Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2012., 13:01   #1
Koliko vam je bitan image?

Kada je krenula tema "soundtrack" znala sam da ce biti 1) plakanja i grljenja 2) letenja perja zbog ukusa i neukusa.
Potaknuta ovim drugim, zanima me koliko vam je bitna slika sebe koju odasiljete u okolinu, i koliko se svesno njome bavite.

Rekose da je Keith Richards jednom rekao, parafraziram, "If you've gotta think about being cool, you ain't cool."

U kojoj meri svesno dozirate svoje predstavljanje svetu?
U kojoj meri ste svesni da muzika koju slusate, odeca koju nosite, postovi koje pisete, nose neku konotaciju, i koliko je ta konotacija bitna?

Poznajem ljude koji ocito i svesno formiraju svoj image na nekoliko nivoa. (Po pravilu su inteligentni ljudi sa blagom tendencijom ka geekovstini. ) I posto ih dovoljno poznajem, dobro znam sta se iza tog imagea krije, pa mi je ta igra ponekad zamorna, ponekad smesna, ali cesto i uzivam u njoj. Kao u igrokazu.

A meni najblizi i najdrazi su ljudi su zaista, zaista kul, bez ikakve svesti o tome koliko su kul.

Sto se mene tice, nekada je bitan deo toga sta jesam bilo i to da svima dobro objasnim sta ja to jesam. Onda sam promenila sredinu. Sada nisam vise neki frknuti alternativac, vec deo legitimne populacije. Nisam vise izlozena kulturnim torturama, nema vise potrebe za odrzavanjem mikrokosmosa, i spustila sam gard. I sa tim spustanjem garda dosla je neka opsta promena. Sada me uopste vise nije briga kako na koga delujem. Nije mi vise preterano bitno da nadjem sebi slicne (iako se uzasno poradujem kad nadjem jakojako slicne).
Sa druge strane, nisam sigurna da gubljenjem garda nije otisao i deo identiteta. Jedan mali deo borbe sa opstim kretenizmom je uzivanje u toj borbi, neki prkos koji svemu daje neki dodatni ukus i konotaciju.

Nadam se da nisam previse zapetljala.
Daklem, koliko ste svesni svoje slike, i koliko vam je ta slika bitna?
__________________
\o/
mali slon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:08   #2
Potpuno sam svjesna, odavno, da sam totalni mediokritet.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:20   #3
Za razliku od Mortiše , ja sam u RL skroz kul.
Na forumu sam pak uber kul, to mi je iznimno važno.
Potajno slušam Rozgu. Naravno.



Stara sam punkerica. U srednjoj sam ulagala dosta truda da budem kul, da ostanem kul, da se okružim kulom i tak.
S godinama sam razvila popriličnu kurcobolju za tuđe mišljenje pa sam sada kul samo za sebe.
Ali ono, kul sam. Skroz.



Eh, da... Keith Richards :skida gaće:
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:21   #4
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Potpuno sam svjesna, odavno, da sam totalni mediokritet.


i skroz sam okej s tim.

znam otprilike kakav mi je imiDz med' ljudima i...dobro
nekad me to izritira, ali odustanem odmah od pokusaja ikakvog dokazivanja.
ne da mi se, niti ima smisla.

u sebi im kresem sve po spisku.


uvijek sam htjela biti jedna od onih fino namirisanih zena kojima se ne dogada da izgledaju kao ocerupana kokos jer je iznenada pala kisa.
karikirano, afkors.
znam nekoliko takvih wonderzena i...nah, never gonna happen
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:24   #5
obicnjakus vulgaris.
nekad mi je bilo bitno kako me drugi vide, onda me proslo.
sad sam si super.

__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:35   #6
Znam, opet sam postavila temu za teens.

Ali vise ne izgledam kao kokos kada pokisnem od kada sam stajling kose i pripremu za javnost svela na -> 0.

Hocu reci, sto je manja razlika izmedju fasade i interijera, manji je zajeb kad fasada napukne usled vremenskih neprilika.
__________________
\o/
mali slon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:37   #7
Meni je image jako bitan, i užasno puno radim na njemu. Beskrajno mi je stalo do tog da ljudi o meni misle točno to što misle, ako uopće misle. A stalo mi je i do toga da neki ne misle o meni jer ne mogu održavat pedeset imiđa odjednom, a ne mogu ni stalno baš glumit kravu.

U prvom preletu naslova sam pomislila da je ovo topik o bitangama
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:38   #8
Kakvim bitangama?
__________________
\o/
mali slon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:40   #9
Bitan mi je imidž, kako kod sebe tako i kod drugih, ali još mi je bitnije da osjetim da su ljudi svoji i da imidž grade isključivo po osobnim preferencijama, a ne kako bi se uklopili u neku grupu ili kako bi se razdvojili od neke druge grupe, tj. kada sami po sebi gaze i ne slušaju svoje želje ne bi li se u očima sličnih jeeinki neke grupe istaknuli kao "njihovi".

Ono što želim reći je da izgradnji bilokakvog imidža nužno mora prethoditi izgradnja samopouzdanja i zdrave količine samodostatnosti. Bez toga će se svaki željeni imidž pretvoriti jedino u imidž izgubljenog i neizgrađenog jadnika.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:40   #10
Quote:
mali slon kaže: Pogledaj post
Znam, opet sam postavila temu za teens.

Ali vise ne izgledam kao kokos kada pokisnem od kada sam stajling kose i pripremu za javnost svela na -> 0.

Hocu reci, sto je manja razlika izmedju fasade i interijera, manji je zajeb kad fasada napukne usled vremenskih neprilika.
Što me sjetilo kako je jedan moj frend jednom rekao kako je uvijek pizdio na svoju curu jer se nenormalno šminkala i ustajala sat vremena prije njega da se našminka.

Dok jednom nije zaspala i "ulovio" ju je bez šminke.

Od tad joj je uredno navijao budilicu sat vremena ranije.


Znam, znam nisi mislila doslovno na fasadu.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:41   #11
"bitan image" sam pročitala kao bitange.
pa sam se vratila u preletu da vidim kakav je to naslov u koji ide i "koliko" i "bitange"
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:45   #12
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Od tad joj je uredno navijao budilicu sat vremena ranije.
Pa da, neke iluzije ipak ne treba rusiti.
I su jos uvek zajedno?

Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
"bitan image" sam pročitala kao bitange.
pa sam se vratila u preletu da vidim kakav je to naslov u koji ide i "koliko" i "bitange"
Aha, image bitange
__________________
\o/
mali slon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:46   #13
Quote:
mali slon kaže: Pogledaj post
Pa da, neke iluzije ipak ne treba rusiti.
I su jos uvek zajedno?
Razveli su se.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:47   #14
Eto.
__________________
\o/
mali slon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:52   #15
Al' evo da se malo uozbiljimo.

Meni ustvari nije jasno zašto se svaka "neobičnost" i "vanserijskost" (tipa slušanje dobre muzike ) automatski proglašava željom za kulerštinom, preseravanjem i sličnim?

: započinje klanje :

__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:53   #16
Quote:
mali slon kaže: Pogledaj post
Znam, opet sam postavila temu za teens.

Ali vise ne izgledam kao kokos kada pokisnem od kada sam stajling kose i pripremu za javnost svela na -> 0.

Hocu reci, sto je manja razlika izmedju fasade i interijera, manji je zajeb kad fasada napukne usled vremenskih neprilika.
true.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:56   #17
Ne trudim se biti kul, a i nemam vremena za to. Za odjeću uglavnom pazim da imam sve na sebi /obrisan dio o suknji; razlog pronaći u dijelu o glupostima koje ispadaju iz moje tastature/ - što ne znači da mi može biti ružna. U komunikaciji ne mogu istovremeno koncentrirano slušati i razmišljati o tome kako izgledam i zvučim, a postove pišem posve spontano iako bi nekad bilo dobro da prije razmislim s obzirom na gluposti koje znaju ispadati iz moje tastature (mada, puno toga prešutim ).

U glazbu se ne kužim, čujem i lajkam ili ne lajkam. Društvo nisam nikad imala, barem ne duže od par mjeseci. Sad samo imam ljude koje volim i koji su međusobno dosta različiti, a svi su kul na svoj način. Bitno je da meni odgovara njihova (ne)kulnost, i da njima odgovara moja.

Kul je subjektivan pojam, uostalom.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:58   #18
Nikad se nisam trudila oko formiranja nekog imidža, ne šminkam se, za odjeću izvan kuće mi je jedino bitno da je čista, udobna i neutralna. Također brzo prokljuvim kada ljudi glumataju, a kad su iskreni pa sam od malih nogu razvila otpor prema stvaranju fasade. To mi je, naravno, uvijek predstavljalo problem jer drugi ljudi to ne kuže (na početku) pa im je čudno što se ja držim sa strane od neke naizgled super-kul-vesele osobe, koja magično postane kučka kad je nitko drugi ne vidi jer nisi u redu njenih podanika, šokiralo me koliko toga ima i na faksu! Al počelo me brinuti to ostavljanje " dojma" jer se bliži diplomiranje, a poslije toga intervjui za posao... Treba pronaći neku sredinu, u biti sam shvatiti koje su tvoje realne prednosti, dobre strane i dalje ih razvijati.
Kamena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:59   #19
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Al' evo da se malo uozbiljimo.

Meni ustvari nije jasno zašto se svaka "neobičnost" i "vanserijskost" (tipa slušanje dobre muzike ) automatski proglašava željom za kulerštinom, preseravanjem i sličnim?

: započinje klanje :

to su nama nasi hipsteri dali

nemam pojma, svaka zelja za posebnoscu i kulerstinom mi je odbojna do jaja.

skupa sa suprotnim taborom koji ima tendenciju za imenovanjem i amenovanjem svake takve pojave.

tocnije, ne mogu vjerovati da se netko stariji od 16 time bavi.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 14:04   #20
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Al' evo da se malo uozbiljimo.

Meni ustvari nije jasno zašto se svaka "neobičnost" i "vanserijskost" (tipa slušanje dobre muzike ) automatski proglašava željom za kulerštinom, preseravanjem i sličnim?

: započinje klanje :

jer bi bez ladica bilo nemoguće potrpat ljude na odgovarajuća mjesta - treba imati kapaciteta upoznati puno osoba, pojedinaca, sa cijelim skupovima njihovih osobina, simpatizirati ili bar empatizirati s njima, i prihvatiti ih kao osobe.
ladičarenje služi kao sistem brze eliminacije, koja može biti i pozitivna, a ne samo negativna, sve dok se ne pretvori u trajnu, neuništivu predrasudu.

A granica je tanka, tanašna
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:42.