Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2012., 14:12   #3601
Quote:
Nema poprecne rupe, mislim da one dosta znace. A i ona izbocina je mozda malo prenaglasena, treba svakako dobro isprobati.
da, nema rupe, a izbočina je ista na svima i raspored zona je isti. ..samo svi naprave neki novi zavijutak na pjeni da nisu baš 100% iste jezgre.

Quote:
Bolji ..zbog gustoce? Isto nema rupe, tako da mu je prilagodba tijelu ipak mozda manja?
Ima rupe, ali se ne vide na toj slici. ..i gustoća pjene je osjetno veća.
Falomo najviše koristi taj presjek. Tu možeš sve vidjeti: http://www.manifatturafalomo.com/mat...h/aquatech.php

ugl. sve je to isti drek kaj se tiče oblika.
afoj is offline  
Old 31.08.2012., 14:55   #3602
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
da, nema rupe, a izbočina je ista na svima
Jesi bas 100% siguran?

Quote:
Ima rupe, ali se ne vide na toj slici. ..i gustoća pjene je osjetno veća.
Falomo najviše koristi taj presjek. Tu možeš sve vidjeti: http://www.manifatturafalomo.com/mat...h/aquatech.php

ugl. sve je to isti drek kaj se tiče oblika.
Ali duplo je skuplji..
Ovo zeleno je isto HR pjena, malo meksa? Ne izgleda lose, ali 9700kn je ipak puno.

Edit: da si odgovorim...vidim pise memory, ali to se odnosi samo na ovaj model de luxe.

Zadnje uređivanje kajpa : 31.08.2012. at 15:03.
kajpa is offline  
Old 31.08.2012., 15:38   #3603
Quote:
Jesi bas 100% siguran?
a nisam još došao do toga da hoda sa šestarom po dućanima, ali mislim da je isto


Quote:
Ali duplo je skuplji..
Jap , ali moraš uzeti u obzir da je jezgra 65kg/m3 i da je viša od ascane.

Quote:
Ovo zeleno je isto HR pjena, malo meksa? Ne izgleda lose, ali 9700kn je ipak puno.
Edit: da si odgovorim...vidim pise memory, ali to se odnosi samo na ovaj model de luxe.
ta delux verzija je još skuplja to je zapravo normalna cijena za 65kg/m3 HR madrac. nisu ni drugi jeftiniji u toj gustoći.

Ja sam naveo tri madraca istog tipa u različitim cjenovnim kategorijama.
afoj is offline  
Old 31.08.2012., 15:38   #3604
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
vezano za problem koji ima "Goldentip"

Premijer madrac je izrazito tvrda đžepičasta jezgra. Tako piše i na njihovom letku
"Madrac Premier je najtvrđi i najkvalitetniji madrac s oprugama, te ima zimsku i ljetnu stranu, a može se koristiti na ravnim podlogama kreveta ili na letvičastim podnicama s gušćim rasporedom letvica."

Ovo što piše je naravno totalni bulšit, jer tvrdo nije kvalitetno. Madrac u gornjem sloju ima PU 30, a to tek nije kvalitetno. Zone!? nema tu nikakvih zona , jer je sve pretvrdo, ali dobar dio hrvata baš tako voli.
Najgore u cijeloj priči je što je taj madrac preskup. Za tu lovu se može kupiti pošteni HR madrac bez opruga.

Što sad? Što kad je madrac pretvrd? Možete pokušati igrati na kartu da je madrac različite tvrdoće u odnosu na onaj na izlogu. Vjerojatno i je, jer onaj stoji na izlogu tko zna koliko i pjena je već možda propala i madrac je donekle razlohan. Sumnjam da će to upaliti.
Što se tiče zakonskog roka od 45 dana za reklamaciju, to ne postoji. Minimalni zakonski rok za reklamacije u RH određen je na godinu dana i ne može biti manji. Problem je što vi zapravo nemate reklamaciju , jer je madrac ispravan.
Rok od 8 dana je rok za povrat robe bez obrazloženja (ne raklamcije) a isti se primjenjuje kod robe kupljene kataloški , tv prodajom, prezentacijama i sl. ..znači za robu koju niste mogli fizički isprobati.
Kako to u Hrvatskoj funkcionira ne moram pisati.

