Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2014., 18:48   #7761
Poštovani!

Namjeravam po prvi put ugradit klimu. Stan je u Zagrebu, sjever-zapad orijentacija, zgrada je stara 8 godina (dobra izolacija, dobra PVC stolarija). Trebalo bi hladit oko 30ak kvadrata dnevog boravka i blagavaonice.

Upala mi je u oko dolje navedena pa bih želio mišljenje vlasnika i/ili osoba sa iskustvom

http://www.ronis.hr/zidni-split-s-in...a-/CS-RE12PKE/

PS

Grijanje u stanu mi je na plin, kolika je razlika ako koristin klimu za grijanje zimi?
zwizdan007 is offline  
Old 28.04.2014., 21:30   #7762
Zwizdan
Za ono sto trebas hladiti odabrana klima je Itekako dobar odabir. Čak bih rekao i malo prejaka ako je tako dobra izolacija.
Ali to nema veze. Klima ce raditi praktički bez većih opterećenja.... Što je Ok... I radi dugovječnosti klime i radi mirnog i tihog rada.
Kod grijanja ces biti zadovoljan također.... Samo tu ce ti ta klima biti na granici... Kod - 10 na primjer. Ali na temperaturi oko nule... Nemas brige. Uživaj. Dobar odabir.

Sent from Samsung Galaxy S4 LTE
tintilinic100 is offline  
Old 28.04.2014., 23:57   #7763
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Zwizdan
Za ono sto trebas hladiti odabrana klima je Itekako dobar odabir. Čak bih rekao i malo prejaka ako je tako dobra izolacija.
Ali to nema veze. Klima ce raditi praktički bez većih opterećenja.... Što je Ok... I radi dugovječnosti klime i radi mirnog i tihog rada.
Kod grijanja ces biti zadovoljan također.... Samo tu ce ti ta klima biti na granici... Kod - 10 na primjer. Ali na temperaturi oko nule... Nemas brige. Uživaj. Dobar odabir.

Sent from Samsung Galaxy S4 LTE
Hvala. Al recimo kad je ne bih koristio za grijanje već samo za hlađenje tokom ljetnih mjeseci u ZG, i to samo par sati dnevno nakon posla, da li je malo pretjerana?

Može prijedlog za nekakav best-buy za ovakvu situaciju?
zwizdan007 is offline  
Old 29.04.2014., 06:35   #7764
Quote:
zwizdan007 kaže: Pogledaj post
Hvala. Al recimo kad je ne bih koristio za grijanje već samo za hlađenje tokom ljetnih mjeseci u ZG, i to samo par sati dnevno nakon posla, da li je malo pretjerana?

Može prijedlog za nekakav best-buy za ovakvu situaciju?
Gle....
svaka (skoro) će ohladiti prostor.
Ti bi jedino mogao uzeti slabiji model ali onda će ti se ta klima više naraditi da postigne za. Ukoliko misliš uzeti on/off klimu zbog razlike u cijeni jer ti se inverter neće vratitit ako klima neće raditi puno, ali inverter po meni puno ljepše održava temp. u prostoru.
Stavi sve na papir i sam odluči.
tominjo is offline  
Old 29.04.2014., 11:00   #7765
Pitanje za znalce.
Za LG klimu piše da duljina cijevi između unutarnje i vanjske cijevi može biti 3m bez potrebe za nadopunjavanje sistema plinom. Ukoliko je manje od 3 vadi se xy g po metru, ili ako je dulje toliko se dodaje.

Za Panasonic međutim piše da duljina cijevi može biti do 7 m, i da se dopunjava ako je više (nema vađenja plina).

Ono što mene interesira, dali se tih 3 ili 7m odnosi na udaljenost između vanjske i unutarnje jedinice, ili pak na ukupnu dužinu cijevi, što će reći da je udaljenost između jedinica zapravo pola, tj. 1.5 ili 3.5 metara.
Corvin is offline  
Old 29.04.2014., 11:15   #7766
Pa od kuda klima zna gdje je vanjska jedinica.? Zar nije logično da se odnosi na dužinu cijevi? Ili je moja logika drugačija od tvoje logike?

