Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2015., 13:46   #61
Platis kaznu. Nema voznje nakon isteka rege. Imas 10 dana fore da popravis auto bez da ponovno placas tehnicki al drugi dan nakon isteka registracije ako si u prometu, u prekrsaju si.

Poslano sa Sony Xperia Z3 Compact koristeci Tapatalk.
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 06:43   #62
Meni je istekla rega, išao sam na tehnički i platio policu 14 dana nakon isteka i onda me rušilo. Radi se o oldtimeru i mući ih eko test na 43 godine starom autu. Sada nakon ponovnog izlaska još uvijek je eko test problem. E sad me zanima da li je to za kaznu ili će netko imati razumijevanja da je auto pao na tehničkom... Znaći od isteka je prošlo već 20-ak dana, polica je napravljena i dva izlaska na tehnički ali sa padom.
frankyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 12:40   #63
Znači može se registrirat tuđe vozilo sa tuđom osobnom unutar 15dana bez rizika od kazne za neregistriranje?
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 15:33   #64
možeš uvijek produžiti registraciju sa osobnom vlasnika (osim kod izdavanja nove prometne).
upišu se i tvoji podaci i rega ide.

ali otkud ovo za 15 dana?
prvi dan nakon isteka registracije ti si nelegalan na cesti i policija ti može naplatiti kaznu.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 22:09   #65
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
možeš uvijek produžiti registraciju sa osobnom vlasnika (osim kod izdavanja nove prometne).
upišu se i tvoji podaci i rega ide.

ali otkud ovo za 15 dana?
prvi dan nakon isteka registracije ti si nelegalan na cesti i policija ti može naplatiti kaznu.
nelegalan na cesti da(osim na šlepi), ili u kombiju ako je riječ o motoru
ali neće mi poslat kaznu doma ako mi auto stoji neodjavljen prvih 15 dana, tek nakon što prođe 15 dana postoji ta mogućnost? to sam mislio
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 09:27   #66
to da.
imaš 15 dana za odjavu bez kazne ali nema vožnje za to vrijeme.

samo ništa ne dobivaš s time. i dalje ti registracija ide od dana isteka pa na godinu dana unaprijed.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 10:53   #67
Quote:
Ivo_22 kaže: Pogledaj post
15 dana
na papiru ... ovisi di živiš, negdje dobiš u roku a negdje može proć još par mjeseci. Kod mene je prošlo 2 mjeseca i nisam ništa dobio ...
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 11:52   #68
da ne otvaram novu temu, je li moguće obavit registraciju prije roka tipa 2-3 tjedna i ako je moguće od kad se računa onda? hvala
ivan5969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 13:09   #69
Quote:
ivan5969 kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu, je li moguće obavit registraciju prije roka tipa 2-3 tjedna i ako je moguće od kad se računa onda? hvala
možeš, računa se od kada si prvi put napravio reg, znači ako je datum 15.07. ti možeš 05.07. registrirat al vrijedi od 15.07.
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama. Ayrton Senna
tombla03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 13:20   #70
Imam problem. Tetka je prodala automobil prije par mj, napravili su ugovor i sve. Reg je istekla jos u 5mj, ali taj lik jos nije odjavio auto, jedno 5 puta smo ga zvali, i svaki put kaze da ce sutra... Ona ima dosta prijatelja u policiji pa su joj uvijek provjeravali dal je odjavio ili ne, i naravno nikad nije. Ugl lik je dosta daleko (300km) . Ona jos nije dobila nikakvu kaznu, ali ce vjerojatno dobiti. Dali taj ugovor koji je ovjeren, moze pomoci u tome? Jer svaki policajac kaze drukcije , ispada da zapravo ni oni ne znaju zakone
MilanRapajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 21:39   #71
pronađi si zakon o prometu, članak 250.
tetka treba zatražiti u MUP-u da se auto odjavi i oni to MORAJU napraviti.

ugovor pomaže i mora ga pokazati.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 23:13   #72
Quote:
MilanRapajic kaže: Pogledaj post
Imam problem. Tetka je prodala automobil prije par mj, napravili su ugovor i sve. Reg je istekla jos u 5mj, ali taj lik jos nije odjavio auto, jedno 5 puta smo ga zvali, i svaki put kaze da ce sutra... Ona ima dosta prijatelja u policiji pa su joj uvijek provjeravali dal je odjavio ili ne, i naravno nikad nije. Ugl lik je dosta daleko (300km) . Ona jos nije dobila nikakvu kaznu, ali ce vjerojatno dobiti. Dali taj ugovor koji je ovjeren, moze pomoci u tome? Jer svaki policajac kaze drukcije , ispada da zapravo ni oni ne znaju zakone
A jesu joj onda i ti policajci od pomoći. Ona sa tim KPU koji ima mora u mup i sama može odjaviti auto samo sa KPU. Ako je radila KPU kod JB neka pogleda dali joj je njena kopija ovjerena od strane JB, najčešće kod ugovora koji se rade kod JB prodavatelj si ne ovjeri svoju kopiju u pola cijene te mu samo ona kopija koja je ne ovjerena ne znači ništa.

Ako nema ovjerenu kopiju KPU mora otići kod tog istog JB i ovjeriti tu kopiju, samo kaj će tada platiti punu cijenu ovjere od 47.50 kn.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 23:42   #73
Evo bili smo u policiji, ali kod onih sluzbenika sto rade. Rekli su da nema frke, da ako i dodje policija za skidanje tablica, da ona pokaze ugovor, i da ce onda tog lika hvatati.
MilanRapajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 23:49   #74
Da, ali će u tom slučaju prvo njoj doći kazna od 700 kuna pa će nakon toga morati pisati prigovor u dva istovjetna primjerka i priložiti KPU.

Ima dvije mogućnosti, prva je da sama odjavi auto, a druga je da čeka kaznu.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 15:25   #75
Ali kako ce odjaviti bez tablica?
MilanRapajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 16:27   #76
Pa MUP će raspisati potragu za tablicama i prvo ih potražiti na adrsi onog tko je kupio auto.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 13:14   #77
Nisam znala za ovaj zakon uopće, neregistrirani auto imam već godinu dana, u međuvremenu sam novi auto prebacila na sebe.
Danas je Metis odnio ovaj stari i drugi tjedan ću odnijeti tablice. Mene nitko nije upozorio na odjavu auta i kazna nikad nije stigla.
RosiePosie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 08:34   #78
dobit češ uplatnicu na šalteru i platit češ tamo na pošti da bi dobila žmulj da si odjavila vozilo.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 10:42   #79
A to govori o nasoj muriji. Jedni su azurni a druge boli kurac
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 19:23   #80
U ZG to prolazi, dok u manjim gradovima kazna dođe već za 1-2 mjeseca od isteka.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.