Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2006., 20:53   #1
Tumor na mozgu

Dakle, zanima me jel netko zna koji su simptomi (ako ih uopće ima), kako ga otkriti, koliko se brzo širi, da li se može izlječiti i slično?
Jedna meni bliska osoba bi mogla imati sa tim problem, al je još sve neizvjesno...uglavnom, radi se o glavobolji u stražnjem dijelu glave (iznad vrata), povremene vrtoglavice...
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 20:57   #2
moja mama je stalno pila tablete za glavu. skrivala je prazne table

malo joj je bila sjebana koncetracija i znala je tupit u prazno. mislili smo da je menopauza sve dok nisam otkrila te table u njezinooj torbi. sutradan joj je otkriven tumor na mozgu. preksutra joj se oduzela cijela lijeva strana tijela.

moj savjet: HITNO na magnetsku rezonancu. pregled kosta 2000 kuna, al barem cete doznat jel sve u redu (ili ne daj boze, nije)

sretno

btw, ovo ti je tema za zdravlje
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 21:04   #3
Ispričavam se, novi sam ovdje, pa ne mogu pohvatati sve podforume koji ovdje postoje...molio bih moda neka ovo premijesti ako sam fulao...

Hoćeš reći da je ona znala o čemu se radi, pa vam nije rekla? Kaj se to tak brzo širi da ga jedan dan otkriješ, a drugi dan ti oduzme već dio tijela? Ja sam mislio da to ide sporije...koliko je čest tumor na mozgu kod mladih osoba i koje one imaju simptome?
Ide na magnetsku rezonancu ta osoba za 2 tjedna, al ne zna o kakvom se pregledu radi, a bogme ni ja ne znam...
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 21:16   #4
Quote:
El Niño kaže:
Hoćeš reći da je ona znala o čemu se radi, pa vam nije rekla? Kaj se to tak brzo širi da ga jedan dan otkriješ, a drugi dan ti oduzme već dio tijela? Ja sam mislio da to ide sporije...koliko je čest tumor na mozgu kod mladih osoba i koje one imaju simptome?
Ide na magnetsku rezonancu ta osoba za 2 tjedna, al ne zna o kakvom se pregledu radi, a bogme ni ja ne znam...
ne, mama je bila takva da nije druge nikad htjela zamarati svojim problemima pa je sutila da ju boli

da je barem ranije rekla..mozda bi danas bila ziva.


jao, idete na magnetsku preko bolnice? moju su mamu bili narucili za mjesec dana sto ja nisam htjela cekat nego smo isli kod privatnika i odmah vidjeli sto je i kako je.

i made osobe imaju tumor. evo ti primjer one voditeljice s rtl-a. simptomi su nesvjestica, glavobolja...varijacije na temu
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 21:22   #5
OK, predpostavljam da zloćudno tumori imaju gore simptome od ovih dobroćudnih...

Toj osobi je zasada dijagnosticirana benigna poziciona vrtoglavica (ništa strašno), ali ona sad strahuje da će joj otkriti tumor ili tak nekaj, makar mislim da nema brige za to...uglavnom, ta osoba je patila od neke vrste depresije, no inače je zdrava, dala je faks u roku, bavi se raznoraznim aktivnostima i slično...
Ne mogu je nikako utješiti da neka lagana glavobolja i povremena vrtoglavica (npr. kad se čučneš, pa se naglo digneš i zamanta ti se), znači da ima tumor na mozgu...čak niti ne povraća, nema mučnine, u OK kondiciji je i sve...to je već hipohondrija, kaj ne?
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 21:38   #6
I još jedni pitanje, da li je zloćudni tumor u potpunosti izlječiv?
Za dobroćudni pretpostavljam da je inače nebi bio dobroćudni...
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 21:46   #7
Quote:
El Niño kaže:
I još jedni pitanje, da li je zloćudni tumor u potpunosti izlječiv?
Za dobroćudni pretpostavljam da je inače nebi bio dobroćudni...
Zloćudni nije, ali dobroćudni u velikom postotku prognoza dobra.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 21:19   #8
tumori mogu ići brzo i sporo, ali to da je "preksutra" odmah bilo gadnije je čista slučajnost.
u svakom slučaju, trk na NMR. nemaš što izgubiti, osim 2000 kn
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 21:15   #9
Simptomi ovise o tome jeli dobroćudni ili zloćudni.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 21:52   #10
Koji od ta dva oblika (dobroćudnog i zloćudnog) je više zastupljen kod mladih osoba (20-25 godina)? I kako ga najlakše ortkriti, pošto su simptomi vrlo različiti?
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 22:05   #11
Quote:
El Niño kaže:
Koji od ta dva oblika (dobroćudnog i zloćudnog) je više zastupljen kod mladih osoba (20-25 godina)? I kako ga najlakše ortkriti, pošto su simptomi vrlo različiti?
nemoj pitat please, idite sto prije u doktora. samo ces se umoriti pitanja, a mi ti enmozemo puno toga reci
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 22:08   #12
Quote:
El Niño kaže:
Koji od ta dva oblika (dobroćudnog i zloćudnog) je više zastupljen kod mladih osoba (20-25 godina)? I kako ga najlakše ortkriti, pošto su simptomi vrlo različiti?
nemoj pitat please, idite sto prije u doktora. samo ces se umoriti pitanja, a mi ti nemozemo puno toga reci
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 22:10   #13
Moram utješiti određenu osobu, a ne znam više kak, jer zbilja malo pretjeruje...

