Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2014., 22:54   #281
Očekujem dobar film i epsku završnicu, dojma sam da neću vidjeti ona neka dječija sranja-scene kao u prva dva filma, U PRVA DVA FILMA koja su objektivno dobri filmovi ALI MENI OSOBNO idu na živce te scene, to je cijela poanta bila moja cijelo vrijeme i nadam se da će ovaj film proći bez takvih scena.

Iskreno očekujem da će ovo biti odličan film, koji će objelodaniti cijelu priču i dati nam možda i posljednji put onaj osjećaj toga svijeta, nažalost posljednji jer nakon ovoga filma ne vidim kad će to opet netko otići u taj svijet.

Ali... imat ćemo zauvijek 3 LOTR remek djela (barem meni i većini) filma, imat ćemo tri prequeala - Hobbit, za kojeg se nadam da će ovaj treći i stvarno se tako čini, da će zagrebat površinu vrhunskog filma.

Valjda će jednog dana netko se usuditi krenuti u Silmarillion ekranizaciju, kad se dobiju autorska prava za takvo što...

Vjerojatno će to ako taj dan IKADA dođe za njegovog živoga biti Jackson...

Ali tko zna kad će to biti

Ja sam sebi uzeo komplet diskova DVD još odavno od LOTR-a, skinuo sam ih i u onome Blu-Ray, mislim koliko to može biti Blu-Ray od 4 GB , znate ono... da može stati na DVD-CD, ja to zovem Blu-Ray svejedno haha I naravno imat ću i Hobbite.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 22:02   #282
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Ponukan tvojom stalnom kuknjavom, nabavio sam extended versions prva dva dijela I cijeli dan potrošio gledajući to.

to sam baš htio pitat kolko je dodano minuta 1 i 2 djelu??
demetrius is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 23:01   #283
prvom 13 minuta, drugome 25..
A-ha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 01:52   #284
A trecem ce vjerojatno biti i 40 min kao i u lotr

Preko tapa
__________________
iiii]:)
dujeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 11:24   #285
Citam jutros na Cinestar-ovoj stranici: pretpremijera je u srijedu, 10.12. u 00:05 sati; dan kasnije u 20:00 sati.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 13:22   #286
Quote:
dr.cox kaže: Pogledaj post
I to je to Middle Earth po posljednji put na velikim ekranima u režiji Petera Jacksona. Da bilo je propusta i u LoTR a posebno u HObbitu ali ja sam generalno zadovoljan jer bez tih njegovih filmova posebno LOtR trilogije ne bih pročitao knjige i vjerovatno bih ostao zakinut za Tolkienovu genijalnost dugo vremena. Nekako sam tužan. pa čak i nostalgičan kad se sjetim kako sam oduševljen i mindblown bio kada sam prvi put pogledao trilogiju.
"The road goes ever on..."
Tako je meni bilo kada sam izašla iz kina nakon "The Return of the King". Baš neka praznina. Srećom nas je "Hobbit" vratio u Međuzemlje.
I sad mi je opet nekako krivo što smo stigli do zadnjeg djela. Teško da će se netko uhvatiti ekranizacije Silmarilliona A možda je tako bolje.

Inače, ja sam od onih fanatika koji gledaju LOTR svakom prilikom, i sad nedavno kada je bio na Novoj, neovisno o tome što imam doma DVDe.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 02:43   #287
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Tako je meni bilo kada sam izašla iz kina nakon "The Return of the King". Baš neka praznina. Srećom nas je "Hobbit" vratio u Međuzemlje.
I sad mi je opet nekako krivo što smo stigli do zadnjeg djela. Teško da će se netko uhvatiti ekranizacije Silmarilliona A možda je tako bolje.

