Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2017., 09:12   #1
Kako otjerati pticu/e?

Dobro jutro želim svima,

prvi put pišem ovdje i imam pomalo čudnu situaciju. Dakle, od samog crijepa, odnosno krova, nekih cca. pola metra spušten je dolje brodski pod (iznad kuhinje) i drvene krovne grede. U tom malenom, "zatvorenom praznom" prostoru 2x2 metra izvedena je kuhinjska instalacija za ventilaciju.

Na neki način, pretpostavljam kroz izvod ventilacije na krovu (?) ptica/e ulaze unutra - u taj prostor i partyjaju i to 2-3 dana unazad od samog svitanja - krešte, pjevaju, pjevuše, oponašaju zvukove iz filmova/terminatora/youtube, tapkaju sa nožicama po tom brodskom podu, padaju im bobice, proklizavaju kad trči ili trče (mislim da je samo jedna), zabija se u plastičnu cijev od ventilacije, pomiče je, udara sa njom i tako, sve u svemu jedna zanimljiva situacija

https://clyp.it/11cjbbpk - evo jučerašnjeg audio zapisa, koja je to ptica uopće? i šta radi ovdje?

http://imgur.com/a/MCIlX - slika, to je ta cijev, a ptica se gubi po tom prostoru oko cijevi i udara u nju
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 09:52   #2
Jutro,

nisam veliki veliki stručnjak za raspoznavanje ptica prema pjevu no ponešto znam.

Na snimci čujem prvo nešto što priliči glasanju škanjaca, čuje se golub i kos....... no, uzmimo onog škanjca sa rezervom.

Ono kaj mene zanima je; ta cijev, taj ulaz; dali je to nešto u što ptice mogu ući PA i izaći?

Ne mogu si vjerno dočarati prema opisu, a ni fotki; kako to iugleda. Mislim, jasno mi je šta to je.......zatvoreni dio pod krovom....

Postoji li ogućnost da se vi nekako uzverete tamo pa pogledate što se zbiva?

Jer najamnje što želite/mo da vam ptice zapinju u nutra i da ne mogu izaći van.

Ukoliko se popnete do tog mjesta u inspekciju; odmah možete problem i riješiti na način da zatvorite rupu kroz koju ptice mogu ulaziti.

Drugog načina istjerivanja nema. Vjerujem da niste skloni nekim suludim metodama razbijanja, pucanja, miniranja ili već šta.....

A zašto vam ptice dolaze; razlog je vrijeme kada se one gnijezde. A to je sada.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 11:27   #3
Sad ovisi dal je Šušuuu ili Iššš tip ptice
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 13:57   #4
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Sad ovisi dal je Šušuuu ili Iššš tip ptice


OT
Možda ptice uopće ne ulaze u taj prostor, ali je izolacija preslaba pa ih se jako čuje s krova?
__________________
Hvatam svog vrapca
Crossfaded is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 17:47   #5
Hvala svima na odgovorima.

Da, to je upravo to - ptica/e mogu ulaziti i izlaziti kada god ih je volja, party im je bio samo ujutro i sada cijeli dan nema nikoga. Jedini pristup mi je kroz ovu rupu kada odšarafim motor i ventilator od ventilacije, da bi vidio "kompletno" šta se dešava, morao bi skidati daske koje su na nosivim gredama, a one su dodatno osigurane uz rubove lajsnama - ne diram ništa jer nije moje. I da, pošto nije moje, ni sam ne znam odakle one točno ulaze, jer da je izvod kroz krov (cijev), ona je kompletno povezana sa plastičnim cijevima do motora, tako da kroz tu cijev nisu sigurno ušle (jer ne bi mogle ni izaći u taj prostor onda, provlače se negdje, pitaj boga di - ali vjerovatno među crijepove ulaze), znači po ovom zvuku nikako ne možemo zaključiti točno o kojoj se ptici radi? Upočetku, zbog ovih terminator zvukova mislio sam da se radi o nekom lokalnom papagaju
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:55   #6
ako imaš pristup .. ostavi mačku gore koji sat ../ne zafrkavam se / ili nabaviti elektronički rastjerivač bilo za krtice, bilo ultrazvučni.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 09:35   #7
Ne, nebi bilo fora nikakvu mačku staviti u nutra. Pomnije malo razmišljajte.

