Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 14:13   #501
Quote:
Skorojevic kaže: Pogledaj post
Sumnjam. Procitao sam natjecaj i pise da se gleda po maturi iz mat, a ako imaju iste bodove iz mat onda fizika, kemija i biologija

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Nemoj me ljutit, jesi stvarno pročitao ili namjerno govoriš krivu informaciju da bi preko mojeg ispravljanja na lijen način došao do točne informacije?

Članak 6
(7) Ako više studenata ostvari isti broj bodova na rang-listi iz stavka 4. i stavka 5. ovoga članka, prednost za ostvarivanje prava na državnu stipendiju imaju studenti koji su ostvarili bolji rezultat na ispitu državne mature iz matematike na način kako se razine ispita vrednuju u rezultatima državne mature.

I ispravak, ne gleda se plasman na faksu nego prosjek u srednjoj u odnosu na prosjek ostalih u tom području
Pen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 19:02   #502
Quote:
Pen kaže: Pogledaj post
Nemoj me ljutit, jesi stvarno pročitao ili namjerno govoriš krivu informaciju da bi preko mojeg ispravljanja na lijen način došao do točne informacije?

Članak 6
(7) Ako više studenata ostvari isti broj bodova na rang-listi iz stavka 4. i stavka 5. ovoga članka, prednost za ostvarivanje prava na državnu stipendiju imaju studenti koji su ostvarili bolji rezultat na ispitu državne mature iz matematike na način kako se razine ispita vrednuju u rezultatima državne mature.

I ispravak, ne gleda se plasman na faksu nego prosjek u srednjoj u odnosu na prosjek ostalih u tom području
Taj clanak basically govori da ako je netko napisao A razinu 80%, a netko drugi B razinu 80%, ovaj sto je napisao A ima prednost. Znaci govori da A razina ima vecu tezinu. Ne banavi. Lijepo pise u clanku na stranici da se rangira po uspjesnosti na A razini mature.
Skorojevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 19:10   #503
Članak 6 (4):
Piše: "Rang liste za studente prve godine utvrđuju se na način da se broj bodova izračunava na temelju broja bodova ostvarenih na ispitu državne mature iz matematike." Što ti nije jasno?
Skorojevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 20:27   #504
Quote:
Skorojevic kaže: Pogledaj post
Članak 6 (4):
Piše: "Rang liste za studente prve godine utvrđuju se na način da se broj bodova izračunava na temelju broja bodova ostvarenih na ispitu državne mature iz matematike." Što ti nije jasno?
Ma iz kojeg ti to članka vadiš? Pogledaj datum pa javi.

Članak 6 (4) Rang-liste za prvu godinu utvrđuju se na način da se broj bodova izračunava na temelju prosjeka ocjena u srednjoj školi u odnosu na prosjek ocjena u srednjoj školi svih studenata upisanih u prvu godinu studija određenog područja.

evo ti link od mog izvora https://esavjetovanja.gov.hr/ECon/Ma...?entityId=5073
Pen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 00:57   #505
Quote:
Pen kaže: Pogledaj post
Ma iz kojeg ti to članka vadiš? Pogledaj datum pa javi.

Članak 6 (4) Rang-liste za prvu godinu utvrđuju se na način da se broj bodova izračunava na temelju prosjeka ocjena u srednjoj školi u odnosu na prosjek ocjena u srednjoj školi svih studenata upisanih u prvu godinu studija određenog područja.

evo ti link od mog izvora https://esavjetovanja.gov.hr/ECon/Ma...?entityId=5073
A ti budi u zabludi nije mene brige. Ja cu dobiti stipendiju a ti pjevaj.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Skorojevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 13:23   #506
A sto se ovaj pravi jako pametan, a pojma nema. Dao tu neki dokumen na kojem na pocetku pise da je nacrt pravilnika, a na kraju stoji ime ministra Barišića koji već neko vrijeme nije ministar.
https://mzo.hr/sites/default/files/d...em-6042827.pdf
Ovo je sluzbeni pravilnik u koji je objavljen 7.7.2017. i tu stoji da se bodovi računaju prema postignutim rezultatima na maturi iz matematike.
konj 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 22:15   #507
Zna li netko gdje bih još mogao postaviti ovo pitanje? Postoji li neki sajt ili nešto gdje bih mogao postaviti ovo pitanje ili bar sam istražiti pa naći odgovor?

Quote:
Thelonious kaže: Pogledaj post
Htio bih upisati postdiplomski studij konferencijskog prevođenja koji košta 30k kuna. Pola školarine bih mogao platiti stipendijom EU, a zanima me postoji li neka stipendija koja bi mi mogla pokriti ostalih 15k?

Postoji li neki sajt gdje bih to mogao istražiti, neki sajt koji popisuje dostupne stipendije za postdipl?
Thelonious is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 12:57   #508
Pozdrav!