Isprobavanje madraca u najlonu vam isto tako neće pomoći, jer ispod najlona ne osjetite madrac, a i kod povrata njima i nije osobito važno da li je madrac u najlonu ili ne, jer najlona imaju koliko ih volja.

Na žalost vi ovisite o dobroj volji firme od koje ste kupili madrac. Zato je bolje madrace kupovati od manjih firmi, jer se oni uvijek više potrude da im kupac bude zadovoljan, a ovo su veliki sistemi i jebe im se živo za vaš problem.
Hvala puno na analizi. Točno, u tome je i problem. U salonu je bio udoban, doma je daska. Dakle, mora biti ta PU koja je otišla jer u salonu se upadne poprilično u madrac, doma se ne upada nigdje jer je sve tvrdo. Takva mi je reklamacija i tog se držim. Tako mora i biti. U salonu se mora isprobati i ja sam svoje kao kupac obavio. Rekao sam da mogu slobodno doći kod mene doma i ispitati nekim mjernim instrumentima kolika je razlika između moga i salonskog u tom "upadanju" u madrac samo kad se sjedne na nj. Tu mislim da nije njihova dobra volja, nego dobra prevara. To je 2520 kn, ako mi ne priznaju, ići ću kod odvjetnika, ili tražiti vještačenje. Zatim, happy dreams naglašavaju da im je to madrac od proizvođača perfecte. Perfecta je neko ime, pa tu hvataju mušterije. Nisu niti malo susretljivi,već jako odbojni i tvrdoglavi. Žalim dan kad sam ušao u taj salon u Rijeci.
goldentip is offline  
Old 31.08.2012., 15:40   #3605
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Jap , ali moraš uzeti u obzir da je jezgra 65kg/m3 i da je viša od ascane.
Sve stima, uzimam, uzimam...ali ipak sumnjam da ce covjek odluciti uzeti nesto duplo skuplje.
Ali, naravno, preporuka je uvijek dobrodosla, na kupcu je da se rastegne koliko zeli/moze.
kajpa is offline  
Old 31.08.2012., 16:59   #3606
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
Hvala puno na analizi. Točno, u tome je i problem. U salonu je bio udoban, doma je daska. Dakle, mora biti ta PU koja je otišla jer u salonu se upadne poprilično u madrac, doma se ne upada nigdje jer je sve tvrdo. Takva mi je reklamacija i tog se držim. Tako mora i biti. U salonu se mora isprobati i ja sam svoje kao kupac obavio. Rekao sam da mogu slobodno doći kod mene doma i ispitati nekim mjernim instrumentima kolika je razlika između moga i salonskog u tom "upadanju" u madrac samo kad se sjedne na nj. Tu mislim da nije njihova dobra volja, nego dobra prevara. To je 2520 kn, ako mi ne priznaju, ići ću kod odvjetnika, ili tražiti vještačenje. Zatim, happy dreams naglašavaju da im je to madrac od proizvođača perfecte. Perfecta je neko ime, pa tu hvataju mušterije. Nisu niti malo susretljivi,već jako odbojni i tvrdoglavi. Žalim dan kad sam ušao u taj salon u Rijeci.

Bas mi zao sad kad ovo citam. Moj Premier madrac u istim dimenzijama je dosao danas oko podne. Dostava u manje od 24h i evo prvo sto moram prokomentirati je ljubaznost trgovca, ja sam bio u zagrebu na velesajmu i zena je bila uistinu susretljiva. I cura i ja smo studenti i jos k tome podstanari i bas se vidilo da nam hoce pomoc.

Nadalje, znam da je nemoguce prosuiditi madrac nakon 40minuta, no skeptican prema svemu i malcice uplasen da sam se zeznio nakon sto sam jucer procitao tvoje postove odmah smo nabacili plahtu, skinio sam najlon i ispruzili smo se cisto da procjenimo kakav je u odnosu na probano u trgovini te se i cura i ja slazemo kako je ovo uistinu fin madrac, cak je nakon tih 40ak minuta duzeg lezanja bolje sjeo nego nakon one minute-dve u trgovini. Tako da vjerujem da zbilja nisi navikao na ovakav tip madraca, ja recimo nema sanse da bih zapsao na onim full mekanima kakvi se prodaju.

