Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2012., 22:51   #61
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
da, naravno. ali ako je ipak neptun mir, onda......
nemoj se ljutit na mene, pliz. ja samo pokušavam dokučiti što je istina.

evo još jedan link Gandhi

opet mjesec konjukcija neptun. opet aspekt marsa i neptuna, opet puno vage
i kako dokučiti je li venera (vaga) ili neptun (ribe)?
Što bi se ljutila, ljudi su tu da pišu vlastita mišljenja. Mislim pače da je ovo što si izdvojila zapravo onaj neki bazični kod za mirotvorce. Jak idealizam (Neptun), jaka potreba za mirenjem (Venera) i aspekti Marsa na njih jer se najčešće radi o borcima za ideale (Neptun) ili mir (Venera).


A što se tiče pitanja kako dokučiti, mislim da je potrebno dobro proučiti prirodu tih dviju planeta Venere i Neptuna i onda nema dilema.

Ovo što pišeš cijelo vrijeme jest apsolut/Neptun (nirvana, apsolutno stanje bez dualnosti). Mir je vrlo "opipljivo stanje" isto kao i ljubav. Npr. to bi isto bilo kao da kažemo da ljubav nije Venera nego Neptun zato jer ona predstavlja jedinstvo a kod Neptuna nema dualnosti. Neptun je apsolut pa isto kao što je bezuvjetna ljubav (Neptun) egzaltirana Venera i zapravo apsolut ljubavi (Venera) tako je i nirvana (Neptun) egzaltirana Venera i zapravo apsolut mira (Venera).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 23:00   #62
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Što bi se ljutila, ljudi su tu da pišu vlastita mišljenja.
zato što moj mars u vodenjaku zna ponekad iziritirati ljude svojom netaktičnošću i tvrdoglavošću. a to mi nikad nije namjera.


Quote:
Mislim pače da je ovo što si izdvojila zapravo onaj neki bazični kod za mirotvorce. Jak idealizam (Neptun), jaka potreba za mirenjem (Venera) i aspekti Marsa na njih jer se radi o borcima za ideale (Neptun) ili mir (Venera).
A što se tiče pitanja kako dokučiti, mislim da je potrebno dobro proučiti prirodu tih dviju planeta Venere i Neptuna i onda nema dilema.

Ovo što pišeš cijelo vrijeme jest apsolut/Neptun (nirvana, apsolutno stanje bez dualnosti). Mir je vrlo "opipljivo stanje" isto kao i ljubav. Npr. to bi isto bilo kao da kažemo da ljubav nije Venera nego Neptun zato jer ona predstavlja jedinstvo a kod Neptuna nema dualnosti. Neptun je apsolut pa isto kao što je bezuvjetna ljubav (Neptun) egzaltirana Venera i zapravo apsolut ljubavi (Venera) tako je i nirvana (Neptun) egzaltirana Venera i zapravo apsolut mira (Venera).
meni je teško dokučiti jer u meni je mix svih tih elemenata i aspekata. ti mi zvučiš logično, ali zvučim i sama sebi. kontam, ti imaš veće znanje, ali ne mogu se oduprijeti ni bljeskovima svog uma.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 23:42   #63
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
U Neptunu nema fokusa niti uporišne točke niti definirana centra - Sunce predstavlja centar (bilo čega). Neptun je nepostojan i bezgraničan, predstavlja načelo neispunjenosti, u Neptunu se ništa ne može skrasiti.
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Ako je ego - Ja, prva kuća, onda su 12. kuća, Neptun i Ribe ono što je egu "iza leđa". Sunce jeste ego, a Uran negacija ega u jednom "prizemnijem" smislu nego Neptun. Uran stavlja interese grupe, kolektiva, planete na prvo mestu, a ne interes pojedinca. Što se Neptuna tiče, u njemu ne postoji ego jer ne postoji ni izdvajanje bilo čega konkretnog, on ne poznaje razliku, tj. u 12. kući sve što postoji je Jedno.
Dakle, kad sam pisala post nekako sam zanemarila da je Sunce/ego egzaltirano u Ovnu/1.kući.
Samim time, onda nepostojanje ega ipak stoji i Neptunu, jer je u njemu sve razvodnjeno, zamagljeno. A za Uran/Vodenjak, koliko shvaćam onda ipak postoji ego, ali kao što je spomenuto u glavne interese se stavljaju interesi grupe, kolektiva, pa tek onda pojedinca.

