Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak > Pivnica

Pivnica Čisti hedonizam: O hrani, piću, duhanu, sportu, alatu, oružju i ostalim muškim užicima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2005., 13:42   #81
Šta fali JHP municiji za tetejca? Svi se žale da će FMJ 7.62x25 probiti lika i još nekoliko iza njega...ovo što veli zg_sash: u civilstvu nisi ograničen na FMJ municiju: stavi JHP i imaš štoljpi sa vrlo dobrim zaustavnim svojstvima municije.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 13:44   #82
Quote:
zg_sash kaže:
5,45 ili .17

nije ni 5,56 daleko
uz brzine od cca 1200 m/s , pricaj mi o humanosti
.600 weatherby je mila majka prema tome
Da. Viđao sam je na djelu.
Ne zaustavlja, ali nema potrebe ni liječnika zvat.
 
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 13:54   #83
Quote:
zg_sash kaže:
5,45 ili .17


Provjeri malo brojke, 5,45 nije .17
Sovjetski 5.45 je nastao od sovjetskog sportskog 5.6. U Čečeniji rado zamjenjivan na "stari" 7.62. 5.45 je gadan kad pogodi živo meso, osim kad se počne "kotrljati" prije vremena, na primjer kad prije pogodi list ili travku. Sada su Rusi dosta usavršili municiju za 5.45, ali je ona još uvijek rijetkost u ruskoj vojsci...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 13:56   #84
Quote:
lappino kaže:
Provjeri malo brojke, 5,45 nije .17
Sovjetski 5.45 je nastao od sovjetskog sportskog 5.6. U Čečeniji rado zamjenjivan na "stari" 7.62. 5.45 je gadan kad pogodi živo meso, osim kad se počne "kotrljati" prije vremena, na primjer kad prije pogodi list ili travku. Sada su Rusi dosta usavršili municiju za 5.45, ali je ona još uvijek rijetkost u ruskoj vojsci...
U HV je ušla 1992. I bilo ju je podosta.
 
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 13:57   #85
brzina ubija (da , videno je , da sad ne rastezemo)

lappo , 9 luger s jmp je vrlo "isplativa" investicija, barem na male distance
sad , da me hebes izgubio sam podatke kako se ponasa na daljinu , ali koliko se sjecam , moj izbor bi i dalje ostalo 124g zrno
meni je dalo optimalne rezultate , a mislim da se i inace pokazalo u redu u testovima
recimo da bi natocio prva dva hollow u sarzer , a ostala teska zrna
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 14:03   #86
lappino
dva navedena imaju slicne karakteristike , ali ih opravdava statistika koja kaze da se preko 90% borbi odvija unutar 100 metara
meni osobno je 7,62 drazi, ali to sam samo ja, nasuprot vecim brojkama
btw. ak74 je ipak sve dominantniji u naoruzanju
recimo , za volju diskusije, da bi ja bio nekako najsretniji s 7,62x45 tipom municije (proizvoljna velicina), jer je x39 malko preslab
nazalost , zbog masovne i lose kvalitete , ikod te municije ces naici na puno kotrljanja
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 14:07   #87
Da me se pravilno razumije, govorim o rijetkosti USAVRŠENE 5.45 municije u ruskoj vojsci, "običnih" 5.45 AK-74 se tamo ni broj ne zna...a znatno su sada rjeđi 7.62 AKM...
I, ako tko znade, još 91. godine sam "kostolomca" viđao samo kod Hosovaca - koja je od naših "službenih" postrojbi imala njemačke AK-74, odnosno MPi?
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 14:14   #88
kvalitetna municija je skupa i tu npr. finci zaraduju ko mutavi
ali , tko bi trosio lovu na vojno naoruzanje?

ne racuna se bas da pjesak s puskom dugo traje i da precizno gada
realno gledano - puno buke za nista
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 14:16   #89
Lappino, ako govorimo o ovome:



ušla je u HV početkom 1992.
 
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 23:48   #90
Apdejt: malo se raspitah.
Kostolomka je ušla u HV (na mojem području) u 11. mjesecu 1991. Prva pošiljka.
 
