Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2009., 14:20   #801
eritrociti - 4.36 (4.34-5.72)
hemoglobin - 138 (138-175)
hematokrit - 0.410 (0.415-0.530)
sedimentacija Erc - 3 (2-13)

meni je to sve nesto nisko osim hematokrita, sve je kao u granicama ref. intervala samo sto je to skroz doljnja granica.

ja sam laik za to sve ali meni se cini da je to mali oblik anemije

pa trazim vasa misljenja, pametnijih od mene, a ima ih punoo )
donsale87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 18:33   #802
povišeno željezo

Pozdrav svima,

Javljam se ovdje jer me zanima vaše mišljenje i iskustva vezano uz jednu stvar. Naime, riječ je o zdravlju moje majke. Prije 5 - 6 dana je otišla po namirnice i jedva se vratila kući. Rekla mi je da je jedva kupila sve potrebno jer joj se zacrnilo pred očima pa je uz pomoć prijateljice obavila kupovinu i vratila se kući. Kaže da joj je stalno bilo crno pred očima, a kasnije kao da je iskre nekakve vidjela. Cijeli dan joj je bilo slabo i narednih par dana je često slabost hvatala.
U ponedjeljak je otišla kod svoje doktorice koja joj je rekla da je možda nešto vezano uz mozak, zbog tih iskri koje je vidjela, i poslala je da vadi krv. Nalaz je došao i ovdje ću vam prepisati one vrijednosti koje su ispod ili iznad preporuke.

LKC 11.4
limfo. 4.40
gran. 6.50
glukoza 4.2
kolesterol 5.9
ldl kolesterol 3.49
željezo 32.3
tibc 77.9

danas je opet bila kod doktorice da porazgovaraju o rezultatima i doktoricu najviše brine povišeno željezo. kaže da je to tipično za ljude, pogotovo muškarce, koji koriste steroide.

rekla joj je da ode vaditi krv opet za 10 dana i da posjeti ginekologa.

doktorica je zabrinuta jer majku mi zadnjih dana stalno uhvati slabost i vrtoglavica, a ne zna što je. imate li kakvu ideju o čemu bi mogla biti riječ? ili da znate iz iskustva?

ne znam jesam li trebala još koju informaciju napisati... njoj je 48 godina i nije imala nekih problema sa zdravljem.
__________________
Heifer whines could be human cries.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 23:01   #803
To ju je udarila recesija u glavu. Preporucujem da si nabavi online shopping pa ste rjesili problem
donsale87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 23:09   #804
SPERMIOGRAM

nALAZ:

1. ph=8
2. 1ml = 12 000 000 spermija
3. 3ml sperme
4. 40% jako pokretnih
20% srednje pokretnih
40% nepokretnih
5. uzorak: gust
ljepljiv
6. normalna morfologija



IMA LI NADE ??? (ZA POTOMKE NARAVNO )

UNAPRIJED HVALA
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 21:05   #805
napravio sam nedavno kompletnu krvnu sliku i sve mi je u granicama normale osim: blago povišena sedimantacija,niski hemoglobin i hematokrit,povišeni leukociti i kod morf.promjena piše u u L=u pojedinim neutrofilnim granulocitima toksična...znam da su povišeni leukociti i sedimantacije znak neke upale no ono što mene brine jel to može bit znak za rak? tj.koje su vrijednosti u krvnoj slici obično izvan granica normale kad je rak u pitanju?
Vicente is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 00:06   #806
Da li se cijepiti...

