Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 11:04   #1
Situacija mogućeg daljnjeg obrazovanja

Pozdrav,
Ja sam završio srednju elektrotehničku školu tu u Zagrebu prije godinu dana i pauzirao sam ovu donedavnu akademsku godinu jer sam upisao fakultet koji me ne zanima ( jer sam slušao roditelje). Za to vrijeme sam radio preko sc-a i učio za maturu za upis na drugi fakultet. Upisao sam ove godine pravo uz dosta razmišljanja.Znam sve o tom fakultetu ne trebate mi ništa posebno pričati o njemu no eto upisao sam ga jer mi je interesantan. Mene inače jako zanimaju strani jezici pa mi je prva najznačajnija opcija bila filozofski fakultet na koji se nisam uspio upisati jer sam podbacio na inicijalnom testu.Onaj matematički dio sa riječima me potpuno uništio te zbog toga nisam uspio upisati željeni faks, ne znam zašto je potrebno to riješiti za upis ali eto ,to je potrebno za upis. Pa bi trebao vaš savjet. Ja se namjeravam potruditi na pravnom fakultetu koliko god je to moguće.Pokušavat ću učiti konstantno , no ako vidim da mi se neće svidjeti ja bi vrlo vjerovatno i odustao. Pošto smatram da stvarno nema smisla mijenjati sto fakseva jer to pokazuje financijsku neodgovornost i nezrelost mislio bih možda još jednom napisati taj inicijalni za filozofski ili uopće ne ići na fakultet? Ako me osobno pitate, želio bih pohađati fakultet jer ga moji roditelji nemaju ,a i ja sam imam želju daljnjeg obrazovanja jer smatram da je diploma jako bitna.Koji je vaš prijedlog?
DrizzyOvO is offline  
Old 19.09.2017., 19:07   #2
jel zna ko dat neki savjet?
DrizzyOvO is offline  
Old 19.09.2017., 19:23   #3
Kakav savjet u principu trebaš, gdje je nedoumica?

Po iskustvu znam da, ako sad nisi skroz siguran što želiš, da će ti se to iskristalizirati tek kasnije, tak da se ne treba žurit. Ako ti se ne sviđa ovaj faks koji si upisao i misliš da bi želio upisati nešto sasvim treće, radije pauziraj, radi, stječi neka nova iskustva.

Ako misliš da možeš uspjeti na pravu i vidiš neki potencijal u tome, idi probaj sad to. Ja bih, u tvom slučaju, gledao i sve ostale moguće opcije koje mi se nude. Vidjet kod sebe u što bi se mogao upustiti i kasnije se isprofilirati kroz to. Bilokoje područje. Ne znam, društvene znanosti, jezici, ekonomija... Nije danas tolko papir bitan kolko kompetencije i znanja. Eto, nadam se da je helpful
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Old 19.09.2017., 19:44   #4
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Kakav savjet u principu trebaš, gdje je nedoumica?

Po iskustvu znam da, ako sad nisi skroz siguran što želiš, da će ti se to iskristalizirati tek kasnije, tak da se ne treba žurit. Ako ti se ne sviđa ovaj faks koji si upisao i misliš da bi želio upisati nešto sasvim treće, radije pauziraj, radi, stječi neka nova iskustva.

Ako misliš da možeš uspjeti na pravu i vidiš neki potencijal u tome, idi probaj sad to. Ja bih, u tvom slučaju, gledao i sve ostale moguće opcije koje mi se nude. Vidjet kod sebe u što bi se mogao upustiti i kasnije se isprofilirati kroz to. Bilokoje područje. Ne znam, društvene znanosti, jezici, ekonomija... Nije danas tolko papir bitan kolko kompetencije i znanja. Eto, nadam se da je helpful
E pozdrav! Evo ne znam koliko si to pročitao u mom tekstu no evo mene jako zanimaju strani jezici (ja sam i prije učio njemački ali sam odustao zbog privatnih razloga). Ja sam ove godine htio upisati filozofski fakultet no podbacio sam na inicijalnom (na maturi eng A razinu sam imao 90 posto a inicijalni nisam uopće prošao) a nisam ni prošao test inteligencije. Tako da bi zaista htio neki savjet što da radim jer sam upisao pravo jer mi je interesantno i zanimljivo no to i dalje nisu strani jezici.Moje pravo pitanje je što da radim ako mi se ne svidi na pravu, zato jer ja nisam odlikaš (petice) nego jako dobar učenik koji će se primiti knjige ali evo ako vidim da je to tamo preteško mislim da stvarno nema smisla ići glavom kroz zid tako da koji bi onda bio tvoj savjet?

