Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2004., 19:37   #1
Kakva je vaša koža lica?

kako vam se osjeća koža lica?

ja dugo vremena nisam bila sigurna. sveznajuće tete po raznim parfumerijama su imale vlastite teorije. svaka svoju. koliko teta, toliko teorija. koža vam je masna - reče jedna samo zato jer sam uletila u muller sva mokra usred ljeta ; vi imate kombiniranu kožu - kaže druga sumnjičavo me gledajući dok joj na čelu buja crveni prišt (ona će meni nešto govotiti!!!) ; ne, vi nemate suhu kožu, jer da imate suhu kožu onda vam se ne bi prištevi stvarali...

i tak svašta... dok mi dermatologica onomad davno nije rekla - suha je sestro, suha, al nemoj se ubit zbog toga.

jučer sam to čekirala, jer je znatiželja ubila mačku, pa zato pišem ovaj post.

naime - skuzi ako se ovo prema pravilima smatra reklamom, ja mislim da nije - u martićevoj ulici, u drogeriji/apoteci/whatever VAŠE ZDRAVLJE, četvrtkom se radi džabe dijagnoza stanja kože.
teta na 3 mjesta na licu kelji nekakav flaster, onda ga gurne u neki kompjutorčić i on vam izbaci dijagnozu. naravno, ne radi to teta iz čiste filantropije, nego to organizira AVENE pa vam pokušaju uvaliti i par preparata, baš za vas prema komp dijagnozi.
ali, teta to radi vrlo nenametljivo, tako da se ne morate osjećati kao svinja ako ništa ne kupite. ja bih se pak osjećala ko svinja da nisam ništa kupila, pa sam si uzela 2 kremice.

eto, pa vi vidite, a ako je ova tema već bila, skuzi. neka šefica premjesti ili obriše.

pozdrav od
hidrirane (!!!) suhe koze (ili kože )
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 16:17   #2
Kazu da suhu kozu u pravilu imaju samo starije zene ( koliko starije nemam pojma), i da je suha koza u mladih zaista rijedak slucaj ( desi se zbog nekih poremecaja ili bolesti; vrlo rijetko genetike jer nije u prirodno da ti zlijezde u mladosti ne rade punom parom).

Kod mene je kombinirana, mastan T, normalni obrazi i sveukupno osjetljiva.

Zadnje uređivanje Karmela : 18.09.2004. at 17:21.
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 16:21   #3
karmela, odakle samo izvlachish te bisere
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 16:48   #4
baš sam se poveselila da je netko nešto napisao, da ne ostanem s temom na "suhom" (iako bi mi bilo u skladu s kožom), a kad...

suha koža nije privilegija samo postarijih dama, i ne mora joj bolest biti uzrokom. no, karmela, prema tvojim kriterijima, ja sam već davno ocvali cvijetak, uostalom, što drugo može biti netko s 31 godinom? ako te tješi, suho stanje kože mi je prvi put dijagnosticirano s 27, ali i tada sam već bila baka.


p.s. pazi da te ne sustigne najgora noćna mora, "the curse of the very very dry skin", morat ćeš odmah u bolnicu
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 17:12   #5
avene je super kozmetika, vjerojatno se nećeš pokajati

u mene masna dehidrirana

zamisli kako je kad ti se koža peruta a ispod probija mast
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 17:26   #6
Quote:
magic kaže:
karmela, odakle samo izvlachish te bisere
A zakaj ti samo zachatavas teme ? Nije vraga da nemas kaj reci ?
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 17:32   #7
chuj, ti si imala shto za reci sat vremena NAKON shto si napisala bezvezan post
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 17:35   #8
Quote:
sunčica kaže:
avene je super kozmetika, vjerojatno se nećeš pokajati

u mene masna dehidrirana

zamisli kako je kad ti se koža peruta a ispod probija mast
kod mene je bila takva dok god sam koristila proizvode namijenjene masnoj kozhi.


jednostavno su bili preagresivni za njenu dubinsku dehidriranost.

Shtefitza mi je dala nekoliko izvrsnih savjeta, ne mogu joj se dovoljno zahvaliti
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 17:35   #9
Quote:
kokakoka kaže:
baš sam se poveselila da je netko nešto napisao, da ne ostanem s temom na "suhom" (iako bi mi bilo u skladu s kožom), a kad...

suha koža nije privilegija samo postarijih dama, i ne mora joj bolest biti uzrokom.
:
Suha koza je najrijedji tip koze, to sam mislila napisati. Znaci ti si jedna od sretnica koja nikad nije imala pristice.

Najcesci tip je mjesovita.

