Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2006., 20:31   #1
studentski ugovori

Frendica je radila i dobivala plaću preko mog studentskog ugovora. Zanima me koje bi bile posljedice da inspekcija sazna? Koje bi bile sankcije i za poslodavca i za nju i za mene?

Mogu li izgubiti studentska prava ili se radi o novčanoj globi?

Bila kakva informacija je dobrodošla jer nisam nigdje našla ništa u vezi toga.

Hvala
Feniksovo pero is offline  
Old 18.09.2006., 21:21   #2
Da se radi o domu, onda se možeš brinuti, ovako zaista ne znam kako bi te itko mogu skužiti. Ali ok - neka se netko kompetentniji javi.
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Old 20.09.2006., 20:47   #3
Itko nešto konkretnije?
Feniksovo pero is offline  
Old 30.09.2006., 06:55   #4
Realno, ama baš ništa. Po tebe i po nju. Eventualno za poslodavca. Ali to je malo teže za dokazati, jer poslodavac redovito ispunjava ugovor o radu za mjesec unatrag. A ona uvijek može biti na "probi" ili koje već izgovore koristili. Ona "ne postoji" u toj firmi pod svojim imenom, samo ti.

Već dugo drugi rade preko mojih ugovora i nikad nije bilo nikakvog problema.

Samo pazi koliko će ti novaca proći preko žiro rn-a u jednoj godini, da ne bi bilo nismo znali, kad ti porezna sjedne na vrat.
trailer is offline  
Old 30.09.2006., 08:38   #5
Quote:
trailer kaže:

Samo pazi koliko će ti novaca proći preko žiro rn-a u jednoj godini, da ne bi bilo nismo znali, kad ti porezna sjedne na vrat.
Mene su upozorili da je sad limit od ~9000kn.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Old 30.09.2006., 10:47   #6
limit ti je 45000 godišnje
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 30.09.2006., 14:50   #7
Limit ti je 45000 u godini da ne platiš dodatni porez. Limit od 9000 ti je da budeš porezna olakšica roditelju.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is online now  
Old 12.10.2006., 18:26   #8
mene bi zanimalo ako netko zna ovo... jedna gospođa preko mog studentskog ugovora zapošljava nekoga.. i za to meni plaća proviziju od 5%! no, čula sam da bi to to trebala biti svota od 10% od ukupnog iznosa.. pa ako netko zna točnu informaciju oko provizije, bila bih mu zahvalna!
Aurora06 is offline  
Old 13.10.2006., 08:10   #9
provizija je dogovorna prema tome može ti dati kolko se dogovorite (uobičajeno je 10%) pazi se samo sado možeš zaraditi najviše 45000 ili 50000 kn poslje toga ti naplaćuju porez i to tebi uzmu lovu (baš da nebi se radilo preko tuđih ugovora ili vadile ogromne cifre)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 13.10.2006., 18:31   #10
Tocnije,47.250 kn
rinica is offline  
Old 16.10.2006., 10:02   #11
hvala nije mi se dalo tražiti znači točno napola puta koje sam rekao
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 21.12.2006., 19:56   #12
ja sam se skoro opekla kod tih ugovora...dizala sam jednoj osobi ugovore i dobivala proviziju...sve je to super dok nisam saznala da godisnje smijem dici 9000kn neto da mom tati ne maknu poreznu olaksicu...jer ako prekoracis tu svotu porezna uprava (ako skuzi) ti moze uzeti novce...cak i u tisucama kuna...znam da je jedna zena morala platit 5000kn jer je njezin sin rekoracio tu svotu...dakle ljudi pazite sto se tice toga...zaboravih...mislim da, ako vasi roditelji ne ispunjavaju poreznu prijavu za povrat poreza, oni ne provjeravaju vas rad preko sc-a...ali nisam sigurna...to je sto se te olaksice...to nije isto kao i onaj porez od 47000kn...
sidney is offline  
Old 22.12.2006., 08:25   #13
pa koliki je povrat imala ako je 5000 morala vratiti
da onda se gubi pravo za uzdržavanje tog člana
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:45.