Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2010., 19:52   #421
Ovako..vidim da neke imaju loš nalaz željeza i iz iskustva ću vam reći da je piti gotove pripravke željeza nepotrebno ako ćete pojesti cca 2-3 puta tjedno salatu od svježe cikle(naribane,može plus naribana mrkva) i piti sok od cikle(može i cikla +jabuka) ima za kupiti na policama zdrave hrane.Ja sam jedući tu salatu vrijednost željeza sa 110 u roku 3 tjedna povisila na 127(donja granica je 119). poslije prve trudnoće sam ima koma krvnu sliku i pila Ferum lek i umirala koliko me zatvaralo i kako sam teško kenjala. Moje bolničke cimerice koje su gutale željezo u kapsalama plakale su na WC jer nisu smjele tiskati,a ovo ih je dodatno zatvaralo i otežavalo stolicu.
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 16:09   #422
mene muci jedan problem a to su epitelne stanice 2-3 doktor kate nije nista snimak bubrega i mokracnih kanala je dobar , zanima me odakle su te epitelne stanice ako je sve ok normalno je da imam 0-1 po nekim vrijednostim a doc kaze da to nista ne znaci .ako neko nesto zna nek pomaga
 
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 13:50   #423
okej, ako spadam pod dz na trešnjevci na novoj cesti i dobila sam uputnicu za urinokulturu.. dje ja to nosim (mislim, urin za urinokulturu)??? trebala sam to danas konačno napraviti i sad mi pada na pamet da nisu ništa spomenuli o tome
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 17:37   #424
Quote:
madaadi kaže: Pogledaj post
mene muci jedan problem a to su epitelne stanice 2-3 doktor kate nije nista snimak bubrega i mokracnih kanala je dobar , zanima me odakle su te epitelne stanice ako je sve ok normalno je da imam 0-1 po nekim vrijednostim a doc kaze da to nista ne znaci .ako neko nesto zna nek pomaga
Plocaste epitelne stanice oblazu urinarni trakt i u bilo kom obimu da se pojavljuju u urinu nemaju nikakav dijagnosticki znajcaj.
Betili is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 00:07   #425
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
okej, ako spadam pod dz na trešnjevci na novoj cesti i dobila sam uputnicu za urinokulturu.. dje ja to nosim (mislim, urin za urinokulturu)??? trebala sam to danas konačno napraviti i sad mi pada na pamet da nisu ništa spomenuli o tome
Mislim da nosiš na Baruna Filipovića. To ti je tam preko puta klinike za tumore (jedna stanica od Črnomerca, ulica je paralelna sa Ilicom).
Uđeš i skreneš lijevo u prizemlju. Odmah ti je laboratorij gdje to predaš
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 12:38   #426
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Mislim da nosiš na Baruna Filipovića. To ti je tam preko puta klinike za tumore (jedna stanica od Črnomerca, ulica je paralelna sa Ilicom).
Uđeš i skreneš lijevo u prizemlju. Odmah ti je laboratorij gdje to predaš
hvala puno
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 18:31   #427
dobro veče svima,
dobila sam uputnicu za urinokulturu za rockfellerovu. koliko traje da se dobiju nalazi?
u petak moram ginekologu, a danas sam zakurila sa 37,6 i baš mi se ne leti sa temperaturom sutra u rockfellerovu ako nije baš nužno.
thx
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 18:52   #428
Par dana, koliko se sjećam (cca 3-4)...
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:09   #429
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
znam za brusnice, ali zanimalo me baš da li postoji kakav urološki čaj za trudnice... negdje sam pročitala da ga netko spominje, ali sad više ne znam gdje ni kako pronaći tu informaciju

iako čitam da trudnice piju uvin h čaj po preporuci liječnika...
Malo kasno upadam,ali ja upravo pijem UROVITAL čaj,kupi se u biljnoj ljekarni.
Preporučila mi ga je ginekologica, 2l dnevno, jer sam pila cefalin zbog sinusa,pa sam morala čekati 5 dana da idem raditi urinokulturu, tek će za dva dana biti gotova,a nisam ni sigurna jesam je napravila dobro
Uglavnom ,i dalje pijem urovital
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:42   #430
optimistična, ja bih bila pričekala još koji dan da sam ti (10ak), al možeš za dva, tri tjedna ponoviti urinokulturu ak nisi sigurna jesi napravila dobro.
hvala ti za info o urovitalu!
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 02:17   #431
trudnoća i bolesti u njoj

