Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2010., 00:30   #21
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... . Škorpionske boje - crna.
ne znam da li je to zbog mog mjeseca u škorpionu ili nečeg drugog, al mi je crna daleko najljepša boja...sve na meni je crno.....tenisice,čarape,hlače,majice,jakne(po mogučnosti koža)...pokraj crne može proći i plava boja

inače i auto mi je crne boje..i laptop....i ja sam crn....
flamini is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 11:00   #22
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
Ja znam da los aspekt venere i urana daje kič.
Ovo uopće ne mora biti tačno, imam taj aspekt, a uopće ne volim kič, čak se oblačim onak' Saturnovski.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 23:28   #23
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
astrid,ne znam kakav stil ima tvoja mama,ali znam sta kazu knjige i provereno je 100%.
ja isto imam "loš" aspekt venere i urana - kvadrat - pa sam daleeeekooo od kiča!

loše su te knjige
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 23:32   #24
Kakav stil kod žene bi volio muškarac koji ima veneru u ovnu i mjesec u vodenjaku???

kao neki otkačeni...a zbog ovna prolazi i sportski???

inače vrh moje 6. je u ribama ( tu mi sunce),a proteže se na ovna (tu mi merkur)!

podznak - vaga!

e,sada,da vidim hocete dobro procijeniti?)))
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 01:47   #25
Nisam bila sto god na ovom podforumu
no,ajd' da napravim par poveznica..


Djevica , podznak Vaga..
Dakle, najbitnije mi je da je odjeća udobna, čista, komforna, da lijepo miriši..isto tako (vaga) - nije mi baš svejedno kak izgledam i koji dojam ostavljam, ali je sve to ostaje uvijek decentno i u mjeri (djev.).. Ako našminkam nešto jače oči-tad ruž je svijetli ili ga nema, usne-jarke;decentni make-up očiju.. Uglavnom, bitna mi je neka ravnoteža, i imam neki filing za to.

Volim se sama šminkat (Mo u blizancima-ruke, trigon sa vladarem Asc.) i imam mirnu ruku, oko za detalje.. Obožavam nakit i neke sitne ekscese u odijevanju - Vjerojatno; Ve u kvadratu sa Uranom/Sunce u kvadratu sa Uranom.. vladar šeste Neptun (također u kvadratu sa vladarom ascedenta-Venerom)..na šminkanje gledam kao na neki umjetnički izričaj, nije mi toliko stvar u samom 'proljepšavanju'
..relativno često mijenjam boju kose (a u pubertetu sam ih mjenjala maltene svakih par mjeseci )..više iz dosade i znatiželje (Blizanac)

Najdraža mi je od (ne)boja - crna (pretpostavljam zbog Mjeseca u 8.), te ljubičasta (Neptun ).. U bijeloj se boji osjećam nelagodno (ni ovo neznam objasnit ).. Crvena mi je ok, ali baš moram biti u nekoj 'vibri' da obučem nešto crveno.. Zelenu nemrem organski smislit.

U biti, opisala bi svoj stil kao neki punk/casual/retro/dark hippie

Još jedna opservacija..
imam frendicu koja je Jarac, podznak Jarac sa Saturnom na Suncu i Asc... Venera u 1. kući.. i nemre izać iz kuće ako joj DOSLOVNO nije svaka dlaka na svom mjestu. Strašni detaljist i kritičar. Uvijek skockana. Mjesec u Lavu.
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2010., 23:42   #26
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... iz vlastitog iskustva (iako znak na vhu 06. nije jedino što se gleda kada je odijevanje u pitanju): ne pridodaje se velika pažnja odijevanju u smislu da se prate trendovi - pomodarstvo isključeno, nitko im nije uzor u odijevanju, ne vole se previše isticati odjećom (djeluju suzdržano i tajanstveno) iako se baš zbog toga zna dogoditi da nekako na kraju nečim privuku pozornost. Praktičnost u odjevanju. Škorpionske boje - crna.

