Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2011., 02:16   #1
Stanje izgubljenosti

Jako dugo razmišljam o ovome pa sam odlučio da otvorim temu.
Budući da sam homoseksualac jako mi je teško da prihvatim samog sebe.
Pokušavam i pokušavam ali ne ide.
Čak se ponekad ohrabrim i kažem sebi: ' Uredu,šta sad,nisi ni prvi ni posljednji'.

Ali ja se sa time jednostavno ne mogu pomiriti. Ne mogu da vjerujem da se moj život sveo na razmišljanje o ovoj gluposti.

Prijatelja nemam,barem ne u pravom smislu te riječi.Tako je ružan osjećaj buditi se svako jutro i znati da mi je život već unaprijed uništen. Ne želim da budem neprihvaćen od ikoga,jednostavno,u prirodi mi je da volim sve ljude sa svim njihovim manama i vrlinama. I ne znam šta da radim...Razmišljam i o tome kako bi bilo voditi ljubav sa curom i kako bi bilo lijepo imati porodicu.
Toliko kompleksnih situacija zbog samo ove jebene jedne stvari.
Uistinu me brine budućnost,iznutra ležim u tami i pričam sam sa sobom satima.
Ne mogu da se pomirim sa svojom prokletom sudbinom. Ne znam koji okidač mora riknuti da se ja oporavio od ovog 'šoka'.
Svaki dan se budim s mržnjom zbog ovog okrutnog svijeta i uopćenitog gledanja od strane ljudi na različitosti.
Ovdje nije samo slučaj homoseksualnost,ima tu još nekih stvari o kojima nemam potrebu da pričam jer je manje više ista stvar.
Svoju utjehu nalazim u roditeljima koji me čekaju nasmijani kod kuće... Ne znam kako nastaviti dalje kada ih ne bude.
Tako mi je teško i samo mi treba neko da ga zagrlim i pošteno se isplačem na nečijem ramenu. Da me makar jednom neko posluša i kaže da sam duša od čovjeka.Nemam volje ni za šta...Jednostavno nemam...U depresiji nisam ali sve dublje i dublje tonem što se tiče tog problema.
Pomisao na novi dan mi izaziva grč,tako sam neispunjen...


Temu nisam otvorio da bih mi govorili da to što sam peder nije ništa nenormalno,naprotiv hoću da pročitam da ima ljudi koji se osjećaju isto kao i ja... Jer je tugu lakše dijeliti sa nekim...Sve bih dao da mogu biti svoj,da mogu reći svoje mišljenje,da mogu uživati u svakom trenutku.

Ali jednostavno ne mogu,od ljudi bježim jer nemam povjerenja u njih. Mlad sam ali sam za sebe izuzetno zreo i sve me ovo pogađa.

Zašto sam se rodio?

Nemam volje ni za šta,samo bih volio da imam neki svoj mir,ali ga sve teže nalazim... Mada znam da nisam jedini što se ovih problema tiče (ne samo homoseksualnosti) život je jednostavno okrutan.

A ja ne znam imam li snage da se suočim sa njim. Pri tome ne mislim da bih izvršio samoubojstvo zbog toga ali ne mogu se otresti od misli šta će to biti od mene za nekoliko godina...

Dok svi uživaju ja sebe patim ovim psihopatskim razmišljanjem. Šta bi me moglo natjerati da razmišljam drugačije tj. pozitivno? Isključivo se gadim samom sebi i jednostavno ne mogu protiv toga.


Pozdrav svima.
Kinder Penguin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 03:58   #2
Ne bih ti znala pomoći jer homoseksualci koje poznajem zbilja uživaju u životu, više nego mi ostali, bar mi se tako čini. Ali vjerojatno su svi više manje prvo prošli kroz tvoju fazu.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 15:28   #3
hej...imas pm...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 23:52   #4
neznam zanšto al čini mi se da je ovo patka.....