A ti elektronički rastjerivači su bedastoća; ustalom ptice su jedno a krtice drugo.

Rekoh vam, ne radi se o jednoj ptici nego o više njih, to je sigurno.

Ako taj dio nije vaš, onda je , šta, susjedov? Tražite susjeda da izvidite situaciju pa zatvorite ulaz ako je moguće.

U svakom slučaju, od ptica koje pjevaju i glasaju se, neće vam biti ništa, nije to buka nesrazmjernih decibela; to je priroda u suživotu sa nama.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 12:37   #8
Stare cedejove svezati koncem da vise, ako ostanu duže možda naprave gnjezdo pa ih je onda više teško otjerati, a i žao
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 13:49   #9
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Sad ovisi dal je Šušuuu ili Iššš tip ptice
:jao.


djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 14:55   #10
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Ne, nebi bilo fora nikakvu mačku staviti u nutra. Pomnije malo razmišljajte.

A ti elektronički rastjerivači su bedastoća; ustalom ptice su jedno a krtice drugo.

Rekoh vam, ne radi se o jednoj ptici nego o više njih, to je sigurno.

Ako taj dio nije vaš, onda je , šta, susjedov? Tražite susjeda da izvidite situaciju pa zatvorite ulaz ako je moguće.

U svakom slučaju, od ptica koje pjevaju i glasaju se, neće vam biti ništa, nije to buka nesrazmjernih decibela; to je priroda u suživotu sa nama.
ja u kutu - hvala, sviđaju mi se vaši postovi i odgovori

prijatelj mi je rekao da se radi o ptici čvorak

https://www.youtube.com/watch?v=Xa9CIOYjPDo
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 18:18   #11
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Ne, nebi bilo fora nikakvu mačku staviti u nutra. Pomnije malo razmišljajte.

A ti elektronički rastjerivači su bedastoća; ustalom ptice su jedno a krtice drugo.

Rekoh vam, ne radi se o jednoj ptici nego o više njih, to je sigurno.

Ako taj dio nije vaš, onda je , šta, susjedov? Tražite susjeda da izvidite situaciju pa zatvorite ulaz ako je moguće.

U svakom slučaju, od ptica koje pjevaju i glasaju se, neće vam biti ništa, nije to buka nesrazmjernih decibela; to je priroda u suživotu sa nama.
.. nedovoljno jedan i sjedni u kut, vibracije niske frekvencije koje proizvodi rastjerivač će otjerati ptice, a ako staviš ultrazvučni to što ti ne čuješ te frekvencije trebala bi znati da su izrazito neugodne, pitaj starce koji su gledali televizore ...
https://www.youtube.com/watch?v=szRuLmnvGek
ako nisi prevremešna čuti ćeš
bilivjumi,https://www.youtube.com/watch?v=SjwX-zMRxO0


postoji i "prava" opcija, komad kartona sa ljepilom za miševe zavezan na špagom ... pa kada se ulovi izvučeš van ... i spasiš pticu.
ps ja sam sa mačkom riješio problem sa miševima u tavanskoj izolaciji
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 10:39   #12
@hazmat ; hvala . Čvorci divno pjevaju. Eto, ako imate volje i vremena, pozabavite se malo time, uvjerena sam da će vam se na kraju i sve jako svidjeti. Javite nam razvoj situacje; i da, pazite da ne flisnete s krova.


@saugaro - nikad ami nije bio prblem reći da sam pogriješila, dobiti jedinicu, naučiti i otići u pozitivu.

A kada već automatski zubima startaš onda je smješno da si kontraindiktoran....


Da pitam starce koji su gledali telku ......kaj bi njih imala pitati kada sam i ja gledala telku; još i crno bijelu.....a ako pak nisma prevremešna , veliš, čuti ću....

Never majnd, kak god bilo......