A odnos madraca u salonu i madraca na kojem se spava recimo dan-dva,tri po meni defitivno racunski baca na novi madrac. Jer recimo da je tvoj madrac u trgovini isprobalo 1000 kupaca prevrceci se po njemu 1 minutu, to je SAMO 16h, a ti to nabijes na novom madracu vec u 2 dana. Samo eto hocu reci da mi je recenica da je madrac u salonu razlohan uistinu cudna. Dobro, ne poznajem svaciju kulturu i isprobavanje madraca, no mi eto sad kad smo kupovali prije 3 dana smo isprobali 5-6 madraca i na svakog sam uredno legao 30ak sekundi, ne vidim razloga lezati tamo pola sata

Nadam se da ce ti uvaziti zalbu, a ja doprinesem dojmovima sutra nakon 6-7 sati sna.
čaplja89 is offline  
Old 31.08.2012., 17:25   #3607
Može li mi netko pomoći i preporučiti najbolju hespovu podnicu za madrac vitazon prestige, volila bi da bude što mekši pa me zanima šta mislite koja bi podnica najbolje tu odgovarala?
Soleiol is offline  
Old 31.08.2012., 17:46   #3608
Quote:
čaplja89 kaže: Pogledaj post
Bas mi zao sad kad ovo citam. Moj Premier madrac u istim dimenzijama je dosao danas oko podne. Dostava u manje od 24h i evo prvo sto moram prokomentirati je ljubaznost trgovca, ja sam bio u zagrebu na velesajmu i zena je bila uistinu susretljiva. I cura i ja smo studenti i jos k tome podstanari i bas se vidilo da nam hoce pomoc.

Nadalje, znam da je nemoguce prosuiditi madrac nakon 40minuta, no skeptican prema svemu i malcice uplasen da sam se zeznio nakon sto sam jucer procitao tvoje postove odmah smo nabacili plahtu, skinio sam najlon i ispruzili smo se cisto da procjenimo kakav je u odnosu na probano u trgovini te se i cura i ja slazemo kako je ovo uistinu fin madrac, cak je nakon tih 40ak minuta duzeg lezanja bolje sjeo nego nakon one minute-dve u trgovini. Tako da vjerujem da zbilja nisi navikao na ovakav tip madraca, ja recimo nema sanse da bih zapsao na onim full mekanima kakvi se prodaju.

A odnos madraca u salonu i madraca na kojem se spava recimo dan-dva,tri po meni defitivno racunski baca na novi madrac. Jer recimo da je tvoj madrac u trgovini isprobalo 1000 kupaca prevrceci se po njemu 1 minutu, to je SAMO 16h, a ti to nabijes na novom madracu vec u 2 dana. Samo eto hocu reci da mi je recenica da je madrac u salonu razlohan uistinu cudna. Dobro, ne poznajem svaciju kulturu i isprobavanje madraca, no mi eto sad kad smo kupovali prije 3 dana smo isprobali 5-6 madraca i na svakog sam uredno legao 30ak sekundi, ne vidim razloga lezati tamo pola sata