al nema beda....daso će te okinut...
__________________
Implosive FM
Ravih is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 23:55   #5
kako to misliš okinut...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 00:59   #6
Gle, kako se ovi dobro zabavljaju, boli ih briga
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 01:07   #7
ono što mislim da se dečko osjeća loše u vezi sebe, i da je to razlog što nema prijatelje. To je ona početna coming out faza...priznavanje sebi...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 01:15   #8
Mislim da si u adolescentskoj krizi, probaj shvatiti da je to faza u životu koja nije trajna. Sve ti se čini crno i bezizlazno, a tvoj homoseksualizam je samo trljanje soli na ranu, ali to nije srž problema. Imam prijatelja koji isto kao i ti voli frajere i također voli maštati da ima obitelj - u trenutcima slabosti kada uviđa da se nikada neće uklapati u društvene norme plače sam u kutu. I to je tak'. Što se tiče jednodimenzionalne predodžbe pedera kao veseljaka koji se dobro zabavljaju, samo ću napomenuti da oduvijek gaje sklonosti prema pjevanju, plesu i sl., što ne znači da ih ne muče iste brige kao i heteroseksualnu populaciju kada se ujutro dignu iz kreveta - ljubav, egzistencija, posao...
Aque is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 01:26   #9
mislim da se gay populacija ne razlikuje od hetero populacije ni po distribuciji razmišljanja, problema ili bilo čega drugoga... čisto je to teško prihvatiti u okolini i zajednici u kojoj je drugačije ponašanje nametnuto kao normalno...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 02:00   #10
Quote:
daso kaže: Pogledaj post
mislim da se gay populacija ne razlikuje od hetero populacije ni po distribuciji razmišljanja, problema ili bilo čega drugoga... čisto je to teško prihvatiti u okolini i zajednici u kojoj je drugačije ponašanje nametnuto kao normalno...
Pa... Različita je sama fizička struktura mozga, ali ne način da bi remetila socijalne norme.
Aque is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 11:58   #11
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ne bih ti znala pomoći jer homoseksualci koje poznajem zbilja uživaju u životu, više nego mi ostali, bar mi se tako čini. Ali vjerojatno su svi više manje prvo prošli kroz tvoju fazu.
Eh,ja ne mogu uživati. Biti homoseksualac nije moja sreća već nesreća jer ja to ne želim da budem.Ali moram prihvatiti to očito.
Quote:
Aque kaže: Pogledaj post
Mislim da si u adolescentskoj krizi, probaj shvatiti da je to faza u životu koja nije trajna. Sve ti se čini crno i bezizlazno, a tvoj homoseksualizam je samo trljanje soli na ranu, ali to nije srž problema. Imam prijatelja koji isto kao i ti voli frajere i također voli maštati da ima obitelj - u trenutcima slabosti kada uviđa da se nikada neće uklapati u društvene norme plače sam u kutu. I to je tak'. Što se tiče jednodimenzionalne predodžbe pedera kao veseljaka koji se dobro zabavljaju, samo ću napomenuti da oduvijek gaje sklonosti prema pjevanju, plesu i sl., što ne znači da ih ne muče iste brige kao i heteroseksualnu populaciju kada se ujutro dignu iz kreveta - ljubav, egzistencija, posao...
Nije srž problema,ali je ipak problem... Možda pravim i veliku dramu oko ovoga ali to je ipak jače od mene.Bila to kriza ili ne,ja sebe ne mogu prihvatiti. A ako ne prihvaćam sebe ne znam kako mogu očekivati da me prihvate drugi.Ali upravu si za to da sve ljude muči isti problem. Samo što sam ja u užasnom problemu. Ni vlastiti roditelji me ne poznaju. Osjećam se kao stranac u svojoj porodici.
Quote:
daso kaže: Pogledaj post
mislim da se gay populacija ne razlikuje od hetero populacije ni po distribuciji razmišljanja, problema ili bilo čega drugoga... čisto je to teško prihvatiti u okolini i zajednici u kojoj je drugačije ponašanje nametnuto kao normalno...
Neki nemaju mogućnost da idu ud aleke zemlje gdje je homoseksualnost normalna. Mislim,imaš i tamo budale koji bi te istukli zbog neke gluposti a kamoli jer si homoseksualac.
I iskreno,sebe ne mogu prihvatiti kao homoseksualca,mislim,pomirio sam se sa time ali još 1% u meni bruji da želim da volim žene.
Optimističan sam po svakom pitanju,i ovo može biti kriza,ali sad,ne pravim neku veliku buku oko toga. Niti pokušavam nametnuti nekome što sam ali kad tad će se saznati.Možda bi to bilo i bolje,pa neka mi i padne mrtva glava.
Kinder Penguin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 13:02   #12
Moj savjet: idi vani nadi prijatelje, ne moras brzo,moze i polagano,a u vezi toga sto si gay, koga boli briga.
Da bi bio gay po logici,ti se sada ne trebas izjasnjavat odmah da si gay,ako pitaju reci ces im,ako ne jbg zivjet ce u neznanju.
Te ako do toga dode,znat ces jesu li pravi prijatelji ovisno da li su ostali uz tebe ili nisu nakon toga.