Kakav je "slučaj" kod tebe?
i ja imam 6.u škorpiji,ali moj slučaj je drugačiji
Moj pluton je u 5.polju, pa bi rekla da je moda moj hobi na neki način.
Volim škljokice,cvjetiće ,razna dodatke,ali sve mora bit lijepo skladno.Volim taj ''dječji'' stil.Valjda zbog Ve u 3. u lavu.
Preferiram sivu i rozu boju.
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2010., 23:51   #27
... mislim da je preusko i svakako nedovoljno gledati samo znak na vrhu 06. kuće, 06. kuća pokazuje odnos prema svakodnevici - radu, hrani i odjevanju, između ostalog, ali je puno više faktora važno za razmotriti da bi se dobila cjelokupna slika.

P.S. I kod mene je Pl vladar 06. u 05. i to u Vagi, a opet smo različite. Cjelokupna slika je bitna.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 17:31   #28
Quote:
lilith_zg kaže: Pogledaj post
Kakav stil kod žene bi volio muškarac koji ima veneru u ovnu i mjesec u vodenjaku???

kao neki otkačeni...a zbog ovna prolazi i sportski???
Imala sam dečka s ovim pozicijama Venere i Mjeseca, znam da je mrzio starke kod cura i više je volio cure onak' u štiklama, koje se oblače ženstveno, onak' baš ko cure, ne pod obavezno štikle, mogu i tenisice ali uglavnom da je ženstvena.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 17:51   #29
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... mislim da je preusko i svakako nedovoljno gledati samo znak na vrhu 06. kuće, 06. kuća pokazuje odnos prema svakodnevici - radu, hrani i odjevanju, između ostalog, ali je puno više faktora važno za razmotriti da bi se dobila cjelokupna slika.

P.S. I kod mene je Pl vladar 06. u 05. i to u Vagi, a opet smo različite. Cjelokupna slika je bitna.
da ,slažem se svakako .Meni je asocijacija plutona ,to šta si ti rekla,ali u mom slučaj prevladava utjecaj lava
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 22:11   #30
Quote:
nevjerna vtm kaže: Pogledaj post
Imala sam dečka s ovim pozicijama Venere i Mjeseca, znam da je mrzio starke kod cura i više je volio cure onak' u štiklama, koje se oblače ženstveno, onak' baš ko cure, ne pod obavezno štikle, mogu i tenisice ali uglavnom da je ženstvena.
da,skužih da se pali na ženstvenije..što mi uopće nije problem
ali sam isto tako skužila da se pali i na nesto otkačenije i da voli boje,šareno!

jednom mi je rekao..zasto se ne obučem,onako da me bas briga sto drugi misle!

i reagira kada bi obukla neku otkačenu majicu ili printovima..što i je sada u modi!
to mu valjda sve od MO u vodenjaku!
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 19:12   #31
Meni je šesta kuća u lavu, vladar lava je sunce a sunce mi je u drugoj, tako bi trebalo bit da padam na lijepe stvari i markice, jesam dobro to protumačila? (ipak sam početnik )
tojnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 00:40   #32
meni je u 6. polju bik i on je u mjesecu, a dupli sam škorpion, većina planeta oko ASC i Sunce konjukcija Pluton konjukcija ASC, ne znam točno što bi to trebalo značiti, ali volim military, crnu boju (za nju ste i napisali da ju škorpioni vole), kraljevsko plavu, crvenu i ne podnosim žutu i narančastu tj. nemam ništa od odjeće u tim bojama, volim kupovati kako odjeću tako i kozmetiku, kosa mi je ravna tamno smeđa/crna, ne padam baš na marke ali volim da su stvari koje imam kvalitetne, pogotovo obuća i uvijek pazim da sam nekako usklađena što se tiče make-upa volim klasiku: crni tuš i crveni ruž za usne
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 16:38   #33
Da, i ja sam negdje čitala kako vrh šeste utječe na styling.
Moj vrh je u Ovnu, nemam pojma na koji način mi to utječe, mislim nikako, mrzim crveno...
Ali točno je i to kako treba uzeti u obzir cijelu natalnu.
Ja nekako vjerujem kako su dvije najjače energije koje se svađaju u mom natalu, a to su škorpionska i strijelčeva, učinile svoje i po pitanju stila.
Dugo sam vremena bila rastrgana između stila gotičarke (mada ne služam metal) i svjetskog putnika.
A onda sam si spojila "nespojivo" i ja sretna.
Uglavnom, volim crno, otvoreno, sexy, štikle, minice, imitacije kože, crveni ruž, smokey eyes, crni tuš, što sam očito pokupila od Sco.
A s druge strane volim i orjentalni nakit, marame, velike torbe, što sam izgleda pokupila od svoje Strijelac strane.
I meni super
A što se Venere tiče, ona mi je u Strijelcu u drugoj kući, i to mi možda malo baca na ljubav prema markama, pogotovo športskim, što definitivno nisam ja.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 13:29   #34
Interesantna tem