Sent from Samsung Galaxy S4 LTE
tintilinic100 is offline  
Old 29.04.2014., 11:45   #7767
Quote:
zwizdan007 kaže: Pogledaj post
Poštovani!

Namjeravam po prvi put ugradit klimu. Stan je u Zagrebu, sjever-zapad orijentacija, zgrada je stara 8 godina (dobra izolacija, dobra PVC stolarija). Trebalo bi hladit oko 30ak kvadrata dnevog boravka i blagavaonice.

Upala mi je u oko dolje navedena pa bih želio mišljenje vlasnika i/ili osoba sa iskustvom

http://www.ronis.hr/zidni-split-s-in...a-/CS-RE12PKE/

PS

Grijanje u stanu mi je na plin, kolika je razlika ako koristin klimu za grijanje zimi?
Garancija samo 12 mjeseci?

Inače je tvorničko jamstvo za Panasonic 3 godine
Interpol2 is offline  
Old 29.04.2014., 11:52   #7768
Quote:
Interpol2 kaže: Pogledaj post
Garancija samo 12 mjeseci?

Inače je tvorničko jamstvo za Panasonic 3 godine
Jamstvo jest 12 mjeseci ako ne radiš godišnji servis. Ako ga radiš.... I platiš.... Tek tada Imas 3 godine jamstva.

Sent from Samsung Galaxy S4 LTE
tintilinic100 is offline  
Old 29.04.2014., 12:19   #7769
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Jamstvo jest 12 mjeseci ako ne radiš godišnji servis. Ako ga radiš.... I platiš.... Tek tada Imas 3 godine jamstva.

Sent from Samsung Galaxy S4 LTE
Aha, kužim. Samo prvi put vidim da je neko stavio 12 mj.

Ajmo jedno brzopotezno... Sutra idem po klimu, Mitsubishi ili Panasonic? Koliko sam skužio, Mitsi je ipak viša klasa kvalitete, a Pani je nešto jača i učinkovitija. 100 kuna razlike u cijeni
Interpol2 is offline  
Old 29.04.2014., 15:18   #7770
Trebao bih klimu. Samo hladenje. Prostor je 35m2. Problme je sirina klime unutarnje jedinice. Ne smije biti sira od 78.5 cm koliki je prostor za ugradnju. Nemrem nac nista sto bi stalo unutra. Molim pomoc...

Sent from my Lenovo S650 using Tapatalk
ibojanic is offline  
Old 29.04.2014., 15:23   #7771
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Pa od kuda klima zna gdje je vanjska jedinica.? Zar nije logično da se odnosi na dužinu cijevi? Ili je moja logika drugačija od tvoje logike?

Sent from Samsung Galaxy S4 LTE
Vidim da ti nije jasno pitanje.
Na klimi imaš 2 cijevi. Odlaz i povrat.
Dali je zbroj tih dviju cijevi 3m (odnosno 7m) ?
Ako je, onda je udaljenost vanjske i unutarnje jedinice polovica od toga.

Ali našao sam odgovor na svoje pitanje.
Panasonic kaže da ukoliko je udaljenost vanjske od unutarnje jedinice 10m, onda treba dopuniti 3 x 20g plina. Znači da ima plina za do (pravih) 7 metara.

Imam i dodatno pitanje.
Zašto se uopće vakumira sistem prije puštanja u pogon?
Znam da je glavni razlog testiranje nepropusnosti spojeva, ali ako to zanemarimo dali ona (vrlo mala) količina zraka koja će biti zarobljena u sistemu nekako utiče na rad ili "kvari" karakteristike rashladnog plina.
Čini mi se suludo davati 1000+ kuna za instalaciju koju mogu sam napraviti u najmanju ruku jednako kvalitetno za četvrtinu cijene.

Zadnje uređivanje Corvin : 29.04.2014. at 15:29.
Corvin is offline  
Old 29.04.2014., 15:34   #7772
Prosvijetlite me...