Šestero Kineza umrlo je u zadnjih deset dana u bolnicama na istoku Kine, i to nakon što su primili cjepivo s ljudskim imunoglobulinom, proteinom koji se daje u svrhu proizvodnje antitijela, izvijestila je Xinhua, kineska novinska agencija. Smrtne slučajeve prijavile su lokalne vlasti, a za nemar je osumnjičena tvrtka Jiangxi Yabo Bio koja proizvodi cjepivo u suradnji sa sveučilištem u Nanchangu, a sva cjepiva su povučena nakon saznanja da su povezana s preminulima. Ni u jednoj službenoj prijavi nije rečeno od čega su se preminuli liječili, a kineske vlasti pokušavaju nakon gomile fatalnih ishoda liječenja raznim cjepivima podignuti standard loše kvalitete cjepiva, međutim, zasad su bez konkretnih rezultata. Osim loše kvalitete cjepiva problem vlastima stvara i velik broj proizvođača, pa je kontrola konačnog proizvoda vrlo loša, žale se kineski zdravstveni djelatnici.

http://www.javno.com/hr-svijet/u-kin...cjepiva_152897
__________________
www.pravistav.com
JuliaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 15:33   #807
Aj da i ja napišem još jedan u nizu...

Dakle, imam vrlo blagi oblik ginekomastije, i to samo u jednoj dojci ,okom neuočljivo s tim da idem preventivno na preglede, ne bi li se povečavalo.

I sad, vadim krvnu sliku , i sve je u redu osim GGT- i ALT-a, odnosno ;

GGT je 68 ( inače je 10-55 )
ALT je 92 ( inače je 5- 48 )

Sad, znam da ne mora biti ništa ali opet, brine me ALT koji je skoro za duplo veći, s tim da nisam prije imo nikakvih problema s jetrom, ili bar nisam osjećao ništa da mi je smetalo vezano za jetru.

Mišljenja ?
what? is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 17:04   #808
krvna slika

danas sam vadila krv i nalaz je ovakav:

- leukociti 6.2 (3.4-9.7)
- eritrociti 5.23 (3.86-5.08)
- hemoglobin 142 (119-157)
- hematokrit 0.417 (0.356-0.470)
- mcv 79.7 (83.0-97.2)
- mch 27.2 (27.4-33.9)
- mchc 341 (320-345)
- trombociti 341 (158-424)

- limfociti 42.3 (20.0-46.0)
- eozinofili 7.9 (0.0-7.0)
- monociti 10.0 (2.0-12.0)
- bazofili 0.5 (0.0.-1.0)
- neutrofili 39.3 (44.0- 72.0)
- rdw 1.126 (0.090-0.150)

pa ako bi mi mogao netko to protumačiti... hvala
lubenica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 20:42   #809
Quote:
JuliaN kaže: Pogledaj post
Šestero Kineza umrlo je u zadnjih deset dana u bolnicama na istoku Kine, i to nakon što su primili cjepivo s ljudskim imunoglobulinom, proteinom koji se daje u svrhu proizvodnje antitijela, izvijestila je Xinhua, kineska novinska agencija. Smrtne slučajeve prijavile su lokalne vlasti, a za nemar je osumnjičena tvrtka Jiangxi Yabo Bio koja proizvodi cjepivo u suradnji sa sveučilištem u Nanchangu, a sva cjepiva su povučena nakon saznanja da su povezana s preminulima. Ni u jednoj službenoj prijavi nije rečeno od čega su se preminuli liječili, a kineske vlasti pokušavaju nakon gomile fatalnih ishoda liječenja raznim cjepivima podignuti standard loše kvalitete cjepiva, međutim, zasad su bez konkretnih rezultata. Osim loše kvalitete cjepiva problem vlastima stvara i velik broj proizvođača, pa je kontrola konačnog proizvoda vrlo loša, žale se kineski zdravstveni djelatnici.

http://www.javno.com/hr-svijet/u-kin...cjepiva_152897
To je Kina, helou, tamo ljudi svaki dan ginu ko miševi na najbizarnije moguće načine. Hrvatska ne kupuje kinesko cjepivo...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 20:45   #810
Quote:
what? kaže: Pogledaj post
Aj da i ja napišem još jedan u nizu...

Dakle, imam vrlo blagi oblik ginekomastije, i to samo u jednoj dojci ,okom neuočljivo s tim da idem preventivno na preglede, ne bi li se povečavalo.