Meni je šesta u Vagi - vladar Venera u Vodenjaku koja je u sekstilu s Uranom i trigonu s Marsom. Imam odličan ukus za lijepo, jako volim sve što ima veze s uređivanjem, ali s mjerom, minimalistički. Jedino što često pretjeram s trošenjem (Venera kvadrat Jupiter), baš uživam u kupovini. Najviše pazim na cipele, kombiniranje detalja i boja. Volim žutu, bijelu i sivu boju - moja tipična blizanačka priroda. Ali u zadnje vrijeme sve jarke boje, osobito korlajno crvenu. Mislim da je to radi djelovanja Urana.
liv*nytt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 19:12   #35
Quote:
flamini kaže: Pogledaj post
ne znam da li je to zbog mog mjeseca u škorpionu ili nečeg drugog, al mi je crna daleko najljepša boja...sve na meni je crno.....tenisice,čarape,hlače,majice,jakne(po mogučnosti koža)...pokraj crne može proći i plava boja

inače i auto mi je crne boje..i laptop....i ja sam crn....
Meni je isto mjesec u Škorpionu i isto kao i ti obožavam crnu, tu i tamo bordo crvenu, ali svejedno crna prevladava. Skoro pa mi je sva odjeća crna, jedino imam crvenu kosu.
__________________
We´ve all been traumatized, we were all a part of the revolution. We call the truth a lie...Too much got lost in translation.
Malva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 14:03   #36
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
Ja znam da los aspekt venere i urana daje kič.
Ovisi o promatraču. Imam veneru kvadrat uran.
Moja majka koja ne voli izražavati osobnost putem fizičkog izgleda, za mene često kaže da imam sklonost kiču, ali moja prijateljica lavica tu ne vidi ništa čudno.

Ali dio s bojama mi je zapravo najzanimljiviji. Imam pravu averziju prema crvenoj boji (Mars je u djevici u 12.) i općenito ono što predstavlja Mars mi nije nikako blisko. S druge strane, fascinirana sam bijelom, srebrnom (Mjesec je u raku, u 10.) a posebno ljubičastom i indigo plavom (Neptun ni s jednim planetom nema nikakvih aspekata, osim onog generacijskog sextila s Plutonom)

A kad se već 6. dovodi u vezu s tim, njen je vladar Neptun.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 19:48   #37
Kada već pišem o Veneri i Plutonovom utjecaju na fizički izgled evo jedan link na osobu koja to ima u svojoj karti u kojem ona slikovito priča o tome. Ona jako u sebi nosi taj Plutonovski stajling pa često nosi dijelove tijela mrtvih životinja, zmije, pauke i ostale škorpionske fetiše.


http://www.youtube.com/watch?v=6DrAefcgpYM


Jedna od najkarakterističnijih odrednica neobičnih ljudi jest veza Sunca (osobnost) i Urana (neobično, drugačije, jedinstveno). Osobna planeta koja ima vezu s Uranom pokazuje onu domenu života kroz koju osoba izražava svoju neobičnost. Daphne ima jaku vezu Venere (moda) i Urana i u svijetu mode glasi za modnu ikonu tj. ona modu isfurava avangardno, individualistički, inovativno i s njom puno eksperimentira (Venera 0º Uran) ali s toliko jakim pečatom Plutonove osobnosti da se doslovno fura na stajliš Cruelle de Vil (Venera 0º Pluton/vladar Sunca). Ima onu tipično škorpionsku opsjednutost sobom.

Daphne je poznata po svojoj ljubavi prema modi (Venera 0º dispozitor Sunca) s istančanim okom za detalje (Venera u djevici) da je uspostavila svoje jedinstveno mjesto u modnom svijetu i općenito pristupu modi. Ona je dovoljno šik (Uran) i dovoljno "neustrašiva" (Pluton) da nosi najekstremnije komade suvremene mode u javnosti, a pritom to ne isfurava kao da je vješalica, već nosi to s stavom i upečatljivo. Ona je i ozbiljna kolekcionarka couture kreacija i iznimno neobična individualka iako nije lijepa (Venera/Uran 180º Saturn).

