Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2008., 22:58   #21
hm, možda da se ovo prebaci na "alternativno liječenje"?
a evo i još jedan link
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 13:56   #22
možemo otvorit buisness,prodavaćemo lijek tj.urin bolesnima kojim će to donijet ozdravljenje.Samo treba punionica u kojoj će se pišina točit u boce za prodaju
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 13:58   #23
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
možemo otvorit buisness,prodavaćemo lijek tj.urin bolesnima kojim će to donijet ozdravljenje.Samo treba punionica u kojoj će se pišina točit u boce za prodaju
Ne bi išlo. Samo vlastiti urin je djelotvoran. I bit je u tome da nema zarade. Tako da oni koji o tome govore jedino mogu puno izgubiti.

Quote:
Zdrava pamet mi govori da je urin nusprodukt metabolizma i kad bi išta korisnog bilo u urinu vjerojatno bi se i zadržalo u organizmu umjesto da se izluči zar ne?
Ok. Urin se u prosjeku sastoji od 97% vode, a ona je dosta korisna, zar ne? Ostatak su tvari koje su u datom trenutku (i par sati unatrag) uglavnom metabolički višak, obzirom da je urin filtrat krvi.

"Iscjeljivanje urinom" su napisale magistrica farmacije i liječnica (uspješno rade i danas). U zatucanoj Njemačkoj više od milijun ljudi primjenjuje neki od oblika terapije vlastitim urinom.

Odakle alantoin u kremicama?

Predrasude su stvarno jaka stvar.

Za one koji žele znati više, dio predgovora (nema je za kupit, pa valjda nije reklama): http://www.moderna-vremena.hr/novisa...e.asp?Pid=8604

Zadnje uređivanje tonček : 02.02.2009. at 14:56.
tonček is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 22:04   #24
Glumica Vanessa Williams, ista ona koja je reklamirala Proactiv, kaže da je konačno izliječila akne kada je poslušala savjet da se ujutro umiva mokraćom. Sada da je to napravila da bi reklamirala nešto ili samu sebe ne bih rekla. Nije to baš nešto što bi ljudi današnjeg svijeta prihvatili. Tko bi ga znao...
__________________
You ain't got the ÆØÅ ♫...
Lo-lee-ta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 11:51   #25
Quote:
Lo-lee-ta kaže: Pogledaj post
Glumica Vanessa Williams, ista ona koja je reklamirala Proactiv, kaže da je konačno izliječila akne kada je poslušala savjet da se ujutro umiva mokraćom. Sada da je to napravila da bi reklamirala nešto ili samu sebe ne bih rekla. Nije to baš nešto što bi ljudi današnjeg svijeta prihvatili. Tko bi ga znao...
Ja bih potvrdio iz iskustva da je to jedna učinkovita metoda. Vjerovatno mnogima odbojna na prvi pogled, ali definitivno radi, ne samo za vanjsku nego i za unutarnju upotrebu. Ima par osnovnih stvari za naućiti, koje se mogu naći i na netu. Poslije toga samo treba pobijediti predrasude o urinu kao o nećemu otrovnome i štetnome .

Oprez: osobe koje piju lijekove, mogu se predozirati njima, u procesu urinoterapije (kada se urin pije).

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 03.02.2009. at 12:01.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:03   #26
Link

http://www.ivantic.net/Zdravlje.htm
alekand is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 20:57   #27
Quote:
alekand kaže: Pogledaj post
Ovo su već lovačke priče .
__________________
You ain't got the ÆØÅ ♫...
Lo-lee-ta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 21:44   #28
Urinoterapija se prvi puta spominje u Vedama, točnije u "Vedangi" Ayurveda. Po Ayurvedi osim ljudskog urina veoma blagotvoran je i urin krave. Krava ne smije biti pod nikakvom terapijom lijekova, naravno.
I mora se hraniti ekološki, da ne bi došlo do trovanja nekim dodatkom prehrani. Znaći, prehrana koju čine:trava, sijeno i žitarice.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 03.02.2009. at 22:51.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 00:02   #29
lo-lee-ta:
Quote:
Glumica Vanessa Williams, ista ona koja je reklamirala Proactiv, kaže da je konačno izliječila akne kada je poslušala savjet da se ujutro umiva mokraćom. Sada da je to napravila da bi reklamirala nešto ili samu sebe ne bih rekla. Nije to baš nešto što bi ljudi današnjeg svijeta prihvatili. Tko bi ga znao...
i Magic Johnson, Tina Turner...

Ako nekog zanima...upoznao sam se s temom urinoterapije prije skoro 20 godina, na primjeru jednog bogatog biznismena, prijatelja obitelji. Nakon neuspješne resekcije debelog crijeva (rak), više nije imao puno za izgubiti. Terapiju je provodio u institutu (??? de Soleil??...ne sjećam se više) u Švicarskoj. Povjerovao sam mu jer nisam našao razloga zašto bi lagao. Dao mi je knjigu dr. Schallera "Soleil&Amaroli". Gospodin je dan-danas živ i zdrav unatoč stručnoj prognozi da mu je tada bilo ostalo svega par mjeseci života jer je rak metastazirao.