I sad, vadim krvnu sliku , i sve je u redu osim GGT- i ALT-a, odnosno ;

GGT je 68 ( inače je 10-55 )
ALT je 92 ( inače je 5- 48 )

Sad, znam da ne mora biti ništa ali opet, brine me ALT koji je skoro za duplo veći, s tim da nisam prije imo nikakvih problema s jetrom, ili bar nisam osjećao ništa da mi je smetalo vezano za jetru.

Mišljenja ?
Jesi li prije vađenja krvi malo popio ili imao kakvu infekciju, virozu i sl. Jesi li se fizički iscrpio? Jesi li pio kakve lijekove? Sve to može bit među uzrocima. Ponovi nalaz za 1-2 tjedna pa ako se stanje ne popravi morati ćeš pregledati jetru i testirati se na zarazu hepatitisom...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 20:47   #811
Quote:
lubenica27 kaže: Pogledaj post
danas sam vadila krv i nalaz je ovakav:

- leukociti 6.2 (3.4-9.7)
- eritrociti 5.23 (3.86-5.08)
- hemoglobin 142 (119-157)
- hematokrit 0.417 (0.356-0.470)
- mcv 79.7 (83.0-97.2)
- mch 27.2 (27.4-33.9)
- mchc 341 (320-345)
- trombociti 341 (158-424)

- limfociti 42.3 (20.0-46.0)
- eozinofili 7.9 (0.0-7.0)
- monociti 10.0 (2.0-12.0)
- bazofili 0.5 (0.0.-1.0)
- neutrofili 39.3 (44.0- 72.0)
- rdw 1.126 (0.090-0.150)

pa ako bi mi mogao netko to protumačiti... hvala
Nije nalaz toliko loš. Baviš li se kakvim sportom ili težim fizičkim radom? Zašto je uopće rađena pretraga?
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 11:55   #812
Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
Jesi li prije vađenja krvi malo popio ili imao kakvu infekciju, virozu i sl. Jesi li se fizički iscrpio? Jesi li pio kakve lijekove? Sve to može bit među uzrocima. Ponovi nalaz za 1-2 tjedna pa ako se stanje ne popravi morati ćeš pregledati jetru i testirati se na zarazu hepatitisom...
Ma nit sam pio niti sam bio slab prije vađenja krvi. Al svejedno sam već naručen na ultrazvuk jetre tako da ću vidjet šta je.
what? is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 18:21   #813
poviseni leukociti i punkcija koštane srži

