Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2011., 00:30   #1
Akne #2

Stara tema je prešla 10000 postova pa je vrijeme za novu .
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 15:51   #2
Evo pišem točan sastav: Gel za cijelo lice - aqua, ethoxylieretem, fettalcohol, sodium isopropymiristat, cetearyl alcohol, parafinum liquidum, cetearyl sulfate, calendula officinalis, flores chamomillae, aloe vera, glycerin, aluminiumamonium sulfate, polyoxytylene sorbat monolaureate, hydroxyethylcellulose, sodium benzonate, potasium sorbate, parfum

Gel za lokalnu upotrebu nema sastav na ambalaži, pa mu možete poslati upit.
Torresita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 16:09   #3
evo da se i ja ubacim,što nije parafinum liquidum komedogen sastojak?
__________________
u prolazu...
yabey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 16:22   #4
na žalost nisam upućena. Možda u malim količinama ne djeluje tako. Ono što ja znam da mi savršeno odgovara.
Torresita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 20:48   #5
Smile popis =)

http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm

evo tu je popis svih sastojaka koji uzrokuju komedone
matea2505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 15:09   #6
što ubija demodex?

već neko vrijeme sumnjam da ga imam, iako nisam isla ni na kakva istrazivanja niti analize

ALI
ovo ljeto sam u bosni bila u dm-u i kupila neki njihov narodni melem (mehlem, doduse ) , neki univerzallan, za opcenito dermatoloske probleme. kupila sam ga bezveze ali zasad mi se cini da poprilicno dobro djeluje.

sadrzi propolis, kantarionovo ulje, neven, kamilicu, kunicu, kadulju.
mislim da sam negdje procitala nesto za kantarionovo ulje na staroj temi al sad se nemrem sjetiti niti pronaci.
ostavim melem na licu preko noci i ujutro mi je ten kao ispeglan, cisci, crvenilo smanjeno i ako su i iskakali pristici povuku se (nema izbocina). nisam mogla vjerovat.

jel vjerojatno- prema nabrojanim sastojcima koji pomazu- sumnjati na demodex?
CherryLoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 18:39   #7
Quote:
CherryLoo kaže: Pogledaj post
što ubija demodex?

već neko vrijeme sumnjam da ga imam, iako nisam isla ni na kakva istrazivanja niti analize

ALI
ovo ljeto sam u bosni bila u dm-u i kupila neki njihov narodni melem (mehlem, doduse ) , neki univerzallan, za opcenito dermatoloske probleme. kupila sam ga bezveze ali zasad mi se cini da poprilicno dobro djeluje.

sadrzi propolis, kantarionovo ulje, neven, kamilicu, kunicu, kadulju.
mislim da sam negdje procitala nesto za kantarionovo ulje na staroj temi al sad se nemrem sjetiti niti pronaci.
ostavim melem na licu preko noci i ujutro mi je ten kao ispeglan, cisci, crvenilo smanjeno i ako su i iskakali pristici povuku se (nema izbocina). nisam mogla vjerovat.

jel vjerojatno- prema nabrojanim sastojcima koji pomazu- sumnjati na demodex?
bio sam napisao prije u nekim postovima pa aj pogledaj ne sjecam se sveg bas... al cak i to ne djeluje na svima,sve je puno teze kad se djeluje samo na kozu.. bolje se koncentrirat na sveukupno zdravlje i imunitet,ako je samo ubijanje svega sto nam smeta na kraju ne vodi nikud nego do jos gorih stvari

ne znam da li i kako sto od toga djeluje,ne mora bit jedna stvar il sastojak koji djeluje,nekad je bas raznovrsnost i kombinacija koja pomaze.. za sad znas da ti pase,probaj saznat zasto

uglavnom,evo slucajno vidjeh ovaj clanak,pa ne znam sta da mislim..

http://www.skibyusa.com/index.php?op...ic-izlijeio-na

a clanak od prije 2god.. znaci moze izlijeciti ljude od psorijaze? a sta ce bit kad umre?
razumijem s jedne strane al s druge,ima puno bolesnih ljudi po cijelom svijetu..jel suraduje barem s ljudima koji dijele njegova razmisljanja? takvih sigurno ima. zalosno je da se o takvim stvarima ne zna.. a jos gore kad i ako se zataskavaju. ne moze se nista sam.
eto spomenuo sam to jer je s psorijazom isto bilo nekog spomena o demodexu ako je za vjerovati. ko zna mozda ljeci i akne
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=dgJBkFnI9WI
Ryuujin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 00:30   #8
Pozdrav svima.

