Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2020., 20:15   #6701
Bok ženske
Ovako, kaparila sam vjenčanicu u Royal Brideu za 1250 kn te prodajem kaparu za 900 kn. Ako ste zainteresirane javite mi se u inbox. Curke su stvarno tamo super uslužne i svidjela mi se atmosfera međutim našla sam vjenčanicu koja mi se više sviđa.
Gownzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2020., 00:18   #6702
Drage cure ovo je moje iskustvo sa salonima vjenčanica koje pišem sa željom da vam pomognem i olakšam potragu za vjenčanicom... Pa krenimo redom ..prije svega želim naglasiti da velika većina salona u Hrvatskoj nabija cijene. U to se možete uvjeriti u par klikova na Aliexpress gdje se vjenčanice raskošnih materijala, princess krojeva i vrhunske izrade (modeli kakve sigurno nećete naći u Hrvatskoj, a ni u BiH) prodaju za cijenu najma u Hrvatskoj. Za one cure koje imaju hrabrosti naručiti haljinu preko interneta toplo preporučujem da dobro pregledaju brendove i ponudu na Aliexpresu jer doista se može naći vrhunskih modela za prihvatljivu cijenu. Ta vjenčanica bit će unikatna i nosit ćete je samo vi. Naravno, uvijek ostaje pitanje što s vjenčanicom nakon vjenčanja ali možete ju pokušati prodati. Neki brendovi na Aliexpresu nude izradu po vašim mjerama, možete mijenjati boju i materijale, detalje na modelu...ma sve što želite .. na raspolaganju vam je i njihov asistent s kojim dogovarate sve detalje putem WhatsAppa. Haljina vam na kućnu adresu dođe za cca mjesec dana ali ponavljam samo za hrabre jer uvijek se može dogoditi da se ne pronađete u vjenčanici kad vam stigne ili da vam kroj ne pristaje...e sad da nastavim s našim biserima... Kao što rekoh nabijaju cijene, ne održavaju vjenčanice kako bi trebali, naprimjer, haljine im u salonu po podu kupe prašinu, a vama kao klijentu ne daju da taknete model jer kao "osjetljivi su materijali", stare vjenčanice iznajmljuju pod nove, tilove i čipku koji se poderu doslovno krpaju da se ne vidi... ma svašta... Prije nego što uđete u bilo koji salon dobro otvorite oči, pogledajte da li je vjenčanica ofucana, poderana , stara itd... I povedite sa sobom nekog od povjerenja... Nekog tko će vam iskreno reći svoje mišljenje jer djelatnici salona to sigurno neće jer ne smiju. Njihov jedini cilj je da vi kaparate, odnosno iznajmite vjenčanicu, i uvjeravat će vas dok god ne postignu cilj pa makar vam kroj i ne stajao. Njih to nije briga. Oni će eventualno odraditi preinake da vam model bude nosiv i to je to. U svim salonima vjenčanica postoje samo jedan ili dva primjerka iste vjenčanice što znači da se ti isti modeli koriste i na probama. Dok haljina koju ste iznajmili dođe do vas nju je u međuvremenu probalo bezbroj cura i ona je u trenutku kad je preuzimate sva od znoja, rasklapanih šavova i zatvarača ali krojačice to sklapaju da vam bude koliko toliko ok. Znala sam vidjeti i vjenčanice flekane menstrualnom krvlju koje su se bez problema probavale da ne kažem da se takva iznajmila. U nekim salonima iznajmljuju modele starije od 5 godina, a djelatnicima salona je bitna njihova zarada a ne vaš najvažniji dan. Sve od dodataka tipa velova i jastučića je apsolutno iznošeno i ofucano a povrh svega ukrasi za kosu. Za tu kategoriju nemam riječi. Rasklapano, rašireno, izbijedljele boje, zalijepljeni gelom i lakovima za kosu, staro... Cure moje to vam se ne čisti nikako. Dobro pripazite i ako ste u mogućnosti radije same kupite ukras za kosu jer u salonima ćete dobiti užas s kojim se više ni dijete ne bi igralo a kamoli da to netko nosi na vlastitom vjenčanju. Neki saloni na face i Instagram stavljaju fotke modela kojih uopće nemaju u prodaji. Dobro pazite da vas ne prevare... Kod perlanih vjenčanica dio perla zna biti pokidan... To cure niti ne gledaju. Jedina sreća vlasnika salona vjenčanica je neiskustvo mladenki i njihovo oduševljenje kad vide sve puno bijelog i šljokičastog, čipkastog... velika većina tada ni ne primjećuje gore navedene nedostatke. Većina salona sad drži top brendove MillaNova i Wona na te modele posebno pripazite jer oni se trenutno najviše iznajmljuju i probavaju.

Kad dođete na probu obavezno obucite što tanji grudnjak i gaćice u boji kože, a grudnjak neka bude bez ili sa prozirnim naramenicama. E sad saloni...

Vesna Sposa nabija cijene, a ako ne iskeširate veći iznos vrlo je vjerojatno da ćete dobiti nešto iznošeno 100 puta... Ukoliko ste krupnije građeni ne trebate uopće ulaziti u njen salon jer vam neće napraviti preinaku kako treba. Medijski napisi o neisporučenim vjenčanicama tamo su dosta česti tako da...zaobiđite ako niste ultra bogati i ne želite se svima hvaliti kako je vjenčanica baš iz njenog salona. Djelatnice su joj smaračice, ne svojom krivnjom nego zato jer moraju, i u trenutku kad im ostavite svoj kontakt broj, nazivati će vas dok god im ne ostavite kaparu koja je pola iznosa najma vjenčanice. Zovu non stop, šalju poruke itd... Ukratko .. gore od Jehovinih svjedoka.

