Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2010., 18:06   #301
Nisam se riješila bakterija citrobacter i enterococus nakon klavocina. Nalaz nije nimalo bolji..
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 13:25   #302
Cure,
dobila sam danas nalaz krvi i sniženi su mi trombociti (sad su na 114 a granica je 158 do 424).
Također mi sniženi i limfociti - 17 (normala je 20-46)
Ostalo sve u redu.

Malo me to brine jer mi svakim nalazom krvi oni sam padaju (prvi nalaz bio sve super, drugi su isto bili na donjoj granici a sad su se fakat spustili..)

Imam pregled tek za dva tjedna pa ako je netko imao slična iskustva bila bi zahvalna da podijeli sa mnom.
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 13:55   #303
meni su u trudnoci trombociti bili stalno snizeni (112 - 120) a limfociti su bili oko donje granice 19-20
mislim da nemas razloga za zabrinutost

nakon poroda se sve vratilo u normalu
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:01   #304
Cure ja nisam trombocite i leukocite kontrolirala od početka...sad sam 22tj.
Pa koliko često vi to kontrolirate?
Ja sam samo dodatno kontrolirala željezo i jetrene probe ( radi hrpe antibiotika )....kad opet krvna slika?
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:10   #305
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
meni su u trudnoci trombociti bili stalno snizeni (112 - 120) a limfociti su bili oko donje granice 19-20
mislim da nemas razloga za zabrinutost

nakon poroda se sve vratilo u normalu
joj, hvala ti draga
odmah mi je lakše...

a i poslala sam mail svom gin. pa ćemo vidjeti što on kaže.
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:13   #306
Quote:
Technogirl kaže: Pogledaj post
Cure ja nisam trombocite i leukocite kontrolirala od početka...sad sam 22tj.
Pa koliko često vi to kontrolirate?
Ja sam samo dodatno kontrolirala željezo i jetrene probe ( radi hrpe antibiotika )....kad opet krvna slika?
ja sam do sada vadila krv tri puta. takvu praksu ima moj gin.valjda svato drugačije određuje...
bitno je da si vadila na početku trudnoće a mislim da će te tražiti da vadiš opet sa nekih 30tj. super da kontroliraš željezo.
ma nemaš brige
vidiš da se ja samo živciram i brinem kad vidim nalaz
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:19   #307
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
ja sam do sada vadila krv tri puta. takvu praksu ima moj gin.valjda svato drugačije određuje...
bitno je da si vadila na početku trudnoće a mislim da će te tražiti da vadiš opet sa nekih 30tj. super da kontroliraš željezo.
ma nemaš brige
vidiš da se ja samo živciram i brinem kad vidim nalaz

Ma istina, što ćešće neki nalazi samo živiciranje....kak su nekada naše bake rađale.....a mi tu za sve dižemo paniku....joj,joj, joj...JA PRVA haha
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:23   #308
ja sam radila KKS i urin prije svakog pregleda
ali dobro, tako sam samoinicijativno napravila i OGTT pa se pokazalo da imam problema sa secerom
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:47   #309
Daklem... zadnja dva puta sam imala protein u urinu, ali nikakvih drugih smetnji. Kolko sam skuzila, to u kombinaciji sa visokim tlakom i nekim drugim stvarima moze upucivati na preeklampsiju?
A u prvom nalazu krvi, za kojeg nisam ni znala da ga trebam dobit, nego mi babica tek prosli put rekla da sam morala uz krvnu grupu dobiti jos neki papir, i nek pitam, kaze ovako:
Rubela Ig - dokazano (prebolila sam rubelu kao klinka)
Toxoplas. IgG - dokazano
Toxoplas. IgM - negativno
E sad, jel mi moze neko objasnit to Ig, IgG i IgM
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:53   #310
Quote:
meow kaže: Pogledaj post
Daklem... zadnja dva puta sam imala protein u urinu, ali nikakvih drugih smetnji. Kolko sam skuzila, to u kombinaciji sa visokim tlakom i nekim drugim stvarima moze upucivati na preeklampsiju?
A u prvom nalazu krvi, za kojeg nisam ni znala da ga trebam dobit, nego mi babica tek prosli put rekla da sam morala uz krvnu grupu dobiti jos neki papir, i nek pitam, kaze ovako:
Rubela Ig - dokazano (prebolila sam rubelu kao klinka)
Toxoplas. IgG - dokazano
Toxoplas. IgM - negativno
E sad, jel mi moze neko objasnit to Ig, IgG i IgM
da, u kombinaciji s tlakom i oticanjem

