Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2011., 09:44   #21
Meni je jučer dosta pomogao Neofen Forte od 400 mg i stvarno mi je jako smanjio zubobolju. Uzela sam jednu tabletu nakon ručka jer me jako bolio zub. Sada je puno bolje, iako sam nekako umorna i premorena, kao da se oporavljam od teške bolesti. Zub me puno manje boli, ali ga i dalje osjetim. Ne znam da li da sutra zovem zubara da me primi ranije, jer inače naručena sam tek u četvrtak popodne. Problem je da je velika gužva, ako idem tamo sutra ili prekosutra otvorit će mi zub, ali posvetit će mi svega par minuta. Ako odem u četvrtak kada sam naručena imati ću svojih pola sata. Ima netko kakav savjet? Da li da napravim digitalni ortopan i gdje ga je najbolje napraviti? Mislila sam možda tamo u Hebrangovoj u X-Dentu. Meni se bol širila na susjedne zube, pa bi htjela sve provjeriti da budem sigurna. Zadnji puta sam ortopan radila prije 10 godina. Kada sam pitala dr. u vezi slikanja zuba, uvijek je rekla pa ne treba. Ali mogu nešto napraviti i na svoju ruku, sada ionako puno manje zrače ti uređaji za snimanje.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 04:01   #22
Zadnjih mjesec dana se bavim umnjacima i pio sam Ketonal Duo, kakti produljeno djelovanje (150 mg ketoprofena po kapsuli), pio sam po 2 dnevno i to mi je bilo dovoljno da drži otprilike 18-20h, ostatak sam prespavao i nisam ništa osjetio. Piše na njima da 200 mg u danu ketoprofena, al jbg, 2 su mi bila taman. Uvijek sam pojeo par zalogaja prije i nisam imao nikakvih problema sa probavom.
LukeZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 13:57   #23
A blago nekima od vas.

Ja sam noćas drmnula najprije Neofen 400 mg, i nakon sat vremena me još jače zabolilo! Pa sam popila Ketonal 50 mg i to je trajalo 2 sata. Zatim, opet Ketonal od 50 mg i nakon toga u 5 ujutro na hitnu!
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 22:42   #24
Znali li ko sta o o spanjolskom analgetiku "Nimesilu", odnosno njegovoj aktivnoj supstanci nimesulidu?

Meni zubarka izbacila Voltaren, i dala mi ovo... Slabo o njemu ima po netu, al kako vidim u mnogim zemljama je zabranjen???

A nije da je nesto posebno, bar mi se cini... vidit cemo koliko drzi.
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 01:06   #25
Bolji Voltaren.
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 02:16   #26
meni poslije vađenja umnjaka pomogao nalgesin
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 12:19   #27
pitanjee

U zadnje vrijeme konstantno imam problema sa zuboboljom. Probo sam klasične analgetike tipa nepfen i tako neke druge no nepomaže. Sad sam si probo ketonal uzet i on mi pomaže. No zanima me jeli on ipak dovoljno zdrav i adekvatan za zubobolju i što mi vi preporučate ukoliko bi ponovo imo nekih problema sa zuboboljom???? I s kojim se analgetikom ketonal smije kombinirat
lukii is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 00:20   #28
Quote:
lukii kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme konstantno imam problema sa zuboboljom. Probo sam klasične analgetike tipa nepfen i tako neke druge no nepomaže. Sad sam si probo ketonal uzet i on mi pomaže. No zanima me jeli on ipak dovoljno zdrav i adekvatan za zubobolju i što mi vi preporučate ukoliko bi ponovo imo nekih problema sa zuboboljom???? I s kojim se analgetikom ketonal smije kombinirat
čovjek božji odi zubaru!!!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 10:35   #29
Nikad me nije zub bolio duže od pola dana,otprilike koliko bi bilo potrebno da mi zubaru počne smjena. Imam jednog za popravak,naručen za Petak. Ali.avaj,sinoć počeo bolit. Danas blagdan a još radim noćas. Nisam ljubitelj tableta ali morat ću nekako izdržat do sutra.
Ima li itko kakva iskustva sa Zaldiarom ? Kako se kod takva vrste boli ponaša Brufen 600 u granulama ? Smiju li se mixati ?
Hvala unaprid.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 21:19   #30
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Nikad me nije zub bolio duže od pola dana,otprilike koliko bi bilo potrebno da mi zubaru počne smjena. Imam jednog za popravak,naručen za Petak. Ali.avaj,sinoć počeo bolit. Danas blagdan a još radim noćas. Nisam ljubitelj tableta ali morat ću nekako izdržat do sutra.
Ima li itko kakva iskustva sa Zaldiarom ? Kako se kod takva vrste boli ponaša Brufen 600 u granulama ? Smiju li se mixati ?
Hvala unaprid.
Zaldiar nije uobičajeno sredstvo kod zubobolje.
obzirom da radiš noćnu, nemoj ga uzimati jer ima utjecaj na reflekse, uzrokuje pospanost ili omamljenost.

Nemoj ih mixati.

Uzmi 1 vrećicu Brufena 600, pa ako bol ne popusti, nakon 6 sati još jednu.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 21:24   #31
Ako je upala analgetici ne pomažu kao niti inekcija ne drži zato se treba prvo rješiti upala ako je pod upalom a da je znaš po tome da analgetici ne pomažu....

Nikako ih ne mješati ili uzimati veće količine tj. drogirati se s njima bez veze, rađe što prije kod zubara....

P.s. Brufen 600 je dobar.... ako ne drži upala je kod zubara po antibiotike...
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 21:33   #32
Kriva je pretpostavka da analgetici ne pomažu ako je upala u pitanju jer su i sami klasični analgetici (ibuprofen, diklofenak, pa i aspirin) protuupalni lijekovi. Nisu svemogući i neće riješiti problem, ali svakako će trenutno ublažiti bolove.