Jesi stavljao te zujalice po dvorištu u krtičnjake ikada ,u svrhu rastjerivanja krtica; ili si barem vidio kod nekoga.....

Ja vidla ; nije od neke pomoći.


Opcija da se na karton stavlja ljepilo kako bi se ptica zaljepila; po mome, nije nimalo zgodna. No, da bi to shvatio potrebno je malkoc poznavati floru, onak, iz prve ruke; bez automatske primisli da je sve "štetočina"

Miševi u tavanskoj izolaciji su vaša pogreška, ne njihova , čist da znate. Nekaj niste dobro odradili kada ste im ostavili mogućnost " otvorenih " vratiju.

A moj konačni pojnt je; onaj komu smeta pjev ptica i pokoje tapkanje ptičijih nožica.......gadno je zabrazdio.

Postavljac teme to zasigurno nije; jer je imao i volje i vremena da snimi ptice koje pjevaju.....

A krasno pjevaju, kaj ne!!!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 19:00   #13
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post

@saugaro - nikad ami nije bio prblem reći da sam pogriješila, dobiti jedinicu, naučiti i otići u pozitivu.

A kada već automatski zubima startaš onda je smješno da si kontraindiktoran....
ne razaznaješ to je suština

nema kontradikcije, no slobodna si iznijeti što i kako je.
Ptice plašiš zvukovima bilo mehaničkim (vibracije), bilo soničnim
bljeskanje i refrakcija cd diskova isto pomaže ... no samo u dolasku ptica

znači u cijev staviš uređaj /baterije rade nekoliko dana/ i navikneš ih da ne dolaze više i kao što je netko lijepo primjetio - vrijeme gniježđenja je

rukoljub bez zuba

za krtke je isto upalilo kod tete u Sloveniji. ovisi što si kupila tako da jedno negativno iskustvo ne čini znanje, zato "volimo" ponavljati pogreške ...

miševi komada dva su se popeli uz lojtre, ne bi vjerovala .. možda ih je bilo i više jer sam par puta sreo mačku na prvom katu

a što se tiče pjevanja .. da mi još ne bi zamjerila ptice volim slobodne ~ no tko misli nije mu do pjevanja ....
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2022., 15:59   #14
Dižem temu...kako se riješiti ptica na terasi i u loggi? Razumijem važnost ptica u eko-susatvu, ne želim ih ozlijediti (ili nedajbože ubiti), samo ih želim otjerati par metara dalje jer to što mi naprave od garnitura i tegli s cvijećem su strahi. Thanks!
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2022., 16:11   #15
Quote:
Marra kaže: Pogledaj post
Dižem temu...kako se riješiti ptica na terasi i u loggi? Razumijem važnost ptica u eko-susatvu, ne želim ih ozlijediti (ili nedajbože ubiti), samo ih želim otjerati par metara dalje jer to što mi naprave od garnitura i tegli s cvijećem su strahi. Thanks!
U Pevexu ili nekoj drugoj trgovini nabavi umjetnu sovu ili neku drugu grabljivicu i stavi na terasu. Kod mene je to upalilo, stalno su mi kampirale na terasi i svuda kakale i kopale po teglama sa cvijećem. .Pticama nećeš nauditi ali ćeš ih se riješiti.
Dorja1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2022., 16:17   #16
Quote:
Dorja1985 kaže: Pogledaj post
U Pevexu ili nekoj drugoj trgovini nabavi umjetnu sovu ili neku drugu grabljivicu i stavi na terasu. Kod mene je to upalilo, stalno su mi kampirale na terasi i svuda kakale i kopale po teglama sa cvijećem. .Pticama nećeš nauditi ali ćeš ih se riješiti.
Uh neće mi se baš uklopiti u eksterijer, ali ako radi posao.. Thanks!!!
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2022., 16:22   #17
Ipred Lidla, iznad kosara, vidim umjetnog sokola, visi na zici
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2022., 02:12   #18
Sova iz pevexa mi je samo 'ukras' u dvorištu.. Nikoga nije otjerala...

Poslano sa mog mobitela koristeći Tapatalk
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:08.