za ovaj drugi dio posta ne znam
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:59   #311
Quote:
meow kaže: Pogledaj post
Daklem... zadnja dva puta sam imala protein u urinu, ali nikakvih drugih smetnji. Kolko sam skuzila, to u kombinaciji sa visokim tlakom i nekim drugim stvarima moze upucivati na preeklampsiju?
A u prvom nalazu krvi, za kojeg nisam ni znala da ga trebam dobit, nego mi babica tek prosli put rekla da sam morala uz krvnu grupu dobiti jos neki papir, i nek pitam, kaze ovako:
Rubela Ig - dokazano (prebolila sam rubelu kao klinka)
Toxoplas. IgG - dokazano
Toxoplas. IgM - negativno
E sad, jel mi moze neko objasnit to Ig, IgG i IgM
IgM je antitjelo određenog virusa kojem je tijelo bilo skoro izloženo, te je "aktivno", znači odnosi se na skore zaraze, ili zaraze u tijeku.

IgG, je antitjelo koje je u "ostalo" od prijašnjih preboljenig viroza, te služi u svrsi imuniteta.

Znači ovo za toksoplazmozu da si nekad imala, i ostala su ti antitjela.
Za rubeolu isto očito imaš IgG, premda nisi navela.


Ako ste se cijepili nekim antivirusom, onda na taj virus isto imate IgG, što dokazuje postojanje antitjela.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 15:08   #312
Quote:
meow kaže: Pogledaj post
Daklem... zadnja dva puta sam imala protein u urinu, ali nikakvih drugih smetnji. Kolko sam skuzila, to u kombinaciji sa visokim tlakom i nekim drugim stvarima moze upucivati na preeklampsiju?....
i meni se desilo da sam dva puta imala proteine u urinu. tad me sestra pitala u kolko sati sam jela? kaže da to može pokazati proteine u mokraći... ako nisi jela ništa prije ili tek pred pregled, onda ti pokaže pozitivan nalaz. tak sam ja shvatila.
ugl., treba jesti barem 2,3 sata prije pregleda.

i da, kombinacija sa oticanjem i visokim tlakom je signal za uzbunu zbog preeklampsije.
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 15:11   #313
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
.....a i poslala sam mail svom gin. pa ćemo vidjeti što on kaže.
evo, odgovorio mi moj gin.
kaže da nije ništa hitno (kaže da nije dobro da padnu ispod 100) ali da ponovim nalaz neposredno pred zakazan termin pregleda pa da vidimo jel to slučajno ili stalno.
uf, nadam se da bude dobro . ponavljam onda za tjedan i pol...
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 15:53   #314
Meni ovog puta dosta tog nije u granicama kako je do sad bilo,al nije puno znad il ispod al napisat ću možda netko znadne reć jel išta ozbiljno:

hemoglobin normalni raspon 119-157 kod mene 106
hematokrit 0,356-0,47 0,34
mch 27,4-33,9 27,2
mchc 315-350 310
limfociti 20-46 15,8
granulociti u % 44-72 80,5
granulociti 1,2-6,8 9,7
glukoza iz seruma 4,2-6 4,1

evo super link za tumačanje krvne slike i urina http://www.abchepatitis.hr/forum/index.php?topic=1106.0

Zadnje uređivanje marinella : 26.05.2010. at 16:04.
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 16:12   #315
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
IgM je antitjelo određenog virusa kojem je tijelo bilo skoro izloženo, te je "aktivno", znači odnosi se na skore zaraze, ili zaraze u tijeku.

IgG, je antitjelo koje je u "ostalo" od prijašnjih preboljenig viroza, te služi u svrsi imuniteta.

