Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2010., 23:03   #1
Tata je možda netko drugi....

Prvi sam put ovdje i podosta sam u šoku danas od jednog saznanja koje me izbezumilo. Imam divnog brata koji je već 9 godina u braku u kojem ima sinčića od 8 godina. Dosta dobro se slažem i s njegovom ženom iako znam da je imala nekog sa strane ( zna i moj brat ), no ne pada mi na pamet iskazivati išta negativno prema njoj jer bi to značilo da ne poštujem svog brata odnosno njegov izbor. No danas joj imam potrebu razbiti gubicu. Zafrkantska rasprava o krvnim grupama se povela danas. No da skratim: moj brat ima krvnu grupu B-, njegova žena B+ a dijete AB+. Nisam bila baš najbolja iz biologije ali jasno mi je da je to nemoguće. Što da radim? Moj brat je divni otac, to dijete je jedino unuče mojim roditeljima a i meni je kao sin jer nemam svoje djece. Sva se tresem od muke. Molim vas čim više informacija o nasljeđivanju krvnih grupa, cijelu sam večer na netu i kopam i gdje god naletim na nešto piše da je ta kombinacija nemoguća. Možda je ipak moguća? Možda greška? Bože, što je ta žena napravila?
tvrdibombon is offline  
Old 27.04.2010., 23:09   #2
Kolko ja znam i kolko me sjećanje o križanjima krvnih grupa služi iz biologije, ovo je nemoguće. Jesi 100% sigurna da su oba roditelja te krvne grupe? Da netko od njih možda nije AB?
Freakette is offline  
Old 27.04.2010., 23:11   #3
Što se tiče kombinacije krvnih grupa, ako su roditelji oboje B, tada dijete ovisno da li su BB ili B0 može biti B ili 0.

AB ne može nikako biti, za to je potrebno da je jedan od roditelja A ili AB.

Što se tiče činjenice da on izgleda nije tata, nisi dala dovoljno podatka. Zna li on to, muči li te da li mu trebaš reći ako ne zna ili nešto treće?
Garf is online now  
Old 27.04.2010., 23:12   #4
Quote:
Freakette kaže: Pogledaj post
Kolko ja znam i kolko me sjećanje o križanjima krvnih grupa služi iz biologije, ovo je nemoguće. Jesi 100% sigurna da su oboje te krvne grupe? Da netko od njih možda nije AB?
Nije, moj muž, brat, ona i ja smo danas pričali o tome, o prehrani i ostalim glupostima. Ona je to sama rekla. Ajme što nas snađe
tvrdibombon is offline  
Old 27.04.2010., 23:14   #5
Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Što se tiče kombinacije krvnih grupa, ako su roditelji oboje B, tada dijete ovisno da li su BB ili B0 može biti B ili 0.

AB ne može nikako biti, za to je potrebno da je jedan od roditelja A ili AB.

Što se tiče činjenice da on izgleda nije tata, nisi dala dovoljno podatka. Zna li on to, muči li te da li mu trebaš reći ako ne zna ili nešto treće?
Ma ne, on ne sumnja nimalo, slijepo zaljubljen u nju i u svog sina naravno. A kako da mu kažem? I još gore, kako da mu ne kažem? Ma znam da je imala veza usporedno s njim, zna i on ali nikad nije sumnjao u svoje očinstvo.
tvrdibombon is offline  
Old 27.04.2010., 23:14   #6
A možda da najprije postaviš par ozbiljnih pitanja prije raspitivanja o nasljeđivanju krvnih grupa (pod pretpostavkom da ovom temom tek ne skraćuješ vrijeme i ubijaš dosadu).

1. Jesi baš sigurna, sigurna, sigurna (više od 100%, štonobisereklo) da barataš s točnim podacima o njihovim krvnim grupama?
2. Ako ispadne da tvoj brat nije biološki otac tom djetetu (iako je jako važno da mu jest otac u svakom drugom smislu), što će ti to saznanje? Odnosno, što ćeš s tim saznanjem napraviti? Imaš kakvu ideju?
zanzara is offline  
Old 27.04.2010., 23:14   #7
A gle, nemoj odmah to uzet tako zdravo za gotovo, moguće je da oni misle da su grupa koja zapravonisu. Ja sam godinama mislila da sam AB, a zapravo sam B-.
Freakette is offline  
Old 27.04.2010., 23:14   #8
Nemoguće je, ali moguće da si ti pobrkala lonce ili da su oni rekli krive informacije.
Ako si ti bila loša iz biologije onda su oni ispodprosječno inteligentni ako ne mogu zbrojit dva plus dva i još se zafrkavaju i javno daju bliskim ljudima kao što si ti povoda za raznorazne teorije.
Ne talasaj.
Pusti da žive kako znaju. Ako joj je oprostio prevaru možda već i zna da dijete nije njegovo ( naravno ako sve nije bila zajebancija i ako se na radi o krivim inforrmacijama). Što je naravno uvijek moguće. A ne bih ti preporučila da se igraš detektiva.
Libertango is offline  
Old 27.04.2010., 23:16   #9
Kaže mi muž da je danas brat malo ostao zamišljen kad je ona izvalila svoju krvnu grupu. Jel moguće da ta mala budala ne zna krvnu grupu svoje žene? Strašno