želim se unaprijed ispričati što temu otvaram ovdje (i zbog blesavog naslova...) a ne na zdravlju ili sličnim pdf-ovima ali imam svoje razloge.
tj, nešto mi govori da mame, trudnice i wannabe trudnice već toliko naučile sve o eventualnim bolestima koje im mogu poremetit trudnoću da, da ih u 3 ujutro pitam pjevale bi ko' navijene
tj. da o njima znaju više nego random ljudi koji zalaze na ostale pdf-ove

ugl, ovako stvari stoje...
udomila sam životinju za koju se ispostavilo da boluje od listerioze.
e sad, moj nalaz krvi kaže kako sam samo došla u kontakt s njom a bris cerviksa da je sve 5 (pretragu stolice ću tek napraviti)
moj ginić kaže kako me ne može stavit na nikakve lijekove pošto, tehnički, nema što liječiti.

daklem, mene zanima par stvari...
prvo, da li taj "doticaj sa listeriom" koji se vidi u nalazu krvi funkcionira na isti način kao npr kada smo u doticaju sa herpesom a nikad nam ne izbije (tj. ne radi nam nikakvu štetu)?
da li taj prosti "doticaj sa listeriom" može na ikakav način (jednog dana) utjecati na trudnoću ili sam plod (jer ako ništa drugo, znam kakav raspašoj može napraviti ako baš bolujemo od nje)
da li, ako i stolica ispadne negativna, jednostavno ne moram ništa po pitanju toga napraviti jer "prosti doticaj" neće ništ aznačiti?

ili ipak hoće....?


2. stvar...

već 3 godine muku mućim sa E. coli
prvi puta me fino pogodila drito na bubrege.
narednih godinu dana tek 2x.
od početka ove godine pa do danas već 5x
naravno, moja doktorica je svaki put to liječila novom linijom antibiotika.
ergo ja sam svaka 2mj lokala antibiotike dok mom giniću nijepuko film i poslao me na briseve svega živog i neživog a nalazi su vrištali zdrava si!!!
trenutno ločem već 5. kutiju laktogina jer ako stanem na samo mjesec dana krene sve ispočetka.
toliko jako da sam zadnji put na svoju ruku majci maznula sinersul i plačući odšetala na hitnu da naprave...pa...bilošto.

znaći, to stanje traje već 3 godine i sam Bog zna kad će se i da li će se ikad smiriti jer ako ja svaki dan ne popijem laktogin ili, ako me baš pogodi, opet antibiotik ja vrištim od muke.

tako da moji strahovi leže na tome što činiti ako mi se ista stvar dogodi prilikom trudoće.
onda su antibiotici otpisani...
kako pregrmiti 9mj ako ja ne mogu 1mj bez određenih tabletica
eto, postala sam laktogin đanki...


trudnoća mi je trenutno zadnja na pameti, da paće, nema je ni na listi (dotičnih stanja radi), ali ne želim o tome misliti kada već bude kasno...

o nekim se stvarim aipak treba brinuti navrijeme... pa eto...ako znate, pomagajte
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars

Zadnje uređivanje serpentine : 31.12.2010. at 02:37.
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 08:15   #432
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
želim se unaprijed ispričati što temu otvaram ovdje (i zbog blesavog naslova...) a ne na zdravlju ili sličnim pdf-ovima ali imam svoje razloge.
tj, nešto mi govori da mame, trudnice i wannabe trudnice već toliko naučile sve o eventualnim bolestima koje im mogu poremetit trudnoću da, da ih u 3 ujutro pitam pjevale bi ko' navijene
tj. da o njima znaju više nego random ljudi koji zalaze na ostale pdf-ove

ugl, ovako stvari stoje...
udomila sam životinju za koju se ispostavilo da boluje od listerioze.
e sad, moj nalaz krvi kaže kako sam samo došla u kontakt s njom a bris cerviksa da je sve 5 (pretragu stolice ću tek napraviti)
moj ginić kaže kako me ne može stavit na nikakve lijekove pošto, tehnički, nema što liječiti.