Nije sve tako crno.
MATE10xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 19:17   #13
Quote:
MATE10xx kaže: Pogledaj post
Moj savjet: idi vani nadi prijatelje, ne moras brzo,moze i polagano,a u vezi toga sto si gay, koga boli briga.
Da bi bio gay po logici,ti se sada ne trebas izjasnjavat odmah da si gay,ako pitaju reci ces im,ako ne jbg zivjet ce u neznanju.
Te ako do toga dode,znat ces jesu li pravi prijatelji ovisno da li su ostali uz tebe ili nisu nakon toga.

Nije sve tako crno.
Ja se više čudim da se javljaju pozitivni komentari da iskren budem. Očekivao sam kojeg homofoba.

Hvala,istinu zboriš ali prvo moram srediti stvari sa unutrašnjim ja.
Kinder Penguin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 21:02   #14
Zašto ne želiš biti peder?

Ne mogu reći da sam skroz završio s onim što ti sad prolaziš, ali ja sam eventualno negdje u toj fazi došao do spoznaje da je činjenica što sam homoseksualac zapravo i najbolja stvar koja mi se ikad mogla dogodit. Prvenstveno zato što kad ne bih bio peder ne bih bio osoba koja jesam već netko i nešto i sasvim drugačije.
__________________
Can't even think straight..
Omnivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 23:48   #15
Quote:
Omnivan kaže: Pogledaj post
Zašto ne želiš biti peder?

Ne mogu reći da sam skroz završio s onim što ti sad prolaziš, ali ja sam eventualno negdje u toj fazi došao do spoznaje da je činjenica što sam homoseksualac zapravo i najbolja stvar koja mi se ikad mogla dogodit. Prvenstveno zato što kad ne bih bio peder ne bih bio osoba koja jesam već netko i nešto i sasvim drugačije.

Nisam rekao da ne želim ali znaš i sam da nam je život teži barem što se seksualnosti tiče. Samo želim da se jedno jutro probudim bez da skrivam ovako veliku stvar. Nije mi važno da ljudi znaju koju osobu ja volim ali je ipak i to nekako važno za mene,znati da se ne moraš skrivati zbog toga...

Ali jbg,mislim da puno tražim i oni kojima se ovo desi su jako sretni... tj. da dobiju podršku bez obzira na to..

Zadnje uređivanje Kinder Penguin : 09.02.2011. at 00:47.
Kinder Penguin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 02:15   #16
Quote:
Kinder Penguin kaže: Pogledaj post
Samo želim da se jedno jutro probudim bez da skrivam ovako veliku stvar.
Koja velika stvar?
Ne vidim ja tu bas neku veliku stvar,relativno govoreci to je na nivou jeli Volis vise sladoled od cokolade ili vanilije .
Eh sada sto je nekima vazno da to kazu cijelome svijetu to je druga stvar.

Preporucam ti,ako se jos nisi takoreci skockao,nedaj si nikakav kako bi englezi voljeli reci "label",to ti moze pomoci,naravno a moze te jos i vise deprimirat.
Rade pusti tu odluku zasada,zivi kako hoces i za godinu- dvije vrati se na ovo pitanje te ako hoces odgovori,ako ne,koga briga.
MATE10xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 16:39   #17
Quote:
Kinder Penguin kaže: Pogledaj post
Nisam rekao da ne želim ali znaš i sam da nam je život teži barem što se seksualnosti tiče. Samo želim da se jedno jutro probudim bez da skrivam ovako veliku stvar. Nije mi važno da ljudi znaju koju osobu ja volim ali je ipak i to nekako važno za mene,znati da se ne moraš skrivati zbog toga...

Ali jbg,mislim da puno tražim i oni kojima se ovo desi su jako sretni... tj. da dobiju podršku bez obzira na to..
Težak je samo onoliko koliko ga samim takvim učinimo. Ne vjerujem da bi mi bilo išta lakše da nisam peder, ja bih našo način da si sve zakompliciram kao i uvijek.

