Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2006., 10:46   #1
Kuća od kontejnera

onak, razmisljam na glas... da li netko zna koliko kostaju kontejneri za stanovanje, isti/slicni onima koji se koriste kao kancelarije na gradilistima??

hvala!
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 11:03   #2
Ha cuj, nemam bas friski info, ali prije 7-8 godina sam nabavljal takve, cca 9000 USD su bili accomodation kontejneri, u to je uracunat bio transport od Brindisija do Zg. Talijanski neki su bili, mozda Ariston, ne sjecam se tocno. To je bila daleko najjeftinija ponuda.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 11:05   #3
Fosna, kolika je površina takvog kontejnera?
kakva je kvaliteta?
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 11:31   #4
Pa standardna duzina ti je 6 m, a sirina varira, ovisno o namjeni, od 2,4 - 3,6 m, imas raznih tipova, kuhinjskih, sanitarnih, itd., ovisi o priključcima koji se ugradjuju. Kvaliteta je ok bila, dobra izolacija, prozori i vrata dobro dihtaju. Ja sam radio u takvom, po zimi mi je bila dosta jedna mala elektricna grijalica, po ljeti ti moze biti bed ak je drito na suncu, moras neki krov/tendu imati inace je za krepati, meni su po ljeti 2 ventilatora bila dost, s tim da je iznad bio drugi kontejner pa me on djelomicno stitio od sunca.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 11:38   #5
jel istina da mi za kontejner od recimo 30 m2 ne treba gradevinska dozvola ? tj samo ga postavim na livadu?
to pitanje je u kontextu eventualne kupnje zemlje na moru pa postavljanje takvog objekta.

http://www.sunroller.es/mobil-homes/
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 11:47   #6
Pa ne znam tocno, ali brijem da ne, to je parakticki ko kamp prikolica bez kotaca, ne trebas temelje za nikakve za to, jako je lagane konstrukcije.
Ne znam doduse za ovo na tvom linku, to nema veze s kontejnerima.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 12:03   #7
treba se raspitat. da ne bi bageri radili reda
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 12:07   #8
Ne treba bager, taj kontejner malo veci viljuskar digne
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 12:15   #9
a nadam se da ga malo jaci vjetar ne otpuhne
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 12:23   #10
Kod nas ih proizvodi Jedinstvo krapina i Tehnix donji kraljevec a cjena je oko 25 000 kn
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 12:44   #11
znam da kod nas u hrvatskoj nije obicaj..ali kaj mislite, koliko je to kvalitetno za zivot ( umjesto gradnje ciglene kuce) . s tim da se takav kontejner zastiti (oblozi ) npr s drvom... pa da izgleda kao drvenjaca.
to su starci od frendova napravili ali kao viksu...
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 12:56   #12
Moj barba je napravio sebi vikendicu od takvog kontejnera u Gorskom kotaru.

Napravio si je temelj malo povišen pa kad je na njega stavio kontejner dobio je odoispod dodatni prostor ( tipa konobica ).

U pilani mu prepilili trupce po dužini pa je obukao kontejner ( naravno uz dobru izolaciju ) u njih i dobio da izgleda kao brvnara.

Na krovu kontejnera napravio kosi krov pa je i tu dobio prostor za spremanje raznih stvari.

Sve u svemu jako je lijepo sredio i okućnicu pa je dobio i terasu ispred kontejnera i natkrio ju i roštilj isl. gluposti.

Da bi živila u takvoj kućici morala bi imati barem 2 kontejnera spojena u L inače ti je to jako malo prostora.
kuku is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 13:08   #13
nas bi zanimalo kao viksa. ne bi nam se dalo gradit kucu. previse ulaganja u novcu i radu.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 13:09   #14
Quote:
Billi kaže:
jel istina da mi za kontejner od recimo 30 m2 ne treba gradevinska dozvola ? tj samo ga postavim na livadu?
to pitanje je u kontextu eventualne kupnje zemlje na moru pa postavljanje takvog objekta.
Ma netreba ti dozvola jer je pokretno..može se ukloniti ali šta će ti to...pa to odvratno izgleda...onak more, zalazak sunca i metalni kontejneri
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 13:14   #15
Quote:
spy kaže:
Ma netreba ti dozvola jer je pokretno..može se ukloniti ali šta će ti to...pa to odvratno izgleda...onak more, zalazak sunca i metalni kontejneri
Pa možeš dobre partije za metalce organizirat...

Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 13:14   #16
Quote:
spy kaže:
Ma netreba ti dozvola jer je pokretno..može se ukloniti ali šta će ti to...pa to odvratno izgleda...onak more, zalazak sunca i metalni kontejneri

Pa zato ga obućeš u drvo da izgleda kao brvnara.

Međutim još nismo saznali koliko bi koštao takav kontejner i di bi se mogao nabavit.

Ne mislim na gotove sređene nego na obične kontejnere koji se voze na kamijonma i brodovima.
kuku is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 13:20   #17
ja bi nesto na moru, ali mi se neda graditi...
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 13:32   #18
Quote:
kuku kaže:
Pa zato ga obućeš u drvo da izgleda kao brvnara.
Ma je...za kontinent, ali na moru to šugavo izgleda....pa ima sad onih montažnih kamenih kućica koje vjerojatno nisu skupe a dobro izgledaju.
Imam osjećaj da će sada nakon što su bageri krenuli na Vir obala bit puna metalnih kontejnera....a samci bi si mogli nabavit metalne bačve
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 13:36   #19
kakava je to montazna kamena kuca?


btw, mene bi bolilo dupe dal se kome svidja moja kuca ili ne. jer meni je 90% novih kuca na moru nakaradno, pogotovo s onim kicastim balkonskim ogradama.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 13:42   #20
Quote:
Billi kaže:
kakava je to montazna kamena kuca?
btw, mene bi bolilo dupe dal se kome svidja moja kuca ili ne. jer meni je 90% novih kuca na moru nakaradno, pogotovo s onim kicastim balkonskim ogradama.
Pa i njih boli k.....

https://www.forum.hr/showthread.php?t=148403
spy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.