Čitajući prijašnje postove o montaži klime govori se da je obvezno vakumiranje cijevi.....
Iz razgovora sa tehničkom službom Daikin-a,a i sa distributerima kažu za male sustave(kućne)to nije potrebno.??
Šta sad?Tko je u pravu?
navi12 is offline  
Old 29.04.2014., 17:35   #7773
I još jedno pitanje

Da li je normalno da se cijevi zajedno stavljalju i onda izoliraju?
Hvala unaprijed
navi12 is offline  
Old 30.04.2014., 00:05   #7774
Quote:
Interpol2 kaže: Pogledaj post
Aha, kužim. Samo prvi put vidim da je neko stavio 12 mj.

Ajmo jedno brzopotezno... Sutra idem po klimu, Mitsubishi ili Panasonic? Koliko sam skužio, Mitsi je ipak viša klasa kvalitete, a Pani je nešto jača i učinkovitija. 100 kuna razlike u cijeni
Mitshubishi tvornicko jamstvo bez servisa 3 godine uz redovite servise 5 godina
mislim da je izbor jasan
C22 is offline  
Old 30.04.2014., 08:06   #7775
Quote:
C22 kaže: Pogledaj post
Mitshubishi tvornicko jamstvo bez servisa 3 godine uz redovite servise 5 godina
mislim da je izbor jasan
Hvala, na stranici to ne piše, samo stoji tvorničko jamstvo 3 godine za obe klime. A čini mi se da je kod svih drugih godišnji servis obavezan za jamstvo.

Opcija je i Fujitsu za 400 kuna više
Interpol2 is offline  
Old 30.04.2014., 16:47   #7776
Quote:
Interpol2 kaže: Pogledaj post
Aha, kužim. Samo prvi put vidim da je neko stavio 12 mj.

Ajmo jedno brzopotezno... Sutra idem po klimu, Mitsubishi ili Panasonic? Koliko sam skužio, Mitsi je ipak viša klasa kvalitete, a Pani je nešto jača i učinkovitija. 100 kuna razlike u cijeni
Takav Panasonic ima u Metro-u za 3870 Kn ( Amex na 12 rata).
Corvin is offline  
Old 30.04.2014., 17:03   #7777
Quote:
Interpol2 kaže: Pogledaj post
Aha, kužim. Samo prvi put vidim da je neko stavio 12 mj.

Ajmo jedno brzopotezno... Sutra idem po klimu, Mitsubishi ili Panasonic? Koliko sam skužio, Mitsi je ipak viša klasa kvalitete, a Pani je nešto jača i učinkovit
ija. 100 kuna r:-!azlike u cijeni
šta si kupio?

,,
tominjo is offline  
Old 30.04.2014., 20:11   #7778
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
šta si kupio?

,,
Mitsubishi, 4850kn na Diners zajedno s montažom na pripremljenu instalaciju. Trebali bi je montirat ponedjeljak-utorak
Interpol2 is offline  
Old 01.05.2014., 14:08   #7779
Quote:
ibojanic kaže: Pogledaj post
Trebao bih klimu. Samo hladenje. Prostor je 35m2. Problme je sirina klime unutarnje jedinice. Ne smije biti sira od 78.5 cm koliki je prostor za ugradnju. Nemrem nac nista sto bi stalo unutra. Molim pomoc...

Sent from my Lenovo S650 using Tapatalk
mislim da ima taman dimenzije kakve tražiš -
dimenzije unutarnje jedinice: Š x V x D: 283/770/201
http://www.klima-tesar.hr/gree-interver-gwh12kf
C22 is offline  
Old 03.05.2014., 23:32   #7780
Molim pomoć

Pozdrav!

Molim za pomoć oko izbora klime. Trebam klimu za cca 33m2 sjeverna strana objekta.

Dakle , imam mogučnost kupiti ovu klimu za 2700kn:

http://www.europatrade.hr/detalji_pr...a-samsung.aspx

Jeli to OK klima za tu potrebu. Jeli bolje kupiti no name klimu (quadro,vivax i sl) s inverterom ili Samsung bez invertera s obzirom da mi je to ipak sjeverna strana pa klima neče raditi jako puno pa se ne brinem za potrošnju struje. Kakav je Samsung po pitanju kvalitete?

Ima li što bolje za tu lovu (do 3000kn)?
sokios is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.