Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2010., 08:40   #21
ja ti rodila prije 3 dana, pa me još pucaju hormomi, pa otvaram ovakve teme
a osjećaji su savršenstvo
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 08:42   #22
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da drugo dijete necu voljeti ni priblizno kao prvo.

Zapravo sam drugo rodila ponajvise zbog prvoga.

Koja glupost!

Obozavam ih jednako.

Oboje su moja dva mala velika sunca...

nemoj se pokrivati, vako je bilo i kod mene
pa malom treba društvo i te spike
i sad promatram bebu i mislim si: zakaj nisam ranije
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 08:58   #23
I ja sam se bojala kak ću se osjećat. Razlika je 5 godina. Prvih nekoliko mjeseci sam stvarno mislila da mlađu volim više. Ovo se ustvari krivo tumači...voljeti više. Jednostavno, starija je veća, sto stvari može sama, beba je beba i više te treba, non stop se nanaša, ne hrani se sama i činjenica je da se starije osjeća zapostavljeno. Ak niš drugo bebu moraš nahraniti, premotati, uspavati, na svaki plač ideš vidjet kaj je, starije dijete ti kaže kaj je i nema toliko fizičkog kontakta kao s bebom.
Stariju sam uključila u sve, svugdje smo išle skupa pa se i ta "ljubav" brzo izjednačila.
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 09:41   #24
Trax, ja znam.

Često sam mislila da sam zbog manjih bolova i bržeg poroda drugo dijete (ili porod) jednostavno bolje doživjela, ali sada kad čitam tebe čini mi se da sam jednostavno bila svjesnija veličine tog događaja (baš si zvučim glupo i patetično). Onak, jednostavno sam bolje znala kako je to važan događaj i puno, puno bolje sam ga doživjela. Kad sam rodila prvu curku bila sam toliko jadna i iscrpljena da sam jedva čekala da je odnesu da mogu spavati . Za malca sam bila tužna svaki put kada bi ga odnosili.

Naravno da svoju djecu volim jednako, radi se samo o osjećajima ushićenja nakon poroda.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 09:43   #25
Bila je jedna jako zanimljiva tema gdje je neka žena pričala baš o tome kako poslije drugog poroda nije imala uopće osjećaje za prvo dijete. To je naravno prošlo, ali tema je bila zanimljiva jer jer ženska fakat iskreno opisala situaciju.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:04   #26
teško mi je razumjeti te razlike u osjećajima prema vlastitoj djeci. volim ih jednako uz apsolutno uvažavanje njihove međusobne različitosti. i grozim se roditelja koji, ako i osjećaju različitu količinu naklonosti (da ne kažem ljubavi) prema vlastitoj djeci, to pokazuju.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:06   #27
Mene muči milion pitanja u vezi drugog djeteta.

Curica spava s nama u sobi, uspavljujem je u našem krevetu, pa prebacim u njezin, pa oko 5-6 ujutro kad se probudi opet je stavimo u naš krevet i tak nastavi spavat.

nemam pojma kako ću organizirat spavanje kad dođe druga beba. Nekako mi se čini da neću imat snage curicu u drugu sobu. A ova soba nam je jako malo. Mogla bi jedva nekako stat možda 2 krevetića ako izbacim komodu i noćni ormarić.

Htjela bi da svi zajedno budemo. A onda za koju godinu neka oboje istovremeno sele u zajedničku sobu.

