Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2014., 01:34   #401
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
... i nema pojma što radi.
Da.
Toliko je komplicirano.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 01:35   #402
Evo da upadnem ko padobranac ali zanimljiva je tema
Biti nevin do prve bracne noci je imalo smisla prije kada su se ljudi zenili sa po 15. Danas, kad je prosjecna starost ljudi koji stupaju u brak 30 (lupam napamet, ne da mi se guglati) to stvarno nije potrebno. Logicki gledano, jel.
Normalno, ako je nekome to neki ideal, cilj, zelja ili sta ja znam to je ok, njegov/njezin izbor.
Ali ja, licno, mislim da oko prvog seksualnog odnosa ne treba dizati toliku frku i praviti od toga da je ne znam ni ja sta. Sve je to prirodno i najljepse je kada je spontano
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 01:37   #403
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Hmm... žena koja je godinama potiskivala seksualne nagone odjednom će doživjeti neslučene vrhunce užitka s frajerom koji je također godinama apstinirao i nema pojma što radi.

Not

AHaa, ahaa Ja sam mislila na to da je tip prije jebao, ali ga je zapala neka koja, eto, neće

Ne mora joj odmah glava eksplodirati dok svršava , ali nesumnjivo je da će joj svaki puta biti sve bolje.
Mislim, bar bi to bilo logično
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 02:28   #404
Kad sam bila mlada i neiskusna smatrala sam da treba cekati sa sexom do braka. Nekako mi se cinilo prekrasno da samo spavam s jednim muskarcem u zivotu. Drzalo me to dosta dugo (do 21. godine) dok mi se nesto u zivotu nije dogodilo i shvatila sam da je zivot ipak samo jedan i treba sve isprobati.

Nevinost sam izgubila s deckom s kojim sam tad bila jako dugo u vezi. Prije toga nije bilo niceg intimnog osim ljubljenja, po meni je sve ostalo tada bilo licemjerno. Iako sam i tad mislila da je on pravi do kraja zivota. Veza mi se nakon tog sexa brzo raspala.

Bas sam nedavno bila s frendicom na kavi. Ona je veliki vjernik i smatra da je sex prije braka grijeh. Do sada nije imala nikada decka, osim ovog sadasnjeg s kojim je godinu dana u vezi. A par mjeseci prije njega je imala samo jednog s kojim se par puta poljubila. Ona ima 25 godina, a njezin decko 27.

On je takodjer nevin i nikada nije imao curu prije nje. Do nedavno je i on bio misljenja da je sex prije braka grijeh, jer je i on takodjer veliki vjernik.

Ali sad se to odjednom mijenja kako on ima djevojku. Odjednom on zeli vise, pa tu dolazi do diranja grudi, skidanja do pola, prstenjacenja. Malo po malo oboje ulaze u cari intime, ono sto je vecina odradila sa 16 godina.

I bas pricam s prijeteljem o tome i oboje smo zakljucili da bi se i ona i on sexali i ranije s nekim samo da su tog nekoga upoznali. Posto oboje do te dobi nisu imali ozbiljnu vezu nije ni cudo da se nisu s nikim sexali.

I sad taj njezin decko inicira tu nekakvu intimnost i isprobavanje, a ona pristaje iako je svjesna da to bas nije bezgresno.
Nju uglavnom brine da ne ostane trudna, jer je to sramota. A on misli da ne bi volio da ona ostane trudna, njemu to ne bi smetalo, ali bi mu bilo zao da nju drugi gledaju na drugaciji nacin.
Njemu je opravdanje za to sve jer on nju u svakom slucaju misli zeniti.

I sad ja tu nekako dolazim do misljenja, da ipak nije stvar toliko u vjeri. Stvar je u tome sto nisu imali prilike. Bi oni da su imali s kim.
I sada on na neki nacin licemjerno nju uvodi u sex, jer on sve predlaze, a ona pristaje. Ne kazem da je njoj lose i ona ne zeli. Ali on je ispocetka tvrdio na sva usta kako je to veliki grijeh i ne bi on nikada. A sada kad je shvatio da bi mogao i da je jako blizu tome ipak radi na tome da to ostvari. Prije ili kasnije ce oni i sex isprobati.

Ja sam njoj pokusala objasniti da je to sto oni rade pomalo licemjerno, barem meni. Nije bitno sto nisu imali penetraciju, ako imaju druge stvari. Na kraju ce doci i do penetracije s mislju pa mi cemo se svejedno vjencati i biti zauvijek zajedno.
Najgore bi od svega bilo da zatrudni i onda se mora udati za njega. Mogla bi citav zivot razmisljati da li je to bila ispravna odluka.

Zato sam apsolutno protiv cekanja sa sexom do braka jer vecina to izokrenu i prilagode sebi. Ili jesi ili nisi. A ne malo jesmo, ali nismo do kraja.