Kad opet razmislim, priroda Venere jest mir, odnosno težnja miru, pomirivanje suprotnosti, postizanje sklada, harmonije. A priroda Neptuna je idealizam, što je opet nekako više od mira, spokoj.
Ne znam, sva sam se izgubila u pokušaju razjašnjavanja samoj sebi prirodu Neptuna i Venere. Toliko sličnosti, a toliko različitosti.
Opet na kraju najviše mi ide na to da je Venera ta koja teži miru, odnosno pomirivanju 2 strane, slozi između te 2 strane i više je zemaljska, a Neptun bi bio spokoj, odnosno idealno, nedokučivo(kao viša oktava Venere/mira).
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 23:49   #64
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je da u kartama mirotvoraca dakle ljudi koji teže mirenju suprotnosti se često uz prisutne aspekte samilosti i idealizma (Mjesec/Neptun) uz Veneru (mir) nalazi i Mars što je naprosto iz razloga što se oni za mir "bore" (Mars) naravno svojim "sredstvima". Evo jedna vaga, univerzalno prihvaćen mirotvorac iz svijeta glazbe - Lennon, John.


Pa tako John Lennon je u svojoj pjesmi Imagine koja se smatra jednom od "najmirotvornijih" pjesama pokušao pjesmom (Venera) izraziti svoju mirotvornu prirodu (Sunce u vagi). S Venerom u Merkurovskom znaku riječima (Merkur) je izrazio ono što osjeća (Venera). Neptun (ideal) u Merkurovskom znaku - pa tako on kaže "zamislite" da svi ljudi (Mjesec u vodenjaku) žive u miru (Sunce u vagi).
'zamislite da svi ljudi (MO Aq) žive u miru (120 NE).' Ta pjesma je definitivno slika njegovog Velikog trigona MO 120 UR 120 NE.....
Nije mala stvar što ima vladar karte u konjukciji s Neptunom. Sunce mu je neaspektirano, nije nešto istaknuto u karti. 'Imagine' - Neptun....

Još poznatija njegova pjesma o miru: Give peace a chance
- dajte miru (NE) šansu (UR).....UR 120 NE
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 23:54   #65
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
da, naravno. ali ako je ipak neptun mir, onda......
nemoj se ljutit na mene, pliz. ja samo pokušavam dokučiti što je istina.

evo još jedan link Gandhi

opet mjesec konjukcija neptun. opet aspekt marsa i neptuna, opet puno vage
i kako dokučiti je li venera (vaga) ili neptun (ribe)?
osnovna ličnost: SO/MO/Asc:
- Sunce u Vagi, vladar VE Škorpija
- Mjesec u Lavu, vladar SO Vaga
- Asc u Vagi, vladar VE Škorpija

On je jaka Vaga, s naglašenom Škorpijom. Neptun je izražen jer aspektira svjetla.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 00:16   #66
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
To nije tako jednostavno. Uran je vladar Vodolije, fiksnog znaka. Saturn je vladar Jarca, kardinalnog znaka (kardinalno-početak, stvaranje, a ne fiksno kao održavanje), i suvladar fiksne Vodolije. Uran ne stvara, već ruši, ali ne nužno i uništava.

Saturn - konstrukcija.
Uran - dekonstrukcija.
Pluton - destrukcija.
Struktura, - Saturn, Jarac.
Destrukcija, destruktura - Uran, Vodenjak.

- stoji u websteru antonim za destrukciju je konstrukcija. Dakle odnos SA i UR. Nije to Pluton.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 03:29   #67
Već neko vrijeme pratim razvoj ove "Teme" i isprva mi je bilo glupo dati svoje viđenje s obzirom na stručnost i znanje sudionika ove konstruktivne "rasprave".

