Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2011., 12:52   #1
Tomislav Karamarko, predsjednik HDZ-a

U Hrvatskoj se razvija novi pravac koji je teško nazvati s obzirom da su protiv svih ideoloških zločinačkih pravaca. I protiv fašista i protiv komunista.

Domaći komunisti već su autorizirali nadimak "antifašisti" a inicijator novog pokreta Karamarko se po malo gura na političku pozornicu kao vođa i traži svoje mjesto pod političkim suncem.

Moram priznati da djelim sa njim tjeskobu kada se deklariram kao antifašist s obzirom da me se onda može svrstati u grupu kojoj istinski ne pripadam.
Tzv. "Osloboditeljima" sa "Josipićkama" na čelu.

http://www.vecernji.hr/vijesti/karam...-clanak-320844

"- I fašizam i nacizam i komunizam i boljševizam su smeće 20. stoljeća. Fašizam i nacizam izmislili su industriju smrti. Komunizam, boljševizam i socijalizam imali su manufakture smrti. Staljin je samo 1937. godine ubio tri milijuna ljudi. Ako mi netko kaže da sam antifašist, vrijeđa me, jer sam ja i antikomunist. Bolji je termin antitotalitarist - rekao je ministar Karamarko koji je diplomirani povjesničar."
Ber is offline  
Old 24.08.2011., 13:08   #2
On ti je samo jen hdzeist.
__________________
Što se treba s vatrom očistit!
leteči is offline  
Old 24.08.2011., 14:12   #3
Napokon jedan pametan,neka to sve razhebe i stavi u povijest di im je i misto................
a ne ustaše i partizani u 22 stoljeće.

Podrška Karamarku
realist is offline  
Old 24.08.2011., 14:31   #4
Koliko taj Karamarko ima veze sa Albancima?
Iz Zadra je vidim, da nije možda iz Arbanasa.Inače ne pitam to bezveze jer
sam načuo nešto o njegovoj povezanosti sa albanskim klanovima..
markolo is offline  
Old 24.08.2011., 14:42   #5
Quote:
markolo kaže: Pogledaj post
Koliko taj Karamarko ima veze sa Albancima?
Iz Zadra je vidim, da nije možda iz Arbanasa.Inače ne pitam to bezveze jer
sam načuo nešto o njegovoj povezanosti sa albanskim klanovima..
nije iz Arbanasa nego iz Kruseva .
frane2110 is offline  
Old 24.08.2011., 15:45   #6
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
"- I fašizam i nacizam i komunizam i boljševizam su smeće 20. stoljeća. Fašizam i nacizam izmislili su industriju smrti. Komunizam, boljševizam i socijalizam imali su manufakture smrti. Staljin je samo 1937. godine ubio tri milijuna ljudi. Ako mi netko kaže da sam antifašist, vrijeđa me, jer sam ja i antikomunist. Bolji je termin antitotalitarist - rekao je ministar Karamarko koji je diplomirani povjesničar."
Dobra i suptilna novinarska ironija kad na kraju napise da je Karamarko povjesnicar a prije toga njegov citat da su socijalisti imali manufakture smrti.

Svi znamo stravicne zlocine socijalista u Svedskoj, Danskoj pa i blize kod nas, u Austriji npr.

Ovo anti/anti mozda i je jedna ne tako losa ideja, ali na kraju ce biti samo dio statistike incijativa koje smo uspijeli povuci u hrvatsko dnevnopoliticko blato i tamo je dobro iscipelarili prakticki na samrt.

A najzalosnije od svega je izbor tema nase svakodnevne politike:

1. 41-45
2. 91-95
3. 46-90
4.
5.
6. kako su nas pokrali (svi, od svuda, stalno)
7.
8.
9.
10. Severina

Ako bas jako dobro zapnemo, moglo bi se promjeniti pa bi do zime mogla biti ova tematika:

1. 41-45
2. 91-95
3. 46-90
4.
5.
6. kako su nas pokrali (svi, od svuda, stalno)
7.
8. Dinamo
9.
10. Severina

I to bez obzira na politicko uvjerenje, starost ili ph faktor koze.

Cekam trenutak da netko pocne pricati o sutra, sljedecoj godini, ili ne daj boze, kako ce Hrvatska izgledati za pet i pedeset godina.

Ali zato treba malo nekih drugih znanja koja jos nisam vidio kod nas.

Zadnje uređivanje Primitive : 24.08.2011. at 16:07.
Primitive is offline  
Old 24.08.2011., 15:51   #7
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Cekam trenutak da netko pocne pricati o sutra, sljedecoj godini, ili ne daj boze, kako ce Hrvatska izgledati za pet i pedeset godina.
Za pet godina će biti duplo gore nego danas, a za pedeset godina Hrvatska neće postojati.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Old 24.08.2011., 18:14   #8
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Dobra i suptilna novinarska ironija kad na kraju napise da je Karamarko povjesnicar a prije toga njegov citat da su socijalisti imali manufakture smrti.