Drugi primjer iz mog zivota je djevojka koja se udala sa 26 godina nevina. Prije tog decka je imala dugu vezu od 3 godine ali nisu spavali zajedno. Za ostale intimne stvari ne znam, nisam ju pitala. Dobro priznajem, pitala sam ju, ali mi nije htjela reci.

Udala se za tog svog muza, a nije ga ni poljubila. Poljubili su se prvi puta na vjencanju, a spavali prvi puta prve bracne noci.

On je isto vjernik, ali se prije nje izivio i imao je stvarno buran zivot pun svega. Odjednom se vratio vjeri i Bogu u svojim srednjim 30tim godinama. Pronasao si je finu djevojku i kad je bio red ozenio se. Ona je vec trudna i sretna je.

Mislim da je ovaj drugi primjer pravi primjer kad netko ceka do braka. Nema nicega cak ni poljupca. Sto je bilo s prijasnjim partnerima ne mogu znati tocno, ali s njene strane sam sigurna nista. Ipak se ovdje radi samo da je ona cekala do braka.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 02:43   #405
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
I sad ja tu nekako dolazim do misljenja, da ipak nije stvar toliko u vjeri. Stvar je u tome sto nisu imali prilike.
Plivaju u licemjerju. Moj prijatelj, inače prvi do Isusa, nije tvrdija da se triba čuvat za brak, uredno je ispovida grije i sve, al nisan to tija reć, jer niti znan kako ide niti me zanima.

Ovo san tija reć. On je izvuka još jednu definiciju činjenja i nečinjenja: prevare koje je radija svojoj curi opravdava je time da to radi sad dok su momak i cura, pa neće valjda u braku, di ćeš varat ženu.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 03:22   #406
koliko ja znam marija nije bila u braku kada je zatrudnila s Josipom, tako da sve o vjeri pada u vodu.
ali vidite nije to bilo bez razloga, kao i ostale stvari tipa kod muslimana svinjetina i alkohol i slično, to je nekada postojalo jer ljudi nisu znali granice, bli su razvratni, jednostavno nisu znali kontrolirati pohotu, pa se znalo događati da djeca ne znaju tko su im očevi i slično, kako to kontrolirati nego staviti u svetu knjigu. Da danas je to zastrejlo, ljudi ipak znaju(manje, više) kontrolirati nagone, tako da to više nije potrebno, ali nekada je bilo jako potrebno jer ljudi jednostavno nisu imali tu kontrolu kao danas. Sve te "zabrane" koje su u bibiliji, kuranu, talmudu i slično nisu radi vjerskih razloga nego praktičnih koje tada bile nužne tipa svinjetina sklona kvarenju i bolestima, alkohol na +50=smrt i slično, sve je to bilo jako jako dobro ubačeno, a kako primitivnog čovjeka kontroliati nego ubaciti nešto u svetu knjigu pod prjetnjom pakla. Samo iskreno danas, većina toga smisla nema.
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 08:01   #407
Quote:
Depeche Extreme kaže: Pogledaj post

AHaa, ahaa Ja sam mislila na to da je tip prije jebao, ali ga je zapala neka koja, eto, neće

Ne mora joj odmah glava eksplodirati dok svršava , ali nesumnjivo je da će joj svaki puta biti sve bolje.
Mislim, bar bi to bilo logično
Računaj i na to da njima seks mora biti "otvoren životu", što znači da će prilično skoro ona ostati trudna i neće baš imati prilike nadoknaditi propušteno...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 08:18   #408
Nema sexa prije mraka! Tako u mom kraju. Nekad bilo, ne baš 100% uvijek, ali...
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 08:58   #409
Quote:
rajngla kaže: Pogledaj post
"Nema seksa prije braka" mi je zdravo jedino u slučaju da partneri zajednički donesu tu odluku, ali da je onda budu dosljedni, što bi po meni značilo da nema ni narajcavanja, prstenjačenja, drkanja, pušenja, lizanja, ulaženja do pola... Poznajem djevojke koje su se zbog vjere odlučile na apstinenciju. One su u svojim dvadesetima i imaju višegodišnje partnere. Nisam htjela zadirati u njihovu intimu, ali me zapravo uvijek zanimalo kako to kod njih funkcionira. Kad se te počnu seksat medeni mjesec trebat će trajati godinu dana.
Najbolja fora ikad, djevica ce poludjet i htjet probat sveeeeeee.

Ou jea.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 14:25   #410
Ovim djevojkama koje uvjetno rečeno znam vire pimpeki iz očiju, kako bi narod rekao. Meni se čini da je takva odluka u njihovom slučaju besmisleno mučenje, jer su one toliko vremena provele u žudnji i želji za seksom. Kad bi se prepustile strastima sa svojim voljenim momcima vjerujem da bi bile puno bliže svojoj vjeri, bliže onome zbog čega su vjernice. Sigurno postoje mnogo značajniji elementi u življenju vjere kakvom je one vide.
rajngla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger