Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2008., 14:09   #61
ovo je čisti dokaz da možeš imati sve ako nemaš 29 stupanj ništa od svega.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 14:59   #62
IC/MC mi je na 29 Ovan/Vaga, Lilith na 29 Lava, ali to su marginalije.

Palo mi je na pamet da puno Riba koje znam, bilo sa Suncem ili Mjesecom u Ribama, cesto primjecuju neke sitne znakove koje tumace sudbinski, nalaze koincidencije i harmonije, a obicno to interpretiraju unutar nekog viseg (da ne kazem bozjeg) plana. To je obicno u okviru neke benevolentne misticne vizije.

Neptun je i osoban i kolektivno arhetipski, dok je Uran impersonalan, mislim da bi se vise ticao dogadjaja. Pluton i Saturn za crne, fatalisticke prognoze.
Uran, kao visa vibracija Merkura, povezan s elektricitetom i bljeskovima, najvise bi odgovarao terminu clairvoyance, ciste vizije. Neptun je mutan, sklon sinesteziji.

I htjela bih jos reci da nisu svi ljudi spremni iskoristiti svoj psihicki potencijal, osobito ako su skloni vjerovati u slobodnu volju.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 15:19   #63
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ovo je čisti dokaz da možeš imati sve ako nemaš 29 stupanj ništa od svega.
dakle osim mars 29 stupanj djevice

vrh 3. kuće 29 stupanj blizanca i samim time vrh 9. u strijelcu

i kaj sad? da čekm šok?
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 18:47   #64
ne šok ali to je jako dobra osnova.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 09:49   #65
Prema mojem misljenju, vrlo je vazno da se u natalu jedne osobe ''sve karte sloze'' u tom pravcu.

Naime, bilo bi dobro da je naglaseno vodeno trojstvo (vodeni znaci i okultne kuce, 4, 8, 12, pogotovo 12 i znak Riba i posljednji stepen ovih znakova), pozicije Saturna, Urana, a pogotovo Neptuna su jako vazne. Na dobrog astrologa cesto ukazuje Neptun u konjukciji sa svjetlima (pogotovo Mjesecom), ali je vazan i dobro pozicioniran Merkur (da sve to umije da saopsti), nisu pozeljni kvadrati Jupitera (krive procjene), mada se cesto nalaze kod astrologa, kao i kvadrati Merkur Saturn.

I sama mislim da dobrog astrologa bez barem traga ''pogleda izvan pogleda'' - nema.

Za istinski osjecaj za onostrano je vazno da se svi elementi uklope i recimo, iako osoba ima sve predispozicije (dominantnog Neptuna, naglasene prave stepene), ukoliko istovremeno ima odvise naglaseno polje karijere u nekoj drugoj oblasti, jake ambicije ili polje braka koje ukazuje na zivot u sjeni supruznika, odricanja zbog uspjeha partnera - onda svi gore navedeni pokazatelji nece imati priliku da se ispolje u svom punom sjaju. Osoba ce na ustrb svog dara, teziti da se ostvari u drugim poljima i zatomljavati svoj osjecaj.

Qu: Po cemu iz svoje karte zakljucujete da ste predisponirani za astrologiju ili vise od toga?

Ja iz Mjesec 0 Neptun 0 IC u Strijelcu i Ju 0Sa Lib 1. kuca.
To bi bio dodir ''magije'' (Ne) i zelja da se stvari objasne (Ju 0 Sa 1 kuca), ali ne mislim da sam predisponirana za vise od toga, jer su ovi elementi koji odvlace paznju na druga polja brojniji i jaci.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?r...vd-u1223391675
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 10:44   #66
Eoja, glede svega se slažem sa tobom osim sa jednom stvari.

Objasniti ću ovako. Prije svega, po TA astrolog je uvijek bio Merkur, jeste da je to Uran koji je viši um, no na što će se on nadograditi ako ne na osnovu - merkur. Dakle možeš imati silno jak Uran a slab Merkur i ništa od svega.

Ne slažem se za ovo glede karijere. Klasična, tradicionalna postavka čovjeka-astrologa je Merkur u 10. Ne zato što ga ja imam nego zato što sam to uočio kod mnogih. Ne znači da ako netko ima karijeru da mu astrologija odmah ne ide. Mnoge stvari u astrologiji ide mnogo više preko Merkura a manje preko ostalih planeta. istina, je da ako želimo nadmašiti granicu neke logike koju nam zadaje merkur, moramo tu uključiti i neptun i uran i pluton a po potrebi i druge planete.

recimo nostradmus je imao Me 0 Su na MC.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 10:46   #67
po čemu zaključujem ? ja radim kao astrolog i kao spiritist, a ovo drugo kad nemam novaca

netko je jako dobro na astro.com forumu napisao o značaju merkura.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 13:38   #68
Valjda si me pogresno protumacio i ja sam naglasila vaznost Merkura kome ne bi bilo dobro da bude kvadriran od Jupitera, mada se kod mnogih ipak desava (mozemo li tome pripisati procenat dozvoljene pogreske ) Ali posto je tema o vidovitosti, bazirala sam se na Neptun i njegov osjecaj za buducnost, vizije, magiju, spiritualno...

I moj Merkur je u 10. kuci 1 st. Raka, 0 Mars koji je opet 0 MC u Gemini (dvostruka zanimanja, nizi nivoi obrazovanja, trgovina, PR, marketing, novinarstvo i druga merkurijanska zvanja), i desavalo se da se astrologija nametne kao ''posao'' i bez moje volje - napravis nekome, pa taj neko rastrubi drugima, uzmes jos jedno, ono potvrdi pricu i eto ti najboljeg marketinga zvanog Radio Mileva.

U posljednje vrijeme razmisljam o tome da mi je astrologija draza od mog ''svjetovnog'' zanimanja, pa ako se tvoj Merkur pokazao kao uspjesan, mozda se kroz neko dogledno vrijeme okusam .
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 14:20   #69
moj merkur mi je donio spiritizam : Me 0 Li 0 Pl = Sco a sve 0 MC.

stavi kartu pa ćemo pogledati. Merkur u raku je jako intuitivan.

Kvadrat Jupitera i Merkura može biti dobar u slučaju da postoji uzajamna recepcija tada umjetno dobivamo konjukciju. Baš kao što je kod Dupora.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 14:40   #70
Evo, to ti je cudo od karte.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?r...vd-u1223391675

P.S.
Znam da je Dupor imao Me 90 Ju, i istim nije bio odusevljen , mislio je da mu je to nedostatak.
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 14:56   #71
mislim da je kod njega me 180 ju
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 17:01   #72
Meni je Neptun zajedno sa Marsom dominantna planeta te je stoga logicno da posjedujem izvjesnu dozu vidovitosti.
Ta se vidovitost, primjera radi, ocitovala jednoga lijepog proljetnoga dana kada sam iz svoje kasice-prasice hladno izvadio 1000€ i polozio ih na izhod jednog nogometnog dogadjaja.
http://img397.imageshack.us/img397/2...wetta2xnm2.jpg
Za 95 minuta sam bio bogatiji za 2400€ .
Sve bi to bilo divno i krasno da u svoj prici ne postoji ono ALI a to je cinjenica da je onaj gore navedeni Neptun prilicno afliciran.
Iako sam sve drugo samo ne rasipnik (Saturn u 1.kuci) pogresnim kalkulacijama sam uspio vratiti ovaj dobitak.
Kasnijim analizama sam utvrdio da je to bilo usljed kvadrata izmedju tranzitnih Neptuna(Vodenjak) i Jupitera(Skorpion).
Mozda grijesim ali drugu astro-logiku iza svega nisam do danasnjeg dana uspio pronaci.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 17:08   #73
pa jel pratiš sport ili si to išao na osjećaj ?
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 17:16   #74
Mozes pratiti koliko hoces, strategije, statistike ili statijaznamstasve ne...bez osjecaja kojeg sam imao u tom trenutku je sve uzaludno.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 14:31   #75
Suspiriume, moraš razumeti da se ne može sve izmeriti kruto i bespogovorno matematički, čoveče. Valjda ti je jasno da mi odnose između planeta iskazujemo u brojevima, jer drukčije ne znamo i ne poznajemo silu koja stoji iza svega toga. A jeste prilično naivno pokušavati da ukalupiš pojave koje nisu stvorene za kalupe, njihova moć je iznenađenje. Kao kreativnost, genijalnost i sl.

Mislim, ti odjednom zaključi da moraju tu da budu i stepeni 0 i 29, na osnovu nekoliko primera. Ne ide to tako.

Moja mama je strašno vidovita, nema niti jednu planetu na 0 ili na 29, ali ima npr. konjunkciju Meseca i Neptuna u Vagi (na 14 i 16 stepenu). A valjda je u mom natalu ona predstavljena Mesecom na stepenu egzaltacije Neptuna (21 Aq).
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 15:43   #76
ista ja sam naveo primjere gdje se na prvi pogled van svake sumnje može uočiti da je neko vidovit i to su ovi slučajevi koje sam ja istaknuo. Ni Edgar Cayce nema planete na tim stupnjevima. Krivo si me shvatila.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 15:27   #77
Leo Li Gabor

Par puta sam u novinama sreo članak o jednom vidovitom kinezu, Leo Li Gabor.
Zanima me, sto vi mislite, dali je to varalica, ili je stvarno vidovit. Jeste li vi slali onaj izrezak iz novina koji se ispunili i poslali njemu .
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 19:16   #78
Vidim da je ova tema davno zamrla...
imam podatke od osobe koja ima dar da pogadja buducnost-dar vidovitosti.
Ne znam stavit natalnu,ali me zanima bi li netko od iskusnijih,Fish ili netko drugi mogao staviti natalnu i prokomentirat,ja bi dala podatke,zanima me vidi li se to u njenoj natalnoj i na koji nacin...
Sapientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 19:45   #79
Kako biste protumačili ovo: Neptun, Saturn i Uranus su mi u 4. kući u Jarcu vrlo blizu, Uranus na 4° dok su Neptun i Saturn na 12° , sva tri su Retrogardna. Merkur vladar mog znaka Blizanci i ac Djevice je u Biku retrogardan u konjukciji sa Mjesecom isto u Biku. U 12. polju mi je P. Fort. u podznaku Djevici. As je u djevici na 20° a M.C. 20° Blizanci.
Sunce, Merkur, Jupiter i Mjesec su u 9. kući duhovnosti, Jupiter na najvišoj točki . Sunce je u konjukciji sa Jupiterom i u Quincunxu sa Ur, Nep, Sat.
Saturn konj. Neptun, Neptun, Saturn su sextile sa Plutonom koji mi je u Skorpionu.
Desc je u Ribama.

Inače savršeno osjećam svoju okolinu, ono što ljudi misle i osjećaju, imam vizije kroz snove ali i umom i logikom mogu ponajbolje izračunati ishode. Često ljude ostavim u čuđenju jer iz nekoliko rečenica znam sve o njima što zapravo radim logikom jer jednoj izrečenoj riječi vidim odmah izvor, dakle detaljist sam i analitičar. A najviše ovo zemaljsko opisujem preko astrala na teško objašnjiv način koji uvjek pogodi u srž.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 09:36   #80
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

• Vidovitost je vezana uz element vode.Naglasak je i na vodenim poljima (4, 8, i 12. polje) poznatim i kao "psihičko trojstvo".

• Od transpersonalnih tijela Neptun simbolizira silu koja nadilazi razumsko, nadilazi ono što je shvatljivo ljudskoj logičkoj svijesti. Planeta Neptun se smatra simbolom vančulne percepcije u obliku vidovitosti. Važni su skladni egzaktni aspekti i konjukcije Neptuna.

• Neptun je egzaltiran u znaku vodenjaka te je bitno da osim Neptuna osoba ima dobre aspekte Urana da može ojačati, dati bljesak i "genijalnost" Neptunovoj viziji. Uran u 12. polju se veže uz ekstrasenzorne sposobnosti.

• Da bi osoba urođenu vidovitost mogla spustiti na materijalni nivo tj. realizirati neophodno je da postoji veza između osobnih planeta i transpersonalnih na specifičan način. Tu se prije svega ubraja skladna veza Merkura i Neptuna (i konjukcija) jer predstavlja spoj inteligencije i intuicije koji s jedne strane čini maštu lucidnom, a s druge inteligenciju otvorenom. Također i veza Merkur - Pluton koja daje veliku mentalnu koncentraciju i ima svijest cjeline.

• Skladan aspekt Mjesec - Neptun zadržava intuiciju na "kozmičkoj razini" pa je mašta približena "vizionarstvu", a osoba hipersenzibilna na utjecaje iz okoline.
Fish jel bi mi mogla molim te malo samo prokomentirati u ovom kontekstu par detalja;

1. sve tri kuće 4,8,12 u vodenim znacima
sam Ne (vladar 8) u 4 u sextilima s Pl i So te kvadrat s Mo (koji je zapravo dosta velikog orbisa...) a Mo je vladar 12...
zapravo me najviše zanima ovaj kvadrat Ne/Mo u kontekstu vidovitosti

2. Ne (vladar 12) na 24. stupnju u 8. u sextilima s Pl i Sa (Sa predstavlja prošlost?)
Pl konj Sa= dubok uvid u prošlost? u smislu shvaćanja stvari iz prošlosti uz izvlačenje pouke?

kužim sve po pitanju Ne (zakaj je on u ovoj priči) ali možeš pliz malo pojasniti Ur i Pl, zakaj su oni značajni?

te, ako netko ima predispozicije (gledajući Ne i karakteristične kuće), na kojoj razini ostaje to bez Me? samo u obliku osjećanja?

e, i još nekaj- pretpostavljam da tranziti djeluju kao okidači, pa se takve sposobnosti pale i gase?
npr, Ur kroz 12

Zadnje uređivanje Žulaj : 20.11.2009. at 10:56.
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.