Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2016., 23:35   #241
postoje neke knjige koje kažu da sa moći uvjeravanja čovjek
može uvjeriti nekoga u nešto.

sad, dajte vi meni recite, jel itko od vas pročitao neku takvu,
pa da mi kaže kako bih tete u knjižnici mogao uvjeriti u to da
mi dopuste da iznesem van rječnik.

Pošto se rječnici ne posuđuju.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 20:34   #242
Zanima me jel zna netko odgovor na ovu misteriju: u knjižnici gledam katalog, nađem knjigu i piše da ima npr. dva primjerka, ispišem signaturu, dam njima da je iskopaju u spremištu i... vraća se knjižničar/ka za pet minuta, nema knjige. Zar se katalog ne ažurira automatski? Zašto piše da je knjiga u spremištu, a nije? I ne pričam o nekoj popularnoj knjizi, nego npr. stručnoj ili nekoj prastaroj nezanimljivoj. Ajte, knjižničari, objasnite.

inflame, mislim da u IGK (Vukovarska) idu neki na dva tjedna van, al treba nešto potpisat. Provjeri kod njih, oni su i inače divni i susretljivi.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 12:22   #243
Imamo nekoliko opcija :
1. knjigu netko trenutno koristi u čitaonici bez da ju je prijavio,
2. knjiga je zagubljena, zagurana negdje, a knjižničarima se ne da tražiti,
3. knjiga je otpisana, ali su je knjižničari zaboravili ukloniti iz kataloga.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 09:01   #244
Quote:
Krekushka kaže: Pogledaj post
Imamo nekoliko opcija :
1. knjigu netko trenutno koristi u čitaonici bez da ju je prijavio,
2. knjiga je zagubljena, zagurana negdje, a knjižničarima se ne da tražiti,
3. knjiga je otpisana, ali su je knjižničari zaboravili ukloniti iz kataloga.
Ne mora biti da im se neda tražiti, nego ne mogu naći. U fondu koji je velik, ako netko od korisnika krivo odlozi knjiga, a to rade, ajd mi ti reci kako da je nađem?
jednostavno treba cekati da naleti....
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 11:25   #245
Korisnici nemaju pristup spremistu.

Jel prek ljeta mogu posudit 4 knjige iz iste knjiznice? Za kgz pitam.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 12:24   #246
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Korisnici nemaju pristup spremistu.
Jel prek ljeta mogu posudit 4 knjige iz iste knjiznice? Za kgz pitam.
ako si zgodna.

to ti sve ovisi o njihovoj dobroj volji, na kraju.
mislim da 3 možeš, svakako, a ta 4. za nju ćeš možda morat potpisat
i ovjerit izjavu da ćeš ju stić pročitat.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 23:08   #247
Jesi uspio dic rjecnik?
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 23:40   #248
Nisam, jer sam provjerio online i u Vukovarskoj ga nemaju.
Al sam zato našao Pitajte Knjižničare pa su mi izvadili što sam trebao.

Iako bi mi u stvari trebao cijeli, da ga skeniram, jer rječnici su ultra skupi,
pogotovo oni specifični, ko što je ovaj. U knjižarama mu je cijena skoro 400 kn.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 09:25   #249
Par pitanjca

Ima li gdje na netu pretraga (osim nsk.hr) prema ISBN?
Vidi li se negdje vrsta građe (tvrdi ili meki uvez - hardcover/paperback)?
Kada se tiska drugo, treće... izdanje, mijenja li se tad obavezno i ISBN?

