREviše je malo too much ! Još ajde da je zima ili nešto shvatila bih!
Meni je cvjećarka rekla da me ruža u sedmom mjesecu po komadu može koštati plafon 6-7 kn i to je ono stvarno ako ne bude baš tih rozih pa će morati naručivati! Ali veli ona da bude i rozih i bijelih i velikih i malih! Ne znam bumo vidjeli ima još vremena za cvijeće, ali ja volim sve planirati
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.