Quote:
Freakette kaže: Pogledaj post
A gle, nemoj odmah to uzet tako zdravo za gotovo, moguće je da oni misle da su grupa koja zapravonisu. Ja sam godinama mislila da sam AB, a zapravo sam B-.
Nadam se da si u pravu

Quote:
zanzara kaže: Pogledaj post
A možda da najprije postaviš par ozbiljnih pitanja prije raspitivanja o nasljeđivanju krvnih grupa (pod pretpostavkom da ovom temom tek ne skraćuješ vrijeme i ubijaš dosadu).

1. Jesi baš sigurna, sigurna, sigurna (više od 100%, štonobisereklo) da barataš s točnim podacima o njihovim krvnim grupama?
2. Ako ispadne da tvoj brat nije biološki otac tom djetetu (iako je jako važno da mu jest otac u svakom drugom smislu), što će ti to saznanje? Odnosno, što ćeš s tim saznanjem napraviti? Imaš kakvu ideju?
Za brata sam sigurna jer imamo istu krvnu grupu. Ona je svoju sama rekla a za maloga znamo jer su on i moj tata jedini koji je imaju u familiji i jer je rijetka.
A što bi s tim saznanjem... nemam pojma. U tome i je problem.

Zadnje uređivanje Tupelo : 27.04.2010. at 23:23.
tvrdibombon is offline  
Old 27.04.2010., 23:23   #10
Uvijek može doć do greške, al ak te to baš tak jako muči, razgovaraj s nekim. Ne znam s kim, jer ne bi ni ja znala kog bi pitala, al probaj pitat nju il nekaj... Ne znam. Moguće da je ona AB.
Freakette is offline  
Old 27.04.2010., 23:26   #11
Quote:
libertango kaže: Pogledaj post
Nemoguće je, ali moguće da si ti pobrkala lonce ili da su oni rekli krive informacije.
Ako si ti bila loša iz biologije onda su oni ispodprosječno inteligentni ako ne mogu zbrojit dva plus dva i još se zafrkavaju i javno daju bliskim ljudima kao što si ti povoda za raznorazne teorije.
Ne talasaj.
Pusti da žive kako znaju. Ako joj je oprostio prevaru možda već i zna da dijete nije njegovo ( naravno ako sve nije bila zajebancija i ako se na radi o krivim inforrmacijama). Što je naravno uvijek moguće. A ne bih ti preporučila da se igraš detektiva.
Ne želim nikoga proglašavati glupim no šogorica mi baš i nije nešto obrazovana pa vjerojatno ni ne zna što priča. I moj muž blentavi je baš danas izvukao tu neku knjižurinu o prhrani po krvnim grupama.
Ma žao mi je brata, već godinama boluje od nekog sranja, u invalidskoj je mirovini i sad bi mu baš još ovo trebalo. Nemam mu srca reći ni da sumnjam.
tvrdibombon is offline  
Old 27.04.2010., 23:29   #12
Quote:
Freakette kaže: Pogledaj post
Uvijek može doć do greške, al ak te to baš tak jako muči, razgovaraj s nekim. Ne znam s kim, jer ne bi ni ja znala kog bi pitala, al probaj pitat nju il nekaj... Ne znam. Moguće da je ona AB.
Pa ni ja ne znam s kim pričat. Zato i jesam tu. Strah me to izreć bilo kome u mojoj okolini. Možda ona i je AB ali danas je tako sigurno rekla da je B i moj joj je muž čitao kako bi trebala jest, uzela je i knjigu da si iskopira na poslu
tvrdibombon is offline  
Old 27.04.2010., 23:33   #13
Ajme. Ja imam prijateljicu koju su u rodilištu izludlili. Bebi su vadili krv tri puta i nju ispitivali nije li možda slučajno, bar jednom s nekim osim s mužem upražnjavala sex prije kojih 9 mjeseci. Bojali su se da su zamijenili bebu (ali s kojom?) jer od nje i muža se nije mogla dobiti takva beba. I onda je muž otišao na ponovno utvrđivanje krvne grupe i skužio da nema onu koju su mu rekli da ima i koju je toliko puta darivao. Frendica je bila cool, znala je da je nije bila u kvaru ali osoblje je bilo ludo od brige.
A bi li ti porazgovarala s premilom svojom šogoricom, za početak?
brodačka is offline  
Old 27.04.2010., 23:39   #14
Quote:
tvrdibombon kaže: Pogledaj post
Pa ni ja ne znam s kim pričat. Zato i jesam tu. Strah me to izreć bilo kome u mojoj okolini. Možda ona i je AB ali danas je tako sigurno rekla da je B i moj joj je muž čitao kako bi trebala jest, uzela je i knjigu da si iskopira na poslu
Budući da je rodila trebala bi sigurno znati svoju krvnu grupu.