Znala sam djevojku (19-20god.) koja je "masna" hodala gradom i svima govorila da ima suhu kozu ( a u biti je imala masnu-osjetljivu), ali to su ekstremni slucajevi. Mnogo zena ne razumije potrebe svoje koze, pa se pokusavaju staviti u bilo koju kategoriju, na stetu svoje koze.
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 18:06   #10
Quote:
Karmela kaže: Pogledaj post
Suha koza je najrijedji tip koze, to sam mislila napisati. Znaci ti si jedna od sretnica koja nikad nije imala pristice.

Najcesci tip je mjesovita.

Znala sam djevojku (19-20god.) koja je "masna" hodala gradom i svima govorila da ima suhu kozu ( a u biti je imala masnu-osjetljivu), ali to su ekstremni slucajevi. Mnogo zena ne razumije potrebe svoje koze, pa se pokusavaju staviti u bilo koju kategoriju, na stetu svoje koze.
E pa ja sad imam taj problem. Inače mi je koža masna, s prištićima, al evo ovu zimu nikako na kraj s njom, sva se suši. Neznan šta da radin.
__________________
All life is an experiment. The more experiments you make the better. R. W. Emerson
DeeJaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 21:15   #11
Quote:
DeeJaa kaže: Pogledaj post
E pa ja sad imam taj problem. Inače mi je koža masna, s prištićima, al evo ovu zimu nikako na kraj s njom, sva se suši. Neznan šta da radin.
Ako ti je inače masna, a sada kažeš da se suši, onda ti je dehidrirana, ne suha. Svakako biraj hidratantne kreme koje će ti nadoknaditi vlagu koja ti fali, a izbjegavaj hranjive kreme za suhu kožu, jer one koži daju masti, što bi ti moglo počepiti pore i izazvati prištiće
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 14:56   #12
Quote:
mimimozica kaže: Pogledaj post
Ako ti je inače masna, a sada kažeš da se suši, onda ti je dehidrirana, ne suha. Svakako biraj hidratantne kreme koje će ti nadoknaditi vlagu koja ti fali, a izbjegavaj hranjive kreme za suhu kožu, jer one koži daju masti, što bi ti moglo počepiti pore i izazvati prištiće
Ajme hvala ti puno, spašavaš.
Negdi san pročitala da ima i onih sprejeva koji se prskaju na lice. Ima li itko iskustva s tim?
__________________
All life is an experiment. The more experiments you make the better. R. W. Emerson
DeeJaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 15:41   #13
Quote:
DeeJaa kaže: Pogledaj post
Ajme hvala ti puno, spašavaš.
Negdi san pročitala da ima i onih sprejeva koji se prskaju na lice. Ima li itko iskustva s tim?
Vjerojatno misliš na termalnu vodu. Evo ima cijela tema o tome: https://www.forum.hr/showthread.php?t=320734
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 17:59   #14
Quote:
magic kaže:
kod mene je bila takva dok god sam koristila proizvode namijenjene masnoj kozhi.


jednostavno su bili preagresivni za njenu dubinsku dehidriranost.

ista stvar ... mene SPASIO Avene, posebno termalna voda

i sad moram paziti, ali stanje je puno puno bolje

koji su savjeti, jel to bilo tu negdje na forumu ili ....
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 20:15   #15
Quote:
magic kaže:
Shtefitza mi je dala nekoliko izvrsnih savjeta, ne mogu joj se dovoljno zahvaliti
ajde ako bi shtefitza mogla ponoviti te savjete ako joj nije tesko
ja isto imam kozu koja se jedan dan masti kao pomahnitala a drugi dan se guli kao blesava..uzas vise stvarno ne znam sta da s njom radim, jer su joj preparati ili preagresivni ili ne djeluju uopce..
cheghanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 21:34   #16
Quote:
Karmela kaže:Znaci ti si jedna od sretnica koja nikad nije imala pristice.
ne baš. štos je u tome da mi je koža suha i osjetljiva ali dovoljno hidratizirana. od tud i te nedoumice oko tipa koža, jer nisam imuna na vulkanske pojave

što se perutanja kože tiče, moj nos je priča za sebe valjda će ga avene malo smiriti, jer ću u suprotnom biti prisiljena dati abnormalno puno love za sisley čiji sam tester religiozno trackala sad samo čekam da se poklopi neki PMS i opsesivno kompulzivni šoping kada ću dati 750 kuna za jednu kremicu.
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 22:14   #17
moja masna
da masnija ne može biti

o, ne, nema greške oko mog tipa kože
ona se sva ponosno sjaji u bilo koje doba dana noći tjedna mjeseca menstrualnog ciklusa godišnjeg doba
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 22:20   #18
zato ce te kasnije napast bore
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 22:22   #19
neš ti utjehe....
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 22:24   #20
to sad mislish....pitaj mene
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.