Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2007., 10:26   #41
Moja sestra ga pila svaki dan i pomoglo joj je
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 10:28   #42
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Moja sestra ga pila svaki dan i pomoglo joj je
sada mi je lakse...ja danas treci dan, i mozda mi je malo bolje, ili sam umislila...

koliko dugo ga je pila? koliko treba da pocne djelovati? da li se smiju piti neke druge tablete s njim?
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 11:08   #43
Pa, uglavnom, potrošila sam jedno pakiranje, ne sjećam se više koliko mi je vremena trebalo za to; 4-5 tjedana? Kroz cijelo to vrijeme nisam primjetila baš nikakvu promijenu. Ali, to je sve individualno - moj organizam nije reagirao na aktivin h sto ne znaci da tvoj nece.
Drzim fige da prodjeluje i da uskoro opet budes super fajn
Divka Naivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 11:11   #44
Quote:
Divka Naivka kaže: Pogledaj post
Pa, uglavnom, potrošila sam jedno pakiranje, ne sjećam se više koliko mi je vremena trebalo za to; 4-5 tjedana? Kroz cijelo to vrijeme nisam primjetila baš nikakvu promijenu. Ali, to je sve individualno - moj organizam nije reagirao na aktivin h sto ne znaci da tvoj nece.
Drzim fige da prodjeluje i da uskoro opet budes super fajn
a jesi li pila nekaj drugo? AD? ja pila Portal 6 dana i ubilo me..najgora epizoda u zivotu
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 12:21   #45
Ne, nisam pila nikakav AD. Aktivin h sam uzela na svoju ruku nakon svojevrsne emocionalne krize/depresivne epizode, kao; da si sama pomognem. Nije imao ucinka, a poslije sam se sama pribrala, snagom volje.
Divka Naivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 12:57   #46
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Moja sestra ga pila svaki dan i pomoglo joj je
U kojem joj je smislu pomoglo????????????
Uklonilo depresiju,anksioznost, poboljšalo raspoloženje???
Siillva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 14:19   #47
lavica 55
po tvojem pisanju mislim da si zapravo, kao i svi mi, od vremena do vremena u nekoj " minus fazi" da ne kažem bedu. ja sam dosta kopala po tom aktivinu H i ne sviđa mi se a mislim da i nije baš bezopasan ! biljke su jak otrov!
ako ti smijem sugerirati probaj sa čajem od matičnjaka (melisa). ja ga zovem "smiješni čaj" jer doista popravlja raspoloženje. evo prepisala sam samo dio iz knjige o ljekovitom bilju"....poboljšava pamćenje, priziva lijepe misli, razgoni crne oblake, neurasteniju,tegobe, fiksne ideje, otklanja tjeskobu, tijelu daje novu snagu, sprećava jako lupanje srca ....."
što kažeš ?
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 15:01   #48
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
lavica 55
po tvojem pisanju mislim da si zapravo, kao i svi mi, od vremena do vremena u nekoj " minus fazi" da ne kažem bedu. ja sam dosta kopala po tom aktivinu H i ne sviđa mi se a mislim da i nije baš bezopasan ! biljke su jak otrov!
ako ti smijem sugerirati probaj sa čajem od matičnjaka (melisa). ja ga zovem "smiješni čaj" jer doista popravlja raspoloženje. evo prepisala sam samo dio iz knjige o ljekovitom bilju"....poboljšava pamćenje, priziva lijepe misli, razgoni crne oblake, neurasteniju,tegobe, fiksne ideje, otklanja tjeskobu, tijelu daje novu snagu, sprećava jako lupanje srca ....."
što kažeš ?
pa cini mi se OK, mada mislim da je to za ljude koji trenutno padnu u bad iz konkretnih razloga...ono sto mene brine je da moja minus faza dode iz vedra neba i nicim izazvana...i traje od ujutro dok ustanem dok navecer ne legnemu krevet. i tako danima.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 15:20   #49
ne bih htjela igrati se doktora ili sl. ali kako stojiš sa osjetljivošću na vrijeme. ja ću se javiti u met.zavod za bioprognoze, jer sam "usavršila" sustav prognoziranja i to sam 2 dana prije njih. vjerojatno imam "osjećaj" i za ono što oni ne mogu izmjeriti. znaš da pojedine životinje predosjećaju potrese, kišu, vulkanske erupcije i sl. ja sam tu negdje ha, ha, ha
budući da sam po horoskopu bik - žensko sam - krava - eto ! i nije za čuditi.
moram se malo opustiti jer dan baš i nije neka bajka, pa eto!
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 15:32   #50
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
ne bih htjela igrati se doktora ili sl. ali kako stojiš sa osjetljivošću na vrijeme. ja ću se javiti u met.zavod za bioprognoze, jer sam "usavršila" sustav prognoziranja i to sam 2 dana prije njih. vjerojatno imam "osjećaj" i za ono što oni ne mogu izmjeriti. znaš da pojedine životinje predosjećaju potrese, kišu, vulkanske erupcije i sl. ja sam tu negdje ha, ha, ha
budući da sam po horoskopu bik - žensko sam - krava - eto ! i nije za čuditi.
moram se malo opustiti jer dan baš i nije neka bajka, pa eto!
pa kaj ja znam..nekak bas i ne vjerujem previs u to..mislim da je sve u glavi, i ak covjek stalno umislja da mu je nesto zbog vremena onda mu i bude...svojevrsna autosugestija.
znas ono gledas navecer bioprognozu, koja je losa i onda vec unaprijed usadis u podsvjiest da ti se vrti, slabo ti je i sl..