Pa eto, sad odlučih dati svoj skromni osvrt isključivo iz pozicije ljubitelja astrologije uz poštovanje prema svima koji su dosad dali svoje mišljenje.


***


Po meni Neptun (kao transcendentalna planeta koja je viša oktava Venere te kao vladar Ribe - promjenjivog znaka) prije svega predstavlja "viši Mir" kojem svaka osoba teži. Neptun u kontaktu s Mjesecom je sklon idealiziranju, maštanju, želji za onim unutarnjom, neopipljivim "Mirom" u smislu zaboravljanja na prostor i vrijeme. Nešto gdje nema nikakvih ograničenja, gubljenje i brisanje vlastitog ega i onog "primarnog, animalnog i iskonskog identiteta".


Venera (kao vladar kardinalnog znaka Vage) bi bila upravo materijalizacija onog višeg "unutarnjeg Mira" Neptuna, 12. kuće i Ribe.
Zbog toga bi po meni taj "Mirotvorac" bio materijalna, osviještena verzija koja poprima potpuni ljudski oblik - ljudi poput Gandhija koji imaju naglašen znak Vage.
A uz to bi trebali imati i aspekt s Marsom koji bi gurao svu tu energiju koja riskira vlastiti život u ime nekog višeg cilja, neopipljive Ljubavi (Neptun) koji je materijaliziran u obliku pravde (Vaga).


***


Slikovito gledajući, usporedila bih ovo sve s Platonova "dva svijeta" jer mi se baš upravo te slike uklapaju u razliku Venere (Vage) i Neptuna (Riba).

Za Platona, postoji Svijet i svijet. Onaj "viši" Svijet su ideje, savršenstvno, Duša (Ljubav), koja bi po meni u ovom slučaju bila prestavljena Neptunom kao nečim Apsolutnim.
Onaj obični svijet je predstavljen kopijama stvarne, unutrašnje ljepote, materijalnom verzijom istoga (Vaga). To je ona imitacija primarne ideje Mira koja ima potrebu u smislu kardinalnog znaka aktivno raditi kompromise.
Aktivno sudjelovati i reagirati na nepravdu.


***


Stoga, kao zaključak, mišljenja sam da je Venera (Vaga) zaslužna za taj "ovozemaljski" mir koji je potaknut apsolutnom idejom i polazi od aspekata Neptuna sa svjetlima.
Zato mislim da je osobi koja je "Mirotvorac" potreban aspekt Neptuna s Marsom, Mjesecom, Suncem itd., zbog te primarne ideje i želje za nečim "idealnim", ali da bi se to sve ostvarilo, potrebna je Venera/Vaga koja teži pravdi putem kompromisa i diplomacije.
Smatram da upravo ta Venera, tj. Vaga predstavlja osobu - mirotvorca koji "služi" pravdi i pravom miru.
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."

Zadnje uređivanje Raven 99 : 26.11.2012. at 03:42.
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 08:20   #68
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Struktura, - Saturn, Jarac.
Destrukcija, destruktura - Uran, Vodenjak.

- stoji u websteru antonim za destrukciju je konstrukcija. Dakle odnos SA i UR. Nije to Pluton.
u hrv. jeziku pojam destrukcija označava razaranje, rušenje, uništavanje, razgrađivanje određene strukture. sve što postoji ima svoju strukturu.
zar u simboliku plutona ne spadaju svi maligni tumori, otrovi? tijelo se sastoji od tkiva različitih struktura. što radi otrov ili maligna stanica zdravom tkivu? razara ga. i kako onda pluton nije destrukcija?
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 09:46   #69
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Struktura, - Saturn, Jarac.
Destrukcija, destruktura - Uran, Vodenjak.

