Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2004., 02:13   #81
Quote:
Winona kaže:
imala je magic neki recept od brsljana, koji isto pomaze skidanju celulita.

Mozda ga ne bi bilo lose ovdje ponoviti.
eto ga:
BRSHLJANOVA VODA
40 g svjezhih listova brshljana se sitno nasjeckaju stave u staklenku i i preliju litrom vode, pokrije se i ostavi stajati 24 sata, procijedi se, voda se koristi nakon masazhe a lishce baci.


Sve sastojke mozhete kupiti u biljnoj ljekarni, osim svjezheg brshljana kojeg koristim kad ga uberem.

Da bih mogla svakodnevno koristiti ulje, mjesto maslinovog koristim obichno parafinsko ulje za masazhu jer je jako jeftino a bez mirisa.
Tigrica is offline  
Old 13.03.2004., 02:14   #82
Quote:
Winona kaže:
imala je magic neki recept od brsljana, koji isto pomaze skidanju celulita.

Mozda ga ne bi bilo lose ovdje ponoviti.
eto ga:
BRSHLJANOVA VODA
40 g svjezhih listova brshljana se sitno nasjeckaju stave u staklenku i i preliju litrom vode, pokrije se i ostavi stajati 24 sata, procijedi se, voda se koristi nakon masazhe a lishce baci.


Sve sastojke mozhete kupiti u biljnoj ljekarni, osim svjezheg brshljana kojeg koristim kad ga uberem.

Tigrica is offline  
Old 13.03.2004., 02:20   #83
Re: kako sam uspješno skinula celulit

Quote:
mig 21 kaže:


1.sto češća tjelovježba 30-60 min (ja sam ju prvih par mjeseci činila svakodnevno 60 min,sastojala se od mog kućnog treninga,vježbi za bedra,stražnjicu i trbuh i 30 min vožnje kućnog bicikla u sauna hlačama koje ne propustaju zrak pa se u njima jako znojite što je i naš cilj,vožnju bicikla možete zamijeniti trčanjem ili brzim hodanjem u istim hlačama.)
ok, ajde koje tocno radis vjezbe za straznju stranu bedara? meni nijedna nije dovoljno dobra, tj. ne vidim i ne osjetim rezultate nakon izvodjenja, a one koje radim mi izgledaju prelako i ne zahvacaju onaj kriticni dio na straznjici, tj. ispod nje...
ako imas volje opisi mi neku koju mislis da je djelotvorna
Tigrica is offline  
Old 13.03.2004., 16:55   #84
voziti onaj orbitrek natraske...ili slicne sprave.

Napraviti most kao na ledja, i onda dizati i spustati guzu, duge pa naizmjence kratke pokrete.

Na koljena, i jednu pa drugu nogu u zrak. Ako ide lako, ne radite kako treba. Mora malo zatezati.
Winona is offline  
Old 13.03.2004., 18:16   #85
celulit su želatinozne nakupine otrova i vode i nekako mi je logično da se ovakvim tretmanom kakav provodi Mig može drastično smanjiti. da, masaže su možda i na prvom mjestu. vježbanje također jer mišić potiskuje salo i celulit. puno vode da, ali ne nužno. voda je potrebna organizmu ali kao ni krema, jednom sam to već napisala, nema u sebi male patuljke koji ruju krampovima po celulitu i razaraju ga. tako da.....te kremice samo da bi koža izgledala ljepše.

zapravo sam htjela pohvaliti blato GUAM koje sam i ja u nekoliko navrata koristila. sadrži dakle te alge i zaista je djelotvorno. dosta košta i malo je tlaka s tim se blatiti jer usereš sve oko sebe, ali dobro...za ljepotu se mora potrpiti, ne? apropo toga i onoga stava "takva sam kakva sam, ako me voli i takvu će me voljeti" mislim da bilo kakav estetski problem koji nekoga smeta itekako postaje medicinski problem onda kada osoba ne može normalno živjeti zbog opterećenja s nečim, npr. celulitom i onda kada to radi samo i isključivo da bi je on više volio . da, to postaje medicinski problem i to njen, u glavi. drito za bolnicu.