daklem, mene zanima par stvari...
prvo, da li taj "doticaj sa listeriom" koji se vidi u nalazu krvi funkcionira na isti način kao npr kada smo u doticaju sa herpesom a nikad nam ne izbije (tj. ne radi nam nikakvu štetu)?
da li taj prosti "doticaj sa listeriom" može na ikakav način (jednog dana) utjecati na trudnoću ili sam plod (jer ako ništa drugo, znam kakav raspašoj može napraviti ako baš bolujemo od nje)
da li, ako i stolica ispadne negativna, jednostavno ne moram ništa po pitanju toga napraviti jer "prosti doticaj" neće ništ aznačiti?

ili ipak hoće....?


2. stvar...

već 3 godine muku mućim sa E. coli
prvi puta me fino pogodila drito na bubrege.
narednih godinu dana tek 2x.
od početka ove godine pa do danas već 5x
naravno, moja doktorica je svaki put to liječila novom linijom antibiotika.
ergo ja sam svaka 2mj lokala antibiotike dok mom giniću nijepuko film i poslao me na briseve svega živog i neživog a nalazi su vrištali zdrava si!!!
trenutno ločem već 5. kutiju laktogina jer ako stanem na samo mjesec dana krene sve ispočetka.
toliko jako da sam zadnji put na svoju ruku majci maznula sinersul i plačući odšetala na hitnu da naprave...pa...bilošto.

znaći, to stanje traje već 3 godine i sam Bog zna kad će se i da li će se ikad smiriti jer ako ja svaki dan ne popijem laktogin ili, ako me baš pogodi, opet antibiotik ja vrištim od muke.

tako da moji strahovi leže na tome što činiti ako mi se ista stvar dogodi prilikom trudoće.
onda su antibiotici otpisani...
kako pregrmiti 9mj ako ja ne mogu 1mj bez određenih tabletica
eto, postala sam laktogin đanki...


trudnoća mi je trenutno zadnja na pameti, da paće, nema je ni na listi (dotičnih stanja radi), ali ne želim o tome misliti kada već bude kasno...

o nekim se stvarim aipak treba brinuti navrijeme... pa eto...ako znate, pomagajte


ja ću ti samo reći što znam,mislim da se lactogin može piti i u trudnoći,to nije u principu lijek nego probiotik za žene

a antibiotici se isto mogu piti u trudnoći,uvijek se gleda prije nego se daju koja je korist a koja moguća šteta,ako je korist veća daje se,ali naravno proizvođači se moraju ograditi pa tako napišu

recimo ja sam popila četiri antibiotika u trudnoći
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 14:00   #433
ja sam pila Lactogyn u zadnje 2 trudnoće. neznam jesi li probala sa kapima Cranaktin- koncentrat brusnice, prilično je jak i dozvoljen u trudnoći. moja kuma ga pila od testa do poroda.
Probaj se futrati sa Acidosalusom, digni si malo imunitet i natankavaj se vodom i koristi češnjak u kuhanju. nema razloga da ne upali!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 14:45   #434
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
želim se unaprijed ispričati što temu otvaram ovdje (i zbog blesavog naslova...) a ne na zdravlju ili sličnim pdf-ovima ali imam svoje razloge.
tj, nešto mi govori da mame, trudnice i wannabe trudnice već toliko naučile sve o eventualnim bolestima koje im mogu poremetit trudnoću da, da ih u 3 ujutro pitam pjevale bi ko' navijene
tj. da o njima znaju više nego random ljudi koji zalaze na ostale pdf-ove

ugl, ovako stvari stoje...
udomila sam životinju za koju se ispostavilo da boluje od listerioze.
e sad, moj nalaz krvi kaže kako sam samo došla u kontakt s njom a bris cerviksa da je sve 5 (pretragu stolice ću tek napraviti)
moj ginić kaže kako me ne može stavit na nikakve lijekove pošto, tehnički, nema što liječiti.