Naravno, morate uzeti i u obzir i individualnost slučaja, jer ponekad analgetici koji se mogu dobiti u ručnoj prodaji nisu dovoljni i potreban je jači analgetik da se smanji osjet boli
Falcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 21:39   #33
Neće čovječe pomoći imam ogromno iskustvo sa nikakvim zubima u ovih 40 godina pola ih ni nemam znao sam se bez veze drogirati i sa 10 Voltaren rapida u jedan dan naravno da ništa od toga jer je upaljeno... itd pa mi je zubarka rekla da nisam normalan da se ne drogiram bez veze.... Inače osobno najučinkovitija kod upala mi je konjska doza.... Klavax Bid 1000 mg. Sa antibioticima onda rješavaš i bol ali sa njima se ne smije igrati svako malo na svoju ruku.... Strogo po uputama.

A kod zubara moraš kad tad, bolje prije nego poslije....
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 22:07   #34
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Neće čovječe pomoći imam ogromno iskustvo sa nikakvim zubima u ovih 40 godina pola ih ni nemam znao sam se bez veze drogirati i sa 10 Voltaren rapida u jedan dan naravno da ništa od toga jer je upaljeno... itd pa mi je zubarka rekla da nisam normalan da se ne drogiram bez veze.... Inače osobno najučinkovitija kod upala mi je konjska doza.... Klavax Bid 1000 mg. Sa antibioticima onda rješavaš i bol ali sa njima se ne smije igrati svako malo na svoju ruku.... Strogo po uputama.

A kod zubara moraš kad tad, bolje prije nego poslije....
Klavax Bid 1000 mg nije konjska doza nego uobičajena terapijska doza navedenog antibiotika.(svakih 12 sati 1 tbl)

Točno je da je Brufen i protuupalni lijek, da će blažu upalu malo smiriti, riješiti pacijenta velike boli (ne znači da će bol potpuno nestati ), a kod zubara je ionako naručen u petak.
Naravno da je zubarka kritizirala tvoju dozu od 10 tbl Voltarena.Max dnevna doza je 3x1 tbl.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 22:10   #35
Joj znam nisam djete to ja od milja zovem konjska doza zbog veličine te tablete.

Idete me učiti ono što i sam znam. Neka ide čim prije kod zubara ionako će morati kad tad.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 22:14   #36
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Joj znam nisam djete to ja od milja zovem konjska doza zbog veličine te tablete.

Idete me učiti ono što i sam znam. Neka ide čim prije kod zubara ionako će morati kad tad.
Pa napisao je da ide u petak i da radi danas noćnu.
I pitao da li da uzme Brufen i /ili Zaldiar.

Nemam potrebe učiti vas nečemu.
Samo iznositi točne činjenice.
Za dobrobit svih koji sudjeluju na temi.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 22:23   #37
O majko moja, nikako na zelenu granu jelda?

Da normalna je doza jednom svakih 12 sati, za Klavocine 1 tableta svakih osam prvi uzimanje može i dvije. Sa antibioticima se ne smije igrati.... Može biti opasno po život jer ubijaju i dobre bakterije....

Ja sam mislio automatski da će se to konjska doza shvatiti kao sarkazam ali na moju žalost nije pa ulazimo bezpotrebno u ikakve rasprave, ako se itko natrpio zubobolje zbog jadnih zubi onda sam to ja....

Imam ovdje i Zaldiar 37.5mg 30 filmom obloženih tableta nisam ga uzeo u obzir jer mi je osobno Brufen 600 više pomogao. I hoćemo se sada opet natjeravati i dalje ili bi bilo dovoljno?
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 22:31   #38
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
O majko moja, nikako na zelenu granu jelda?

Da normalna je doza jednom svakih 12 sati, za Klavocine 1 tableta svakih osam prvi uzimanje može i dvije. Sa antibioticima se ne smije igrati.... Može biti opasno po život jer ubijaju i dobre bakterije....

Ja sam mislio automatski da će se to konjska doza shvatiti kao sarkazam ali na moju žalost nije pa ulazimo bezpotrebno u ikakve rasprave, ako se itko natrpio zubobolje zbog jadnih zubi onda sam to ja....

Imam ovdje i Zaldiar 37.5mg 30 filmom obloženih tableta nisam ga uzeo u obzir jer mi je osobno Brufen 600 više pomogao. I hoćemo se sada opet natjeravati i dalje ili bi bilo dovoljno?
Nema tu nikakvog natjeravanja.
Klavocin se više ne proizvodi u dozi od 500 mg (koja se uzimala svakih 8 sati).
Žao mi je ako si trpio takve bolove, naravno da je zubar jedino pravo rješenje.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 22:38   #39
Ima i ovih od 625mg koliko se sjećam da jesam jer svaki od tih pola zubi koji je vani je bolio k'o sam vrag.... Zato i dajem savjete iz dugogodišnje prakse hvala Bogu, ne se drogirati sa analgeticima previše, ne piti antibiotike na svoju ruku, kod zubara čim prije jer ionako moraš.

Sad me sa skoro 41. sram takvih zubi nikada nije kasno za sram ako Bog da imaju socijalni bar ne bole.....
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 22:39   #40
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Ima i ovih od 625mg koliko se sjećam
Više se ne proizvode.
Sada su dostupni u dozi 1000 mg po tableti.

http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-06-02-227.pdf


No, kako je tema o analgeticima neću više iznositi činjenice koje nisu vezane uz njih.

Zadnje uređivanje mimoza40 : 15.08.2012. at 22:46.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.