p.s.celulit se taloži ispod površine kože, iznad mišića. nema šanse da ga ima kraj bedrene kosti. baš zato je i uočljiv jer je pri površini.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Old 13.03.2004., 19:11   #86
dora kod role ti je najbitnija cipela, da je udobna i meka. K2 je super marka i nova kolekcija im je dobra..al ako bas tako slabo vozis mozda i nije pametno da se izubijas na njima, jer su prilicno brze! jedino ako si dovoljno luda za brzim nacinom ucenja (padanje, lomljenje al se prije nauci) onda obavezno kupi stitnike za ruke (dlanove) i uvijek gledaj da kod padanja padas na dlanove jer je tada najmanja sansa za ozbiljnije ozljede. K2 ima par vrsta rola..imas malo sporije i malo brze. neko drzi da je krivac za to ABEC (Annular Bearing Engineering Committee) ili po nasem - oznaka kojom se označavaju ležajevi, odn. njihova kvaliteta, brzina, koju vrstu masti imaju, koliko su kompaktni itd. no to ne mora nuzno znaciti da su brze. doduse, postoji primjetna razlika izmedju ABECa 3 i ABECa 5..gdje ovi prvi nisu najbrži ali su najčvršći. nisu prebrzi, niti preosjetljivi..(kaugume i to ) - za agressive voznju dusu dali, dok su one sa ABECom 5 najvise pogodni za fitness voznju ili down hill,gdje je u potpunosti dolazi do izrazaja brzina i lakoca upravljanja! oni su recimo najbolji odabir za one koji u rolanju ne vide sumanuto utrkivanje, skakanje ili vjesanje po drvecu, nego laganu zabavu uz malo guznog rada

ima jos i ABEC 7 koji je sve isto kao i 5 samo sto je jos otporan na vodu..nerjetko zna biti skuplji al po meni cisto bacanje love..i najnoviji ABEC 9 - o kojem sam samo slusala, nikad probala kazu cista perverzija

tebi bi recimo preporucila za pocetak role sa ABEC-om 1. lageri su tu tek tako, da ima nesto u tocku. - dobro za ucenje ravnoteze i odrzavanja al cim se malo ustelis, odmah zamijeniti sa necim boljim.

e sad, kako ces znati koja rola ima koji abec. jednostavno, svaka jaca marka ga ima oznacenog na tocku...a ove jeftinije su naravno sve sa abecom 1 ili zz abecom sto je opet nesto slicno al da puno ne morim.

i ako bude trebao koji savjet, pitaj... rolam vec skoro 20-tak godina
TiNa. is offline  
Old 13.03.2004., 19:19   #87
ja dijelim role na one agresivne ( tako se i zovu na sluzbenim stranicama) i na one za rekreaciju.

Nisam sigurna moraju li role biti meke, ja bih prije rekla da moraju sjediti dobro i biti stabilne, inace se iscasi glezanj u roku keks.

Nego meni se po mokrom asfaltu bas sklize i nisam jos na tom nivou
Winona is offline  
Old 13.03.2004., 19:35   #88
da, moraju biti ugodne i meke na nozi..znaci da ti nista ne ometa cirkulaciju i da su dobro oblozene. a to se sve da jako dobro stegnuti ako su kvalitetne naravno,jer tada imaju jako dobre vezove.

a role se pored toga sto si navela (AGRESSIVE I FITNESS) jos dijele i na :

ARTISTIC
HOCKEY
RECREATION
SPEED
QUAD SKATING
TiNa. is offline  
Old 13.03.2004., 19:38   #89
Quote:
Winona kaže:
Nego meni se po mokrom asfaltu bas sklize i nisam jos na tom nivou
ajde probaj!

ne, ne...salim se...ni u ludilu. noge bjeze ko na ledu.

a da iscasis glezanj sa bilo kojom rolom visoke cipele je ipak manja vjerojatnost od izvaljenog kuka ili slomljenog vrata, pa makar i labavo ti to svezala
TiNa. is offline  
Old 13.03.2004., 21:36   #90
Mene je par puta ulovio pljusak kilometrima od kuce...No, to je bilo bas krasno "klizanje" po cesti, pogotovo kad se ono ulje s ceste digne od vode koja napada. Zapravo imas feeling da si na ledu.

