Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2011., 20:11   #41
Zna li netko što je sljedeći korak nakon Rješenja o uvjetima gradnje ( ovo smo dobili u urbanizmu, imamo idejni projekt i plaćene sve doprinose kom+vod)?
Je li to glavni projekt i iskolčavanje kuće( sa elaboratom)?
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 14:38   #42
Tako je. Pored glavnih projekata, i elaborata iskolčenja građevine, trebate odabrati izvođača radova, te nadzornog inženjera koji će nadzirati gradnju. I osam dana prije početka gradnje treba prijaviti gradnju na tri mjesta: pri građevinskoj inspekciji, inspekciji zaštite na radu (sa pikazanim mjerama zaštite na gradilištu), i pri nadležnom uredu koji vam je izdao rješenje o uvjetima građenja.
Ako niste spremni za početak gradnje, možete produžiti dozvolu (rješenje o uvjetima građenja) na još dvije godine ukoliko se nije promijenio plan po kojem je izdana dozvola.
arhetipdoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 16:50   #43
Hvala ti puno na odgovor.
Bilježim sve što mi se savjetuje, i planiramo sljedeće korake .

Sad je na redu glavni projekt. Pretpostavljam da je on potreban i geodetu za elaborat.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 14:46   #44
Prijavu mora obaviti i izvođač koji radi duže od 5 dana
__________________
bez ugovora, nema kvalitete
inzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 20:52   #45
prijava inspekciji rada o početku gradnje

Zna li netko što sve treba za prijavu inspekcji rada o početku građenja samo temelja?
Treba li kordinator ako samo jedna firma gradi?
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 23:47   #46
prijava gradnje

Quote:
arhetipdoo kaže: Pogledaj post
.....I osam dana prije početka gradnje treba prijaviti gradnju na tri mjesta: pri građevinskoj inspekciji, inspekciji zaštite na radu (sa pikazanim mjerama zaštite na gradilištu), i pri nadležnom uredu koji vam je izdao rješenje o uvjetima građenja.
.....
- Danas sam prijavila inspekciji početak gradnje, građevinskoj insp. osobno predala a inspekciji rada i urbanizmu poslala preporučeno.

Međutim nisam priložila nikakav dodatak sa prikazanim mjerama zaštite na gradilištu ili plan izvođenja radova ( kako piše na jednom od obrazaca).
Zna li netko gdje se to može napraviti, s obzirom da i nadzornik mi baš nije od pomoći a ni firma koja izvodi radove.

-I još jedno pitanje, tko postavlja tablu na grdilištu?
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 11:59   #47
tabla

Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
- Danas sam prijavila inspekciji početak gradnje, građevinskoj insp. osobno predala a inspekciji rada i urbanizmu poslala preporučeno.

Međutim nisam priložila nikakav dodatak sa prikazanim mjerama zaštite na gradilištu ili plan izvođenja radova ( kako piše na jednom od obrazaca).
Zna li netko gdje se to može napraviti, s obzirom da i nadzornik mi baš nije od pomoći a ni firma koja izvodi radove.

-I još jedno pitanje, tko postavlja tablu na grdilištu?
investitor naručuje tablu a ugrađuje je ona pravna osoba u čijem je troškovniku to navedeno
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 23:58   #48
što, ako je gradiliste prijavljeno, a na gradilistu nema table???
lux123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 12:55   #49
kazna
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 19:18   #50
ZAKON O PROSTORNOM UREĐENJU I GRADNJI
(Urednički pročišćeni tekst, “Narodne novine”, broj 76/07, 38/09, 55/11 i 90/11)

...
(5) U prijavi početka građenja investitor je dužan navesti izvođača i oznaku elaborata iskolčenja.
(6) Investitor zgrade čija građevinska (bruto) površina nije veća od 400 m2 i zgrade za obavljanje isključivo poljoprivrednih djelatnosti čija građevinska (bruto) površina nije veća od 600 m2, dužan je u prijavi početka građenja, osim podataka iz stavka 5. ovoga članka, navesti podatke o projektantima glavnog projekta i njegovoj oznaci te uz prijavu priložiti izjave tih projektanata da su izradili navedeni projekt.
(7) Investitor je dužan građevinskoj inspekciji dostaviti kopiju ovjerenog građevinskog dnevnika u roku od tri dana od dana početka građenja.


