Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2004., 20:27   #21
Leukopenija je izraz za niske leukocite a u tvom slučaju vrlo je opasno dati kemoterapiju nekom tko ima naglašeno niske leukocite ( ovisno o doktoru "nisko" je recimo ispod 3 - 4 ).
Zašto?
Zato što većina lijekova a naročito naglašeno se to odnosi na kemoterapeutike djeluje na koštanu srž tako da deprimira stvaranje krvnih stanica pa tako i leukocita.
I sad ako imaš niske leukocite i na to dobiješ kemoterapiju prilično realno riskiraš da ostaneš bez leukocita i tako postaneš potpuno "otvoren" plijen i za najbezazleniji mikroorganizam.
Ekstremo stanje potpunog nedostatka leukocita zove se agranulocitoza a to je onda teško sranje.
Nema tu nekog posebnog lijeka, čekaš dok ti se nalaz leukocita ne popravi. Eventualno u nekakvoj teškoj hitnoći mogu se dati transfuzijom pripravak leukocita ali mislim da to baš nije često.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 22:04   #22
U ponedjeljak idem opet vadit krv, šta se mogu u tako kratkom razdoblju popravit leukociti?
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 22:37   #23
meni su puno pomogle brze shetnje na svjezhem zraku, lagana vozhnja biciklom... probaj, nish ne koshta
u Njemachkoj imaju preparate koji u vrlo kratkom vremenu poprave "krvnu sliku" (chitaj povecaju leuk.) i daju se pacijentima koji ne zhele odgadjati kemoterapiju a leukociti su preniski
raspitaj se malo kod svog onkologa ili lijechnika koji te prati kroz terapiju, mora toga bit i u HR
a shto se tiche granice: ovdje ne daju Kemo ako su Leuk. ispod 2000
zelim ti od sveg srca da terapija ima uchinka
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 22:58   #24
Moja mama ima niske leukocite nakon zracenja.Savjetovali su joj da jede ciklu,ili pije sok te borovnicu i brokulin.Prvi nalaz je bio nesto bolji.Kakav si ti savjet dobio/la?

Sretno u svakom slucaju
Maree is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2004., 00:47   #25
Quote:
Maree kaže:
Moja mama ima niske leukocite nakon zracenja.Savjetovali su joj da jede ciklu,ili pije sok te borovnicu i brokulin.Prvi nalaz je bio nesto bolji.Kakav si ti savjet dobio/la?

Sretno u svakom slucaju
Isto to mi je pio i stari. Nakon terapija i kupinovo vino (ne se opijat!), usput je pio kolostrum.
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2004., 12:45   #26
Quote:
Maree kaže:
Kakav si ti savjet dobio?
Izbjegavat prehlađene ljude,jer bi mi se stanje još pogoršalo(malo šmrćem),ić na svjež zrak.
Jučer sam počeo pit NONI, dok sam ga prije uzimo nije bilo problema.
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 23:43   #27
Šta je sve bitno u nalazima krvi za kemoterapiju?
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2005., 15:08   #28
Quote:
cvio14 kaže:
Šta je sve bitno u nalazima krvi za kemoterapiju?
CKS i L - krvna slika i leukociti - bazična pretraga.
GOT, GPT, GGT, LDH - transaminaze ili jetrene probe - govore uglavnom o stanju i funkciji jetre.
Urea i kreatinin - govore o statusu bubrega.
K, Na, Cl, Ca - ionogram - govore o metaboličkom statusu u organizmu.
CRP - C reaktivni protein - koristi se u novije vrijeme umjesto sedimentacije a govori, grubo govoreći, o eventualnim "zbivanjima" u organizmu. Najčešće kao indikator da postoji negdje nekakav infekt ali i za druge stvari.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2005., 23:05   #29
Kako fizičke aktivnosti utječu na kemoterapiju?
Zašto je poželjno mirovati za vrijeme terapije?osim naravno šetnji po svježem zraku
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 15:45   #30
meni su leukociti niski nakon transplatacije k.srži sta da radim
ivan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 15:48   #31
Quote:
ivan1 kaže:
meni su leukociti niski nakon transplatacije k.srži sta da radim
Svako ima neki recept. Moja mama je cijelu kemo terapiju i zračenje prošla bez ikakvih problema s normalnom krvnom slikom, a koristila je Noni i Nativni propolis (www.hedera.hr). E sad...
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 01:25   #32
Exclamation Smanjeni leukociti, koliko opasno?

Vidjela sam da postoji slična tema, ali ovo mi sve još uvijek nepoznato pa sam ipak odlučila otvorit posebnu temu objašnjavajući konkretan problem koji me muči...

Mama je ovaj tjedan dobila nalaz sa krvne pretrage. Leukociti su joj trenutno 3.
U prvom mjesecu ove godine iznosili su 3.3 a prije 5 godina 3.7. Sredinom drugog mjeseca je imala gripu... Naručena je na pregled tek 12.4.

Pošto se s ovim susrećem prvi put, zanima me koliko je to opasno?

Napišite mi da dižem paniku bez razloga...
__________________
WINNERS NEVER QUIT, QUITERS NEVER WIN!
panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 10:20   #33
Quote:
panthera kaže: Pogledaj post
Vidjela sam da postoji slična tema, ali ovo mi sve još uvijek nepoznato pa sam ipak odlučila otvorit posebnu temu objašnjavajući konkretan problem koji me muči...

Mama je ovaj tjedan dobila nalaz sa krvne pretrage. Leukociti su joj trenutno 3.
U prvom mjesecu ove godine iznosili su 3.3 a prije 5 godina 3.7. Sredinom drugog mjeseca je imala gripu... Naručena je na pregled tek 12.4.