I ja se, nažalost, priključujem ovoj temi. Posljednjih nekoliko mjeseci imam problema s prištićima na ramenima i gornjem dijelu leđa (a i na licu, doduše, na licu ih ima puno puno manje) i moram priznati da sam tek sad odlučila poduzeti nešto u vezi toga (stupid, stupid ). Uglavnom, otišla sam kod doktora i dao mi je recept za Sona gel i, evo, već se dva dana mažem njime i nadam se da će se povući svi ti užasni prištići.
Cijelo sam ljeto nosila haljine i majice isključivo s kratkim rukavima, nikako na bretele jer me bilo sram.

Enivej, stanje sada izgleda ovako:

1 (nekako mi je ruka čudno ispala, krivo sam stala )
2
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 10:17   #9
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
..
moram priznati da sam tek sad odlučila poduzeti nešto u vezi toga (stupid, stupid ). Uglavnom, otišla sam kod doktora i dao mi je recept za Sona gel i, evo, već se dva dana mažem njime i nadam se da će se povući svi ti užasni prištići.
nisu tak strašni
a ovo za poduzimanje,isto se i meni dogodilo-negdje pol godine sam se sama obračunavala s licem ,kad samo pomislim koliko sam vremena potrošila..
puno cura hvali Sonu,iskreno nisam probala al želim ti svu sreću!
Yumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:04   #10
Quote:
Yumi kaže: Pogledaj post
nisu tak strašni
a ovo za poduzimanje,isto se i meni dogodilo-negdje pol godine sam se sama obračunavala s licem ,kad samo pomislim koliko sam vremena potrošila..
puno cura hvali Sonu,iskreno nisam probala al želim ti svu sreću!
Pa ono, nije strašno, ali ružno izgleda, kao da su me neke beštije ispikale.
Vide se poboljšanja i nakon samo nekoliko dana korištenja Sona gela, nema više crvenila i svi veći prištići su se posušili. Nadam se da će biti nešto od toga.

Sretno nam bilo.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 22:30   #11
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
Pa ono, nije strašno, ali ružno izgleda, kao da su me neke beštije ispikale.
Vide se poboljšanja i nakon samo nekoliko dana korištenja Sona gela, nema više crvenila i svi veći prištići su se posušili. Nadam se da će biti nešto od toga.