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 16:05   #51
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
lavica 55
po tvojem pisanju mislim da si zapravo, kao i svi mi, od vremena do vremena u nekoj " minus fazi" da ne kažem bedu. ja sam dosta kopala po tom aktivinu H i ne sviđa mi se a mislim da i nije baš bezopasan ! biljke su jak otrov!
ako ti smijem sugerirati probaj sa čajem od matičnjaka (melisa). ja ga zovem "smiješni čaj" jer doista popravlja raspoloženje. evo prepisala sam samo dio iz knjige o ljekovitom bilju"....poboljšava pamćenje, priziva lijepe misli, razgoni crne oblake, neurasteniju,tegobe, fiksne ideje, otklanja tjeskobu, tijelu daje novu snagu, sprećava jako lupanje srca ....."
što kažeš ?
Zvuči super, ali ne znam da li čaj može biti tako "moćan".
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 16:11   #52
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Zvuči super, ali ne znam da li čaj može biti tako "moćan".
da, to se i ja pitam..
katastrofa, do prije manje od godinu dana nisam znala ni kaj je andol....
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 17:08   #53
ja sam isto u početku bila skeptična u svezi čajeva i ostalih "domaćih" pripravaka. ali !
kad sam bila trudna mislila sam da će mi glava puknuti i rekli su mi da na glavu vežem sirovi krumpir i ode glavomučenje. i FUNKCIONIRALO je. kod uboda insekata koristim LUK - odnosno njegov sok. također fenomenalno.
nemojte misliti da sam se sva pretvorila u biljne pripravke, samo sam počela vjerovati više u njih. mislim da relativno velik dio biljnih lijekova u tableticama je dobrim dijelom zbog jednostavnijeg korištenja i konstantnosti aktivne tvari, ali da čaj ne zaostaje u djelovanju za njima. jasno nije dovoljna jedna šalica, već ujutro za dobar dan, uveće za dobar san i to danima i tjednima. meni pomaže.
to s meteoropatijom može biti, slažem se autosugestija, i ja bih prva zabranila to objavljivanje na tv ili radiju, ali da neke promjene u atmosferi utječu na nas, odnosno na naše zdravlje to je potvrđeno.
zapravo najbolje da prikupljanjem informacija i iskustava, kao što ti radiš, čovjek sam odluči što želi a što ne želi koristiti da bi se bolje osjećao. znam po sebi. ipak navijam za čaj matičnjaka. probaj 2xdnevno jedna šalica....
baš sam dosadna, al nećeš mi zamjeriti ? rado bi da ti bude bolje.
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 17:20   #54
e..a taj caj od maticnjaka (melise), jel podnosljivog okusa? jos ak je fini..pa bila bih ga svaki dan
i dal se uopce smije stavljati u njega med/secer/limun ili mu to mozda smanjuje djelovanje?
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 17:23   #55
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Zvuči super, ali ne znam da li čaj može biti tako "moćan".
Može, može..a osim toga dobar je i protiv migrene i glavobolje.
__________________
Family Happiness Rules...
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 20:06   #56
Super a gdje se može kupiti, na pazaru, biljnoj ljekarni?
Siillva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 20:47   #57
Probala sam taj čaj dvaput i ne znam...učinilo mi se kao da je djelovao, ali ne mogu to sa sigurnošću tvrditi. Ja sam od onih koji mogu popiti kavicu prije spavanja. Mene od sna ne vuče kofein, nego moja luda glava, hehe

OK je okusa, čaj ko čaj...ima ga u biljnim ljekarnama, pa i drogerijama tipa DM tako da se lako nađe. Cijene se ne sjećam, ali nije skup!
[Ciara] is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 20:50   #58
ima i u "običnoj" ljekarni, u pakiranju od 100 g i to košta oko 12,- kn
možeš ga naručiti i direktno od proizvođača u Višnjevcu ( selo pokraj Osijeka)
dat ću ti mail: [email protected]. ja sam telefonski naručivala i vrlo su ljubazni. to pakiranje se isplati jer trebaš dvije čajne žličice čaja a piješ 2 do 3 puta dnevno.
ako si u splitu, barem kako piše, onda vjerujem da nećeš imati problema naći i biljnu ljekarnu koja ga ima. one što prodaju "trave" na tržnici ja, ne znam zašto, zaobilazim u velikom krugu.
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 20:53   #59
eto, dok ja napišem, nađem adresu.....
no dobro barem imaš dvije skoro jednake informacije. to ne škodi.
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 18:25   #60
E sad ne znam da li ovo ima veze, ali meni bolje djeluje kad nije zašečeren.
__________________
Family Happiness Rules...
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.