Inače, ja sam od onih fanatika koji gledaju LOTR svakom prilikom, i sad nedavno kada je bio na Novoj, neovisno o tome što imam doma DVDe.
I ja

Nego ovo glede Silmarilliona, nikad ne reci nikad, jer sad i da se hoće ne može se, jer ako se ne varam unuk od Tolkiena ne da naprosto autorska prava.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 08:17   #288
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
I ja


Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Nego ovo glede Silmarilliona, nikad ne reci nikad, jer sad i da se hoće ne može se, jer ako se ne varam unuk od Tolkiena ne da naprosto autorska prava.
Nisam baš sigurna da bi voljela da netko stavi Silmarillion na platno, ima previše toga. Sam Tolkien je bio prodao autorska prava za film LOTR za kikiriki jer je bio uvjeren da ga nikada neće moći izvesti kako treba, a ipak su uspjeli
Silmarillion je složeniji, ne znam tko bi se uopće uhvatio pisanja scenarija i "rezanja" priče.
Ipak, svaki povratak u Međuzemlje je dobrodošao, živi bili pa vidjeli
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 03:10   #289
Možda bi "The Children of Hurin" bila najlakša sljedeća knjiga za pretvorit u filmove.
Daleko puno lakše nego Silmarillion.

"The Children of Hurin" je jedna priča koja ima početak, sredinu i kraj, dok je taj Silmarillion ( koliko sam shvatila, nisam čitala ), skup puno raznih priča i jako kompliciran ( povjest Middle earth )

__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 23:36   #290
Svaka bitka u Silmarilionu je deset puta veca od najvece u LOTR-u.
Samo to pomislite a da ne pricam o drugim stvarima
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 23:59   #291
Nemojte o bitkama, svaku je PJ zasrao.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 11:24   #292
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
Možda bi "The Children of Hurin" bila najlakša sljedeća knjiga za pretvorit u filmove.
Daleko puno lakše nego Silmarillion.

"The Children of Hurin" je jedna priča koja ima početak, sredinu i kraj, dok je taj Silmarillion ( koliko sam shvatila, nisam čitala ), skup puno raznih priča i jako kompliciran ( povjest Middle earth )
U uvodu knjige "The Children of Hurin", Christopher Tolkien piše kako je njegov otac izdvojio tri priče iz cijelog Silmarilliona kao glavne, najcjelovitije:

The Tale of Beren and Luthien
The Children of Hurin
The Fall of Gondolin

Pa da se krene otuda s ekranizacijom (iako nemam ništa protiv Ainulindale i Valaquenta; obje priče prethode Silmarilionu, a dio su istoimene knjige).

Nego, prekosutra je svjetska premijera BoFA u Londonu. Ide li tko?
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 22:36   #293
Ljudi ne znam za vas al po nekim saznanjima više uopće neman želju pogledat ovaj zadnji dio. Uglavnom ono čega san se najviše bojala je to da se Jackson neće riješit lika Tauriel, međutim to samo po sebi i nije toliko strašno koliko je to šta će Kili dat svoj život za nju. Stvarno san razočarana
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 23:14   #294
Meni se lik Tauriel sviđa. Ona mi je jedna od svijetlijih točaka ove trilogije.
Znam da nije iz knjiga, ali lik kao lik, nije loš ( bar meni ).
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 23:35   #295
Bila bi super da Jackson nije napravia ljubavni trokut između nje, Kilia i Legolasa. Jednostavno sam duboko razočarana i sad definitivno ne idem gledat zadnji dio.
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 01:21   #296
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 02:26   #297
K, ovo sam našao na jednoj stranici, netko je kao greškom objavio knjigu Hobbit Chronicles mjesec dana ranije, neki su je se dočepali i zapisali par stvarčica koje će navodno biti u filmu, evo, ne čitat ako ne želite neke spoilere 1. Tauriel doesn’t die as has been extensively rumoured.
2. Kili will sacrifice himself to protect Tauriel from Bolg.
3. Bolg will be impaled by Legolas. Legolas hurls his sword at Bolg, pinning him on a wall at Ravenhill.
4. Fili gets beheaded by Azog and then his corpse is thrown at Thorin’s feet, enraging Thorin. [Update: no beheading in the theatrical edition]
5. Azog is killed by Thorin but Thorin is badly wounded in return. He’s saved by Beorn. (So yeah, there is no Beorn/Bolg fight.) [Update: Beorn’s role in the TE is small and he does not save Thorin.]
6. Galadriel confronts Sauron using the power of her ring Nenya: the fight is so powerful that Dol Goldur collapses. [Update: DG doesn’t collapse.]
7. Giant worms dig tunnels on the battlefield that allow orcs to swarm everywhere.
8. The Auction of Bilbo’s goods will be featured.
9. The Master flees from Lake-town in his boat.
10. Rumours of Radagast dying in Dol Goldur aren’t true. He will live.
11. Gandalf will look through a Palantir and he will see what would happen if Smaug won’t be killed. Sauron reveals his plot to join forces with Smaug. [Update: not in the theatrical edition]
12. Bard kills Smaug, but won’t be using the windlance… this is destroyed as soon as Smaug attacks. Instead he launches the black arrow using one of the limbs of the bow of the windlance while balancing it on his son’s shoulders.
EDIT: Lik koji je bio na premijeri kaže da je Fili dobio mač kroz prsa, i da je Beorn jako malo bio u filmu, ostalo da je točno, sem Goldura da se raspadne
EDIT EDIT isto kaže dalje da nema Thorinovog pogreba, niti kažu da je Dain sad kralj