Ma ne znam. Imate kakvih iskustava i prijedloga? Jako mi se sad teško čini to odvajanje starije u drugu sobu. Sad ima 15 mjeseci, kad dođe prinova imat će skoro 2 godine.
pana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:07   #28
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
teško mi je razumjeti te razlike u osjećajima prema vlastitoj djeci. volim ih jednako uz apsolutno uvažavanje njihove međusobne različitosti. i grozim se roditelja koji, ako i osjećaju različitu količinu naklonosti (da ne kažem ljubavi) prema vlastitoj djeci, to pokazuju.
pa i ja se grozim toga. Ali izgleda da sve mame imaju te iracionalne strahove pri pomisli na drugo dijete.
Meni se sad to drugo dijete čini kao uljez između nas i prvog. A kad se rodi, bojim se da će starije bit zapostavljeno, a još je i ona mala... Ma baš sam zbunjena.
pana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:09   #29
Quote:
pana kaže: Pogledaj post
Ma ne znam. Imate kakvih iskustava i prijedloga? Jako mi se sad teško čini to odvajanje starije u drugu sobu. Sad ima 15 mjeseci, kad dođe prinova imat će skoro 2 godine.
ne treba te to brinuti. često takva problematika teže pada nama nego djeci. predlažem ti da starije dijete počneš malo po malo navikavati na njezin prostor (koji ćeš lijepo urediti stvarima koje ona voli) govoreći joj kako je već velika i zrela za svoju sobu.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:12   #30
Quote:
pana kaže: Pogledaj post
pa i ja se grozim toga. Ali izgleda da sve mame imaju te iracionalne strahove pri pomisli na drugo dijete.
Meni se sad to drugo dijete čini kao uljez između nas i prvog. A kad se rodi, bojim se da će starije bit zapostavljeno, a još je i ona mala... Ma baš sam zbunjena.
kod normalnih ljudi, sve se to poravna. kad se drugo dijete rodi, starijem je dobro poklanjati (ako je moguće) još veću pažnju (tu je valjda i ostatak obitelji, ukoliko mama zbog prirodnih okolnosti baš sve ne stiže) i uključivati ga u posao oko bebe. tako se neće osjećati zapostavljeno i brže će se vezati uz bracu/seku.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:24   #31
Kad sam imala samo L onda sam mislila kao i vi necu moci voljeti drugo kao njega iliti kako cu drugo moci voljeti kako njega... Sta ako bude razlike bla bla... Kad sam onda ostala trudna i saznala da su dvojceki i svi mi govorili kako je to lijepo, nesto posebno, nema svako dvojceke, nemaju svi brata ili sestru blizanku, nesto special bla bla.. ja sam si mislila ajme pa jel cu ja ovo dvoje vise voljeti nego L samo zato sto su blizanci kad su se rodili onako sitni... mali, tj. on je bio sitan, ona je bila bumbar..... babica/patronazna nam je rekla da njega moramo vise maziti jer je tako mali pa sam osjecala prema njemu velik nagon zastite, stalno sam ga drzala i nosila a srce mi je skakalo od majcinske ljubavi... a kad sam vidjela nju, moju curicu, moju jedinu kcerkicu, malog mrguda, srce mi je skakalo od majcinske ljubavi... a kad sam ugledala svog velikog decka, kako mazi svoju seku i svoga bracu i kako govori "oni cu jaaaaaaaaako maaaji" i pomazim ga onda mi je srce skakalo od majcinske ljubavi..
sve troje volim isto, svako je razlicito samo po sebi, svako volim isto bas zbog toga sto jesu i kakvi jesu... jednostavno ti srce naraste da ima dovoljno mjesta za svu djecu, jednako mjesta.........
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:29   #32
Ja trebam roditi za 3 mj.Od početka trudnoće šoraju me misli i pitanja,tipa : pa kako ću ja moći voljeti drugo i u pola kao prvo.Osjećam grižnju zato što "ne uživam" u ovoj trudnoći kao u prvoj.Tada sam bila doslovno blažena,svaki dio i dan trudnoće sam proživljavala i bila duboko u njemu.A sada,koristim trudnoću za uživanje u slobodnom vremenu sa sinom.Nerazmišljam o tjednima trudnoće,o samoj trudnoći,ne brine me ništa,dani lete,ja sve ostavila valjda za zadnji čas,...Prvo dijete sam izrazito htjela(spontani prije toga),za drugo dijete vodila sam se logikom pa hajde vrijeme je,zbog sina da nebude prevelika razlika i zbog mene dok sam "još" mlada,itd itd...
I tako sam ja brijala gluposti sve do nekog dana,dok nisam otišla svojoj bliskoj prijateljici u babinje.Kad sam uzela to njeno čudo u ruke,kad sam osjetila emocija (nježnost,dirljivost,sreću) sa njenim djetetom,tek tada mi je prošlo kroz glavu i srce da o kojim glupostima ja mislim,kako će mi tek biti sa mojom malom curkom
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:29   #33
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Trax, ja znam.

Često sam mislila da sam zbog manjih bolova i bržeg poroda drugo dijete (ili porod) jednostavno bolje doživjela, ali sada kad čitam tebe čini mi se da sam jednostavno bila svjesnija veličine tog događaja (baš si zvučim glupo i patetično). Onak, jednostavno sam bolje znala kako je to važan događaj i puno, puno bolje sam ga doživjela. Kad sam rodila prvu curku bila sam toliko jadna i iscrpljena da sam jedva čekala da je odnesu da mogu spavati . Za malca sam bila tužna svaki put kada bi ga odnosili.

Naravno da svoju djecu volim jednako, radi se samo o osjećajima ushićenja nakon poroda.


Eto, to je to!!
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:30   #34
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
e, na to sam mislila, sad sam svega valjda svjesnija. ne znam kak to opisati..

napisala sam, niš pametno od mene

e, modovi, zaključajte temu, fakat jr glupa
Necu!

Cestitam btw..
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:32   #35
Quote:
pana kaže: Pogledaj post
Htjela bi da svi zajedno budemo. A onda za koju godinu neka oboje istovremeno sele u zajedničku sobu.

Ma ne znam. Imate kakvih iskustava i prijedloga? Jako mi se sad teško čini to odvajanje starije u drugu sobu. Sad ima 15 mjeseci, kad dođe prinova imat će skoro 2 godine.
Kod nas je razlika 2 g. i 2 mj.
savjetujem ti da je ne odvajas kad dodje nova beba...ioanko bebe prvih mjesec dana budu dobre i spavaju (uglavnom), tako se vec moze malo priviknuti da novog clana obitelji.
Mi isto svi spavamo zajedno. Starija je u kinderbetu, mladja pored mene jer sam je dojila i funkcionira odlicno. Kad bi pocelo bebino plakanje, nas dvije bi se preselile u dnevni boravak da ne ometamo spavalice.

