Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2006., 15:02   #1
Koliko košta vaše vjenčanje?

prebačeno s drugog topica, C.

BabeHappy, ako se smije znat, onako usput, koliko ste izdvojili za svadbu (u financijskom smislu)?
...

Zadnje uređivanje Cats : 26.10.2006. at 19:44.
snenokla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 17:56   #2
Quote:
snenokla kaže:
BabeHappy, ako se smije znat, onako usput, koliko ste izdvojili za svadbu (u financijskom smislu)?
...
20 tisuca eura....za sve od A do Z.
__________________
If life gives you lemons - make a lemonade!
BebeHappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 18:22   #3
... pa to je skuplje od prosjecnog americkog vjencanja (15-20 000$)!
pa koliko si gostiju imala, tj. na sto si toliku lovu potrosila? ne vidim da si bas imala neke ekstravagandno velike kolicine cvijeca npr......

Zadnje uređivanje ana77 : 27.03.2010. at 17:18.
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 19:33   #4
Quote:
lolita11 kaže:
ISUSE KRISTE!!!!! pa to je skuplje od prosjecnog americkog vjencanja (15-20 000$)!
pa koliko si gostiju imala, tj. na sto si toliku lovu potrosila? ne vidim da si bas imala neke ekstravagandno velike kolicine cvijeca npr......
4500 E za prstenje, snimatelja i fotografa...pice i hrana u hotelu oko 500 kn po osobi, uredjenje crkve, uredenje sale, svjetlosni efekti u sali, klapa u crkvi i na bazenu, grupa u sali, vatromet, karaoke sa svom potrebnom opremom i tri hostese, 2 video walla u dvorani na kojima smo prikazivali neke snimke,pokloncici + konfeti za goste, odijelo, vjencanica... Vino, janjetinu, odojke i kolace smo morali kupit sami i donijet povrh one cijene u hotelu...i tako smo dosli do 20 tisuca. 150 ljudi. A da prosjecno vjencanje u Americi kosta 15 - 20 000$ ? To mi se cini nekako malo za Ameriku...bila sam na vjencanje u Australiju, bilo je 250 ljudi, jako lijepo uredena sala, a dalje prosjecno...i kostalo ih je 50 000$. znaci 30 000 americkih $, a Australija je jeftinija od Amerike.
I nase vjencanje je bilo vise od prosjecnog sa svim time sta smo imali zato je i kostalo toliko.
__________________
If life gives you lemons - make a lemonade!
BebeHappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 23:46   #5
Quote:
BebeHappy kaže:
A da prosjecno vjencanje u Americi kosta 15 - 20 000$ ? To mi se cini nekako malo za Ameriku...bila sam na vjencanje u Australiju, bilo je 250 ljudi, jako lijepo uredena sala, a dalje prosjecno...i kostalo ih je 50 000$. znaci 30 000 americkih $, a Australija je jeftinija od Amerike.

BebeHappy, skroz si u pravu. Ja sam imala vjencanje u USA koje nas je izaslo oko $80,000 samo sta sam potrosila ja i moj dragi. Moji su na to dodali jos oko $15,000 a od mog dragog roditelji jos vise....... Imali smo 550 gostiju. U to nije uracunato prstenje. Samo vecera je izasla oko $35,000

