Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2004., 21:25   #1
VJing

jel se ko bavi time?
to vam je ono kaj vam puštaju na koncertima i partyjima preko projektora...
koje programe koristite...?
:::bouz::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 14:33   #2
ne baš, ali znam neke koji se
ono što ti mogu reci je da je situacija loša, kao sa dizajnom prije desetak godina, a i Vj-ing je puno više subkulturne prirode
za programe inf. možeš naći na netu, forumima..
ovo je neki .hr http://forum.er45.com/viewforum.php?f=15
Valis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 20:49   #3
hvala
:::bouz::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 10:59   #4
najvise se koristi resolume. moguce ga je skinuti sa resolume.com.

inace, VJing kod nas nije ni priblizno cijenjen koliko vani. jos uvijek je u apsolutnom i najprvijem planu DJ.
znam neke VJs koji su stvarno okej i rade dobre stvari.

sad, ima ih koji samo snimaju svoje clipove pa ih onda mixaju i obradjuju, a ima i klasicni nacin mixanja tudjeg materijala.
kako (ako radis) ti radis?
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 11:10   #5
ma evo skinuo sam resolume prije par dana i istražujem...uglavnom nutra stavljam neke slike i animacije...ma sve izgleda pomalo smiješno kad vidim kako to rade profići...al eto....polako
:::bouz::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 23:34   #6
Quote:
darin kaže:

sad, ima ih koji samo snimaju svoje clipove pa ih onda mixaju i obradjuju, a ima i klasicni nacin mixanja tudjeg materijala.
ima dosta i copy-paste riješenja..
nebi ih trebalo ni puno kriviti jer kad ti za puno uloženog truda u neki tvoj autorski rad na kraju skoro nitko na njega i ne obraća pažnju, a isto te i plate kao i za neku copy-paste soluciju pa i entuzijasti mogu krenuti linijom manjeg otpora.
Valis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 15:13   #7
je, to je zbilja bezveze...nemamo neku veliku VJ scenu pa da se moze birati i da trebas zasluziti svoju poziciju u svemu tome.

iako, vrlo je zanimljivo skidati raznorazne materijale (bilosto, od clipova iz starih b&w filmova, isjecaka reklama...) i onda ih mixati.
to je meni recimo vrlo cesto kudikamo zanimljivije nego neki noname VJ's koji imaju digitalnu kameru, snimili su par clipova, pa sad misle da su face kad ih puste na platnu.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 20:30   #8
Quote:
darin kaže:

iako, vrlo je zanimljivo skidati raznorazne materijale (bilosto, od clipova iz starih b&w filmova, isjecaka reklama...) i onda ih mixati.
Art recycling, slažem se..
Valis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 17:04   #9
VJing

...ma da resolume je najbolji koje sam probo do sada...samo je malo spor kada su klipovi veci od 320x240 px

na audiovisualizers.com mozesh naci 30tak programa za VJanje, a mozes i narucit DVD sa isjecenim klipicima pa se ne morash mucit oko splitanja i optimiziranja za resolume (cinepak codec).

a sto se tice domaceg VJinga on je vrlo los, ili ga nema na partijama...pa se zna desit da vrte 3 klipa sat vremena.
Postoji li neka organizacija koja vrsi organiziranje video performansa na partijama i koja daje mogucnosti da VJevi predstave svoj rad??

VJ delta9THC,
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:47.