Terapija urinom, kao i bilo koja druga metoda - alopatska ili neka druga, neće svakome pomoći. Njezina prednost je dostupnost (pod uvjetima koje su drugi ovdje već naveli, plus još neki tipa da se nema infekcija bubrega, urinarnog trakta, spolne bolesti...) i cijena

Neki ljudi koje sam savjetovao tijekom godina uspješno su ili izliječili svoje kronične probleme ili ih drže pod zadovoljavajućom kontrolom. Nekima, naravno, nije pomoglo i ne tvrdim da je urin - panaceja.

Moj vlastiti primjer - u '90tima sam uredno prakticirao više metoda urinoterapije paralelno. Tada nisam znao da imam kroničnu bolest jer nije bilo simptoma, činio sam to radi brojnih blagodati koje sam iskusio, zajedno sa malenim krugom prijatelja (jednom je nestala astma, od drugog je otac imao kroničnu kožnu bolest koja je nakon par mjeseci gotovo nestala...nije ni sam mogao vjerovati). No, iako sam u toj praksi bio ekstremno uporan, redovit itd., meni nije pomoglo. Desetak godina kasnije saznao sam svoju dijagnozu i stanje, no unatoč činjenici da meni osobno urinoterapija nije pomogla izliječiti osnovnu bolest, uvjerio sam se u iznimnu blagotvornost ove "medicine iznutra"

P.S. ja sam izdao knjigu "Iscjeljivanje urinom"...nemam više ništa s prodajom, firma je ugašena, preostale primjerke poklanjam
tonček is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 14:58   #30
Možda bi imao više uspjeha da si uz knjigu davao i testere...
__________________
You ain't got the ÆØÅ ♫...
Lo-lee-ta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 16:08   #31
I ono za Vanessu Williams nisam izmislila ja , imaš google pa provjeri...
__________________
You ain't got the ÆØÅ ♫...
Lo-lee-ta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 18:49   #32
Tonček, molim te ako li imaš još koju knjigu "Iscjeljivanje urinom" kako da dođem do nje.
zeljkob is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 18:35   #33
Quote:
Lo-lee-ta kaže: Pogledaj post
Možda bi imao više uspjeha da si uz knjigu davao i testere...
Izdavanje knjige je bilo mišljeno kao dobro djelo a ne biznis, kuiš

Iako se za naše prilike knjiga čist solidno prodavala...bitno je da je info o ovoj "carskoj terapiji" u bespućima alternative ljudima na raspolaganju...da ne spominjem brdo korisnog infoa o terapiji vlastitiom krvlju, principima izopatije, homeopatije, liječenja frekvama i tak
tonček is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 20:27   #34
teta moga tate je govorila o tome kako je jedno vrijeme dok je bila bolesna (neznam tocno od cega) pila cak i djecji urin svaki dan da bi se izljecila. vjerojatno se je izljecila jer ima preko 80 godina a jos je puna humora i energije. starost je donjela svoje i probleme sa nogama i ko zna koje jos probleme ali danas je rijetkost dozivjeti 80, 90, 100 je vec za ginesovu knjigu rekorda. :-)
ja malo citam to sve sa urinom, zelim vjerovati u to ali ne mogu. recimo ja imam esherihiju coli u mjehuru stalno, zamislite da ja popijem svoj urin ili da ga kapam u sinuse jer su mi kronicno zacepljeni, ili da ga recimo stavim na ranu :-( mislim da bi rijec "SEPSA" bila preblaga.
ili mozda bi bilo najbolje čaša mokrace i tanjur izmeta svaki dan pa da se dobro iskoristi sve... neznam... ako bi pomoglo kod raznih bolesti onda jos ajde ali mislim da treba jako jako puno istrazivanja, dokaza i svega neceg da bi se to usudilo dovest u praksu.
dolores72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 09:19   #35
Quote:
mozda bi bilo najbolje čaša mokrace i tanjur izmeta svaki dan pa da se dobro iskoristi sve... neznam... ako bi pomoglo kod raznih bolesti onda jos ajde ali mislim da treba jako jako puno istrazivanja, dokaza i svega neceg da bi se to usudilo dovest u praksu.
Izmet ti ne bih baš preporučio, jer on sadrži toksine koje tijelo izbacuje iz organizma . Urin bih ti preporučio, jer tijelo tako izbacuje suvišak hranjivih tvari iz organizma, koje mi na taj način opet koristimo. Ali ovoga puta već u razgrađenoj formi i tako se odmah iskorištava u našem tijelu.

