Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2010., 00:05   #201
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
točka 5 bi ti mogla bit i legalan rad koji ti nemaš a na kulturu i običaje nemoraš gubit vrijeme
Da u pravu si.Sve ovisi kako tumače tu točku 5 odnosno taj jedan dio ili ima možda negdje napisano-zapisano sto se podrazumjeva pod "da se iz njegova ponašanja može zaključiti da poštuje pravni poredak i običaje....."
__________________
Ne plači za onim što nemaš već ostavi druge da plaču što nemaju tebe !
Za svijet si samo netko a za nekoga si cijeli svijet !!!
damir1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 12:57   #202
znači da ne radiš ništašto je protuzakonito.Brza vožnja parkiranja i sl se ne uzimaju u obzir.Nema kriminala,neplaćanja poreza,prekršajnih i kaznenih prijava i obrada za isto.Znači da si pošten građanin koji nema problema sa zakonima i sudstvom.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 15:44   #203
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
znači da ne radiš ništašto je protuzakonito.Brza vožnja parkiranja i sl se ne uzimaju u obzir.Nema kriminala,neplaćanja poreza,prekršajnih i kaznenih prijava i obrada za isto.Znači da si pošten građanin koji nema problema sa zakonima i sudstvom.
Ok,hvala na pojašnjenju!
Pozdrav
__________________
Ne plači za onim što nemaš već ostavi druge da plaču što nemaju tebe !
Za svijet si samo netko a za nekoga si cijeli svijet !!!
damir1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 10:15   #204
VIZA za Njemačku

Ima tko da mi pomogne i kaze koju vizu uzeti i sta je najbolje!! Imam curu u njemačkoj ona je njemica, a ja bi htio otiči gore živjet sa njom.
Koju vizu uzeti?? Kako početi? nemam posao gore! Udavati se necemo na brzinu da ne ispadne da je to samo da ja dođem gore.
Grizli1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 16:24   #205
Slovensko državljanstvo

u ovom sam podforumu negdje vidio temu sa slicnim pitanjem no ne mogu je pronaci, niti preko onog alata 'pretrazivac foruma', pa ukoliko admin temu smatra nepotrebnom neka oprosti i ovaj post prebaci i neku istu/slicnu, hvala.

Naime, ono sto mene zanima jest sljedece, moze li osoba koja je rodjena u sloveniji, tocnije i manje bitno, u ljubljani, na osnovu toga zatraziti i dobiti drzavljanstvo republike slovenije?

Nikakvih pretjeranih detalja izuzev rodjenja nema, mozda za napomenuti da je ta osoba nakon rodjenja boravila cca 1-2 god. u sloveniji, no drzim da je to nebitno.

Ista ima hrvatsko drzavljanstvo i nacionalnost, jedino sto ju veze za sloveniji jest da odande mora povlaciti izvod iz maticne knjige rodjenih.

Unaprijed zahvalan, cohkka
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 16:37   #206
Moze.
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 17:17   #207
Quote:
cohkka kaže: Pogledaj post
..jedino sto ju veze za sloveniji jest da odande mora povlaciti izvod iz maticne knjige rodjenih.
ne mora... moze se upisati u maticnu knjigu u HR prema mjestu stanovanja
__________________
There is:
some truth behind "just kidding"; some curiosity behind "just wondering";
some knowledge behind "I don't know"; and some emotion behind "I don't care"
potepuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 17:33   #208
Quote:
potepuh kaže: Pogledaj post
ne mora... moze se upisati u maticnu knjigu u HR prema mjestu stanovanja
hvala!

upisana je u maticnu knjigu u rh nakon vjencanja i promjene prezinena

jeli treba kontaktirati ministarstvo u sloveniji, ili koji je prvi korak?
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 18:12   #209
Quote:
Grizli1 kaže: Pogledaj post
Ima tko da mi pomogne i kaze koju vizu uzeti i sta je najbolje!! Imam curu u njemačkoj ona je njemica, a ja bi htio otiči gore živjet sa njom.
Koju vizu uzeti?? Kako početi? nemam posao gore! Udavati se necemo na brzinu da ne ispadne da je to samo da ja dođem gore.
ne znam koliko vremana tamo mžeš bit kao "turist" bez vize.Nemaš ti šta birat vize nego ćeš dat zahtjev u njemačko veleposlanstvo da ti daju vizu ukolko to žele i mogu (sad je malo teže jer se gleda EU pravo i shengensko pravo a ne njemačko).Pošto nisi zaposlen nemaš prevelike šanse da je dobiješ.Ako se oženite po shengenskom pravu na tertitoriju EU imaš ista prava kao i ona.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 09:39   #210
Quote:
cohkka kaže: Pogledaj post
u ovom sam podforumu negdje vidio temu sa slicnim pitanjem no ne mogu je pronaci, niti preko onog alata 'pretrazivac foruma', pa ukoliko admin temu smatra nepotrebnom neka oprosti i ovaj post prebaci i neku istu/slicnu, hvala.

Naime, ono sto mene zanima jest sljedece, moze li osoba koja je rodjena u sloveniji, tocnije i manje bitno, u ljubljani, na osnovu toga zatraziti i dobiti drzavljanstvo republike slovenije?


Nikakvih pretjeranih detalja izuzev rodjenja nema, mozda za napomenuti da je ta osoba nakon rodjenja boravila cca 1-2 god. u sloveniji, no drzim da je to nebitno.