Zadnje uređivanje Vicious Idiot : 02.12.2014. at 02:33.
Vicious Idiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 11:19   #298
Quote:
Vicious Idiot kaže: Pogledaj post
K, ovo sam našao na jednoj stranici, netko je kao greškom objavio knjigu Hobbit Chronicles mjesec dana ranije, neki su je se dočepali i zapisali par stvarčica koje će navodno biti u filmu, evo, ne čitat ako ne želite neke spoilere 1. Tauriel doesn’t die as has been extensively rumoured.
2. Kili will sacrifice himself to protect Tauriel from Bolg.
3. Bolg will be impaled by Legolas. Legolas hurls his sword at Bolg, pinning him on a wall at Ravenhill.
4. Fili gets beheaded by Azog and then his corpse is thrown at Thorin’s feet, enraging Thorin. [Update: no beheading in the theatrical edition]
5. Azog is killed by Thorin but Thorin is badly wounded in return. He’s saved by Beorn. (So yeah, there is no Beorn/Bolg fight.) [Update: Beorn’s role in the TE is small and he does not save Thorin.]
6. Galadriel confronts Sauron using the power of her ring Nenya: the fight is so powerful that Dol Goldur collapses. [Update: DG doesn’t collapse.]
7. Giant worms dig tunnels on the battlefield that allow orcs to swarm everywhere.
8. The Auction of Bilbo’s goods will be featured.
9. The Master flees from Lake-town in his boat.
10. Rumours of Radagast dying in Dol Goldur aren’t true. He will live.
11. Gandalf will look through a Palantir and he will see what would happen if Smaug won’t be killed. Sauron reveals his plot to join forces with Smaug. [Update: not in the theatrical edition]
12. Bard kills Smaug, but won’t be using the windlance… this is destroyed as soon as Smaug attacks. Instead he launches the black arrow using one of the limbs of the bow of the windlance while balancing it on his son’s shoulders.
EDIT: Lik koji je bio na premijeri kaže da je Fili dobio mač kroz prsa, i da je Beorn jako malo bio u filmu, ostalo da je točno, sem Goldura da se raspadne
EDIT EDIT isto kaže dalje da nema Thorinovog pogreba, niti kažu da je Dain sad kralj
Eto i sad čovik ne bi reka da je Jackson morončina i to teža. Kužim da je sve u svrhu zarade, al bit tolko govno i toliko sjebat Tolkienovo djelo je neoprostivo. Da se mene pita sad mu pogotovo ne bi dala da snimi Silmarillion. Ne dan mu pišljivih 20 kn za kino kartu, nema šanse.
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 11:25   #299
Citam da je dain ironfoot potpuno napravljen od cgi.
Iz nepoznatih razloga je zamjenjen.nesto slicno kao stari azog napravljen od prostetike koji je na kraju zamjenjen sa ovim cgi azogom
Average joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 14:20   #300
Quote:
TolkienGeek kaže: Pogledaj post
Ne dan mu pišljivih 20 kn za kino kartu, nema šanse.


Očekujemo te u prvom redu.
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.