Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2010., 19:21   #81
Kupila sam ovu knjigu prije par godina, i nikako je pročitat.
Slučajno sam pogledala na policu i kažen vrime mi je da je pročitam.

Trenutno je čitam.
Došla sam do nekih 2/3 knjige i nije mi nešto.
Čula san dosta pohvala o njoj, većina je voli,a meni je dosadnjikava nekako.
Možda mi se promini mišljenje kad je pročitam do kraja
beppina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 21:58   #82
Quote:
beppina kaže: Pogledaj post
Kupila sam ovu knjigu prije par godina, i nikako je pročitat.
Slučajno sam pogledala na policu i kažen vrime mi je da je pročitam.

Trenutno je čitam.
Došla sam do nekih 2/3 knjige i nije mi nešto.
Čula san dosta pohvala o njoj, većina je voli,a meni je dosadnjikava nekako.
Možda mi se promini mišljenje kad je pročitam do kraja
neće ako nisi našla ništa što ti se svidjelo tijekom čitanja te prve 2/3 nećeš naći ni do kraja...knjiga pršti emocijama toliko jakima da kraj na posljetku nije ni bitan, bitan je put do njega
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 13:41   #83
ja volim ovu knjigu, priroda koju opisuju, to doba, način života...meni je odlična!
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 13:51   #84
Jel zna itko gdje mogu kupiti Orkanske visove?
Kara Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 01:08   #85
I ja sam obišla sve knjižare, nema je nigdje, a to je kultna knjiga ,sramota.


ako netko zna gdje ju ima za kupiti, nek' javi.

karamela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 15:45   #86
Ja sam u subotu kupila u Profilu. Ali izdanje na engleskom jeziku... Novog hrvatskog nema.
marges is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 17:53   #87
Mislim da mi je ta knjiga daleko najveće razočaranje od svega što sam ikad pročitala, a tražila sam je jako dugo i imala ogromna očekivanja

Glavni junak mi je vjerojatno najgori lik s kojim sam se ikad susrela, nešto odvratno, toliko nepotrebne zloće i pakosti u jednom liku, samo sam čekala da ga netko više ubije jer bolje nije ni zaslužio

Stvarno sam, kad sam došla do kraja knjige, ostala zbunjena kako je moguće da sam tako negativno doživjela jedan od najpoznatijih književnih klasika, što su to "lijepo" i zanimljivo vidjeli drugi kad je knjiga toliko hvaljena i ni uz najbolji trud nisam našla odgovor

mali offtopic: bila sam veliki fan Heatha Ledgera i znam da su on i sestra dobili imena po junacima knjige, to mi je nakon čitanja bilo još nejasnije, tko bi htio nazvati dijete po takvom prokletom i zločestom čovjeku
Očito sam ja falila ceo futbal
__________________
I've certainly never taken the care of myself that I should have. I've done a lot of late nights without enough sleep and all that. But I've had fun. Whatever wrinkles are there, I've enjoyed getting them.
ginger is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 23:23   #88
Nešto najgore što sam pročitala.
To što je knjiga klasik ne mora značiti da se svima mora sviđati, a oni koji su se tu zgražali jer neki nisu za tu knjigu ni čuli do Sumraka, a onda su ju sami pročitali s 30 (to djelo opće kulture) je li uopće potrebno komentirati.
DESTRUKTIVNA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 09:05   #89
Quote:
DESTRUKTIVNA kaže: Pogledaj post
Nešto najgore što sam pročitala.
To što je knjiga klasik ne mora značiti da se svima mora sviđati, a oni koji su se tu zgražali jer neki nisu za tu knjigu ni čuli do Sumraka, a onda su ju sami pročitali s 30 (to djelo opće kulture) je li uopće potrebno komentirati.
Iskreno mi je žao što ti se knjiga nije svidjela. Meni je osobno to najbolja knjiga koju sam pročitala (prije svoje 30te ), ali različiti ljudi - različiti afiniteti.
Apropos komentara "zgražali jer neki nisu za tu knjigu ni čuli do Sumraka, a onda su ju sami pročitali s 30 (to djelo opće kulture)" malo si pobrkala pojmove, jedno je biti upućen što nužno ne uključuje i pročitati, a drugo uopće ne poznavati (što je u biti stvar opće kulture). Primjerice, znamo da je tamo negdje u nekoj dalekoj zemlji Indiji (koju nisam nikad posjetila, a ups imam preko 30) napisan veliki ep pod nazivom Mahabharata. Međutim, nije mi palo na pamet da ga pročitam - jednostavno me ne interesira.
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:34   #90
Ja sam pročitala Orkanske visove sa negdje 13, 14 godina. Iako inače nisam neka ljubiteljica ljubavnih priča, i dosta dugo su me nagovarali da ju pročitam, meni se baš svidjela
__________________
:)
:)
moj album :)
nemo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 20:01   #91
Quote:
Taarna kaže: Pogledaj post
Iskreno mi je žao što ti se knjiga nije svidjela. Meni je osobno to najbolja knjiga koju sam pročitala (prije svoje 30te ), ali različiti ljudi - različiti afiniteti.
Apropos komentara "zgražali jer neki nisu za tu knjigu ni čuli do Sumraka, a onda su ju sami pročitali s 30 (to djelo opće kulture)" malo si pobrkala pojmove, jedno je biti upućen što nužno ne uključuje i pročitati, a drugo uopće ne poznavati (što je u biti stvar opće kulture). Primjerice, znamo da je tamo negdje u nekoj dalekoj zemlji Indiji (koju nisam nikad posjetila, a ups imam preko 30) napisan veliki ep pod nazivom Mahabharata. Međutim, nije mi palo na pamet da ga pročitam - jednostavno me ne interesira.
Ja sam ta koja se "zgražavala", komentar ide na moj račun i mojim istomišljenicima.
Ima netko tko nije čuo za Anu Karenjinu, ne pročitao, nego ČUO pa da se zgrozim još jednom?