Glede vezanja..ja ih uvijek ostavim dosta labavo. Problem je u tome sto su mi role dosta stare, i podosta krute, imaju plasticne kopce. Ako ih cvrsto zategnem dobijem bolove, a i grceve u stopalu. Tako da su poprilicno labave, ali meni to ne smeta. Kad cu kupovati nove, definitivno cu uzeti one s kombinacijom zniranaca i kopci.
lahor is offline  
Old 13.03.2004., 22:14   #91
Quote:
LadyInRed kaže:
celulit su želatinozne nakupine otrova i vode
ma nije ti to bas tako jednostavno. celulit je posljedica nepravilnog "guranja" MASNOGA TKIVA prema kozi (dermisu), a kod zena se javlja cesce nego kod muskaraca zbog strukturnih razlika u potkoznom vezivnom tkivu, tipicnih za zene.

javlja se i kod mrsavih osoba, ali to nije dokaz da se ne radi o masnom tkivu, jer to tkivo postoji kod svih, samo se razlikuje u debljini.
violent_femmes9 is offline  
Old 14.03.2004., 14:05   #92
Quote:
violent_femmes9 kaže:
ma nije ti to bas tako jednostavno. celulit je posljedica nepravilnog "guranja" MASNOGA TKIVA prema kozi (dermisu), a kod zena se javlja cesce nego kod muskaraca zbog strukturnih razlika u potkoznom vezivnom tkivu, tipicnih za zene.

javlja se i kod mrsavih osoba, ali to nije dokaz da se ne radi o masnom tkivu, jer to tkivo postoji kod svih, samo se razlikuje u debljini.
hm nigdje nisam rekla da je jednostavno "definiciju" celulita nisam izmislila nego je pročitala u stručnoj literaturi. celulit nije salo. zato ga imaju i mršavice. nalazi se u potkožnom tkivu i zato je vidljiv. točan proces nastanka celulita (masne stanice-lipidi-pritiskanje krvnih žilica-skupljanje toksina i vode-celulit) ne bih objašnjavala jer na svakoj tražilici se to može pročitati. ali u konačnici, celulit jesu želatinozne nakupine otrova,masnoće,vode, svega i svačega i kažem, logično mi je da se to može razbijati masažama, vježbom i sl. a ne kremama. krema možda ima nekakvu tvar koja može potaknuti krvotok, ali sama krema ne može pobijediti celulit.

da, žene ga imaju a muškarci ne zbog razlike u vezivnim nitima. ali i zbog hormona. drugi glavni razlog su ženski hormoni uslijed kojih nastaje plodno tlo za celulit, a kod muškaraca ne naravno (oke ne mislim na onih 2% muškaraca koji ga ipak imaju).
prehrana i način života kao glavni uzroci plus hormoni, od čega ne možeš pobjeći. katastrofa.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Old 14.03.2004., 15:34   #93
Potpuno se slažem s tobom, Lady in Red, oko definicije što je to celulit a i oko toga da samo kreme ne mogu djelovati,možda mlađim curama kod kojih je celilit gotovo neprimjetan ali kod uznapredovalog stadija treba uložiti truda oko uklanjanja.Baš zato sto je celulit velikim dijelom nakupina zadržane tekućine i toksina,dobra cirkulacija ima najvažniju ulogu.Naša vlastita krv nas opskrbljuje hranjivim tvarima i odstranjuje štetne, a tu spadaju i oni koji tvore celulit.Što je cirkulacija bolja,a potičemo ju najbolje masažom a zatim u manjoj mjeri i ostalim dodatnim preparatima,to će odstranjivanje celulita biti brže. Kad proces krene,primjetit ćete da češće mokrite,ja sam se ustajala i po noći na wc i još uvijek se ustajem jer otklanjm još 20% kojih mi je preostalo.
Ovo nisu moje teorije,o celulitu sam jako puno čitala prije nego što sam krenula u bitku protiv njega,jer da bi se uspješno borio,moraš dobro upoznati neprijatelja.Reći ću vam da sam prošlo ljeto bila totalno iskompleksirana svojim celulitom,skrivala sam se da me poznati ne vide na kupanju,a za ovo ljeto već pripremam minice jer nemam više što skrivati!
mig 21 is offline  
Old 14.03.2004., 17:23   #94
Quote:
LadyInRed kaže:
hm nigdje nisam rekla da je jednostavno "definiciju" celulita nisam izmislila nego je pročitala u stručnoj literaturi.
Mislim da u znanstvenoj (ne znam sto znaci strucna u ovom slucaju) literaturi nigdje nisi mogla pronaci definiciju kakvu si navela u gornjem postu, da se radi o zelatinoznim nakupinama otrova i vode.

