Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2012., 22:39   #1
Lightbulb Astrološki pogled na globalne trendove u literaturi

Napomena:

Tema je nastala premještanjem s drugog topica.



@ Subspace

Postavi link na njenu kartu i godine kada je pisala knjige.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 18.05.2013. at 19:07.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 13:45   #2
Smile Uran kvadrat Pluton

Naime Stephanie Mayer ima jako izraženog Plutona natalno, ako će neko neka stavi link jer pišem preko moba. U vrijeme pisanja Sumraka i nastavke vampirskih hitova tranzitni Pluton joj je konjuktirao Merkura. Doduše tuda negdje su tranzini Neptun i tranzitni Saturn bili u opoziciji poprilično, pa je bajka dobila na težini sigurno. Uglavnom nakon njenog proboja svi su krenuli masovno pisati "vampirske ljubavne priče". Baš kao što su iza Harry Pottera počele nicati knjige te tematike (moglo bi se i ovo istražiti)


Postoje teorije da je Pluton "prava ljubav" (možda od tud ona sve prave ljubavi su tužne? dok Venera voli "površno", a problem nastaje u tome što se Pluton boji iskazati osjećaje jer misli da bi tako izgubio kontrolu... Kad bi zamisljala Plutona kao ljubavnika, mogu ga zamisliti kao Vampira. Kao što je Fish navela gore, Pluton "preskače" vrijeme koje Saturn nalaže. To bi objasnilo i "besmrtnog" vampira- vrijeme nije prepreka.

Uglavnom ta povezanost mi je pala na pamet neki dan u tisak mediji, prošla sam kraj "tinejdžerske literature" knjiga do knjige o vampirima, nisam vidjela niti jednu knjigu lagane tematike, što se mene tiče sve su bile Uransko/Plutonske. Uranske jer iako su vampiri davna tema (a onda ipak je Pluton u jarcu trenutno) nikada nisu bili predstavljani kao poželjni ljubavnici, kao da Uran ide narušiti sliku strašnog Plutona davajuci mu drugu dimenziju, da se razumijemo Pluton će ostati Pluton, baš kao strašni vampir upravo to, vampir, ali Uran kao da daje njegovu drugu stranu medalje a knjige i predstavljaju te neke teške i jako intenzivne "Plutonske veze"


Čak i ona lagana ljubavna štiva što sam u zadnje vrijeme pročitala su baš takve, svi muškarci su bili s*ebani (ne znam koju drugu riječ upotrijebiti zbog nekog groznog događaja koji je obilježio njihov život i nemogu se otvoriti emocionalno. Ispadaju grozni na ovaj ili onaj način zbog toga....Nešto kao ona "pedeset nijansi sive" e tu se vidi suština odnosa koju Pluton predstavlja. I glavni lik je Plutonovac, a i bdsm je Plutonova domena. I opet se taj čovjek iz sadista transformira u "drugu stranu medalje" što nije razlog da se ne zacine stvari u krevetu na njegov način Baš me zanima kakvo će zanimljivo štivo još ovaj kvadrat izbaciti. Da ne zaboravimo Urana koji ipak ruši tabue i doslovno "erotsko štivo" (50 nijansi sive) se
čita svugdje a ne samo doma i o njemu se otvoreno razgovara da ne pričamo sad o eksperimentiranju među plahtama potaknuto ovim tranzitom

Nemam puno iskustva s astrologijom, pa bi voljela ako netko može ovo bolje objasniti od mene.
Hvala

Zadnje uređivanje Subspace : 18.05.2013. at 15:10. Reason: post je prebačen s druge teme pa da ne izgleda zbrda s dola kad neko pocne citat :)
Subspace is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.