Daphne Guinness - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 22:14   #38
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kada već pišem o Veneri i Plutonovom utjecaju na fizički izgled evo jedan link na osobu koja to ima u svojoj karti u kojem ona slikovito priča o tome. Ona jako u sebi nosi taj Plutonovski stajling pa često nosi dijelove tijela mrtvih životinja, zmije, pauke i ostale škorpionske fetiše.


http://www.youtube.com/watch?v=6DrAefcgpYM


Jedna od najkarakterističnijih odrednica neobičnih ljudi jest veza Sunca (osobnost) i Urana (neobično, drugačije, jedinstveno). Osobna planeta koja ima vezu s Uranom pokazuje onu domenu života kroz koju osoba izražava svoju neobičnost. Daphne ima jaku vezu Venere (moda) i Urana i u svijetu mode glasi za modnu ikonu tj. ona modu isfurava avangardno, individualistički, inovativno i s njom puno eksperimentira (Venera 0º Uran) ali s toliko jakim pečatom Plutonove osobnosti da se doslovno fura na stajliš Cruelle de Vil (Venera 0º Pluton/vladar Sunca). Ima onu tipično škorpionsku opsjednutost sobom.

Daphne je poznata po svojoj ljubavi prema modi (Venera 0º dispozitor Sunca) s istančanim okom za detalje (Venera u djevici) da je uspostavila svoje jedinstveno mjesto u modnom svijetu i općenito pristupu modi. Ona je dovoljno šik (Uran) i dovoljno "neustrašiva" (Pluton) da nosi najekstremnije komade suvremene mode u javnosti, a pritom to ne isfurava kao da je vješalica, već nosi to s stavom i upečatljivo. Ona je i ozbiljna kolekcionarka couture kreacija i iznimno neobična individualka iako nije lijepa (Venera/Uran 180º Saturn).

Daphne Guinness - natalna karta
Je li čudno da je meni ona jako lijepa i fantastična? Utjecaj Saturna/Urana daje onu hladnu notu koju si prelijepo opisala na primjeru Davida Bowiea: https://www.forum.hr/showpost.php?p=9558905&postcount=68

Njezina poza na 07:15 je baš nekako...škorpionska. Kada su odostraga provirile njene crne štikle/čizme, asocirale su me na otrovnu bodlju (Pluton).

Kao žena s Venerom u Ovnu, mogu se poistovjetiti s njenim odnosom prema odjeći(modi) kao "armoru" koji nosi na sebi. Odjeća je ono što nas štiti od različitih utjecaja okoline nad našim ogoljenim, ranjivim, trošnim i osjetljivim tijelom.

P.S. Primjetila sam kako mnogi istaknuti modni kreatori imaju negdje istaknut znak Djevice(Merkura) pa čak i Vodenjaka(Urana), primjerice Coco Chanel
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 09:29   #39
ja imam venera sekstil uran i venera kvadrat pluton, sunce sekstil pluton, sunce sekstil uran, merkur sekstil ascendent itd pa se oblačim totalno neupadljivo i minimalistički. najrađe bi nosila uniformu
ova daphne mi djeluje totalno hladno, antipatično i poremećeno
marnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 09:58   #40
Quote:
marnie kaže: Pogledaj post
ja imam venera sekstil uran i venera kvadrat pluton, sunce sekstil pluton, sunce sekstil uran, merkur sekstil ascendent itd pa se oblačim totalno neupadljivo i minimalistički. najrađe bi nosila uniformu
ova daphne mi djeluje totalno hladno, antipatično i poremećeno
Ne znam, krajnji minimalizam iskače u masi kiča, dapače vrlo je upadljiv.

P.S. Seksitili su vrlo blagi aspekti, osim kvadrata venere i plutona koji zna otići u krajnost pa može "naglašeno" skrivati ili isticati seksualnost žene u vidu njenog stylinga.

Zadnje uređivanje seagreen : 15.07.2014. at 10:04.
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.