Postoje znanstveni casopisi koji objavljuju rezultate ozbiljnih istrazivanja, trenutno nemam pristup do njih (doma sam) pa ti ne mogu poslati tocne reference, evo ti jedan, relativno stari, rad koji se bavi biokemijom celulita za koji sad imam referencu: Plast. Reconstr. Surg. (1998)101, 1934.
violent_femmes9 is offline  
Old 14.03.2004., 17:47   #95
ja sam na plazi ili po bazenima vidjela da i muskarci ( oni deblji) imaju nesto slicno celulitu.

I jel to sad celulit ili ne?
Winona is offline  
Old 15.03.2004., 08:38   #96
Quote:
Zmijica kaže:
Mig 21, Anya - moze to malo konkretnije, pliz?
Koliko cm vam je opseg noge bio prije, koliko poslije?
Ak vam je neugodnjak , napisite bar kolko je cm manje.
Meni je to jedina referentna vrijednost,
a ne kao u reklamama - "70 posto zena primjetilo je
poboljsanje u strukturi koze, blah blah blah..."
Ja idem sporijim tempom, vjezba 2-3 put mj i masaza 15 min
dnevno, i tek nakon 3-4 mjeseca ode mi 2 cm...
A trebam skinut jos 3-4.
Opseg (trenutno) 59 cm. Ideal (od prije 10 god) 55-56 cm.
Ak vam se cini puno, ja sam velka . Metarosamdeset.
Nisam se nikad mjerila jer nisam nikad ni imala puno celulita, a nemam ga ni sad., tj. prostim okom se ne vidi. Težina mi je uvijek ista, 57-58 na 174 cm visine.
Govorila sam o iskustvima drugih.
anya is offline  
Old 15.03.2004., 09:33   #97
violent_femmes zaista sam tako pročitala, ali čak to nije ni bitno. u globalu se obje slažemo da celulit nije obično salo jel tako? zato je i kompliciranije i teže se tretira, sasvim drugačije nego salo. dijetom možeš skinuti i 20 kg ali celulit ne.

probaj ukucati pojam na bilo koju tražilicu pa ćeš naći nekakvu definiciju

winona, da i muškarci ga mogu imati, ovisno o hormonima. ako imaju višak jednog ženskog hormona (što ih ne čini ženama naravno, samo imaju povišen određeni hormon, kao što žene uslijed PCOS mogu imati lagano povišen muški hormon) onda im se može nataložiti malo celulita. to je obično na nadlakticama i trbuhu. vidjela sam to u vrlo maloj količini kod jednog okorjelog sportaša. eto
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Old 15.03.2004., 10:39   #98
Dobro ti to kuzis, Lady in Red, nisam te htjela kritizirati, problem je samo u tome sto ti trazilice daju definicije koje su srocili oni kojima odgovara uvjeriti zene da im je tijelo ruzno, toksicno i neprirodno, dakle, kozmeticka industrija.
violent_femmes9 is offline  
Old 15.03.2004., 11:54   #99
Za sve one koje još nisu shvatile što je celulit,evo objašnjenja,citiram riječi iz knjige Bioritmovi vitkosti i na ovakvu definiciju celulita(opisanu naravno drugim riječima) sam uvijek naišla čitajući literaturu na ovu temu:

"Gomile adipocita zakrčenih lipidima su doslovno zatvorenici mreže čvrstih vlakana:na taj način se stvara poznata narančina kora.Stisnute u tom kompaktnom tkivu,krvne žile više ne osiguravaju svoju funkciju,što dovodi do zadržavanja vode i lošeg uklanjanja toksina.Tako se stvara magičan krug koji završava stvaranjem celulitnih nakupina koje se sve teže mogu ukloniti."
mig 21 is offline  
Old 15.03.2004., 15:22   #100
ma ne treba mi definicija, to nije za definiranje nego za skidanje
Winona is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.