Dobro se sjećam jedne izjave sa sata biologije, mozda ću izvaliti glupost, ovdje ima osoba koje to bolje znaju, ali nama su rekli da je veća vjerojatnost dobiti krvnu grupu djeda i bake a ne roditelja
firefox3 is offline  
Old 27.04.2010., 23:39   #15
Quote:
brodačka kaže: Pogledaj post
Ajme. Ja imam prijateljicu koju su u rodilištu izludlili. Bebi su vadili krv tri puta i nju ispitivali nije li možda slučajno, bar jednom s nekim osim s mužem upražnjavala sex prije kojih 9 mjeseci. Bojali su se da su zamijenili bebu (ali s kojom?) jer od nje i muža se nije mogla dobiti takva beba. I onda je muž otišao na ponovno utvrđivanje krvne grupe i skužio da nema onu koju su mu rekli da ima i koju je toliko puta darivao. Frendica je bila cool, znala je da je nije bila u kvaru ali osoblje je bilo ludo od brige.
A bi li ti porazgovarala s premilom svojom šogoricom, za početak?
A kako da pričam s njom kad će ona onda reći njemu? Ne mogu mu priuštiti takvu bol, ni da posadim crv sumnje u njega iako me muž uvjerava da je bio zamišljen danas nakon tog razgovora. Možda je i sam skužio. On ima istu krvnu grupu kao i ja jer sam mu ja dala krv nekoliko puta. Tako da ostaje samo sumnja u njenu. Nisam nažalost rađala pa ne znam, zar trudnicama vade krvnu grupu kad rode? Onda ona valjda zna koja je grupa
tvrdibombon is offline  
Old 27.04.2010., 23:41   #16
Quote:
firefox3 kaže: Pogledaj post
Budući da je rodila trebala bi sigurno znati svoju krvnu grupu.

Dobro se sjećam jedne izjave sa sata biologije, mozda ću izvaliti glupost, ovdje ima osoba koje to bolje znaju, ali nama su rekli da je veća vjerojatnost dobiti krvnu grupu djeda i bake a ne roditelja
Mislim da je ovo boldano čudno ali činjenica je da moj tata ima AB
tvrdibombon is offline  
Old 27.04.2010., 23:42   #17
Ja znam ali ti neću reći jer te to ne bi trebalo zanimati. Možda ti život vrati za turanje nosa gdje ne treba. Ovo je moj savjet od srca.
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Old 27.04.2010., 23:43   #18
Znas sto napravi. Reci joj da mora biti sigurna u svoju krvnu grupu jer ako se bude hranila po toj knjizi druge krvne grupe da ce imat problema sa zdravljem. kazes i sama da nije bas skolovana pa mozda zaista povjeruje da si moze napravit sranje.

reci joj da ces otic s njom da vadi krv kao moralna podrska pa ce onda bit sigurna dal joj ta prehrana odgovara itd.

nastupi prema njoj zabrinuto i ko frendica
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Old 27.04.2010., 23:44   #19
Quote:
tvrdibombon kaže: Pogledaj post
Ne želim nikoga proglašavati glupim no šogorica mi baš i nije nešto obrazovana pa vjerojatno ni ne zna što priča. I moj muž blentavi je baš danas izvukao tu neku knjižurinu o prhrani po krvnim grupama.
Ma žao mi je brata, već godinama boluje od nekog sranja, u invalidskoj je mirovini i sad bi mu baš još ovo trebalo. Nemam mu srca reći ni da sumnjam.
Ne samo to.

Dijete? Što s njim? Ni kriv, ni dužan...

Kažeš i sama kako ga svi volite. Koliko bi (ako bi) na tu ljubav utjecala eventualna činjenica da on zaista nije "vaš"?

Ne znam postoji li način za "kazniti" krivca, a da teret tog kažnjavanja zaobiđe druge (osim djeteta i tvoje najbliže).
zanzara is offline  
Old 27.04.2010., 23:44   #20
Eto sranja. Brat me zvao ako može doć. Hvala vam ljudi na odgovorima, ne znam što će mi sirota sad reć
tvrdibombon is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.