- stoji u websteru antonim za destrukciju je konstrukcija. Dakle odnos SA i UR. Nije to Pluton.
Ne. Pa reč dekonstrukcija je ušla u naučni rečnik pre pedesetak godina i upravo joj je cilj bio da prevaziđe veštačku (škorpionsku ) podelu na ekstremne polaritete/opozicije, kao što je to par konstrukcija/destrukcija

Dekonstrukcija je razlaganje, rušenje, ali ne nužno uništenje. U srpskom postoji reč, nisam sigurna za hrvatski, kad ispleten džemper "razložiš" na vunicu, kaže se da je džemper rasparan. Struktura je razložena, ali osnovna tvar, materija, vunica nije uništena. To je Uran

Destrukcija je uništenje.
Uran ne uništava, on ruši/lomi. Pluton uništava (on bi džemper u kompletu spalio ).
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 09:52   #70
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Opet na kraju najviše mi ide na to da je Venera ta koja teži miru, odnosno pomirivanju 2 strane, slozi između te 2 strane i više je zemaljska, a Neptun bi bio spokoj, odnosno idealno, nedokučivo(kao viša oktava Venere/mira).
Da. Mir je odustvo sukoba (Venera-Vaga), oblik spoljašnjeg sklada. Spokoj je, da tako kažemo radi lakšeg razumevanja, unutrašnji mir (Neptun). Neptun ne može da bude mir na zemlji (kao odsustvo ratova), jer ne poznaje ni konflikt/izdvajanje, a samim tim ni mir
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 10:11   #71
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Da. Mir je odustvo sukoba (Venera-Vaga), oblik spoljašnjeg sklada. Spokoj je, da tako kažemo radi lakšeg razumevanja, unutrašnji mir (Neptun). Neptun ne može da bude mir na zemlji (kao odsustvo ratova), jer ne poznaje ni konflikt/izdvajanje, a samim tim ni mir
al dok god svi ljudi ne budu osjećali unutarnji mir, bit će sukoba i ratova. neće biti ni mira na zemlji. unutarnji nemir stvara u čovjeku potrebu da napada drugoga, da ga "siluje", da ga ugnjetava, da mu oduzima, da ga eliminira. kad čovjek osjeća unutarnji mir, njegov ego je mrtav i ne upravlja više njegovim ponašanjem i porivima. on ima i dozvoljava drugome slobodu. što misliš zašto se svi duhovnjaci slažu oko jednoga- ego, izvor svog zla i ropstva?
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 11:06   #72
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Uran ne uništava, on ruši/lomi. Pluton uništava (on bi džemper u kompletu spalio ).
pluton bi ga "spalio", uran bi ga pokidao . ista stvar, različiti načini. zato što je energija planeta različitog polariteta.

primjer džempera je baš pogodan za objasniti. imaš džemper koji je iznošen, totalno demode, ne pristaje. moš ga bacit, ali ga moš i "restaurirat", a moš ga i uništit

uran će ga oplemeniti na svoj način. rekonstrukcijom strukture. rasplest će čvorove ("uništit" postojeću strukturu), bez da pokida nit. dat će mu novu (uran) strukturu/kostur (saturn), novi, poboljšani izgled. pluton će mu promijeniti esenciju...tj. oplemeniti vunicu. pogođenom kemijskom reakcijom od smeća ćeš dobiti najfiniju angora vunicu ako to nije stvarateljstvo na djelo, onda ne znam što jest.

sve to u negativnom djelovanju će biti destrukcija u punom smislu riječi. pluton će ga spaliti pogrešnom kemijskom reakcijom, a uran će mu pokidati nit.

ako je čovjek džemper, pluton mu mijenja/transformira njegovu esenciju (dušu), dok mu uran mijenja svijest (um), a zajedno djeluju u transformaciji duha.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 13:16   #73
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
al dok god svi ljudi ne budu osjećali unutarnji mir, bit će sukoba i ratova. neće biti ni mira na zemlji. unutarnji nemir stvara u čovjeku potrebu da napada drugoga, da ga "siluje", da ga ugnjetava, da mu oduzima, da ga eliminira. kad čovjek osjeća unutarnji mir, njegov ego je mrtav i ne upravlja više njegovim ponašanjem i porivima. on ima i dozvoljava drugome slobodu. što misliš zašto se svi duhovnjaci slažu oko jednoga- ego, izvor svog zla i ropstva?
Ovo što si rekla je tipično vodolijski credo

