Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2007., 22:08   #201
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Nemoj
To je zlo u malom pakovanju : cesnjak i sveta vodica :

Ja sam stamanila ona tri, cokoladu sam odbila probati i sad se drzim podalje od njih.

Ne znam, meni je odjel sa zitaricama slabasan.
Morat cu otici u Mercator Centar, koliko se sjecam tamo su imali veliki izbor
Aj lako se navučeš ha?? onda bolje da ni ne probavam, hehe....

Ja inace kupujem u intersparu, i nemaju neki izbor, onaj bio-bio je dobar, a u merkatoru nisam bas kupovala, al sad mi se otvara preko puta pa cu vjerovatno svaki dan visit tamo lol
aria_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 20:47   #202
Doručak: zobene s bademima, stepkom i jabukom naribanom
Medobrok: jogurt
Ručak: pola vegetarijanske pizze
Nakon treninga: energetska pločica od banane, posni sir plus tuna i zelena salata
Večera: ah, sestrična ima rođendan i tko zna čega će tamo sve biti, ali sigurno ničeg zdravog već se guštam na tortu od ananasa..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:48   #203
koliko treba pojesti lanenih sjemenki ujutro? žličicu?
jaglenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:55   #204
Quote:
jaglenac kaže: Pogledaj post
koliko treba pojesti lanenih sjemenki ujutro? žličicu?
Ja jedem saku. Mljevenih, ni slucajno cijelih. I u zadnje vrijeme ih popijem s vodom jer sam skuzio da mi se zabijaju u desni, a to mi se ne svida bas.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:00   #205
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Ja jedem saku. Mljevenih, ni slucajno cijelih. I u zadnje vrijeme ih popijem s vodom jer sam skuzio da mi se zabijaju u desni, a to mi se ne svida bas.
Ja pojedem manje
Krupno mljevenih.
I umijesam ih u jogurt, zajedno sa ostalim gluparijama, glupo mi ih je jesti/piti ovakve
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:05   #206
Zašto se ne smiju jesti cijele
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:13   #207
Quote:
Ava Adore kaže: Pogledaj post
Zašto se ne smiju jesti cijele
Zato sto se onda ne razgrade, nego ti samo "protrce" kroz probavni sustav.
Mislim.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:14   #208
Quote:
Ava Adore kaže: Pogledaj post
Zašto se ne smiju jesti cijele
Koliko me sjecanje sluzi, ukoliko jedes cijele, probava ti nije u mogucnosti razgraditi ih, te zapravu izadju iz tebe onak kak su i usle.
Thats why mljevene.
 
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:19   #209
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Zato sto se onda ne razgrade, nego ti samo "protrce" kroz probavni sustav.
Mislim.
Upravo tako, samo se svaka 200-ta razgradi.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:20   #210
Super, jela sam ih krivo Thanks
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:26   #211
Quote:
Ava Adore kaže: Pogledaj post
Super, jela sam ih krivo Thanks
I ja sam ih jeo tak u pocetku dok nisam vidio da mi je skoljka puna lanenih sjemenki.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:28   #212
Ne gledam baš tako detaljno u školjku pa ih nisam skužila
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:46   #213
Ovo pitanjce o nacinu jedenja sjemenki lana, me ponukalo da malo detaljnije proguglam.
I naisla sam na neke podatke o tome kako se smrvljene sjemenke lana trebaju cuvati. Ja sam svoje drzala u teglici od prozirnog stakla. U kuhinji.
Kadli ono pise da se moraju cuvati u frizideru, te da ih nije preporucljivo cuvati sve smrvljene, jerbo nakon nekog vremena tako smrvljene gube svoje specijalne moci. Sto je pomalo nelogicno jerbo ja kupim vrecicu smrvljenih sjemenki koje onda razvlacim po mjesec dana.

Eto, da podijelim s vama, mozda svi nesto naucimo.
 
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:05   #214
Quote:
bettie_page kaže: Pogledaj post
Ovo pitanjce o nacinu jedenja sjemenki lana, me ponukalo da malo detaljnije proguglam.
I naisla sam na neke podatke o tome kako se smrvljene sjemenke lana trebaju cuvati. Ja sam svoje drzala u teglici od prozirnog stakla. U kuhinji.
Kadli ono pise da se moraju cuvati u frizideru, te da ih nije preporucljivo cuvati sve smrvljene, jerbo nakon nekog vremena tako smrvljene gube svoje specijalne moci. Sto je pomalo nelogicno jerbo ja kupim vrecicu smrvljenih sjemenki koje onda razvlacim po mjesec dana.

Eto, da podijelim s vama, mozda svi nesto naucimo.
Ja kupujem cijele, 500 g, smeljem ih i to mi traje 10 dana.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:13   #215
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Ja kupujem cijele, 500 g, smeljem ih i to mi traje 10 dana.
Kako ih sameljes?
I 500 gr smazes u tjedan dana??
 