Pa u USA vecima ljudi potrosi vise od $100,000 na vjencanje.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 18:47   #6
Lolita,
neka te ne čudi ta cifra. Koliko sam skužila Bebe je iz Opatije, a tamo su kako čujem cijene svadbenog menija u malo boljim restoranima, isto kao i ovdje u Istri, 400 kn i više. Pa ako je imala 150 ili više gostiju...
Isto toliko je jedna moja frendica pred dvije godine platila svadbu za 160 ljudi, a imala je hrpetinu cvijeća i dekoracija, izlazak matičara na teren i svadbenu večeru u finijem restoranu (55-60 eura), dobrog i skupljeg fotografa... I to ti je to... NAŽALOST!
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 19:41   #7
Quote:
dvolični blizanac kaže:
Lolita,
neka te ne čudi ta cifra. Koliko sam skužila Bebe je iz Opatije, a tamo su kako čujem cijene svadbenog menija u malo boljim restoranima, isto kao i ovdje u Istri, 400 kn i više. Pa ako je imala 150 ili više gostiju...
I to ti je to... NAŽALOST!
pa i kod mene je hrana kostala 60 eura! a imala sam i dodatne glupe troskove sa ultra skupim satorom (uz samu cijenu restorana), dodatnim cateringom i cocktailom, dekoracijama koje sam narucivala iz amerike(!!), dvijema vjencanicama, jazz kvartetom, solo pjevacicom, orguljasicom, violinistickim kvartetom, dvijema djeverusama, haljinama i cvijecem za njih, troskovima hostela za 40 talijanskih gostiju, posebnom rasvjetom i to me sve doslo cca. 8-9000 eura!!! da ne govorim koliko sam jos imala dodatnih (netipicnih) troskova sto se tice pozivnica, programa, knjige gostiju, polaroida, zahvalnica, menu-a, zvoncica, bilingualng programa itd.itd.....
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 19:51   #8
Quote:
lolita11 kaže:
pa i kod mene je hrana kostala 60 eura! a imala sam i dodatne glupe troskove sa ultra skupim satorom (uz samu cijenu restorana), dodatnog cateringa i cocktaila, dekoracije koje sam narucivala iz amerike(!!), dvije haljine, jazz kvartet, solo pjevacicu, orguljasicu, violinisticki kvartet, dvije djeveruse, haljine i cvijece za njih, troskove hostela za 40 talijanskih gostiju, posebnu rasvjetu i to me sve doslo cca. 8-9000 eura!!! da ne govorim koliko sam jos imala dodatnih (netipicnih) troskova sto se tice pozivnica, programa, knjige gostiju, polaroida, zahvalnica, menu-a, bilingualng programa itd.itd.....
E pa onda ti ne znam sta rec, al znam koliko nas je doslo sve na kraju. Platili smo 9 000 E u hotelu ( u menije nije bilo ukljuceno pice) 6000 u agenciji, 2000 za prstenje, 1000 za grupu, 1500 za fotografa. Tu bi sad jos mogla dodat sminku, frizuru, cipele i ostale troskove kojih se vise ne sjecam.
__________________
If life gives you lemons - make a lemonade!
BebeHappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 20:02   #9
ok, nemoj se sad ljutiti...samo komentiram ono sto sam vidjela na fotkama i imas pravo, nisam bila tamo da mogu procijeniti.....ne kritiziram ja tebe uopce i hvala sto si nam objasnila..izgleda da je taj hotel bio iznimno skup jer se u zagrebu u esplandai ,barem koliko znam od svoje sestricne koja je tamo imala svadbu, placa puno puno manje, a mislim da sve ne moze biti vrhunskije, ne?
smijem samo pitati-ovo nije zlobno pitanje-zasto ste agenciji dali 6000€? sto su vam oni dali zauzvrat?
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 20:27   #10
Quote:
lolita11 kaže:
ok, nemoj se sad ljutiti...samo komentiram ono sto sam vidjela na fotkama i imas pravo, nisam bila tamo da mogu procijeniti.....ne kritiziram ja tebe uopce i hvala sto si nam objasnila..izgleda da je taj hotel bio iznimno skup jer se u zagrebu u esplandai ,barem koliko znam od svoje sestricne koja je tamo imala svadbu, placa puno puno manje, a mislim da sve ne moze biti vrhunskije, ne?
smijem samo pitati-ovo nije zlobno pitanje-zasto ste agenciji dali 6000€? sto su vam oni dali zauzvrat?
Hotel je bio Ambassador u opatiji, 5 zvjezdica i cijene u skladu s time.
A u agenciji smo platili sljedece: Ukrasavanje crkve ( tu sam uzela sve sto se moglo uzeti) vjencanicu, odijelo, svo cvijece za svadbu, snimatelja (bili su dva), pozivnice na hrvatski i francuski buduci da mi je dragi iz Fr pa je tako moralo bit, a i pozivnice su bile medu najskupljima u katalogu, konfeti, stalci za cvijece i svijece, oblacenje smedih stupova u bijelo platno kako bi dvorana izgledala ljepse, svjetlosni efekti u dvorani, svadbena torta i ukrasavanje stola na kojem su je iznijeli na bazen, vatromet sa svim potrebnim dozvolama za ispaljivanje, dva video walla i prikazivanje nekih snimki plus prijenos sa plesnog podija na video wall cijelu vecer + projektor za to, karaoke (hostese i ono gdje prolaze rijeci) i njih dvoje, koordinatori koji su bili s nama do 5 ujutro.
I sredili su nam smjestaj za goste iz Francuske i sve drugo sta je trebalo.
__________________
If life gives you lemons - make a lemonade!
BebeHappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 12:30   #11
I ja se udajem za francuza!!!!