To stoji i nije u suprotnosti s onim što sam rekla. Ali se radi o finesama. Podrazumeva se da neko ko oseća mir iznutra (tj. spokoj) širi mir i oko sebe. Ali mir kao vrlo zemaljska i opipljiva stvar ne podrazumeva da postoji unutrašnji mir. Rekla sam već, mnogi ljudi idealizuju mir, pa se čini na prvi pogled da je on pod vladavinom Neptuna, a zapravo nije.

Mir nije ideal, već nešto što je moguće postignuti u praksi i u društvima čiji članovima nemaju unutrašnji mir. Mir može da postoji u društvu jer se npr. kapitalistički sistem lakše razvija i širi u uslovima mira, stabilnosti, bezbednosti itd, i zato što je svakom u interesu da osigura svoju imovinu, a ne zato što su svi članovi tog društva prosvetljeni i spokojni iznutra . Da skratim: mir je stvar prakse, a spokoj je stvar duha.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 13:20   #74
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
pluton bi ga "spalio", uran bi ga pokidao . ista stvar, različiti načini. zato što je energija planeta različitog polariteta.
Pa kako sam objasnila, postoji razlika između dekonstrukcije i destrukcije. Dekonstrukcija je proces u kom se nešto razlaže na delove, lomi se njegova struktura, ali materijal ostane. Pa tako od nekadašnjeg džempera možemo da ispletemo čarape . To je Uran, i to što ti zoveš rekonstrukcija. Može se reći da je to vid destrukcije, jer se uništava svrha nečega (više nije džemper, nego gomila vunice), ali destrukcija kao potpuno uništenje i strukture i svrhe i materije mi upada pod nadležnost Plutona.

Inače, transformacije i stvaranja nema bez osobnih planeta. Bez strukture nema ni promene, pa tako Uran podstiče promenu, Pluton potpunu transformaciju (ili uništenje), ali se svaka promena i stvaranje odvijaju preko strukture (Saturn).

Pluton vlada smrću, između ostalog, on uništi i zadnje vlakno pletiva. Posle njega može (ali i ne mora) da nastane nešto novo (ali samo zato što je univerzalni zakon života da se život širi). On nema stvaralački potencijal, ali otvara prostor za stvaranje. On briše i čisti, a čovek (kao struktura, Saturn) je taj koji se transformiše pod njegovim delovanjem.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 21:48   #75
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
u hrv. jeziku pojam destrukcija označava razaranje, rušenje, uništavanje, razgrađivanje određene strukture. sve što postoji ima svoju strukturu.
zar u simboliku plutona ne spadaju svi maligni tumori, otrovi? tijelo se sastoji od tkiva različitih struktura. što radi otrov ili maligna stanica zdravom tkivu? razara ga. i kako onda pluton nije destrukcija?
Što se tiče terminologije, uglavnom balansiram između hrv-srp-bos-engl jezika odnosno wikipedije....ne znam dal postoji naš online webster....al engl se pokazao odličnim, a i lat/grč kad je porijeklo neke riječi u pitanju.
Što se tiče tumora: Tumori ili neoplazije označavaju masu izmjenjenih ćelija koje pokazuju nepravilan i progresivan rast. (wiki)
Izmijenjene stanice. Pluton je transformacija.
Otrovi jesu Pluton (smrtonosni), i vrlo je kompleksna tema, npr kod trovanja (PL) alkoholom (NE) ne dolazi do uništenja već 'prezasićenja', efekt je 'anestezirajući' - koma.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 21:58   #76
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Ne. Pa reč dekonstrukcija je ušla u naučni rečnik pre pedesetak godina i upravo joj je cilj bio da prevaziđe veštačku (škorpionsku ) podelu na ekstremne polaritete/opozicije, kao što je to par konstrukcija/destrukcija