Sretno nam bilo.
Draga, iste takve imam ja i to na istim mjestima. Ovaj tj planiram kod doktorice. Lice potpuno čisto, a ovo užas Al baš isti problem..Isto kao i ti cijelo ljeto sam nosila majice tako da mi se ne vidi gamad
bambinaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 22:08   #12
Nakon korištenja Cosmel mlijeka poprištavila sam po guzicikatastrofa više to ne stavljam!Išla sam eksperimentirat sa Avene Cleanance K i nakon dva dana odustala strah me da ne bude gore.
Čekam da odem do dermatologa nadam se da će mi dat Roaccutane bar da ga pijem 2 tabletice na tjedan ako mi neće dat reći ću mu da ću si kupit od Solgara vitamin A!Pa da vidim kaj će reć.
Trenutno ću koristit samo Eucerin losion za čišćenje šta mi je rekao u 6 mjesecu da koristim znači samo to nikakav gel za čišćenje,maske,pilinzi,tonici ništa!Za to vrijeme non stop sam kožu čistila maska ova ona,piling ovaj onaj,malo ovaj tonik pa onaj,pa Sona gel
Ali kako da samo koristim Eucerin??Koža mi je zaštopana opet!Moram je parit i istiskivat,stavit masku,ne znam možda je sve to začarani krug
Lorenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 22:17   #13
Daj se smiri i lijepo napiši kakvih točno problema imaš s kožom? Jesu baš grozne akne u pitanju ili samo prištići, miteseri? Pa ti onda možemo preporučit nešto.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 07:02   #14
Quote:
Lorenica kaže: Pogledaj post
Nakon korištenja Cosmel mlijeka poprištavila sam po guzicikatastrofa više to ne stavljam!Išla sam eksperimentirat sa Avene Cleanance K i nakon dva dana odustala strah me da ne bude gore.
Čekam da odem do dermatologa nadam se da će mi dat Roaccutane bar da ga pijem 2 tabletice na tjedan ako mi neće dat reći ću mu da ću si kupit od Solgara vitamin A!Pa da vidim kaj će reć.
Trenutno ću koristit samo Eucerin losion za čišćenje šta mi je rekao u 6 mjesecu da koristim znači samo to nikakav gel za čišćenje,maske,pilinzi,tonici ništa!Za to vrijeme non stop sam kožu čistila maska ova ona,piling ovaj onaj,malo ovaj tonik pa onaj,pa Sona gel
Ali kako da samo koristim Eucerin??Koža mi je zaštopana opet!Moram je parit i istiskivat,stavit masku,ne znam možda je sve to začarani krug
Koliko sam ja skuzila tebi po licu sad nema nista nego si rekla da ti je masna koza? Malo ti taj Roaccutane svacas ka bomboncice a ne znam jesi li svjesna koliko je opasan...ne znan koliko imas godina al nije se za igrat sa tim i pit ga kad izbaci koji pristic jer ces u buducnosti imat puno vecih briga od toga...on se prepise samo za teska stanja a mislim da ti nisi ni blizu tome kako si ispricala negdi...tako da malo oprezno sa njim,ima i drugih nacina
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 10:14   #15
ja sam danas dobila terapiju doksiciklin kapsulama. Kakva su vaša iskustva? Moram ih piti 2 mjeseca, do kontrole. hvala
tinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 11:26   #16
Pila ih ja, doduše, u kombinaciji s njima sam koristila losion s voćnim kiselinama i sona kremu i sve mi je prošlo. E sad, za koliko su od toga zaslužne kapsule same, nemam pojma, jer ih nikad nisam same pila.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 15:51   #17
koristim i ja sona kremu već 2 mjeseca, a od sutra ću i tablete. Kad si ti počela primjećivat poboljšanje? hvala
tinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 16:21   #18
Nakon prva dva, tri tjedna negdje.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 17:06   #19
Quote:
tinaa kaže: Pogledaj post
ja sam danas dobila terapiju doksiciklin kapsulama. Kakva su vaša iskustva? Moram ih piti 2 mjeseca, do kontrole. hvala
kakve su to tablete? Gledala sad na netu, ne piše ništa vezano za kožu
Jel ti to dermatolog preporučio?

Moje lice je u zadnja dva tjedna tako čudno. vratila sam se sa mora, imala sam samo mrlje. bila sam dost zadovoljna jer je izgledalo dobro i tjedan poslje mora. pripisivala sam to činjenici da lice čistim samo niveinom kremom (onom običnom tamnoplavom) i poslje stavljam la roche effeclar duo. kao, manje je više, a niveina krema mi lice tijekom čišćenja nije isušivala.

A onda sam krenula učit intenzivno za ispite i piti ogromne količine kave (s mlijekom) da bi ostala budna (na moru nisam ništ mlijeka pila). sad imam dost potkožnih i krastica po licu (a najviše po tijelu), a koža užasno masna pod puderom
koža na tijelu je buknula (na leđima, trbuhu, ramenima), dobila sam prišteve i krastice s kojima sam se godinama borila da nestanu s tih dijelova kože i sad imam osjećaj da borba kreće iznova.
ne znam jel to zbog stresa, mlijeka ili ove niveine kreme koju koristim već mjesec dana

definitivno se moram riješit ovisnosti o kavi tijekom ispitnih rokova i čeprkanja po koži.
Jel vi inače imate problema s kožom na tijelu? Ako da, jel ju mažete ikakvim kremama za hidrataciju ili to izbjegavate?
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 18:36   #20
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
Jel vi inače imate problema s kožom na tijelu? Ako da, jel ju mažete ikakvim kremama za hidrataciju ili to izbjegavate?
mozda ti je ta Nivea previse masna za ionako masna podrucja koze na tijelu.. ja bih ogranicila to na noge na tvom mjestu sto se tice ostalih dijelova, koristila sam Cosmelovo mlijeko s vocnim kiselinama, nije lose, mislim da mi je malo poboljsalo situaciju na ledjima i pomoglo s flekicama imas slicno mlijeko za tijelo s kiselinama od Novaderma, ali nemam s tim iskustva.
P.S. Stres utjece na hormonalnu ravnotezu, pa je logicno da ti je sve podivljalo sad za vrijeme rokova, same here
v1rg1n1a is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.