Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2007., 18:35   #1
Question Kandida

...Curke moje...

...sinoc smo ja i partner pokusali "spavati",al nam nikako nije uspjelo, nece unutra nikako,pa nikako, boli mene, boli njega imam osjecaj da se sva stegla, strasan svrabez i meni i njemu... meni se to nikad nije desilo..i sva sam zbunjena, jutros ista stvar ..uzaludan pokusaj, pa s kondomom ista stvar.. Uhvatili smo se Neta i istrazivanja i moram vam reci da smo pronasli pojam Kandida...

.....Radi se o sljedecem... Partner je prije 2.tj dobio neke antibiotike jer je imao anginu i to je pio sve do nedavno i primjetio peckanje mo "njemu" i mislio da nije nista strasno pa smo normalno "spavali" i poslje toga sam ja dobila svrabez za poludit , doslo mi da ju "spalim ".... Sve sam zivo prosla po netu trazeci o toj Kandidi i svugdje pise da zapravo sve krece od zene 95%.. a ja nikad nisam imala takve simptome, jel moguce da je to od njegovih tih Antibiotika?!?!

Spominju se tu neke Vaginalete, jel to moguce uzet u ljekarni bez recepta jer moj lijecnik i ginic su 200km udaljeni...?!?!

Dajte neki savjetić

Zadnje uređivanje Meellani : 08.07.2007. at 20:44.
Meellani is offline  
Old 08.07.2007., 20:59   #2
Nista?
Meellani is offline  
Old 08.07.2007., 21:27   #3
Ako je kandida, u ljekarni možeš kupiti vaginalete (Canesten ili Plimicol) i njih stavljaš svaku večer po jednu i kremu Plimicol kojom mažete izvana (i on i ti) bar 10 dana. Trebalo bi pomoći.
Kristina19 is offline  
Old 08.07.2007., 21:34   #4
Probaj s kantarion uljem i uljem cajevca, pomijesas ta dva ulja s tim da cajevca stavis puno manje nego kantariona i naneses to sa stapicem za usi.
Meni je pomoglo.
rose1985 is offline  
Old 08.07.2007., 21:37   #5
Meni su dali i Geonistin bez recepta. Mislim da je on najbolji, jer ubija i neke bakterije koje dolje rade sranja. I Canesten krema za mazati izvana. Ali ako ti je ovo prvi put da imaš takve simptome bilo bi bolje da odeš do ginića.
I da, higijena je jako bitna. Dakle, redovno se prati (pazi da se dobro osuši i koristi neki gel za intimnu njegu). Meni kad se jako razbukta, obavezno se perem ujutro i navečer.
Također, možeš kupiti lactogyn tablete (70ak kuna). To su ti oralni probiotici za ravnotežu vaginalne flore i stvarno pomažu.
I probaj nositi više suknje i pamuk obavezno.
Good luck!
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Old 11.07.2007., 15:16   #6
a što od tih tableta ide bez recepta?
Hugolina87 is offline  
Old 11.07.2007., 16:14   #7
Koliko ja znam, ide sve na recept, cak i krema, al u ljekarni daju i bez toga..
Taisa is offline  
Old 11.07.2007., 17:59   #8
Quote:
Taisa kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, ide sve na recept, cak i krema, al u ljekarni daju i bez toga..
U ljekarni i antibiotike daju bez recepta, di neće vaginalete...
Kristina19 is offline  
Old 11.07.2007., 21:37   #9
Od kud vam Candida?? Jel imas ti kakav iscjedak iz rodnice? A miris?
Pitaj decka koji je antibiotik pio jer imaju neki nuspojavu svrbez spolnih organa
drmed is offline  
Old 11.07.2007., 21:39   #10
mislim ciprofloxacin ali nisam bas siguran, davno ucio
drmed is offline  
Old 11.07.2007., 22:37   #11
Quote:
Taisa kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, ide sve na recept, cak i krema, al u ljekarni daju i bez toga..
ma u privatnoj ljekarni ce ti i otrov prodati
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Old 11.07.2007., 23:42   #12
Ja sam nakon antibiotika dobila strašaaaan svrbeš, poludila sam, onda su mi u ljekarni dali kremu Canesten, maže se izvana ali i iznutra( pomoću aplikatora ...katastrofa), bez recepta ju dobiješ.

moj savjet je da nosiš samo pamučno donje rublje,nikakve tange i sl, i ni slučajno se previše ispirat, to je jako važno jer kako su meni objasnile tete u ljekarni antibiotici ti poremete ravnotežu onih silnih bakterija ( tam dolje ) i neke jednostavno podivljaju, pretjeranim ispiranjem samo to potpomažeš
__________________
Živjela ljubav ne idem bez tebe!
ikas is offline  
Old 11.07.2007., 23:43   #13
također nakon antibiotika je dobro piti i neke tablete za crijevnu floru i faunu zaboravila sam kak se zovu ali pitaj u ljekarni
__________________
Živjela ljubav ne idem bez tebe!
ikas is offline  
Old 12.07.2007., 00:37   #14
Quote:
drmed kaže: Pogledaj post
Od kud vam Candida?? Jel imas ti kakav iscjedak iz rodnice? A miris?
Pitaj decka koji je antibiotik pio jer imaju neki nuspojavu svrbez spolnih organa
Mileni od kud ja znam od kud mi, ja prvi put taj svrabez dobila...