Dekonstrukcija je razlaganje, rušenje, ali ne nužno uništenje. U srpskom postoji reč, nisam sigurna za hrvatski, kad ispleten džemper "razložiš" na vunicu, kaže se da je džemper rasparan. Struktura je razložena, ali osnovna tvar, materija, vunica nije uništena. To je Uran

Destrukcija je uništenje.
Uran ne uništava, on ruši/lomi. Pluton uništava (on bi džemper u kompletu spalio ).
ne bi Pluton spalio džemper već Mars. Ili ga rasjekao, u zavisnosti od položaja u znaku.
Pluton je vodena planeta. Mars je vatrena. Kako si rekla, Uran bi ga rasparao (jer mu se možda ne sviđa uzorak/SA), a Pluton bi npr od pletene kape poželio napraviti nešto drugo....šal.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 22:09   #77
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
pluton bi ga "spalio", uran bi ga pokidao . ista stvar, različiti načini. zato što je energija planeta različitog polariteta.

primjer džempera je baš pogodan za objasniti. imaš džemper koji je iznošen, totalno demode, ne pristaje. moš ga bacit, ali ga moš i "restaurirat", a moš ga i uništit

uran će ga oplemeniti na svoj način. rekonstrukcijom strukture. rasplest će čvorove ("uništit" postojeću strukturu), bez da pokida nit. dat će mu novu (uran) strukturu/kostur (saturn), novi, poboljšani izgled. pluton će mu promijeniti esenciju...tj. oplemeniti vunicu. pogođenom kemijskom reakcijom od smeća ćeš dobiti najfiniju angora vunicu ako to nije stvarateljstvo na djelo, onda ne znam što jest.

sve to u negativnom djelovanju će biti destrukcija u punom smislu riječi. pluton će ga spaliti pogrešnom kemijskom reakcijom, a uran će mu pokidati nit.

ako je čovjek džemper, pluton mu mijenja/transformira njegovu esenciju (dušu), dok mu uran mijenja svijest (um), a zajedno djeluju u transformaciji duha.
Dakle, Pluton je voden. Mars bi spalio džemper. Palikuće su marsijanci, ne plutonci.....Mars je vatra. Pluton je transformacija.
Uran bi ga pokidao, tj oparao.....a negativni Uran u kombinaciji s Marsom izrezuckao....ili spalio....
Što se tiče kemijanja i kemijskih reakcija, to opet nije Pluton, već planeta kemije i boje Neptun. Neptun će iskemijat boju. Pogrešna kemijska reakcija bi bila slupani Neptun.....Pluton će baciti u smeće ono što ne valja. Pluton je otpad.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 22:15   #78
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Ovo što si rekla je tipično vodolijski credo

To stoji i nije u suprotnosti s onim što sam rekla. Ali se radi o finesama. Podrazumeva se da neko ko oseća mir iznutra (tj. spokoj) širi mir i oko sebe. Ali mir kao vrlo zemaljska i opipljiva stvar ne podrazumeva da postoji unutrašnji mir. Rekla sam već, mnogi ljudi idealizuju mir, pa se čini na prvi pogled da je on pod vladavinom Neptuna, a zapravo nije.

Mir nije ideal, već nešto što je moguće postignuti u praksi i u društvima čiji članovima nemaju unutrašnji mir. Mir može da postoji u društvu jer se npr. kapitalistički sistem lakše razvija i širi u uslovima mira, stabilnosti, bezbednosti itd, i zato što je svakom u interesu da osigura svoju imovinu, a ne zato što su svi članovi tog društva prosvetljeni i spokojni iznutra . Da skratim: mir je stvar prakse, a spokoj je stvar duha.
Idealizam nije Neptun, utopija jest.
Prema definiciji osnova idealizma je ideja (UR), a suprotnost je materijalizam (SA). Uz idealizam bih stavila i Jupitera - uvjerenja.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 22:32   #79
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Pa kako sam objasnila, postoji razlika između dekonstrukcije i destrukcije.
.
jednostavno - ako je Saturn konstrukcija, Uran je dekonstrukcija.
Uran je i destrukcija kada je slupan. Uran kad je harmoničan dekonstruira na određen način, dakle ne uništava strukturu. Neharmoničan vrši destrukciju.