Nadam se da ce ti uvaziti zalbu, a ja doprinesem dojmovima sutra nakon 6-7 sati sna.
Meni je više nego drago da je tebi u redu. Prodavača ima raznih, i onih koji ti pomognu. Meni u Rijeci nisu puno pomogli, za madrac Premier i ne kažu da je jedan od najtvrđih, nego "ni tvrd, ni mekan". Što je rekao Afoj to je točno, ta PU pjena je otišla na madracu u stajanju u salonu i to je pridonijelo tome da mi je izgledao mekan. Najgore je od svega što sam ja dvije godine spavao na kauču, bio je nov, ali kauč klik-klak, i bez ikakvih nadmadraca. Znači navikao sam na tvrđe. U stanu na manjem krevetu imam hespov isto od džepičastih opruga, normalne tvrdoće F1, i taj je normalan. Sinoć sam stavio i nadmadrac od memorijske pjene na ovaj premier, i svejedno, tokom spavanja tijelo pati, budim se, osjećam tu tvrdoću. Uvijek može biti da su u proizvodnji nekog više "zategli" s tim oprugama. Možda je i to. Ja na ovom ne mogu spavati, a happy dreams salon u Rijeci, to je totalni odjeb kupca, a na velesajmu u zagrebu valjda da ima ok prodavačica.
goldentip is offline  
Old 31.08.2012., 19:00   #3609
Pozdrav svima,
novi sam na forumu, procitao sam cijelu temu o madracima, u zadnjih mjesec dana izlezavao sam se na puno madraca i najvise su mi se dopali madraci od latexa i madraci sa djepicastim oprugama.
Meni najbolji madrac sa djepicastim oprugama bio je Hespov Diamant. Lezao sam neki dan u Jysk-u na njihovom GOLD S70. Meni kao laiku po specifikaciji to je osim drugacije nalvake istovjetan madrac kao i Hespov Diamant, cak ga Hespo i proizvodi. Buduci vidjeh da ovdje ekipa bas i nevoli Jyskove proizvode i dosta barata tehnickim perfomansama madraca zanimalo bi me misljenje o razlikama izmedju ova dva spomenuta madraca.

Unaprijed zahvalan svima koji kazu bilo sto, i dobro i lose
9a5bsz is offline  
Old 01.09.2012., 16:27   #3610
Quote:
josipa83 kaže: Pogledaj post
kupljen je u Lesnini i mi smo ga imali još neotvorenog u zaštitnoj foliji kako je kupljen, i orginal račun...al odbili su zamjeniti za manji jer su rekli da to nije moguće iz higijenskih razloga ponudili su mi tek simbolični popust ako se odlučim kupiti novi manji....a taj madrac još uvijek otplaćujem jer mu je cjena 4000kn...međutim mi sada već spavamo na njemu al mi je izluditi taj jedan kraj što viri van smeta mi to jer je krevet manji, i želim ga onda nekako smanjiti ako je to ikako moguće? jel se to može negdje?
hvala na info!
__________________
Moj album
josipa83 is offline  
Old 01.09.2012., 22:02   #3611
Smile

Treba mi mala pomoc oko madraca...

Kupujem madrac za dijete od 3 godine.

Trenutno se dvoumim izmedju 2 madraca:

http://www.jysk.com/hr/4/5/12/540/3216632/a/catalog

Za ovaj mi nije jasno jel zbilja ovakav popust ili je to nabrijana cijena pa 'spustena'

Druga vrsta madraca je:

http://www.ergoactiv.net/hr-optimal.html


Koji madrac preporucate?

Ukoliko ima jos neka alternativa za cijenu od oko 1000kn, slobodno predlozite
AandFitch is offline  
Old 01.09.2012., 23:06   #3612
Quote:
9a5bsz kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
novi sam na forumu, procitao sam cijelu temu o madracima, u zadnjih mjesec dana izlezavao sam se na puno madraca i najvise su mi se dopali madraci od latexa i madraci sa djepicastim oprugama.
Meni najbolji madrac sa djepicastim oprugama bio je Hespov Diamant. Lezao sam neki dan u Jysk-u na njihovom GOLD S70. Meni kao laiku po specifikaciji to je osim drugacije nalvake istovjetan madrac kao i Hespov Diamant, cak ga Hespo i proizvodi. Buduci vidjeh da ovdje ekipa bas i nevoli Jyskove proizvode i dosta barata tehnickim perfomansama madraca zanimalo bi me misljenje o razlikama izmedju ova dva spomenuta madraca.

Unaprijed zahvalan svima koji kazu bilo sto, i dobro i lose
Nisu baš potpuno isti. Razlika je u 4 cm PU pjene koje kod dijamanta nema. ...ostalo je isto.