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:15   #216
Quote:
bettie_page kaže: Pogledaj post
Kako ih sameljes?
I 500 gr smazes u tjedan dana??
Sameljem ih ovime http://images.google.com/images?svnu...=Search+Images

10 dana, 50 g dnevno.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:28   #217
Quote:
bettie_page kaže: Pogledaj post
Ovo pitanjce o nacinu jedenja sjemenki lana, me ponukalo da malo detaljnije proguglam.
I naisla sam na neke podatke o tome kako se smrvljene sjemenke lana trebaju cuvati. Ja sam svoje drzala u teglici od prozirnog stakla. U kuhinji.
Kadli ono pise da se moraju cuvati u frizideru, te da ih nije preporucljivo cuvati sve smrvljene, jerbo nakon nekog vremena tako smrvljene gube svoje specijalne moci. Sto je pomalo nelogicno jerbo ja kupim vrecicu smrvljenih sjemenki koje onda razvlacim po mjesec dana.

Eto, da podijelim s vama, mozda svi nesto naucimo.
Inace, ja sam prije citao da je dobro sva ulja tutnuti u frizider, ali izgleda da to nije tako. Iako postoji dvije verzije, jedna po kojoj je ulje dobro staviti u frizider i druga po kojoj nije. Navodno je najbolje staviti u mracnu i hladnu prostoriju, ali ne u frizider jer se ulje ne smije skrutiti (maslinovo). Jos cu kasnije guglati, nemam sada vremena.

BTW, maslinovo od Vela luke je preeedobro. Konacno kupovno ulje koje je necemu. Bas sam sretan kaj sam ga otkrio.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:33   #218
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Sameljem ih ovime http://images.google.com/images?svnu...=Search+Images

10 dana, 50 g dnevno.


Wow Kakva je to masina? Ko neki spektakularni sjekac iz buducnosti.. I ja bi. A obzirom da ne posjedujem nista slicno, ostajem na kupovnim smrvljenim.

I moram povecati unos.

Medjede hvala.
 
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:36   #219
Quote:
bettie_page kaže: Pogledaj post
Wow Kakva je to masina? Ko neki spektakularni sjekac iz buducnosti.. I ja bi. A obzirom da ne posjedujem nista slicno, ostajem na kupovnim smrvljenim.

I moram povecati unos.

Medjede hvala.
Ne znam kako se tocno zovu ti mikseri, rucni mikseri mozda? No uglavnom, ima ih za kupiti od razlicitih proizvodaca i mislim da nisu skupi, a dosta su prakticni. Vidio sam da ona Ana Ugarkovic miksa s njima za vrijeme kuhanja u loncu.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:43   #220
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Inace, ja sam prije citao da je dobro sva ulja tutnuti u frizider, ali izgleda da to nije tako. Iako postoji dvije verzije, jedna po kojoj je ulje dobro staviti u frizider i druga po kojoj nije. Navodno je najbolje staviti u mracnu i hladnu prostoriju, ali ne u frizider jer se ulje ne smije skrutiti (maslinovo). Jos cu kasnije guglati, nemam sada vremena.

BTW, maslinovo od Vela luke je preeedobro. Konacno kupovno ulje koje je necemu. Bas sam sretan kaj sam ga otkrio.
S obzirom da ja imam vremena na poslu da te preduhirtim.
Pronasla sam ovo:

Air, heat, and light will cause olive oil to turn rancid (rancid is the flavor which is imparted in an oil after it has undergone the process of oxidation. Since prolonged contact with oxygen is the rot cause of oxidation, rancidity is a common defect, so it should be stored in a cool place in an airtight container).
The ideal temperature for storing olive oil is 57°F or 14 degrees C, although a normal room temperature of 70ºF works very well if the olive oil is stored in a dark area where the temperature remains fairly constant. A kitchen cabinet located away from the stove and away from direct sunlight will work quite well. If you have a wine cellar, store your olive oils there and keep a small amount in your kitchen. Do not put olive oil in a container without a tight cap.

Refrigeration does not harm most grades of olive oil, but it is not recommended for expensive extra virgin varieties because condensation may develop in the bottle, affecting the flavor. When chilled, or in cold weather, the oil may turn cloudy and even solidify. Such oil will clear again as it warms, so cloudiness should not be taken as an indication that the oil is part its prime. Be sure bottles are tightly sealed. Refrigeration will extend the life of olive oil without harming the oil. Doing so will cause it to congeal and turn cloudy, but should not affect flavor. If refrigerated, olive oil will return to its original, liquid state when warmed to room temperature again.

Tinted glass, porcelain, or stainless steel are the best materials for containers; oil should never be stored in plastic or in reactive metals. Stay away from plastic containers as the oil can absorb PVCs.


Malo podugo, ali korisno. Pretpostavljam da upute vrijede za sva ulja i inacice mu.
A sto se sjekaca tice, imam neko cudo kuci, ali malo preglomazno i preneprakticno da bi moglo isjeci sjemenke. Ali probam.

I da budem on topic: krafna i kava.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.