Svi znamo stravicne zlocine socijalista u Svedskoj, Danskoj pa i blize kod nas, u Austriji npr.
To nisu socijalisti nego socijaldemokrati. Pojma nemaš
Yodais is offline  
Old 24.08.2011., 19:00   #9
jedini čovjek koji ima muda dirnuti u partizanske zločine, da je neovisna čista,dobio bi moj glas
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 24.08.2011., 20:48   #10
Quote:
Yodais kaže: Pogledaj post
To nisu socijalisti nego socijaldemokrati. Pojma nemaš
Za one koje zele znati vise, socijal demokracija je socijalizam u demokratskom okruzenju. Socijalizam je ekonomski sustav, a totalitarizam je politicki sustav.

Sad nastavimo s kavom.
Primitive is offline  
Old 24.08.2011., 22:30   #11
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Za one koje zele znati vise, socijal demokracija je socijalizam u demokratskom okruzenju. Socijalizam je ekonomski sustav, a totalitarizam je politicki sustav.

Sad nastavimo s kavom.
tipa u Švedskoj nema tržišne utakmice i sl.?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 24.08.2011., 23:01   #12
Quote:
...Tvrdi se da bi Karamarko službeno mogao postati članom HDZ-a na saboru stranke 17. rujna, eto, nakon dugog premišljanja i kalkuliranja gdje bi njegov angažman za Hrvatsku bio najbolji (što je neviđeni spin iz njegovih krugova), a plan je da ga se potom kooptira u Predsjedništvo HDZ-a gdje bi stranačka desnica dobila novog jakog predstavnika nakon umirovljenja Luke Bebića i moguće neutralizacije Andrije Hebranga.
Neki krugovi govore međutim da nije nemoguće i da Karamarko odmah postane i potpredsjednik stranke, jer bi ga time Kosor zapravo još više pridobila na svoju stranu. Jasno joj je vjerojatno da joj prijeti opasnost od jačanja Karamarkovog utjecaja ne samo na desnom krilu HDZ-a nego u stranci općenito, te da ga je bolje imati za prijatelja nego za neprijatelja, pogotovo ako se pažljivije proanaliziraju Karamarkove izjave u posljednje vrijeme. On ne skriva velike političke ambicije, pa ni želju da jednog dana možda zasjedne i na čelo HDZ-a. Stoga se sadašnji najnoviji dogovor Kosor-Karamarko može nazvati miroljubivom aktivnom koegzistencijom, kompromisom za predstojeće izbore, a poslije ionako tko živ, tko mrtav.
U svakom slučaju, ima i procjena koje govore da bi Karamarko na saboru stranke mogao odmah postati potpredsjednikom, čak i ako statut to ne predviđa – uostalom, i sama šefica stranke Jadranka Kosor izabrana je aklamacijom na prigodničarskom saboru HDZ-a nakon odlaska Ive Sanadera 2009. godine, pa se nitko nije sjetio statutarno zanovijetati.
U trenutku kad se dogodi Karamarkovo pristupanje HDZ-u i samim time njegovo političko jačanje, sljedeće logično pitanje bit će gdje će ga HDZ na ovim izborima kandidirati. Ministar policije automatski će kao jedan od novih glavnih ljudi morati biti i adekvatno pozicioniran te se očekuje da će biti i nositelj liste u nekoj od izbornih jedinica: teško je reći je li vic ili istina da bi to mogla biti 8., riječko-istarska izborna jedinica. Kalmeta i Milinović čvrsto drže 9. jedinicu i pomoć ministra policije, koji izvorno dolazi iz Zadra, vjerojatno im nije potrebna. Izvjesno je da bi takvom kandidaturom HDZ u 8. jedinici sigurno prošao bolje nego da ga vode domaće nejake snage HDZ-a kojima ankete trenutno daju maksimalno dva mandata od ukupno 14.
Megdan Slavka Linića i Tomislava Karamarka u 8. jedinici, koja i inače pati od deficita jakih HDZ-ovskih imena, bio bi poslastica svoje vrste za sve u publici, doduše uz krv, znoj i suze, osim ako za Karamarka to ipak nije preveliki rizik. Jer, o Slavku Liniću zna se dosad više-manje sve, ali o Tomislavu Karamarku možda tek saznamo nove detalje iz njegove neautorizirane biografije.
više na:
http://novine.novilist.hr/Default.as...3286328592863Q
data_ is offline  
Old 24.08.2011., 23:07   #13
HDZ putem Karamarka žele sebi pripisati zasluge Dobroslava Parage. Ovo je samo jedan od primjera. http://www.hsp1861.hr/vijesti2009-4/17042009-1.html
HSP_HOS is offline  
Received Infraction
Old 25.08.2011., 00:03   #14
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Za one koje zele znati vise, socijal demokracija je socijalizam u demokratskom okruzenju. Socijalizam je ekonomski sustav, a totalitarizam je politicki sustav.