Je li netko dostavljao ove izjave projektanata (toč.6) kod prijave početka gradnje i i kopiju dnevnika (toč. 7)?
dud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 10:22   #51
Quote:
dud kaže: Pogledaj post
ZAKON O PROSTORNOM UREĐENJU I GRADNJI
(Urednički pročišćeni tekst, “Narodne novine”, broj 76/07, 38/09, 55/11 i 90/11)

...
(5) U prijavi početka građenja investitor je dužan navesti izvođača i oznaku elaborata iskolčenja.
(6) Investitor zgrade čija građevinska (bruto) površina nije veća od 400 m2 i zgrade za obavljanje isključivo poljoprivrednih djelatnosti čija građevinska (bruto) površina nije veća od 600 m2, dužan je u prijavi početka građenja, osim podataka iz stavka 5. ovoga članka, navesti podatke o projektantima glavnog projekta i njegovoj oznaci te uz prijavu priložiti izjave tih projektanata da su izradili navedeni projekt.
(7) Investitor je dužan građevinskoj inspekciji dostaviti kopiju ovjerenog građevinskog dnevnika u roku od tri dana od dana početka građenja.


Je li netko dostavljao ove izjave projektanata (toč.6) kod prijave početka gradnje i i kopiju dnevnika (toč. 7)?
ovo mi je sad da prvi put čujem da treba dostaviti građevinski dnevnik prije početka gradnje....uglavnom primjetio sam da se te stvari razlikuju od županije do županije.....npr ja nisam trebao koordinatora dok u sujednoj županiji treba biti,u prijavu se piše ono kaj piše u uvjetima građenja i ništ drugo a i to se razlikuje po županijama...ja sam sad gradio samo temelje i prijavio sam samo nadzornog,izvođača i inžinjera gradilišta.nisam trebao ni elaborat iskolčenja mada ga imam.tak da je to kod nas sve zbrda zdola kak bi rekli ljudi
__________________
da.....Westy je zakon
cobico is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2019., 11:05   #52
Poštovani,
Situacija kod mene je slijedeća:
- Prenamjenili smo pomoćni prostor u poslovnu zgradu. (50m2)
- svi akti su izvađeni, zgrada je riješena i u njoj se obavlja djelatnost već dvije godine.

E sad, zatražio sam uporabnu dozvolu, ali nju ne mogu izvadit bez "prijave gradilišta" ( to mi je nekako izmaklo...)
Molim vas da me uputite u daljnju proceduru.
Hvala.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2020., 18:22   #53
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
Poštovani,
Situacija kod mene je slijedeća:
- Prenamjenili smo pomoćni prostor u poslovnu zgradu. (50m2)
- svi akti su izvađeni, zgrada je riješena i u njoj se obavlja djelatnost već dvije godine.

E sad, zatražio sam uporabnu dozvolu, ali nju ne mogu izvadit bez "prijave gradilišta" ( to mi je nekako izmaklo...)
Molim vas da me uputite u daljnju proceduru.
Hvala.
Jesi uspio išta rješiti, naknadno prijaviti gradilište ili šta?

Poslano sa mog CLT-L09 koristeći Tapatalk
miro1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2020., 18:55   #54
Ma, može se
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2020., 18:58   #55
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Ma, može se
Napiši u private šta i kako.

Poslano sa mog CLT-L09 koristeći Tapatalk
miro1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2020., 20:30   #56
Jesi li imao nadzor. Investitor prijavljuje gradilište. Moj ti je prijedlog prijaviti gradilište sada.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2020., 20:34   #57
Ma sve sam imao ali nije prijavljeno, a tako sam i mislio sad prijaviti i sve ispočetka.

Poslano sa mog CLT-L09 koristeći Tapatalk
miro1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2020., 10:23   #58
Pozdrav, dobio sam danas građevinsku za podizanje krova na postojećoj kući. Kažu mi da moram čekat 3 tjedna da postane pravomoćna da mogu prijavit gradnju. Ako ću čekat taj rok onda ove godine ni neću moć promjenit krov ako počnu jesenske kiše... Mogu li ja početi s radovima te naknadno prijaviti za 3 tj početak građenja? Što riskiram s time?
blacky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2020., 14:00   #59
Prijavi sad. Ne vjerujem da će dolaziti a ako dođu reci im da imaš dogovoreno ali majstor nije stigao. Uvijek je majstor kriv.Susjedi su se potpisali ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2020., 14:00   #60
Ukoliko si u dobrim odnosima sa susjedima (susjednim parcelama do svoje) onda se ti susjedi mogu odreći prava na žalbu i dozvola ti je odmah pravomoćna. U uredu gdje si podigao građevinsku dozvolu trebaju ti sastaviti izjavu o odricanju prava na žalbu gdje se vlasnici susjednih parcela potpišu.
Ukoliko počneš radove prije nego što je dozvola pravomoćna riskiraš da ti građevinska inspekcija zatvori gradilište te tebe i izvođača pošalje na prekršajni sud, a s druge strane možda ti nitko ne dođe pa sve prođe u redu.

U svakom slučaju nemoj prijavljivati gradnju s nepravomoćnom dozvolom jer je pravomoćna dozvola sastavni dio obrasca za prijavu.
kulenator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.