Nisam ljubitelj madraca s oprugama, ali evo par slova na što bi trebalo obratiti pažnju kod kupnje istih.
Džepićaste jezgre se mogu raditi na dva načina. Opruge mogu biti spojene žicom ili košuljice mogu biti međusobno lijepljene. Za ergonomiju je bolje da su ljepljene , a za čvrstoću je bolji spoj žicom. Kad se međusobno spoje žicom dobijete tek nešto bolji efekt od bonell opruga.
još je jedna stvar jako bitna za trajnost takvih madraca, a koliko vidim tu se opasno štedi. Kad se jednom složi jezgra (lijepljenjem ili žicom) oko cijele jezgre bi trebao ići metalni obruč koji opruge drži na hrpi. Ukoliko tog obruča nema, postoji opasnost da se kod sjedanja na rub jezgre opruge razdvoje. Jedan obruč je obavezan, a na bolje jezgre se stavljaju dva. Većina proizvođača uopće ne stavlja te obruče i na taj način nešto sitno ušparaju. Jednom spojena jezgra se zatim oblači u box od pjene. Proizvođači računaju da je to dovoljno, ali.....
evo i par linkova da vidite o čemu se radi:
http://www.lpt.hr/ps_spajanje.htm
http://www.lpt.hr/ps_012okvira.htm

Slijedeća greška su madraci s džepičastim oprugama koji ina oprugama imaju krute ploče kokosa, sisala i sl. Te ploče potpuno ponište efekt zasebnog reagiranja opruga koje je preduvjet za ergonomski madrac.

Na oprugu se stavljaju pjene, pa svi vi koji zazirete od pjena morate biti svjesni da ipak spavate na pjeni. Pjene koje se koriste na oprugama su na žalost još uvijek uglavnom PU, ali to se polako mijenja i sve se više koriste HR, latex i visco.

Madrace s oprugama nije pametno stavlajti na podnice s podizanjem.

Još jedan nedostatak su uglavnom fiksne navlake bez mogućnosti pranja i famozne ljetno-zimske strane. ...i to ide na bolje, ali polako.
afoj is offline  
Old 01.09.2012., 23:12   #3613
Quote:
Soleiol kaže: Pogledaj post
Može li mi netko pomoći i preporučiti najbolju hespovu podnicu za madrac vitazon prestige, volila bi da bude što mekši pa me zanima šta mislite koja bi podnica najbolje tu odgovarala?
Madraci s oprugama nisu izbirljivi po pitanju podnica. Podnice ne utječu na tvrdoću madraca. Za džepićaste madrace bitno je da podnica ima 26-28 letvica.
Za takve madrace najbolje su podnice koje imaju po tri letvice u jednom nosaču. takav raspored osigurava oslonac za svaki red opruga.
Kod Hespa to je podnica Tripod S
http://www.hespo.hr/hespo/tripod-s/
afoj is offline  
Old 01.09.2012., 23:20   #3614
Quote:
AandFitch kaže: Pogledaj post
Treba mi mala pomoc oko madraca...

Kupujem madrac za dijete od 3 godine.

Trenutno se dvoumim izmedju 2 madraca:

http://www.jysk.com/hr/4/5/12/540/3216632/a/catalog

Za ovaj mi nije jasno jel zbilja ovakav popust ili je to nabrijana cijena pa 'spustena'

Druga vrsta madraca je:

http://www.ergoactiv.net/hr-optimal.html

Koji madrac preporucate?

Ukoliko ima jos neka alternativa za cijenu od oko 1000kn, slobodno predlozite
Ovo su dva potpuno različita madraca, pa je teško dati neku usporedbu. Optimal je kvaliteniji madrac, ali je i skuplji.

Džepićasta jezgra neće imati nikakav efekt za tako malo dijete , pa komotno možete kupiti i običan bonell. Optimal je HR madrac s dobrom pjenom i odličnom navlakom. Ni kod njega dijete neće korisiti prilagodbu pjene iako to i nije neki ergonomski madrac, jer su zone napravljene samo površinski. ..to je za dijete i bolje, jer se ergonomski madraci preporučaju tek kad se kralježnica u potpunosti razvije. Najjači argument za Optimal u vašem slučaju je baš navlaka.
afoj is offline  
Old 02.09.2012., 00:41   #3615
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Ovo su dva potpuno različita madraca, pa je teško dati neku usporedbu. Optimal je kvaliteniji madrac, ali je i skuplji.