Odgovori s citatom
Old 09.09.2005., 08:52   #91
i sve baceno , jer su dosle s premalo municije
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2005., 09:36   #92
Quote:
zg_sash kaže:
i sve baceno , jer su dosle s premalo municije
 
Odgovori s citatom
Old 15.09.2005., 00:39   #93
"Guns & Ammo" za džabe!

Ajmo gun-freaks, ostalo mi je još par Guns & Ammo časopisa (do nekih deset godina starosti). Poradi čišćenja skladišnog prostora, iste dajem u dobre ruke. U Rijeci izravno, izvan uz plaćanje par kuna poštarine. Cijenjene ponude na...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2005., 08:09   #94
Re: "Guns & Ammo" za džabe!

Quote:
lappino kaže:
Ajmo gun-freaks, ostalo mi je još par Guns & Ammo časopisa (do nekih deset godina starosti). Poradi čišćenja skladišnog prostora, iste dajem u dobre ruke. U Rijeci izravno, izvan uz plaćanje par kuna poštarine. Cijenjene ponude na...
Imam ja parsto "Visier"-a al ih ne dajem nikom.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 11:14   #95
Quote:
Headbanger kaže:
DESERT EAGLE RULZ!!!

Pa da vidim kad u nekog uperiš takvu topčinu da se neće usrat!

Psiho efekt nenadjebiv!!!!


desert eagle je najbeskorisniji pištolj koji je ikada napravljen

9mm ili 40S&W najbolja kupnja 4800 kn

džaba vam priča o kalibrima na kraju se sve svede samo na strijelca
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 23:59   #96
Quote:
frch kaže:
desert eagle je najbeskorisniji pištolj koji je ikada napravljen

9mm ili 40S&W najbolja kupnja 4800 kn

džaba vam priča o kalibrima na kraju se sve svede samo na strijelca
Desert Eagle je Izraelski pištolj kojeg od drugih razlikuje cijev. Cijev nema žlijebove, već je konkavna - lagano spljoštena i uvrnuta, te time daje rotaciju zrnu bez da ga znatno usporava. Kad svemu tome dodaš kalibar 12,7 mm (.50), odnosno kalibar protuavionskog topa, mislim da je suludo takvo nešto nazvati beskorisnim.
Btw, kad su Ameri zahladili odnose sa Izraelom, pokušali su napraviti takvu cijev. I nisu uspjeli, uz svu Nasu i Pentagone.
Danas se u USA može kupiti takav pištolj proizveden u USA, ali cijev i sanduk su još uvijek iz Izraela.
 
Odgovori s citatom
Old 18.09.2005., 15:20   #97
nisam sreo profesionalca ili stručnjaka koji bi znao reći zašto bi mu mogao služiti takav pištolj.. "generaly useless"
kad pokušavaš precizno gađati iz tog ručnog topa stvar koju moraš imati stalno na umu je da ti zatvarač može otkunuti pola lica... nekakva upotreba na blizinu i u zatvorenim prostorima ne dolazi u obzir...

čovjeku prosječne veličine šake će nezgrapno u ruci ležati i .45APC kao što se kolega, koji je iz zajebancije kupio Glocka u tom kalibru, uvjerio.. riječ je o osobi koja na godinu potroši nekoliko tisuća komada streljiva... BSD u Delnicama..
tako da je priča o gotovo 2 kilograma teškom pištolju suvišna
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2005., 15:42   #98
po mom skromnom mišljenju ovo je možda najbolja stvar na tržištu.. Zbrojevka CZ-75 SP-01


klasičan izgled, kvaliteta neupitna.. cijevi standardno odlične.. i precizniji od svakog glocka koji sam imao prilike koristit.. ali opet od Glocka je precizniji i HS2000
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2005., 23:26   #99
Quote:
frch kaže:
nisam sreo profesionalca ili stručnjaka koji bi znao reći zašto bi mu mogao služiti takav pištolj.. "generaly useless"...
A jesi sreo kojeg ljubitelja?
 
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 14:20   #100
pa izgledom je i meni taj pištolj zanimljiv.. koliko pištolj već može biti lijep. I kad se puca osjećaje je prilično... jedinstven. ali u o nekoj praktičnoj upotrebi nema govora osim ako se ne baviš ubijanjem slonova: velik kalibar i meta je ogromna i spora
frch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.