Anyway, meni je knjiga ok, ali ne pretjerano dojmljiva, glavni likovi su mi išli na živce, on preživčan, prenegativan, ona prerazmažena...
Možda sam previše očekivala ili sam očekivala nešto drugo...

Osobno, više mi se svidjela Jane Eyre, iako nije za usporedbu jer nije ista spisateljica.

Zadnje uređivanje bktr : 21.12.2010. at 20:08.
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 16:58   #92
Od onih sam što obožavaju Orkanske visove, imam dva izdanja ovog romana.

Meni se razmaženost glavne junakinje baš svidjela, zbog te osobine Cathy i jest ono što jest.Heathcliff preživčan? Mislim da je bolja riječ strastven, i baš ga zato Cathy toliko voli!
hedonistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 08:07   #93
Quote:
karamela kaže: Pogledaj post
I ja sam obišla sve knjižare, nema je nigdje, a to je kultna knjiga ,sramota.


ako netko zna gdje ju ima za kupiti, nek' javi.


Imas ih obicno u antikvarijatima, ja sam tako kupila sebi i frendici. Ako trenutno nemaju, onada ima kazes da trazis knjigu pa te nazovu kad je dobiju. Tako sam ja i funkcionira.
pantaghana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 20:57   #94
Odlična knjiga Baš se sjećam kako me obuzela kad sam ju čitala, baš me u potpunosti uvukla u taj svijet.

Heathcliff mi je savršen mračan lik. Strastven, mračan, u borbi sa sobom, tjeskoban...

Nemam nikakvu želju gledati ekraniziranu verziju Svaka knjiga, bez iznimke mi je neusporedivo bolja od filma. Ali ako netko ima takav primjer, do share
__________________
The light at the end is worth the pain...
Gatita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 23:44   #95
Quote:
ginger kaže: Pogledaj post
Mislim da mi je ta knjiga daleko najveće razočaranje od svega što sam ikad pročitala, a tražila sam je jako dugo i imala ogromna očekivanja

Glavni junak mi je vjerojatno najgori lik s kojim sam se ikad susrela, nešto odvratno, toliko nepotrebne zloće i pakosti u jednom liku, samo sam čekala da ga netko više ubije jer bolje nije ni zaslužio

Stvarno sam, kad sam došla do kraja knjige, ostala zbunjena kako je moguće da sam tako negativno doživjela jedan od najpoznatijih književnih klasika, što su to "lijepo" i zanimljivo vidjeli drugi kad je knjiga toliko hvaljena i ni uz najbolji trud nisam našla odgovor

Ovo kao da sam ja pisala! Isti osjecaj i tijekom i nakon citanja! Nije mi se svidjela, iako je postujem kao klasik.....
srceko25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 19:47   #96
Quote:
hedonistica kaže: Pogledaj post
Heathcliff preživčan? Mislim da je bolja riječ strastven, i baš ga zato Cathy toliko voli!
Uf, taj tip srastvenosti si nikad ne bih poželjela.
On mi je totalni mračnjak, mrkijeg lika nisam susrela u književnosti.
Nikad se nije ni potrudio biti bolji. Uživao je u svojoj zloći.
Ujutro je mrzio sebe, a popodne sebe i cijeli svijet.