Džepićasta jezgra neće imati nikakav efekt za tako malo dijete , pa komotno možete kupiti i običan bonell. Optimal je HR madrac s dobrom pjenom i odličnom navlakom. Ni kod njega dijete neće korisiti prilagodbu pjene iako to i nije neki ergonomski madrac, jer su zone napravljene samo površinski. ..to je za dijete i bolje, jer se ergonomski madraci preporučaju tek kad se kralježnica u potpunosti razvije. Najjači argument za Optimal u vašem slučaju je baš navlaka.
Thanks na infu... Znam da su ovo dva potpuno razlicita madraca, ali njih sam stavio jer se dvoumim koji tip madraca uopce uzeti, a oba su u cijenovnom razredu tu negdje... Max bi isao do 1300kn.

Obilazeci ducane sam se naslusao svega i svacega, tako da mi na kraju zbilja nije jasno koji je optimalni tip madraca za malu djecu?
AandFitch is offline  
Old 02.09.2012., 00:59   #3616
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Nisu baš potpuno isti. Razlika je u 4 cm PU pjene koje kod dijamanta nema. ...ostalo je isto.

Nisam ljubitelj madraca s oprugama, ali evo par slova na što bi trebalo obratiti pažnju kod kupnje istih.
Džepićaste jezgre se mogu raditi na dva načina. Opruge mogu biti spojene žicom ili košuljice mogu biti međusobno lijepljene. Za ergonomiju je bolje da su ljepljene , a za čvrstoću je bolji spoj žicom. Kad se međusobno spoje žicom dobijete tek nešto bolji efekt od bonell opruga.
još je jedna stvar jako bitna za trajnost takvih madraca, a koliko vidim tu se opasno štedi. Kad se jednom složi jezgra (lijepljenjem ili žicom) oko cijele jezgre bi trebao ići metalni obruč koji opruge drži na hrpi. Ukoliko tog obruča nema, postoji opasnost da se kod sjedanja na rub jezgre opruge razdvoje. Jedan obruč je obavezan, a na bolje jezgre se stavljaju dva. Većina proizvođača uopće ne stavlja te obruče i na taj način nešto sitno ušparaju. Jednom spojena jezgra se zatim oblači u box od pjene. Proizvođači računaju da je to dovoljno, ali.....
evo i par linkova da vidite o čemu se radi:
http://www.lpt.hr/ps_spajanje.htm
http://www.lpt.hr/ps_012okvira.htm

Slijedeća greška su madraci s džepičastim oprugama koji ina oprugama imaju krute ploče kokosa, sisala i sl. Te ploče potpuno ponište efekt zasebnog reagiranja opruga koje je preduvjet za ergonomski madrac.

Na oprugu se stavljaju pjene, pa svi vi koji zazirete od pjena morate biti svjesni da ipak spavate na pjeni. Pjene koje se koriste na oprugama su na žalost još uvijek uglavnom PU, ali to se polako mijenja i sve se više koriste HR, latex i visco.

Madrace s oprugama nije pametno stavlajti na podnice s podizanjem.

Još jedan nedostatak su uglavnom fiksne navlake bez mogućnosti pranja i famozne ljetno-zimske strane. ...i to ide na bolje, ali polako.
Hvala afoj , zbog te PU pjene mi je i Gold S70 bio nesto tvrdji nego F2 verzija Dijamanta, ali mi se vise dopala presvlaka kod Gold-a.
No, nebitno, odlucih se da ne zelim spavati na oprugama.
Kako stvari sad stoje bacam se iskljucivo na izlezavanja po raznim verzijama latexa, to mi je nekako za sad najugodnija podloga. Jos i da si nadjem finu presvaku za taj latex....