Ima li itko ovdje strucan da mi objasni ili barem pojasni ovo...prije godinu dana muzu su ustanovili da ima povisene leukocite,on je to zanemario,i sad se opet ponavlja isti problem(koci ga na sistematskom)...obavio je sve pretrage i nema nista znacajno,sada nakon svega salju ga na tu punkciju....a mene zanima,da li se ta punkcija obavlja iz razloga na sumnju u npr.leukemiju i sl.ili cisto iz preventivnih razloga...inace samo leukociti su mu poviseni na 13 nekad padnu na 11 ali to je to uglavnom...sedimentacija i sve ostalo je ok...imamo li razloga za strah ????unaprid se zahvaljujem!!
nemirno more is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 18:43   #814
Quote:
nemirno more kaže: Pogledaj post
Ima li itko ovdje strucan da mi objasni ili barem pojasni ovo...prije godinu dana muzu su ustanovili da ima povisene leukocite,on je to zanemario,i sad se opet ponavlja isti problem(koci ga na sistematskom)...obavio je sve pretrage i nema nista znacajno,sada nakon svega salju ga na tu punkciju....a mene zanima,da li se ta punkcija obavlja iz razloga na sumnju u npr.leukemiju i sl.ili cisto iz preventivnih razloga...inace samo leukociti su mu poviseni na 13 nekad padnu na 11 ali to je to uglavnom...sedimentacija i sve ostalo je ok...imamo li razloga za strah ????unaprid se zahvaljujem!!
Leukociti znaju biti povišeni i kod upale, a punkciju neka obavi-može doslovce biti neka glupost, može biti iz preventivnih razloga, ali nemoj se opterećivati time-dovesti ćeš sebe u stanje nemira i psihički ubiti. Neka napravi, pa će se vidjeti.
Također, nisam stručna pa se nadam da će ti to netko od njih se javiti.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 18:53   #815
Quote:
nemirno more kaže: Pogledaj post
Ima li itko ovdje strucan da mi objasni ili barem pojasni ovo...prije godinu dana muzu su ustanovili da ima povisene leukocite,on je to zanemario,i sad se opet ponavlja isti problem(koci ga na sistematskom)...obavio je sve pretrage i nema nista znacajno,sada nakon svega salju ga na tu punkciju....a mene zanima,da li se ta punkcija obavlja iz razloga na sumnju u npr.leukemiju i sl.ili cisto iz preventivnih razloga...inace samo leukociti su mu poviseni na 13 nekad padnu na 11 ali to je to uglavnom...sedimentacija i sve ostalo je ok...imamo li razloga za strah ????unaprid se zahvaljujem!!
dužnost svakog odgovornog liječnika je da isključi bilo koju mogućnost, pa i onu najgoru... leukociti su konstatno povišeni što može biti posljedica nepravilne morfogeneze pa je potrebno analizirati koštanu srž i vidjeti je li s njom sve u redu... uzrok se mora otkriti
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 00:53   #816
Quote:
nemirno more kaže: Pogledaj post
Ima li itko ovdje strucan da mi objasni ili barem pojasni ovo...prije godinu dana muzu su ustanovili da ima povisene leukocite,on je to zanemario,i sad se opet ponavlja isti problem(koci ga na sistematskom)...obavio je sve pretrage i nema nista znacajno,sada nakon svega salju ga na tu punkciju....a mene zanima,da li se ta punkcija obavlja iz razloga na sumnju u npr.leukemiju i sl.ili cisto iz preventivnih razloga...inace samo leukociti su mu poviseni na 13 nekad padnu na 11 ali to je to uglavnom...sedimentacija i sve ostalo je ok...imamo li razloga za strah ????unaprid se zahvaljujem!!
Svakako ima razloga za punkciju bez obzira na ostale uredne nalaze.
Ja sam radila već 7 punkcija koštane srži ništa strašno a niti bolno a traje dosta kratko.
Biopsija je puno bolnija a i to se izdrži.
Doktor mora znati što se dešava u koštanoj srži i sigurno je bolje dok su lagano poivišeni mada ne mislim da mora biti bilo koja teška bolest.
Ja sam imala 97.000 leukocita .....
Nema razloga za strah i paniku ali za tu pretragu svakako ima potrebe pa makar nalaz bio u granicama normale.
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 00:40   #817
pozz,

zanima me moguca dijagnoza tj. na sto upucuje istovremeno poviseni trombociti i eozinofili?


Unaprijed hvala.
$iva$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 17:43   #818
Poštovanje. Evo, pobrala sam nalaze za decka.. Urinokultura sterilna.
Urin sve uredno, osim sljedeceg:

Proteini: opalescira (ne znam ni sto to znaci)
Leukociti: 6-8 (x400)

Znam da su vrijednosti male, ali opet odskacu od normalnih. Jel moze tumacenje navedenog? Hvala
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 20:16   #819
Radila sam periferni razmaz krvi pa ak neko zna protumačit nalaze jer nema referentnih vrijednosti
-neseg 0,11
-seg 0,45
-eo 0,01
-ly 0,34
-m 0,09
GEISCHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 23:30   #820
Quote:
GEISCHA kaže: Pogledaj post
Radila sam periferni razmaz krvi pa ak neko zna protumačit nalaze jer nema referentnih vrijednosti
-neseg 0,11
-seg 0,45
-eo 0,01
-ly 0,34
-m 0,09
Cini mi se da su ti povecani neutrofilni nesegmentirani granulociti. A ostalo je unutar referentnih vrijednosti. Ova povecana vrijednost moze upucivati na neku infekciju.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.