Zna li itko kako se krecu prosjeci dobitnika stipendija Grada Zagreba? (Mislim na studente)

Imam prosjek od prve dvije godine zajedno 4.504, no nekako mi se to ne cini konkurentnim.
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 20:41   #509
Zna li tko kada ce nam javiti e-mailom da smo dobili novu STEM stipendiju? Rekli su negdje u kolovozu a sad ja ne znam tocno kada.
Skorojevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 23:33   #510
Quote:
Skorojevic kaže: Pogledaj post
Zna li tko kada ce nam javiti e-mailom da smo dobili novu STEM stipendiju? Rekli su negdje u kolovozu a sad ja ne znam tocno kada.


Mislim da ce sredinom listopada, tako sam procitao u jednom clanku. A u tom clanku pise i da ce se stipendije dodjeljivati prvoj, drugoj i trecoj godini... jel to istina? Ako ja sad upisujem cetvrtu onda ja necu dobit?
dje-CAk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:45   #511
Quote:
dje-CAk kaže: Pogledaj post
Mislim da ce sredinom listopada, tako sam procitao u jednom clanku. A u tom clanku pise i da ce se stipendije dodjeljivati prvoj, drugoj i trecoj godini... jel to istina? Ako ja sad upisujem cetvrtu onda ja necu dobit?
ne znam...
Skorojevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 11:18   #512
Moze li se prijaviti na 2 stipendije npr. gradsku i zupanijsku pa onda odaberes koja ti bolje pase

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
TheGenius is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 16:08   #513
Quote:
TheGenius kaže: Pogledaj post
Moze li se prijaviti na 2 stipendije npr. gradsku i zupanijsku pa onda odaberes koja ti bolje pase

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Da, možeš se prijaviti na sve, a onda u ovisnosti o uvjetima pojedine primati jednu ili više.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 22:15   #514
Pozdrav ekipa. Prije nego odem dobijem točne informacije zanima me da li je netko imao sličnu situaciju i koliko su mi šanse.

Naime, kada budu išle prijave za stipendiju javila bih se na natječaj gdje nam grad daje stipendije. S obzirom na mali broj studenata iz našeg mjesta gradonačelnik svake godine odobri svima stipendije jer svi imaju sve uvjete zadovoljene. No piše u natječaju od prošle godine da za studente prve godine prosjek ocjena u srednjoj mora biti 4,5 što ja nemam, a za studente druge ili više godine na faksu mora biti barem 3,0

Moja situacija je ta da sam završila prvu godinu na faksu ( ali izvanredno ) i imam prosjek 3,9 i sada sam upisala drugi fakultet no redovno, i paralelno ću studirati oba. Otac mi je i branitelj pa i tu točku u natječaju ispunjavam.

Zna li netko imam li šanse za stipendijom na temelju prosjeka s prvog faksa iako sam izvanredna ili nema šanse s obzirom da nemam prosjek iz srednje škole.
nanulalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:25   #515
Postoje li kakve stipendije za poslijediplomske studije u RH? Ne nalazim ništa konkretno.
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 20:58   #516
Ima li netko državnu stipendiju E kategorije (slabijeg socijalnog statusa).

Kad je bila prva isplata, jesu li sve rate isplaćene, ne mogu provjeriti na svom računu?
Long3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:51   #517
Quote:
Long3 kaže: Pogledaj post
Ima li netko državnu stipendiju E kategorije (slabijeg socijalnog statusa).

Kad je bila prva isplata, jesu li sve rate isplaćene, ne mogu provjeriti na svom računu?
Nisam ove godine dobio, tj. odbio sam ju, ali isplate prve su bile u 1-om mjesecu. A stipendija se zakonski isplaćuje od 10-tog do 6-tog mjeseca ove godine (dakle sve su isplaćene). Tj. tako je bilo ove godine. Ako si je primao na računu si morao sve skupa imati 10800 (1200 * 9 jel). To je to.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 14:16   #518
Bok svima, imam pitanje vezano uz stipendiju Grada Zagreba.

Upisala sam 2. godinu diplomskog studija te razmisljam o prijavi za stipendiju. Zanima me da li se za navedenu stipendiju gleda ukupni prosjek cjelokupnog studiranja (uključujući i preddiplomski studij u trajanju od 3 godine) ili samo prosjek ocjena diplomskog studija na koji sam trenutno upisana. Pa, evo ako je netko bio u sličnoj situaciji bila bi zahvalna na odgovoru
Patrycia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 21:35   #519
Jel oni stvarno provjeravaju nakon primanja stipendije grada Zagreba jel netko radio na podrucju grada barem onoliko dugo koliko je primao stipendiju?
bbboy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 01:02   #520
Znam da je jos rano, ali vec gledam imam li zadovoljene uvjete za prijavit se na neki od natjecaja za stipendiju.

Ugl. po svom nekom subjektivnom misljenju sam bila uvjerena da sam medu 10% najuspjesnijih na oba dva smjera koja studiram (prosjek 4.504 od 1. i 2. godine zajedno).

Sada sam na Studomatu medu upisanim godinama kod izracuna participacija naisla na kategoriju "Iznimno uspjesan student" i pise "Ne".

Sad ne znam da li se to odnosi na upravo tu izvrsnost za koju Sveuciliste u Zagrebu daje stipendije ili bih ipak trebala u tajnistvo Odsjeka da mi oni to vide spadam li u 10% najuspjesnijih ili ne..
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.