Pošto se s ovim susrećem prvi put, zanima me koliko je to opasno?

Napišite mi da dižem paniku bez razloga...
Čuj, koliko je zaista opasno, ne znam, ali znam da su leukociti vojska imuniteta svakog organizma i zaduženi su uništavati sve mikroorganizme koji napadnu tijelo.
Evidentno joj je imunitet jako slab i trebala bi ga na neki način podići. Neka se hrani što zdravije, unosi vitamin C, kao i druge vitamine, puno voća, povrća i svježeg zraka i anitioksidansa. Ima sada na tržištu puno tih antioksidansa i puno se o tome pričalo na forumu. Ja ti iz osobnog iskustva mogu preporučiti Nativni propolis. Možeš o njemu opširnije saznati na www.hedera.hr
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 10:31   #34
Mislim da je vrlo bitno otkriti uzrok.
Preporuke o podizanju imuniteta nisu loše, ali čisto sumnjam da će vitamini,antioksidansi podići broj leukocita. I njihovo uzimanje u vidu tableta, granula i sl. je vrlo ograničeno i ne smije se uzimati na pamet.I o tome se pisalo. Prirodno, voćem, povrćem i t.sl. da, naravski, dapače.
Važno je saznati zašto padaju!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 10:35   #35
Quote:
baka kaže: Pogledaj post
Mislim da je vrlo bitno otkriti uzrok.
Preporuke o podizanju imuniteta nisu loše, ali čisto sumnjam da će vitamini,antioksidansi podići broj leukocita. I njihovo uzimanje u vidu tableta, granula i sl. je vrlo ograničeno i ne smije se uzimati na pamet.I o tome se pisalo. Prirodno, voćem, povrćem i t.sl. da, naravski, dapače.
Važno je saznati zašto padaju!
Aludirala sam na prirodne antioksidanse. Propolis je npr. 100% prirodan i ne sadržava nikakve kemijske dodatke. Tu spadaju i Aloa i Noni. Ananas je isto vrlo jak.
Slažem se da treba otkriti uzrok, ali treba odmah početi snažiti organizam. I puno se odmarati, to sam zaboravila dodati.
Panthera, kakav joj je ostatak krvne slike?
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 11:58   #36
Nalaz koji je napravila pred neki dan pokazuje samo leukocite 3.0, na temelju čega joj je zakazan pregled u hematološkoj ambulanti - traže se svi nalazi.

A 24.01. ove godine, izgledao je ovako:

Eritrociti 4,88
Leukociti 3,3
Sedimentacija 12
-----------------
Hemoglobin 133
Indeks boje 0,85
Trombociti 129
hematokrit 0,39
----------
Euzinofili 0,02
Segmentirani 0,45
Limfociti 0,51
Monociti 0,02

Sredinom drugog mjeseca je dobila gripu koju nije odležala, već je zbog neodgodivog koncerta popila masu vitaminskih i kojekakvih tableta...


I ne znam koliko ima li to kakve veze, al u djetinjstvu do puberteta je imala epilepsiju, a i u obitelji je bio jedan slučaj leukemije!?
__________________
WINNERS NEVER QUIT, QUITERS NEVER WIN!
panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 12:10   #37
Quote:
panthera kaže: Pogledaj post
Nalaz koji je napravila pred neki dan pokazuje samo leukocite 3.0, na temelju čega joj je zakazan pregled u hematološkoj ambulanti - traže se svi nalazi.

A 24.01. ove godine, izgledao je ovako:

Eritrociti 4,88
Leukociti 3,3
Sedimentacija 12
-----------------
Hemoglobin 133
Indeks boje 0,85
Trombociti 129
hematokrit 0,39
----------
Euzinofili 0,02
Segmentirani 0,45
Limfociti 0,51
Monociti 0,02

Sredinom drugog mjeseca je dobila gripu koju nije odležala, već je zbog neodgodivog koncerta popila masu vitaminskih i kojekakvih tableta...


I ne znam koliko ima li to kakve veze, al u djetinjstvu do puberteta je imala epilepsiju, a i u obitelji je bio jedan slučaj leukemije!?
Sa epilepsijom nema veze, a kod leukemije mislim da leukociti podivljaju u drugom smjeru.
Pričekajte nalaze, riješiti će se to. Ne odležana gripa je najvjerojatnije skršila. Mora se više odmarati i paziti. Malo je zašarafi da pazi ne sebe.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 12:20   #38
Hvala puno... Pričekat ćemo nalaze, pa vidjet kako dalje...

Sada je svi "šopamo" voćem i vitaminima...
Nadamo se će stanje krenuti nabolje...
__________________
WINNERS NEVER QUIT, QUITERS NEVER WIN!
panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 23:18   #39
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Aludirala sam na prirodne antioksidanse. Propolis je npr. 100% prirodan i ne sadržava nikakve kemijske dodatke. Tu spadaju i Aloa i Noni. Ananas je isto vrlo jak.
Slažem se da treba otkriti uzrok, ali treba odmah početi snažiti organizam. I puno se odmarati, to sam zaboravila dodati.
Panthera, kakav joj je ostatak krvne slike?
O.k. prirodno je nekaj čist drugega!
A propolis posebno!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 20:50   #40
ja mislim da se to zove leukopenija(premalo leukocita),i da slazem se sa time da treba naci uzrok.Konkretno znam za jedan slucaj gdje osoba pati od leukopenije vec oko 10-tak godina i sve potrebne pretrage su joj napravljene ali uzrok nije pronaden,na kraju je zakljucak doktora bio da se bolest pojavila od stresa
maša&maša is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.