Znači ovo za toksoplazmozu da si nekad imala, i ostala su ti antitjela.
Za rubeolu isto očito imaš IgG, premda nisi navela.


Ako ste se cijepili nekim antivirusom, onda na taj virus isto imate IgG, što dokazuje postojanje antitjela.
Hvala na pojasnjenju

Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
da, u kombinaciji s tlakom i oticanjem

za ovaj drugi dio posta ne znam
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
i meni se desilo da sam dva puta imala proteine u urinu. tad me sestra pitala u kolko sati sam jela? kaže da to može pokazati proteine u mokraći... ako nisi jela ništa prije ili tek pred pregled, onda ti pokaže pozitivan nalaz. tak sam ja shvatila.
ugl., treba jesti barem 2,3 sata prije pregleda.

i da, kombinacija sa oticanjem i visokim tlakom je signal za uzbunu zbog preeklampsije.
Po difoltu imam niski krvni tlak, oko 100 sa 60, zadnji put je bio nesto visi, ali jos uvijek u granicama normalnog, tj, ispod 120/80, tako da je to ok.
Oticanje neko nisam primjetila - za sad.

A sto se urina tice, ja uzmem prvi jutarnji, a pregled je obicno dva-tri sata kasnije.

Za dva tjedna imam pregled (urin, tlak i uzv) pa cemo vidjeti kako ce biti ovaj put
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 17:34   #316
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Evo da i ja podijelim s vama moju muku, tri puta sam u trudnoći radila urino-kulturu i ona svaki puta sterilna, a kad sam na pregledu kod ginekologice uvijek mi je povišen broj leukocita u urinu, svaki put nakon toga dobijem vaginalete i tako već nekoliko puta. Izgleda da vas kao i mene mući baketrija koja je negdje skrivena i ne može naći. Ne preostaje nam ništa drugo nego piti puno tekućine, brusnice (sok, čaj) jesti lubenice jer njezina tekućina potiće izlučivanje urina i pospješuje rad bubrega i to je to.
Evo mene npr ova stvar izludjuje, kakvo je to objasnjenje izgleda da negdje postoji neka bakterija pa pijte puno tekucine... I meni leukociti poviseni u urinu bili prije tri tjedna kad sam radila secer pa cu sad napravit urinokulturu i sedimentaciju za svaki slucaj, ali ako mi budu poviseni ja hocu znati od cega, i napravit sve testove na sve bakterije.. Naj mi je kaj je urinokultura sterilna pa nema veze kaj su ti leukociti visoki... Meni ima veze... Mrzim to ofrlje medicinarenje...
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:59   #317
sad me nevista zvala,kod mene hemoglobin 106,kod nje bio 103 pila željezo i nije pomagalo spao joj na 98 i završila u bolnici a ja sam još kao mala bila anemična pa me strah
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 22:02   #318
Ma tebi će djelovat! Držim fige!!!
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 22:07   #319
Quote:
kukuc kaže: Pogledaj post
Ma tebi će djelovat! Držim fige!!!
hvala a da nazovem gina,kod njeg mi tek za tjedan dana,da ne padne još?
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 08:40   #320
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
evo, odgovorio mi moj gin.
kaže da nije ništa hitno (kaže da nije dobro da padnu ispod 100) ali da ponovim nalaz neposredno pred zakazan termin pregleda pa da vidimo jel to slučajno ili stalno.
uf, nadam se da bude dobro . ponavljam onda za tjedan i pol...
na prvoj kontroli kks na početku trudnoće bili su mi ispod 158(znači donja granica) radi toga me je ginićka uputila da ih opet napravih za 4 tjedna tako je i bilo i bili su još niži,nakon 4 tjedna opet još niži,rekla mi je da bi voljela da se konzultiram s hematologom,pošto mi mama radi na hematologiji nazvala je dr. koja je rekla da tek ako dođu do 100 da bi se trebala raditi nekakava antitijela na trombocite i da ponovim oo 33 tjedna opet i baš sam bila neki dan i sad su mi 190 i nešto,narasli sami od sebe,tako da imanade da ti se još poprave
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.