e i još, kakva je procedura (i cijena?) za posuđivanje knjiga iz drugog grada? Primjerice ako mi trebaju neke knjige iz Splita, neću se valjda učlanjivat u tamošnju knjižnicu nego ako mogu da posudim preko svoje gradske?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 23:21   #250
Ako hoces knjigu iz drugog grada, mozes to naruciti putem medjubibliotecne narudzbe.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 01:13   #251
Quote:
Insider 69 kaže: Pogledaj post
Buduća šefica Knjižnica Grada Zagreba
https://hr.wikipedia.org/wiki/Milana...87_Runji%C4%87
Od kraja ožujka 2016. članica Bandićeve stranke.
Ništa nam ne javljaš. Je li dobila mjesto ili su joj izbori pokvarili planove?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 02:46   #252
Zna li itko postoji li ikakav način da se pretraži stari tisak, tj. u kojem se broju o čemu pisalo?
Naime, zanima me jedan političar koji je bio aktivan 90-ih, ali je u međuvremenu marginaliziran i zaboravljen (sad se, doduše, bavi nekakvim kulturnim djelatnostima i blizak je onoj ekipi iz HNES-a ), te me zanima što se tih godina o njemu pisalo (poznajem neke članove njegove obitelji, pa mi je zato zanimljiv).
Postoji li ikakav način da iskopam sve članke u kojima su pisali o njemu, ili sam osuđen na ručno prelistavanje novina?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 10:20   #253
To će ti najbolje znat reć kakav knjižničar.
Odeš u knjižnicu i pitaš. U Nacionalnoj i sveučilišnoj vjerojatno imaju sve živo,
i znaju načine kako. (iako su knjižničari kod njih redom neugodni)
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 16:56   #254
U kojoj je knjižnici u Zagrebu najbolje naći obiteljska stabla? Jesu li složena po prezimenima, ili po regiji/naselju, tako da jedna knjiga sadrži više stabala?


Da li imaju stabla samo o obiteljima iz Zagreba, ili i iz drugih područja?
Kornjačon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 17:01   #255
@Kornjačon sve ti knjižnice imaju kataloge dostupne online. I Zagrebačka i NSK.
samo googlaš katalog i otkrit ćeš u koju je najbolje otići.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 18:45   #256
Quote:
Kornjačon kaže: Pogledaj post
U kojoj je knjižnici u Zagrebu najbolje naći obiteljska stabla? Jesu li složena po prezimenima, ili po regiji/naselju, tako da jedna knjiga sadrži više stabala?


Da li imaju stabla samo o obiteljima iz Zagreba, ili i iz drugih područja?
To moras ići na Gornji grad u Hrv. institut za povijest
Dol is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 21:46   #257
gledao sam na stranicama zagrebačkih knjižnica i našao sam ovo: "Da, članom možete postati ako nemate prebivalište ili boravište u Gradu Zagrebu pod uvjetom da se u njemu školujete ili ste u njemu zaposleni, uz predočenje dokaza o tome."
da li je ikako moguće učlaniti se u zagrebačku knjižnicu iako nisam građanin zg-a? također ne studiram tamo, nego ću biti u iznajmljenom stanu nekih mjesec ipo-dva...
Relinquished is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 00:17   #258
Imaju te stranice i broj svake knjižnice. Nazoveš i pitaš. Zato su tu; da te informiraju.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 06:41   #259
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Zanima me jel zna netko odgovor na ovu misteriju: u knjižnici gledam katalog, nađem knjigu i piše da ima npr. dva primjerka, ispišem signaturu, dam njima da je iskopaju u spremištu i... vraća se knjižničar/ka za pet minuta, nema knjige. Zar se katalog ne ažurira automatski? Zašto piše da je knjiga u spremištu, a nije? I ne pričam o nekoj popularnoj knjizi, nego npr. stručnoj ili nekoj prastaroj nezanimljivoj. Ajte, knjižničari, objasnite.

inflame, mislim da u IGK (Vukovarska) idu neki na dva tjedna van, al treba nešto potpisat. Provjeri kod njih, oni su i inače divni i susretljivi.
haha, a pazi ovo. upisana sam prije 30 g u knjižnicu na drugom dijelu grada, prije nekoliko godina, u životu jel, sam se normalno preselila na drugi dio grada, gdje sada živim. ali zauvjek, za vjeke vjekova moram po novu iskaznicu na drugi dio grada jer oni ne mogu promjeniti u programu moju adresu. znači zauvjek, nema promjene adrese nikog nije briga, plaća je predobra, posao divan, kog briga za gluposti i nelogčnosti i zastarjelost.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 20:24   #260
Koliko se najviše knjiga moze posuditi odjednom u KGZ-u? imam 3 u jednoj, 2 u drugoj, i mozda cu jos sutra uzeti 2
u jednoj trecoj, ako cu moci?
Patak15 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.