Quote:
BebeHappy kaže: Pogledaj post
Hotel je bio Ambassador u opatiji, 5 zvjezdica i cijene u skladu s time.
A u agenciji smo platili sljedece: Ukrasavanje crkve ( tu sam uzela sve sto se moglo uzeti) vjencanicu, odijelo, svo cvijece za svadbu, snimatelja (bili su dva), pozivnice na hrvatski i francuski buduci da mi je dragi iz Fr pa je tako moralo bit, a i pozivnice su bile medu najskupljima u katalogu, konfeti, stalci za cvijece i svijece, oblacenje smedih stupova u bijelo platno kako bi dvorana izgledala ljepse, svjetlosni efekti u dvorani, svadbena torta i ukrasavanje stola na kojem su je iznijeli na bazen, vatromet sa svim potrebnim dozvolama za ispaljivanje, dva video walla i prikazivanje nekih snimki plus prijenos sa plesnog podija na video wall cijelu vecer + projektor za to, karaoke (hostese i ono gdje prolaze rijeci) i njih dvoje, koordinatori koji su bili s nama do 5 ujutro.
I sredili su nam smjestaj za goste iz Francuske i sve drugo sta je trebalo.



Molim te da mi se javis! moj zarucnik je isto iz Francuske, planiramo vjencanje tamo, i sva sam rastrgana u organizaciji, pa bi mi mali savjeti bili od velike pomoci!Puno hvala!
Ima jos koga tko ima internacionalno vjencanje? Mi zivimo u Njemackoj, vjencanje u Francuskoj,moja obitelj je hrvatska, kako sve spojiti? pogotovo glazba, koji bend? Nisam jos nista pocela traziti u vezi benda, a vjencanje 13.9.
jeanne22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 18:46   #12
Quote:
jeanne22 kaže: Pogledaj post
Molim te da mi se javis! moj zarucnik je isto iz Francuske, planiramo vjencanje tamo, i sva sam rastrgana u organizaciji, pa bi mi mali savjeti bili od velike pomoci!Puno hvala!
Ima jos koga tko ima internacionalno vjencanje? Mi zivimo u Njemackoj, vjencanje u Francuskoj,moja obitelj je hrvatska, kako sve spojiti? pogotovo glazba, koji bend? Nisam jos nista pocela traziti u vezi benda, a vjencanje 13.9.
nje ti već jako dugo nema na forumu, a vjenčanje joj je organizirao studio Amor iz Rijeke http://www.amor-rijeka.hr/usluge.php?u=6 a vjenčanje nije bilo u Francuskoj, nego u Opatiji
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 14:54   #13
cure, help...

mi nismo odlučili datum, nego 9 mj. 2009. najesen smo mislili sve kaparit jer otprilike znamo što želimo....

zanima me kolike su otprilike kapare za restorane, bend itd....čisto da se ne šokiram najesen
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 15:50   #14
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
cure, help...