daklem, mene zanima par stvari...
prvo, da li taj "doticaj sa listeriom" koji se vidi u nalazu krvi funkcionira na isti način kao npr kada smo u doticaju sa herpesom a nikad nam ne izbije (tj. ne radi nam nikakvu štetu)?
da li taj prosti "doticaj sa listeriom" može na ikakav način (jednog dana) utjecati na trudnoću ili sam plod (jer ako ništa drugo, znam kakav raspašoj može napraviti ako baš bolujemo od nje)
da li, ako i stolica ispadne negativna, jednostavno ne moram ništa po pitanju toga napraviti jer "prosti doticaj" neće ništ aznačiti?

ili ipak hoće....?


2. stvar...

već 3 godine muku mućim sa E. coli
prvi puta me fino pogodila drito na bubrege.
narednih godinu dana tek 2x.
od početka ove godine pa do danas već 5x
naravno, moja doktorica je svaki put to liječila novom linijom antibiotika.
ergo ja sam svaka 2mj lokala antibiotike dok mom giniću nijepuko film i poslao me na briseve svega živog i neživog a nalazi su vrištali zdrava si!!!
trenutno ločem već 5. kutiju laktogina jer ako stanem na samo mjesec dana krene sve ispočetka.
toliko jako da sam zadnji put na svoju ruku majci maznula sinersul i plačući odšetala na hitnu da naprave...pa...bilošto.

znaći, to stanje traje već 3 godine i sam Bog zna kad će se i da li će se ikad smiriti jer ako ja svaki dan ne popijem laktogin ili, ako me baš pogodi, opet antibiotik ja vrištim od muke.

tako da moji strahovi leže na tome što činiti ako mi se ista stvar dogodi prilikom trudoće.
onda su antibiotici otpisani...
kako pregrmiti 9mj ako ja ne mogu 1mj bez određenih tabletica
eto, postala sam laktogin đanki...


trudnoća mi je trenutno zadnja na pameti, da paće, nema je ni na listi (dotičnih stanja radi), ali ne želim o tome misliti kada već bude kasno...

o nekim se stvarim aipak treba brinuti navrijeme... pa eto...ako znate, pomagajte
za e. coli imaš i d-manoza prah- meni pomogao nakon godina antbiotika i uroinfekata.
i btw, sad sam trudna i niti jednom me nije pokosio uro
za ne povjerovati. nadam se da će tako i ostati.
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 14:55   #435
zahvaljujem
dobila sam i savjet da se trpam acidofilom pa sam izbacila sve osale jogurte i prešla samo na njega...

samo se nadam da će se nać netko i za prvi problem...
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 15:11   #436
kada si bila u kontaktu sa životinjom koja je zaražena?
u kojem roku si išla na kontrolu krvi?
da li si nalaz ponovila nakon X vremena?

listerija uzrokuje spontane pobačaje u prvom tromjesječju ...

pravilo je infektologije
ako se sumnja na zarazu nakon par dana od pojave simptoma se testirati
onda nakon 3 -4 tjedna nalaz ponoviti
ako je nagativan znači nisi se zarazila
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 17:02   #437
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
kada si bila u kontaktu sa životinjom koja je zaražena?
u kojem roku si išla na kontrolu krvi?
da li si nalaz ponovila nakon X vremena?

listerija uzrokuje spontane pobačaje u prvom tromjesječju ...

pravilo je infektologije
ako se sumnja na zarazu nakon par dana od pojave simptoma se testirati
onda nakon 3 -4 tjedna nalaz ponoviti
ako je nagativan znači nisi se zarazila
bila sam u kontaktu duže vrijeme prije nego što je drugi veterinar postavio točnu dijagnozu (prvo smo ga liječili protiv upale srednjeg uha jer je imao nagnutu glavu...)
točnije, životinja je došla, nedugo nakon dolaska je nagnuo glavu i vet ga je liječio kao da ima upalu srednjeg uha.
više od pol godine kasnije (8mj ako dobro računam), čisto slučajno, drugi veterinar je spomenuo listeriozu (pojavilo se još simptoma) i tako je sve krenulo.
nalaz krvi sam (svoj), znaći, radila oko 9mj nakon dolaska životinje.