Nešto drugo sam očekivala jer su svi o njemu pisali "Heathcliff "
pa sam mislila da je lik pozitivno strastven, a ono

Zadnje uređivanje bktr : 27.12.2010. at 19:53.
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 03:29   #97
Quote:
bktr kaže: Pogledaj post
Uf, taj tip srastvenosti si nikad ne bih poželjela.
On mi je totalni mračnjak, mrkijeg lika nisam susrela u književnosti.
Nikad se nije ni potrudio biti bolji. Uživao je u svojoj zloći.
Ujutro je mrzio sebe, a popodne sebe i cijeli svijet.

Nešto drugo sam očekivala jer su svi o njemu pisali "Heathcliff "
pa sam mislila da je lik pozitivno strastven, a ono
E, tako je i meni bilo...žalila sam ga možda prvih 20 strana, dok je bio dijete, ali sve one nepravde koje su se njemu u tom periodu dogodile on je kasnije kroz roman višestruko naplatio i to ne samo onima s kojima je bio u izravnom sukobu nego i njihovim potomcima koji nisu imali apsolutno nikakve veze s ičim, osim što su rođenjem bili ti koji jesu

I sve to uz sadističku dozu zloće i uživanje u istoj, nikakve promjene nabolje u njegovom ponašanju i nijednog pozitivnog postupka, samo sve gori i gori, jedva sam dočekala da više skonča
__________________
I've certainly never taken the care of myself that I should have. I've done a lot of late nights without enough sleep and all that. But I've had fun. Whatever wrinkles are there, I've enjoyed getting them.
ginger is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 09:35   #98
Quote:
ginger kaže: Pogledaj post
E, tako je i meni bilo...žalila sam ga možda prvih 20 strana, dok je bio dijete, ali sve one nepravde koje su se njemu u tom periodu dogodile on je kasnije kroz roman višestruko naplatio i to ne samo onima s kojima je bio u izravnom sukobu nego i njihovim potomcima koji nisu imali apsolutno nikakve veze s ičim, osim što su rođenjem bili ti koji jesu

I sve to uz sadističku dozu zloće i uživanje u istoj, nikakve promjene nabolje u njegovom ponašanju i nijednog pozitivnog postupka, samo sve gori i gori, jedva sam dočekala da više skonča
Da, ali vidjeli smo djelić onoga što je mogao biti...i ono u što se pretvorio, djelomično zbog svog karaktera, ali više zbog okruženja. Baš zbog te krajnosti iz djeteta kojeg sažalijevamo u tiranina koji od boli, ponosa i povrijeđenosti ne vidi ljude oko sebe već samo objekte svog osvetničkog pohoda, baš zbog toga vidi se koliko je velika bila njegova ljubav, i koliko je tanka linija između ljubavi i mržnje.

"'And I pray one prayer--I repeat it till my tongue stiffens--Catherine Earnshaw, may you not rest as long as I am living; you said I killed you--haunt me, then! The murdered DO haunt their murderers, I believe. I know that ghosts HAVE wandered on earth. Be with me always--take any form--drive me mad! only DO not leave me in this abyss, where I cannot find you! Oh, God! it is unutterable! I CANNOT live without my life! I CANNOT live without my soul!'"


"Proud people breed sad sorrows for themselves."
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 12:07   #99
Ja sam tu knjigu pročitao prije nekih 6-7 mjeseci i iskreno nije mi se baš svidjela
Možda ne toliko zbog moga ukusa nego i zbog očaaaaaajnog prijevoda i izdanja...same pravopisne greške i krivo napisana riječ...svako malo
Sad sam upravo naručio englesko idanje "Wuthering Heights",ipak je u originalu daleko,daleko bolje,ma kako god prijevod dobar bio
Nego mene živcira onaj heatcliff i još više taj catherinin i hindleyev otac koji ga je doveo,uff mrzim ga i odvratan mi je
BOOKSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 13:07   #100
Prekrasna knjiga koju obožavam još od djetinjstva kao i Jane Eyre. Imam obje knjige.
miss milly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.