Nikolina ima brendove koji su trenutno lošije traženi, nisu in, pa im vjenčanice dugo stoje. Modeli su zbilja demode i većinom slični

La Perla u Splitu je preskupa, naročito za brend Berta koji iznajmljuje za 10.000 kn na više, vlasnica je bahata i ukoliko procjeni da nemate cash neće vas ni pogledati, a izbor lijep ali mizeran

Milla u Sinju jedina u Hr ima brend Tina Valerdi koji je prekrasan , žena je najrealnija s cijenama i drži do svojih vjenčanica barem više od konkurencije. Jedna od rijetkih prizemljenih u tom poslu.

Svi oni su li la ali cure moje dobro gledajte da li je model iznošen, uznojen, poderan, ofucan, dobro provjerite naramenice, kola, podsuknje, čipku da li je negdje isparava, perle ako su ispale i sve detalje koje inače ne gledate jer sve je bitno. I dobro procjenite vrijedi li tih novaca. Vi to plaćate i ne dajte da vas prevare.
AnnaLena5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2021., 19:11   #6703
Drage curke, evo da i ja malo opisem svoje iskustvo.
Znaci, ideja je bila da sivam vjencanicu, medutim nikako nisam mogla naci zeljeni materijali i iz tog razloga sam krenula po salonima vjencanica
Na preporuku sam otisla u salon Ljubav. Iskreno, meni se tamo nista nije svidjelo, vjencanice su po meni demode, maleni je izbor, nekako mi je sve bilo nabrzaka, zbrda zdola. Prodavacica mi je djelovala u najmanju ruku nezainteresirano.
Poslije toga sam bila u Katjushi, znaci prodavacica je divna, profesionalna, vjencanice su predivne, super odrzavane, tamo je sve nekako na svom mjestu. Isprobavanje se ne napalacuje. Medutim, nisam se vidjela u takvom tipu vjencanice.
Sljedeci po redu je bio Royal Bride. Imaju jako veliki izbor vjencanica, sve su sivane u Hrvatskoj (ako to nekome nesto znaci), prostor je divan, prodavacica je zaista jako ljubazna, maksimalno se trudi, mozete isprobavati od nemila do nedraga. I tamo se placa isprobavanje 90 kuna, a ako kaparite onda ne. Uglavnom ja sam kaparila jednu vjencanicu jer je to meni bilo to, medutim jedna meni draga osoba je to toliko posrala, da se jednostavno ne mogu vise zamisliti u njoj. Glupo je to, ali sto je tu je. Isla sam ju ponovno probati, ali carolija je nestala.
Nakon svega sam jos otisla u Nikolinu, prodavacica je ljubazna i profesionalna, isprobavanje se ne naplacuje i moze se isprobavati koliko god zelite, zena se zaista trudi. Ja nisam tamo nista nasla. Dvije su mu usle u uzi izbor, ali izostao je wow moment.
I na kraji sam se ipak odlucila sivati, jer sam uspjela naci tkaninu, ali eto kao za peh izgubila sam snajdericu jer je zena van Hrvatske
Dode mi da se smijem, ali mozda stvarno svemir ne zeli da ja imam tu vjencanicu u koju sam zapravo zaljubljena od kad planiramo svadbu
Gownzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2021., 21:12   #6704
Bok cure,

Udajem se iduće godine (znam da ima još vremena) i planiram vjenčanicu kupiti. Samo i isključivo kupnja dolazi u obzir. Zanima me jesu li cijene jeftinije u Hercegovini nego u Zagrebu toliko da bi mi se isplatilo kupiti dolje (ionako ću ići). I gdje uopće tražiti dolje vjenčanice?

Poslano sa mog YAL-L21 koristeći Tapatalk
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2021., 15:10   #6705
Pozdrav, da li je netko naručivao Olivia Bottega vjenčanicu i kako ste bile zadovoljne?

Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2021., 13:55   #6706
Bok! Tek krećem u istraživanje pa sam vas htjela pitati za savjet

Gdje mogu naći za kupiti ili iznajmiti najveći izbor boho vjenčanica?

Za sada mi je zapeo za oko Gray by Ivana Cizmadija.

Može preporuke za Rijeku, Osijek ili Zagreb.

Hvala!

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2021., 18:02   #6707
Bok, postoji li neki salon u Zg koji bi otkupio vjenčanicu koja nije kupljena/šivana kod njih? Ne za gotovinu, nego bon koji bi se onda kod njih i iskoristio.

Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2022., 23:58   #6708
ENVY ROOM - popravak

Pozdrav,

zanima me da li je netko upoznat vrši li envy room popravak njihovih haljina?
Trebala bih promijeniti rukave i malo proširiti postojeću haljinu u struku

unaprijed hvala
Vjencanje123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2022., 12:35   #6709
Smile Iznamljivanje muskih odjela

Pozdrav,

Gdje u Zagrebu je najbolje iznajmiti musko odjelo za svadbu?
Goldfinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2022., 18:09   #6710
Drage mladenke, da li neka ima preporuku za šnajdericu u Zagrebu koja bi šivala vjenčanicu?
Shaddai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.