nakon nalaza krvi napravila sam bris cerviksa (taj nalaz je bio gotov pred tjedan dana. tj, skoro 2 samo ga zbog posla nisam bila u mogućnosti pokupit. oni i njihovo blesavo radno vrijeme...)

znaći, bolest stara, nalazi friški.
ja osobno simptima nisam imala (osim ako je bio spontani za kojeg ne znam ali uz obaveznu kontracepciju malo vjerojatno...) nego samo životinja (dotična i sve ostale s kojima je bio u doticaju su tretirane antibioticima)

pitala sam ginića što sada dalje ali sve što je reko je da se oni u ginekologiji sa listeriozom susreću rijetko (kao da mi to išta znaći kad sam ja već bila u kontaktu...) i da možemo napravit nove pretrage kada se ja (jednog dana) odlućim za trudnoću
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 17:47   #438
Na zadnjem pregledu kod ginekologa mi je onim trakicama utvrđena povećana količina proteina u urinu. Malo sam guglala i nije mi se baš svidjelo što sam našla. Gin mi je rekla da smanjim slano, kao da ne jedem čips, pršut i sl. Kao što sam i njoj rekla ja to uopće ne jedem i zato me taj nalaz i zabrinjava. Da znam da sam se najela čipsa još bi rekla, ali moja prehrana je vegetarijansko/makrobiotička, sve jedem isključivo integralno i cjelovito i jako pazim na prehranu. Tlak mi je bio 110/70 i svi ostali nalazi su super. U čemu je onda problem s ovim proteinima i kako da to riješim?
Hvala unaprijed
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 21:09   #439
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Na zadnjem pregledu kod ginekologa mi je onim trakicama utvrđena povećana količina proteina u urinu. Malo sam guglala i nije mi se baš svidjelo što sam našla. Gin mi je rekla da smanjim slano, kao da ne jedem čips, pršut i sl. Kao što sam i njoj rekla ja to uopće ne jedem i zato me taj nalaz i zabrinjava. Da znam da sam se najela čipsa još bi rekla, ali moja prehrana je vegetarijansko/makrobiotička, sve jedem isključivo integralno i cjelovito i jako pazim na prehranu. Tlak mi je bio 110/70 i svi ostali nalazi su super. U čemu je onda problem s ovim proteinima i kako da to riješim?
Hvala unaprijed
Meni je jedno dva puta u trudnoći ta trakica pokazala proteine u mokraći.

Ne trebaš se brinuti ako je tlak u redu i ako nemaš proteine svaki put

Kako je meni moj gin objasnio, ti proteini u mokraći mogu biti povezani sa tajmingom klope prije pregleda.
E sad se ne sjećam da li se oni pokažu u mokraći ako dugo prije pregleda nisi pojela ništa ili ako si se najela neposredno prije Znam da sam onda pazila kad jedem prije pregleda da mi se opet ne pokažu
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 21:21   #440
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Na zadnjem pregledu kod ginekologa mi je onim trakicama utvrđena povećana količina proteina u urinu. Malo sam guglala i nije mi se baš svidjelo što sam našla. Gin mi je rekla da smanjim slano, kao da ne jedem čips, pršut i sl. Kao što sam i njoj rekla ja to uopće ne jedem i zato me taj nalaz i zabrinjava. Da znam da sam se najela čipsa još bi rekla, ali moja prehrana je vegetarijansko/makrobiotička, sve jedem isključivo integralno i cjelovito i jako pazim na prehranu. Tlak mi je bio 110/70 i svi ostali nalazi su super. U čemu je onda problem s ovim proteinima i kako da to riješim?
Hvala unaprijed
Pregled urina trakicom je vise orijentacioni pregled i rezultat zna biti ponekad lazan. S obzirom da je traka pokazala pozitivne proteine, ginekolog te je trebao uputiti na pregled urina u laboratorij, gde bi nakon centrifugiranja urina uradili test sa 20% sulfosalicilnom kiselinom da potvrde postojanje proteina u urinu, kao i pregled sedimenta.
Betili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.