Nemam ti pojma koji antibiotik..."neki za anginu i te upale"... je zali mi se da ga pecka jedan dio na kozici izvana i kad ju nategne onako dole oko glavica..

...ja imam neki iscjedak..i to bijeli..neki mrvasti ....

...a miris je neki cudan...intenzivan je...




uzeli smo danas kremu Canesten u apoteci..bez recepta...i bez bedova... teta nije nist pitala samo si je u kasu spremila 30 kunića
Meellani is offline  
Old 12.07.2007., 00:40   #15
...e da.. dobila sam savjetić i za Cesnjak...nadam se da ce pomoc protiv ove gamadi Tenkjuuu
Meellani is offline  
Old 12.07.2007., 00:42   #16
Quote:
Meellani kaže: Pogledaj post
Mileni od kud ja znam od kud mi, ja prvi put taj svrabez dobila...

Nemam ti pojma koji antibiotik..."neki za anginu i te upale"... je zali mi se da ga pecka jedan dio na kozici izvana i kad ju nategne onako dole oko glavica..

...ja imam neki iscjedak..i to bijeli..neki mrvasti ....

...a miris je neki cudan...intenzivan je...




uzeli smo danas kremu Canesten u apoteci..bez recepta...i bez bedova... teta nije nist pitala samo si je u kasu spremila 30 kunića
canesten krema ce ti pomoci, ali moras ti uzeti i vaginalete ili staviti canesten kremu s aplikatorom duboko u rodnicu! Sve ce biti u redu!
drmed is offline  
Old 12.07.2007., 01:02   #17
Quote:
drmed kaže: Pogledaj post
canesten krema ce ti pomoci, ali moras ti uzeti i vaginalete ili staviti canesten kremu s aplikatorom duboko u rodnicu! Sve ce biti u redu!
Cika Dr... bit cu dobra...samo da me prodje... *exi mi seeeeeeee
Meellani is offline  
Old 12.07.2007., 13:35   #18
Quote:
Meellani kaže: Pogledaj post
...e da.. dobila sam savjetić i za Cesnjak...nadam se da ce pomoc protiv ove gamadi Tenkjuuu
još jedna pomoć iz prirode, meni je moja ginekologica savjetovala mini tampon umočiti u običan lgg jogurt, npr. dukatov bioaktiv, i to držati 2-3 sata...
hvala mogu, samo jednom sam imala gljivice i canesten vaginalete mi nisu pomogle, tek ta lgg shema
instantno mi je prestao svrbež i crvenilo, taj savjet sam rekla i svim svojim curkama i nitko se do sad nije razočarao.
probaj, jeftina i kvalitetna solucija
LadyStardust is offline  
Old 12.07.2007., 13:39   #19
Quote:
Meellani kaže: Pogledaj post
Mileni od kud ja znam od kud mi, ja prvi put taj svrabez dobila...

Nemam ti pojma koji antibiotik..."neki za anginu i te upale"... je zali mi se da ga pecka jedan dio na kozici izvana i kad ju nategne onako dole oko glavica..

...ja imam neki iscjedak..i to bijeli..neki mrvasti ....

...a miris je neki cudan...intenzivan je...




uzeli smo danas kremu Canesten u apoteci..bez recepta...i bez bedova... teta nije nist pitala samo si je u kasu spremila 30 kunića

definitivno candida.
pametnije je uzeti vaginalete i stavljati 6/7 dana + izvana canesten krema...
uobicajena terapija...
oprati se par puta dnevnom vodom i to je to...

iako sam alergicna na vlastorucne terapije bez konzultacije doktora...
__________________
Judge me all you want, but keep the verdict to yourself.
plavusa is offline  
Old 12.07.2007., 13:57   #20
Quote:
Meellani kaže: Pogledaj post
Spominju se tu neke Vaginalete, jel to moguce uzet u ljekarni bez recepta jer moj lijecnik i ginic su 200km udaljeni...?!?!

Dajte neki savjetić
a do kad ćete biti toliko udaljeni? ako par dana - odi u apoteku, pitaj njih za savjet, i/ili moči tampon u lgg jogurt, i pij lactogyn probiotike. kad se vratiš doma, odi ginekologu - malo je nezahvalno otkrivati uzročnike upale preko interneta, moguće je da imaš neku bakteriju, a za to bi trebala napraviti briseve.

ako si se preselila, odi nađi novog ginekologa, na podforumu ženski kutak imaš topik s preporukama za ginekologe, treba ti neki kod kojeg ima mjesta, pa se prebaci.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.