Nama sad stize i treca beba i vjerujem da cemo opet svi zavrsiti skupa


Sto se tice ljubavi prema djeci, ona se samo mnozi...ne moze se dijeliti...
__________________
<3<3<3
sugarfree30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 15:11   #36
Quote:
sugarfree30 kaže: Pogledaj post
Kod nas je razlika 2 g. i 2 mj.
savjetujem ti da je ne odvajas kad dodje nova beba...ioanko bebe prvih mjesec dana budu dobre i spavaju (uglavnom), tako se vec moze malo priviknuti da novog clana obitelji.
Mi isto svi spavamo zajedno. Starija je u kinderbetu, mladja pored mene jer sam je dojila i funkcionira odlicno. Kad bi pocelo bebino plakanje, nas dvije bi se preselile u dnevni boravak da ne ometamo spavalice.

Nama sad stize i treca beba i vjerujem da cemo opet svi zavrsiti skupa


Sto se tice ljubavi prema djeci, ona se samo mnozi...ne moze se dijeliti...
Nadam se da će tako bit.
I ja mislim da neće biti odvajanja u drugu sobu. Ne mogu JA to. U sobu ćemo ugurati još jedan krevetić, a što kažeš bebe su u početku mirne (nadam se da će samo jest i spavat).
Jedino ne znam hoće ovoj većoj smetat kad ova kmekne?
Ma najbitnije mi je u cijeloj priči da ja to psihofizički mogu izdržat. Onda za kojih par mjeseci/godinu neka oboje zajedno ide u zajedničku sobu

Dajte mi recite kako izgledaju ti prvi dani kad dođe drugo dijete, a prvo je još malo? Pitam se kako ću moć ostat sama s oboje? Ono tipa, oboje treba premotat, ili npr. malo dojim, a ovo veliko srlja u neku opasnost, onda moram trčat s bebom u naručju.
Bojim se... kako ću. Valjda ću dobit potrebnu snagu.
pana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 00:42   #37
trax netko je tu imao potpisu rečenicu koja opisuje tvoje osjećaje

Ljubav je jedino što se množi kada se dijeli

Volim obojicu jednako, obožavam ih jednako...oni su različiti, jedan je već veliki dečko koji me ne treba toliko kao mali, važni su mu i drugi ljudi/djeca, neda se maziti kad ja hoću , a mali je beba koja me još treba 24/7, velika maza...različiti su odnosi sa jednim i sa drugim al ljubav je jednaka prema obojici...

Osjećaj je sa drugim bio intenzivniji od samog početka...znala sam što sam dobila, što jedno malo biće donosi u moj život, sa prvim nisam odma bila svjesna toga, a nisam mogla znati..

Kao i stihaa (iako su mi porodi bili laki brzi) sa prvim me nije toliko diralo kad bi ga odnjeli, sad me to užasno pogađalo...samo sam brojala minute do donošenja beba..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 09:17   #38
Trebam roditi za 2 mjeseca. Ovaj puta sam zabrinuta za zdravlje bebe i nekako ga više isčekujem,pošto je trudnoća rizična.
Sa prvim djetetom je bilo sve u redu za vrijeme trudnoće i psihički sam odgađala porođaj,dok je sada obrnuto. Jedva čekam da se rodi i da sve bude u redu.
Curica ima sada 2,7 godine i još uvijek spava među nama (nikako je nismo mogli odvići od toga,dugo sam ju dojila,počela sam raditi...) tako da nemam pojma kako ćemo spavati nas 4 u jednom krevetu
Ima li netko savjet?
čokoladica08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 10:00   #39
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da drugo dijete necu voljeti ni priblizno kao prvo.


Koja glupost!

Obozavam ih jednako.

Oboje su moja dva mala velika sunca...
potpisujem u potpunosti!!!!!

Quote:
čokoladica08 kaže: Pogledaj post
Trebam roditi za 2 mjeseca. Ovaj puta sam zabrinuta za zdravlje bebe i nekako ga više isčekujem,pošto je trudnoća rizična.
Sa prvim djetetom je bilo sve u redu za vrijeme trudnoće i psihički sam odgađala porođaj,dok je sada obrnuto. Jedva čekam da se rodi i da sve bude u redu.
Curica ima sada 2,7 godine i još uvijek spava među nama (nikako je nismo mogli odvići od toga,dugo sam ju dojila,počela sam raditi...) tako da nemam pojma kako ćemo spavati nas 4 u jednom krevetu
Ima li netko savjet?
4 u jednom krevetu?
pa zar bebica neće spavati u kinderbetu?
Judy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 12:36   #40
I mi smo svi u jendom krevetu, malenog povremeno stavim u kinderbet da ga stariji ne probudi ...većinom smo svi na jednom krevetu 160*200 koji je spojen sa 90*200 (krevet od starijeg) i imamo dosta mjesta, tj MM ima jer se obojica prikelje za mene
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.