Ista ima hrvatsko drzavljanstvo i nacionalnost, jedino sto ju veze za sloveniji jest da odande mora povlaciti izvod iz maticne knjige rodjenih.

Unaprijed zahvalan, cohkka
može zatražiti i vrlo vjerojatno bez problema i dobiti slovensko državljanstvo...slovenija dozvoljava dvojno državljanstvo ukoliko je slovensko drugo...kontaktirajte slovensko veleposlanstvo u Zgbu...gđa Ivana Filipan..sve informacije će/ćeš/ćete dobiti od nje..
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 16:01   #211
Quote:
tinkerbell kaže: Pogledaj post
može zatražiti i vrlo vjerojatno bez problema i dobiti slovensko državljanstvo...slovenija dozvoljava dvojno državljanstvo ukoliko je slovensko drugo...kontaktirajte slovensko veleposlanstvo u Zgbu...gđa Ivana Filipan..sve informacije će/ćeš/ćete dobiti od nje..

zahvaljujem, ovo je vrlo korisno tinkerbell, jos jednom hvala!
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 07:55   #212
Quote:
cohkka kaže: Pogledaj post
zahvaljujem, ovo je vrlo korisno tinkerbell, jos jednom hvala!
nema na čemu..javi se na pm ako ćeš trebati više podataka...sretno
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 15:00   #213
KAKO DOBITI DRZAVLJASTVO

Moj problem se tice drzavljanstva.Molim vas ako netko zna ista o ovom mom problemu neka mi se javi.Moj problem je taj da mi je necakinja samo rodena ovdje kod nas u RH a zivi u BIH pod srpskim teritorijem ali nije upisana u knjigu drzavljana. .Znaci niti dana nije zivjela u RH.Mama joj je rodena isto u RH ali takoder nije zivjela niti dana u RH.I ona zivi u BIH.Djed i baka tj.moji mama i tata zive u rh kao i cijela nasa obitelj jer smo hrvati od pamtivjeka.Moja necakinja ima 28 god i udata je za srbina.Mene zanima dali postoji ikakva sansa da dobije drzavljanstvo RH i ako postoji kakva opcija da mi se netko javi.Zvala sam ambasadu i rekli su da nema sanse.Negdje sam procitala da to mogu odvjetnici rijesiti ako vise nitko ne moze.Molim vas ako netko zna neko rjesenje da mi se javi bilo bi mi od velike pomoci.Hvala
xxfx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 18:10   #214
viza

situacija je slijedeca:

bracni par s dvoje djece se razveo,djeca su dodijeljena majci na brigu,a otac

placa alimentaciju i ima pravo vidati djecu,razvod je bio sporazuman.

zena je otisla s djecom u Njemacku i tamo se udala ponovno za njem drzavljanina i dobila je radnu i boravnu vizu na godinu dana..

medutim,djeci ne daju vizu,u konzulatu i u uredu za strance tvrde da djeca ne mogu dobiti vizu uopce ukoliko majka sama nema skrbnistvo nad djecom..

nasi odvjetnici tvrde da je to nemoguce osim u ekstremnim slucajevima nasilja u obitelji isl.

postoji li uopce ikakav nacin da djeca ostvare pravo na boravak,jer,ponavljam,ipak im je majka dobila vizu?

ako tko ima kakav prijedlog,savjet,bilo sto..hvala.
__________________
Nista nije samo po sebi dobro ili lose,ovisi samo sto o tome mislimo...
practicalwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 19:45   #215
koliko je meni poznato po EU pravu i shengenskom pravu djeca imaju izvedeno pravo po majci odnosno imaju ista prava kao i majka.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 20:56   #216
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
koliko je meni poznato po EU pravu i shengenskom pravu djeca imaju izvedeno pravo po majci odnosno imaju ista prava kao i majka.
daj boze da je tako kako kazes..

a spominjalo se nesto i da oba roditelja moraju zivjeti u njem,mislim,totalne besmislice,
ali kad ti jedan odvjetnik tako kaze ili sluzbenik u ambasadi i u uredu za strance,uplase te potpuno..

s tim da u ambasadi takode kazu da su se zakoni mjenjali zbog previse turaka u njem,pa su navodno zato postrozni,ni to mi i dalje nema smisla..
__________________
Nista nije samo po sebi dobro ili lose,ovisi samo sto o tome mislimo...
practicalwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 21:28   #217
U njemačkom konzulatu u Hrvatskoj?Gdje je ured za strance?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 21:37   #218
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
U njemačkom konzulatu u Hrvatskoj?Gdje je ured za strance?
u hr konzulatu u njem,a ured za strance je u njem,takode,mislim u manheimu
__________________
Nista nije samo po sebi dobro ili lose,ovisi samo sto o tome mislimo...
practicalwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 21:42   #219
pošto je ona tamo s djecom pronać odvjetnika u njemačkoj da ispita kompletnu stvar.Za naše nisam siguran koliko su kompetentni a njemci baš previše i ne vole useljavanja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 21:49   #220
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
pošto je ona tamo s djecom pronać odvjetnika u njemačkoj da ispita kompletnu stvar.Za naše nisam siguran koliko su kompetentni a njemci baš previše i ne vole useljavanja.
pa kazem ti sta su njemacki odvjetnici rekli,da ona sama mora imati skrbnistvo plus da to treba to rijesavati u hrvatskoj.

a nasi opet kazu da je nemoguce da ona sama dobije skrbnistvo..
__________________
Nista nije samo po sebi dobro ili lose,ovisi samo sto o tome mislimo...
practicalwoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.