A koje je razlika između:
- struktura/destrukcija
- konstrukcija/dekonstrukcija


Sve je to Saturn-Uran....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 00:51   #80
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Što se tiče terminologije, uglavnom balansiram između hrv-srp-bos-engl jezika odnosno wikipedije....ne znam dal postoji naš online webster....al engl se pokazao odličnim, a i lat/grč kad je porijeklo neke riječi u pitanju.

lat. destructio ≃ destruere: razrušiti/ čin razaranja; razgrađivanje


Quote:
Što se tiče tumora: Tumori ili neoplazije označavaju masu izmjenjenih ćelija koje pokazuju nepravilan i progresivan rast. (wiki)
Izmijenjene stanice. Pluton je transformacija.
Otrovi jesu Pluton (smrtonosni), i vrlo je kompleksna tema, npr kod trovanja (PL) alkoholom (NE) ne dolazi do uništenja već 'prezasićenja', efekt je 'anestezirajući' - koma.
alkohol je opijat (neptun). alkohol otupljuje živčana vlakna. zato efekt i jest anestezirajuća koma uslijed otrovanja alkoholom. ne pričamo o tom "otrovu".

pluton je npr. otrov zmije otrovnice koji doslovno razara tkivo ili kako već rekoh, maligni tumor i metastaze.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Dakle, Pluton je voden. Mars bi spalio džemper. Palikuće su marsijanci, ne plutonci.....Mars je vatra. Pluton je transformacija.
Uran bi ga pokidao, tj oparao.....a negativni Uran u kombinaciji s Marsom izrezuckao....ili spalio....
Što se tiče kemijanja i kemijskih reakcija, to opet nije Pluton, već planeta kemije i boje Neptun. Neptun će iskemijat boju. Pogrešna kemijska reakcija bi bila slupani Neptun.....Pluton će baciti u smeće ono što ne valja. Pluton je otpad.
razmišljam slikovito i ponekad mi je teško izraziti riječima ono što mislim (Me u ribama, disp. Ne), a i terminologija me zna ponekad zeznuti . zato često objašnjavam metaforički i koristim navodnike. kao i u primjeru- "spaliti".

osnove da je mars vatra, a pluton voda su mislim svima poznate. što se tiče neptuna i kemije i to mi je poznato. neptun su svi opijati, otupljivači, sva sredstva koja uklanjaju bol duše....sredstva kojima bježimo od stvarnosti. neptun je heroin, ali pluton je heroinska ovisnost. pluton je "ono" što nas dovede do heroina i ono što nas drži zavezane za heroin. pluton je boleština (uzrok) u nama samima koji nas natjera da posegnemo za destruktivnim sredstvom. i u tome leži njegova destrukcija, ali i njegova "ponuda" da izaberemo život umjesto smrti. jer pluton će razoriti samo ono što mi izaberemo.

pluton je svaka kompulzivna radnja, svaka autodestruktivna radnja za koju racionalno znamo da vodi u propast, ali iz nekog "neobjašnjivog razloga", nemoćni smo oduprijeti se. pluton je onaj otrovni poriv u nama kojemu ne znamo porijeklo jer je duboko zakopan, ali svjesno "prodajemo dušu vragu" za jednu mrvu užitka za koji već tada znamo da će nas skupo stajati i da svaki korak dalje vodi dublje u kaljužu.

pluton nas beskompromisno suočava da je nešto trulo u državi danskoj. ali ako preživiš plutona (ne uništi te tvoj vlastiti destruktivni đubar), onda si stekao najveću moć. ili da citiram: "Čovjek koji može pobijediti druge - jak je; čovjek koji pobijedi sebe - svemoćan je."
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.