Sad nastavimo s kavom.
...i činjenica je da se u totalitarizmu razvio socijalizam.
Stoga smatram da takav produkt nema što tražiti u demokraciji, pošto je socijal demokracija sama sebi kontradiktorna!
Tvrd'ko is offline  
Old 25.08.2011., 01:21   #15
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
tipa u Švedskoj nema tržišne utakmice i sl.?
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
...i činjenica je da se u totalitarizmu razvio socijalizam.
Stoga smatram da takav produkt nema što tražiti u demokraciji, pošto je socijal demokracija sama sebi kontradiktorna!
Krecete od krive premise.

Kontra socijalizmu, nije demokracija, kontra socijalizmu bi bio kapitalizam. MC, europske zemlje su sve negdje izmjedju, nema tih jednostavnih crno bijelih slika koje je tako lako zastupati na forumu.

Kontra totalitarizmu je demokracija kao politicki sustav.

I btw, ne znam gdje vi zivite, ja zivim u Hrvatskoj. Ako ste i vi ovdje, onda bi trebali znati da zivite u prilicno drasticnom socijalizmu (citaj socijal demokraciji).
Primitive is offline  
Old 25.08.2011., 01:50   #16
zakleti antikomunist, a ulazi u hadeze - nekaj mi smrdi tu hahaha


kad čovjek čita naše novine ima osjećaj da je 1941., a ne 2011. - on je ministar unutarnjih poslova u lijepoj našoj punoj kriminala, korupcije, nepotizma od 2008., na to mjesto ga je postavil sam doktor Ivo Sanader i on u takvoj Hrvatskoj ima obraza vraćati se 70 godina u prošlost i nagađati o stvarima o kojima zapravo ni pojma nema


fakat, svaka čast


btw, kak to da baš svi lopovi nađu svoj put do članske iskaznice hadezea?!
brioni is offline  
Old 25.08.2011., 10:49   #17
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Krecete od krive premise.
Kontra socijalizmu, nije demokracija, kontra socijalizmu bi bio kapitalizam.
Samo sam rekao da je socijalizam nastao u totalitarizmu. To je činjenica...
Ili ti misliš da nije?

Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Kontra totalitarizmu je demokracija kao politicki sustav.
Samim tim socijalizam nije kompaktibilan s demokracijom jer je nastao u totalitarizmu. Pa stoga, nebi smjela ni postojati socijal-demokracija, jer jedna riječ pobija drugu.

Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
I btw, ne znam gdje vi zivite, ja zivim u Hrvatskoj. Ako ste i vi ovdje, onda bi trebali znati da zivite u prilicno drasticnom socijalizmu (citaj socijal demokraciji).
Ne pričam o stanju u kojem živim, nego u onom kakvo bi trbalo biti po definiciji totalitarizma, socijalizma i demokracije...
A inače slažem se da RH trenutno živi u totalno kontradiktornom sustavu izmišljenog imena koje samo sebe pobija - socijal demokracija...
Tvrd'ko is offline  
Old 25.08.2011., 11:09   #18
Karamarko doista zaslužuje dvije teme - na jednoj će se razotkrivati njegova glupost i ispraznost, a na drugoj njegovi sljedbenici.
schmokljan is offline  
Old 25.08.2011., 11:11   #19
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Samo sam rekao da je socijalizam nastao u totalitarizmu. To je činjenica...
Ili ti misliš da nije?
Nije. Ono sto ti spominjes su drzavne planirane ekonomije i ostale stvari vezane uz komunizam, koje su samo jedan dio tumacenja i primjene socijalizma, s onog totalitarnog aspekta. Socijalizam je nastao kao ideja prije, i to vecinom od ekipe koja je zivjelu u zapadnoj Europi.
Primitive is offline  
Old 25.08.2011., 11:25   #20
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Nije. Ono sto ti spominjes su drzavne planirane ekonomije i ostale stvari vezane uz komunizam, koje su samo jedan dio tumacenja i primjene socijalizma, s onog totalitarnog aspekta. Socijalizam je nastao kao ideja prije, i to vecinom od ekipe koja je zivjelu u zapadnoj Europi.
Da, od Marxa, Engelsa i ekipe kojima je krajni rezultat trebao biti diktatura proletarijata.
A kako može diktirati onaj koji ništa nema? To je najveća zabluda ljudskog roda.
A naposlijetku, prvi socijalistički poredak u praksi je zaživio u totalitarnoj Rusiji.
Dakle, praktični socijalizam je nastao u totalitarizmu-komunizmu. Čak je kasnije i ugrađen u naziv totalitarne države (Savez Sovjestkih Socijalističkih Republika)...
Stoga, socijalizam se ne može nikako miješati u demokraciju.
Tvrd'ko is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.