Inaće taj se način liječenja koristi više tisuća godina u Ayurvedi, tako da se nema tu šta dokazivati . Neki današnji lijekovi se rade na bazi određenih sastojaka iz urina. Tako da je i farmaceutska industrija prepoznala urin kao veoma vrijedan nusprodukt, ljudskog organizma, ali i životinjskog.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 12:56   #36
mozda je medicina to prepoznala kao nesto sto se da iskoristiti, ali vjeruj mi da oni ako vec to i iskoristavaju znaju sto treba izolirati van a sto iskoristiti, i imaju tu tehnologiju za to i sve što sljeduje uz to. ja sam sigurna da ja svoj urin nemogu piti da bi se izlječila jer je on i suviše zaražen bakterijama ( e.colli, enterococus fecalis itd...). ja nisam dosla ovdje kvariti vasu temu, ali sam prema takvom liječenju skeptična iz razumnih i opravdanih razloga.
mozda to moze piti covijek koji ima zdrav organizam ili barem mjehur i mokračne kanale? s druge strane koji bi zdrav čovjek išao to piti a da ne treba?
dolores72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 13:21   #37
Quote:
dolores72 kaže: Pogledaj post
mozda je medicina to prepoznala kao nesto sto se da iskoristiti, ali vjeruj mi da oni ako vec to i iskoristavaju znaju sto treba izolirati van a sto iskoristiti, i imaju tu tehnologiju za to i sve što sljeduje uz to. ja sam sigurna da ja svoj urin nemogu piti da bi se izlječila jer je on i suviše zaražen bakterijama ( e.colli, enterococus fecalis itd...). ja nisam dosla ovdje kvariti vasu temu, ali sam prema takvom liječenju skeptična iz razumnih i opravdanih razloga.
mozda to moze piti covijek koji ima zdrav organizam ili barem mjehur i mokračne kanale? s druge strane koji bi zdrav čovjek išao to piti a da ne treba?
U tome slućaju vam ne bih preporućio urinoterapiju. Inaće službena medicina se učila od Ayurvedskih doktora i literature, što i kako treba sa urinom . Milioni ljudi diljem planete, najviše u Indiji su se uvjerili u tu metodu. Tako da u današnje doba, ne postoje nepoznanice oko urinoterapije... Jedan Indijski ministar zdravstva je dugogodišnji praktikant te metode .

Glavni uvjet je da je osoba slobodna od bakterija i ako uzima lijekove mora smanjiti njihovu dozu. Jer u suprotnom može doći do neželjenih poslijedica. Ali za detalje oko te metode morate se prije raspitati kod nekoga tko je poznaje, ili nabaviti kvalitetnu literaturu.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 18:59   #38
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Jedan Indijski ministar zdravstva je dugogodišnji praktikant te metode .
Morjarji Desai, bit će?

Vezano za temu primjene amarolija, vidim da se ovdje najčešće spominje primjena urina pijenjem. Što je razumljivo, jer je to prva gadljiva asocijacija. Istovremeno, to je i jasan dokaz predrasuda.

Ali stvarno, da ima išta pogrešno u (ispravnoj) primjeni vlastitog urina, ne bi li to odavno bi izbljedilo iz kolektivnog sjećanja čovječanstva? Odnosno, znalo bi se da je to a big no-no ,

Pijenje vlastitog ili urina male djece je samo jedna od mnogih metoda primjene. Tu su još jednako važne, vanjska primjena mazanjem i oblozima, kompresama, grgljanje, ispiranje nosa, modernije varijante poput homeopatske primjene, potkožnih injekcija...smrzavanja urina, iskuhavanja...

Na svijetu gotovo da ne postoji narod koji tijekom svoje povijesti nije spoznao poneku korist od primjene urina u zdravstvene svrhe. Ta metoda je stara doslovce tisućama godina - temeljito proučena i opisana (npr. u Vedama), primjenjivali su je milioni ljudi, primjenjuje se i danas. I to nije placebo niti zabluda zaostalih naroda i pojedinaca, prije će biti obratno - zablude i predrasude su najjače u tzv. razvijenim zemljama. Uz iznimke Njemačke i Francuske gdje postoji naturopatska tradicija koje je već dugo zakonski formalizirana. A tek u zemljama bivšeg CCCP-a...:živjeli:

Eto, nemojte mislit da mi je baš svejedno eksponirat se oko ove teme makar i anonimno, ali što mogu kad mislim da je vrijedno toga

P.S. glede pijenja urina u kojem ima E. coli, mislim da bi se čovjek trebao i jako brinuti oko ljubljenja, naime u ustima ima daleko više štetnika...pa ipak ne prežive kiselu srdinu želuca. Al ne da bi to od srca preporučio jer mi se gadi

Zadnje uređivanje tonček : 17.02.2009. at 19:07.
tonček is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 19:44   #39
Quote:
Morjarji Desai, bit će?
Da, baš on. Ispričavam se, on je bio premijer...
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 17:33   #40
knjiga

Quote:
zeljkob kaže: Pogledaj post
Tonček, molim te ako li imaš još koju knjigu "Iscjeljivanje urinom" kako da dođem do nje.
dobavio slučajno knjigu urinoterapija
moram ju skopirati pa ako netko ima zelju mozemo se dogovoriti za kopiranje

pozdrav svima
rambo ct is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.