Moje mišljenje je da za zloćudni tumor, pogotovo taj primarni moraš imati određene specifične simptome, a ne najobičniju glavobolju i tu neku vrtoglavicu da bi o tak nečemu mogao razmišljati...
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 22:17   #14
Quote:
El Niño kaže:
Moje mišljenje je da za zloćudni tumor, pogotovo taj primarni moraš imati određene specifične simptome, a ne najobičniju glavobolju i tu neku vrtoglavicu da bi o tak nečemu mogao razmišljati...
kazem ti, moja je mama u pocetku imala smao glavobolje

utjesi ju tako da ne cekate 2 tjedna. znam kako je cekanje gadno. covjek poludi od brige. dajte taj novca, jebes pare..samo da sve bude u redu. zelim vam najvecu sreci i vjerojatno ce bit ok (tumor na mozgu nije bas tako cesta pojava)...glavobolja i vrtoglavica moze bit od niskog tlaka npr
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 22:20   #15
Kaj se u 2 tjedna tak stvari mogu promijeniti...to za 2 tjedna je prekjučer naručena i to preko veze, jer je doktorica rekla da nije ništa hitno (a doktorica je kućna frendica, tak da se sigurno nebi zezala s tim stvarima, niti bi joj bilo svejedno)...velim, pretpostavlja joj se dijagnoza ta benigna pozicijska vrtoglavica, a doktorica veli da nije niš strašno...
Sad ne znam da li se na EEG-u mogu vidjeti kakve promijene koje bi uputile na tumor mozga ili tak nekaj...navedena osoba ima blagu dizritmiju nečega na lijevom režnju propabazalno (il tak neki sličan izraz, al znam da ima veze s bazom), ne kužim se sad u to...

P.S. na koji način se ta glavobolja manifestira, odnosno je li jaka slaba, pulsirajuća, da li postoji određeni dio glave koji boli i slično?
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 11:40   #16
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
kazem ti, moja je mama u pocetku imala smao glavobolje

utjesi ju tako da ne cekate 2 tjedna. znam kako je cekanje gadno. covjek poludi od brige. dajte taj novca, jebes pare..samo da sve bude u redu. zelim vam najvecu sreci i vjerojatno ce bit ok (tumor na mozgu nije bas tako cesta pojava)...glavobolja i vrtoglavica moze bit od niskog tlaka npr
....uh, kakva dernjava!...

Zadnje uređivanje trebor : 07.08.2008. at 16:27. Reason: galama
eminem2 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 05.10.2006., 13:18   #17
Quote:
El Niño kaže:
Koji od ta dva oblika (dobroćudnog i zloćudnog) je više zastupljen kod mladih osoba (20-25 godina)? I kako ga najlakše ortkriti, pošto su simptomi vrlo različiti?
U toj dobi su češći zloćudni tumori, a najlakše ih je otkriti CT-om ili MRI.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 09:51   #18
tumor ti se moze manifestirati na 50 nacina.
od pretpostavljanja da li ima i kakav tumor nemas nista. Mozes jedino naci nekoga tko radi MRI i otici privatno, a to budes narucen za tjedan dana. Probaj reci da je hitno i da bi platio vise, mozda te ranije i prime.

u zg imas vise privatnika koji ti to mogu obaviti.

na eeg-u najcesce mogu vidjeti samo ako ima neku vrstu epilepsije. Sama doktorica ti nece reci na sto sumnja dok nije sigurna, jer je sigurna da ih ima koji bi se uspanicili.
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 10:44   #19
Quote:
Taroth kaže:
tumor ti se moze manifestirati na 50 nacina.
od pretpostavljanja da li ima i kakav tumor nemas nista. Mozes jedino naci nekoga tko radi MRI i otici privatno, a to budes narucen za tjedan dana. Probaj reci da je hitno i da bi platio vise, mozda te ranije i prime.

u zg imas vise privatnika koji ti to mogu obaviti.

na eeg-u najcesce mogu vidjeti samo ako ima neku vrstu epilepsije. Sama doktorica ti nece reci na sto sumnja dok nije sigurna, jer je sigurna da ih ima koji bi se uspanicili.
Kao sto se tumor moze manifestirati na 50 razlicitih nacina, tako i glavobolja i vrtoglavica mogu biti simptomi 100 razlicitih bolesti, zato ne panicariti.
Ja sam 3 mjeseca imao uzasne glavobolje sa povracanjem svakodnevno. Na kraju se ustanovilo da mi nije nista, odnosno samo da imam migrenozne glavobolje. I naucio se zivjeti s tim.

Inace, mislim da se i na EEG moze vidjeti jel nesto patolosko u pitanju. I jos jedna jednostvana pretraga je fundus oka. A i kraniogram. A za to se ne mora cekati tjednima na pregled nego je gotovo isti dan.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 11:45   #20
OK, hvala na odgovorima

Ma ja isto mislim da nije nikaj strašno, pa ćemo pričekati još tih tjedan i pol dana za magnetnu rezonancu...
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.