Ima mozda kakva preporuka a da pri tome nemoram podici kredit na 5 godina?
9a5bsz is offline  
Old 02.09.2012., 02:28   #3617
Quote:
čaplja89 kaže: Pogledaj post
Bas mi zao sad kad ovo citam. Moj Premier madrac u istim dimenzijama je dosao danas oko podne. Dostava u manje od 24h i evo prvo sto moram prokomentirati je ljubaznost trgovca, ja sam bio u zagrebu na velesajmu i zena je bila uistinu susretljiva. I cura i ja smo studenti i jos k tome podstanari i bas se vidilo da nam hoce pomoc.

Nadalje, znam da je nemoguce prosuiditi madrac nakon 40minuta, no skeptican prema svemu i malcice uplasen da sam se zeznio nakon sto sam jucer procitao tvoje postove odmah smo nabacili plahtu, skinio sam najlon i ispruzili smo se cisto da procjenimo kakav je u odnosu na probano u trgovini te se i cura i ja slazemo kako je ovo uistinu fin madrac, cak je nakon tih 40ak minuta duzeg lezanja bolje sjeo nego nakon one minute-dve u trgovini. Tako da vjerujem da zbilja nisi navikao na ovakav tip madraca, ja recimo nema sanse da bih zapsao na onim full mekanima kakvi se prodaju.

A odnos madraca u salonu i madraca na kojem se spava recimo dan-dva,tri po meni defitivno racunski baca na novi madrac. Jer recimo da je tvoj madrac u trgovini isprobalo 1000 kupaca prevrceci se po njemu 1 minutu, to je SAMO 16h, a ti to nabijes na novom madracu vec u 2 dana. Samo eto hocu reci da mi je recenica da je madrac u salonu razlohan uistinu cudna. Dobro, ne poznajem svaciju kulturu i isprobavanje madraca, no mi eto sad kad smo kupovali prije 3 dana smo isprobali 5-6 madraca i na svakog sam uredno legao 30ak sekundi, ne vidim razloga lezati tamo pola sata

Nadam se da ce ti uvaziti zalbu, a ja doprinesem dojmovima sutra nakon 6-7 sati sna.
Kakvi su dojmovi Premiera? Meni nema druge nego skakat po madracu, upirem rukama, da smanjim malo tu tvrdoću, možda pjena popusti pa bude mekše, iako čisto sumnjam. Reklamaciju mi neće uzet u obzir, ko mi kriv šta kupujem u happy dreamsa madrace niže klase od perfecte.
goldentip is offline  
Old 02.09.2012., 09:19   #3618
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Madraci s oprugama nisu izbirljivi po pitanju podnica. Podnice ne utječu na tvrdoću madraca. Za džepićaste madrace bitno je da podnica ima 26-28 letvica.
Za takve madrace najbolje su podnice koje imaju po tri letvice u jednom nosaču. takav raspored osigurava oslonac za svaki red opruga.
Kod Hespa to je podnica Tripod S
http://www.hespo.hr/hespo/tripod-s/
hvala na odgovoru, mislila sam da imaju i podnice nekog utjecaja na mekoću, nisam ni vidila ove tripod podnice, uglavnom sam gledala compact i legenda.
Soleiol is offline  
Old 02.09.2012., 09:44   #3619
jel moguće negdje dati skratiti "odrezati" madrac?????? jel itko zna? (madrac nije sa oprugama)
__________________
Moj album
josipa83 is offline  
Old 02.09.2012., 11:07   #3620
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
Kakvi su dojmovi Premiera? Meni nema druge nego skakat po madracu, upirem rukama, da smanjim malo tu tvrdoću, možda pjena popusti pa bude mekše, iako čisto sumnjam. Reklamaciju mi neće uzet u obzir, ko mi kriv šta kupujem u happy dreamsa madrace niže klase od perfecte.
Evo druga noc prospavana, s madracom smo jako zadovoljni. Spavamo bez budjenja i ujutro se ne trebamo razgibavanje istezanje da kosti sjednu na svoje kako je to bilo do sada
Zbilja mi je nevjerojatno da je tolika razlika izmedju tvog i mog a isti madraci. Trazi da ti zamjene za isti premier, mozda to upali.

// From SGS2 & TapaTalk2
caplja
čaplja89 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.