mi nismo odlučili datum, nego 9 mj. 2009. najesen smo mislili sve kaparit jer otprilike znamo što želimo....

zanima me kolike su otprilike kapare za restorane, bend itd....čisto da se ne šokiram najesen
ja sam bila u kojih 7 restorana i svi su rekli da je kapara oko 1000 eura..., a bend je oko 10% (cca 1000 kn, 200 eura )
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 08:44   #15
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
cure, help...

mi nismo odlučili datum, nego 9 mj. 2009. najesen smo mislili sve kaparit jer otprilike znamo što želimo....

zanima me kolike su otprilike kapare za restorane, bend itd....čisto da se ne šokiram najesen
kapara za restoran je bila 1000 eura, bend 100 eura, foto 500 kuna, cvijeće 200 kuna.

naš izračun
restoran: 70 ljudi (60 eura po osobi x 70 - 1000 eura kapare)= 3200 eura + plaćanje nakon ponoći i parking, ajmo reći sve skupa 3700 eura
bend: 1400 eura
foto: 1200 eura
cvijeće: 600 eura
vjenčanica: 4000 kuna
odijelo: još nemamo, ali otpr. 5000 kuna sve skupa
prstenje: 600 eura
pozivnice i konfeti: 1500 kuna
frizura i šminka: 500 kuna
cipele: još nemam

mislim da je to sve. cifra je otprilike 9000 eura iliti oko 65000 kuna.
meni je to puno obzirom da ćemo sami financirati svadbu. ali barem je zato sve onako kako smo si mi zamislili i htjeli. nadam se...
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 22:11   #16
Quote:
lolita11 kaže:
ok, nemoj se sad ljutiti...samo komentiram ono sto sam vidjela na fotkama i imas pravo, nisam bila tamo da mogu procijeniti.....ne kritiziram ja tebe uopce i hvala sto si nam objasnila..izgleda da je taj hotel bio iznimno skup jer se u zagrebu u esplandai ,barem koliko znam od svoje sestricne koja je tamo imala svadbu, placa puno puno manje, a mislim da sve ne moze biti vrhunskije, ne?
smijem samo pitati-ovo nije zlobno pitanje-zasto ste agenciji dali 6000€? sto su vam oni dali zauzvrat?
Esplanada ima puno vece cijene, ispod 120€ po osobi ne ide sigurno, osim ako izbacis pola hrane.
MTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 11:11   #17
Quote:
MTT kaže:
Esplanada ima puno vece cijene, ispod 120€ po osobi ne ide sigurno, osim ako izbacis pola hrane.
nema jer znam koliko mi je sestricna platila i vidjela sam ugovor
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 16:34   #18
Quote:
lolita11 kaže:
nema jer znam koliko mi je sestricna platila i vidjela sam ugovor
Sto god ti rekla, svako moze otici u Esplanadu i provjeriti informacije.
MTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 21:31   #19
Quote:
MTT kaže:
Sto god ti rekla, svako moze otici u Esplanadu i provjeriti informacije.
MTT A sta je onda OVO???? Ili ti treba NACRTATI?

http://tinyurl.com/ybzapv





409 kn/osobi
jos uvijek nije ,cini mi se,= 888 kn (120E) bez obzira na fluktuaciju kursa, ja mislim.
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 20:14   #20
nas će sve izići cca 10.000 EUR i to sa nikakvim pretjerivanjem...
restoran 5600 Eur ,haljina 4000kn, cipele 1000kn(moje i njegove), prsteni 850EUR, kolači i torta 3400kn, frizura i šminkanje 800kn, muzika 1200 EUR, cviječe 900kn, fotke i snimanje 5400kn, odijelo njegovo 2000kn....
a gdje su tu još oni sitni troškovi a pozivnice i zahvalnice nam je radio frend prema mojoj skroz jednostavnoj ideji pa nas nisu koštale ništa...
i to je sve za 115 ljudi....
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.