Ukoliko se želiš probuditi bez da skrivaš išta onda valjda znaš što ti je napraviti.
__________________
Can't even think straight..
Omnivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 19:43   #18
Quote:
Omnivan kaže: Pogledaj post
Težak je samo onoliko koliko ga samim takvim učinimo. Ne vjerujem da bi mi bilo išta lakše da nisam peder, ja bih našo način da si sve zakompliciram kao i uvijek.

Ukoliko se želiš probuditi bez da skrivaš išta onda valjda znaš što ti je napraviti.
Znam,ali trebam još vremena da se saberem. Financijski a psihički sam savršen.

Quote:
MATE10xx kaže: Pogledaj post
Koja velika stvar?
Ne vidim ja tu bas neku veliku stvar,relativno govoreci to je na nivou jeli Volis vise sladoled od cokolade ili vanilije .
Eh sada sto je nekima vazno da to kazu cijelome svijetu to je druga stvar.

Preporucam ti,ako se jos nisi takoreci skockao,nedaj si nikakav kako bi englezi voljeli reci "label",to ti moze pomoci,naravno a moze te jos i vise deprimirat.
Rade pusti tu odluku zasada,zivi kako hoces i za godinu- dvije vrati se na ovo pitanje te ako hoces odgovori,ako ne,koga briga.

Sladoled od vanilije ili čokolade,prilično dobra usporedba ali nažalost homo. to je mnogo veći 'problem'. Meni nije važno,staviše mislim da bi mi trebalo biti uzbudljivo jer sam peder,ali sada... I nije meni važno da cijeli svijet zna,već samo porodica,roditelji i brat...To mi je jedino važno,koji god prijatelj me odbije zbog toga nije me vrijedan. Ali roditelji su već druga stvar... Mogu ja reći da je to problem onoliki kolikim ga ja napravim i tu se slažem sa tobom.

Ali uredu,imam još vremena da razmislim o tome...
Kinder Penguin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 20:26   #19
Quote:
Kinder Penguin kaže: Pogledaj post
Ali roditelji su već druga stvar... Mogu ja reći da je to problem onoliki kolikim ga ja napravim i tu se slažem sa tobom.

Ali uredu,imam još vremena da razmislim o tome...
Roditelji,ovisno kakvi su,moguce su vise reakcija,ali na kraju sve se svodi na ovo: moraju se prije ili kasnije pomirit sa time,pa makar i na samrtnoj postelji.

Problem,to je psiholoski gledano problem u tvojoj glavi, da biti ce ljudi koji ce reci: mrs pederu, to je garantirano,ali zamisli da si crnac,sigurno ce biti rasista,ali to te ne bi previse trebalo dirat. Barem gledaj vedriju stranu,barem si zdrav,u naponu snaga i realno gledano imas samo tu brigu,ali vratimo se mi na moju usporedbu sa crncem, crnac ne moze sakriti da je crnac i mora se pomiriti sa samim sobom da ce biti rasista,ali velika vecina ljudi nece biti rasisti/ homofobne osobe, biti ce ljudima neugodno u tvojoj blizini,kao sto bi tebi bilo neugodno u blizini osoba kakvih nisi upoznat. No trebas se pomiriti sa time,nema ti druge nazalost
MATE10xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 21:09   #20
Odi van na kavu. Prošeći se Maksimirom/nekim drugim parkom (ne znam gdje živiš). Nasmiješi se ljudima, ne samo muškarcima, već i curama. Napravi nešto za sebe, ali prije svega, skupi hrabrosti i obavijesti roditelje i obitelj - pomirit će se s time kad-tad

Mislim da znam otprilike kako ti je. Iako sam ja okružena mnogim ljudima i prijateljima, jednostavno se osjećam .. usamljeno, izgubljeno. Sva ta zajebancija oko održavanja ljudskih odnosa mi je prestresna. Vjerojatno jer sam u srednjoj školi, gdje su svi daleko nezreliji od mene. Najviše bih voljela sjesti na kavu s nekime, zapaliti cigaretu i jednostavno .. filozofirati o umjetnosti i knjigama, biografijama pisaca. Toga nema u srednjoj školi. Totalno se ne uklapam u cijelo to društvo.

Vjeruj mi, nisi sam u svojoj samoći. Ako ikad poželiš razgovarati, javi mi se na PM, dobro slušam druge ljude

Sretno, i glava gore!
GingerZebra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.