Zadnje uređivanje DrizzyOvO : 19.09.2017. at 20:04.
DrizzyOvO is offline  
Old 19.09.2017., 21:16   #5
Pročitao sam, da.

Moj savjet je da probaš riješiti pravo, pa ako ti ne ide, pauziraj i upišeš nešto drugo. Ako te baš zanimaju jezici, imaš jako puno tečajeva stranih jezika za učenje. To ti uvijek može biti usput.

S druge strane, imaš i više filozofskih fakulteta pa probaj u drugim gradovima.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Old 20.09.2017., 19:33   #6
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Pročitao sam, da.

Moj savjet je da probaš riješiti pravo, pa ako ti ne ide, pauziraj i upišeš nešto drugo. Ako te baš zanimaju jezici, imaš jako puno tečajeva stranih jezika za učenje. To ti uvijek može biti usput.

S druge strane, imaš i više filozofskih fakulteta pa probaj u drugim gradovima.
A dobro, u redu. Puno hvala na savjetu. Ja sam namjeravao svakako upisati tečaj u školi stranih jezika usput uz fakultet, no ne postoji baš neki fakultet koji je orijentiran za to osim filozofskog. Baš mi je želja biti prevoditelj.
DrizzyOvO is offline  
Old 20.09.2017., 21:57   #7
Jako puno ljudi završi jedan faks i poslije radi nešto sasvim deseto. Moj rođak je diplomirao na antropologiji da bi se na kraju zaposlio kao PR u jednoj farmaceutskoj kompaniji. I to isključivo zato jer je završio tečaj talijanskog tokom studija, a i otprije zna njemački i engleski.

Tako da, samo idi za onim što voliš i što te zanima. Isplatit će ti se kad-tad.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Old 21.09.2017., 13:23   #8
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Jako puno ljudi završi jedan faks i poslije radi nešto sasvim deseto. Moj rođak je diplomirao na antropologiji da bi se na kraju zaposlio kao PR u jednoj farmaceutskoj kompaniji. I to isključivo zato jer je završio tečaj talijanskog tokom studija, a i otprije zna njemački i engleski.

Tako da, samo idi za onim što voliš i što te zanima. Isplatit će ti se kad-tad.
E to je istina, slažem se da mnogi znaju završiti fakultet pa rade nešto sasvim drugo. Evo ja sam nekako odlučio da ako mi ne bude išlo na pravu da onda upišem kineziološki fakultet. Ja idem inače u teretanu cca godinu dana i primio sam se treninga od kraja osnovne škole i prekinuo sa igranjem igrica i tih stvari i obožavam trenirati, pričati sa prijateljima o treninzima (kada radim preko student servisa volim pričati s muškim društvom koliko uzimaju kalorija,proteina itd.)
I dalje stoji to da bih volio biti prevoditelj i naučiti još 3 strana jezika (njemački je sljedeći na rasporedu jer sam upoznat s njim), no kineziološki je nekako najzanimljiviji fakultet od svih koji su na popisu jer iskreno nema baš fakulteta za mene po mojoj mjeri.
DrizzyOvO is offline  
Old 21.09.2017., 21:40   #9
Pozdrav DrizzyOvO! Prije svega, ako nije problem, reci nam koju si tocno elektrotehnicku skolu zavrsio. Iste su u današnje vrijeme poprilično loše, osim par njih (čitaj jedne ). Također, rijetko koja škola takvog tipa ti može pružiti opće obrazovanje s kojim ćeš lako moći pratiti program na npr. ff-u. Priznajem, i ja sam iz tehničke škole otišao na Filozofski, no to je ipak bila teža škola; uz svo maltretiranje sa strukom, dovoljno se radilo i na hrvatskom, pigu, jezicima itd. Ne želim te podcjenjivati, no ukoliko i ove godine ne prođeš prijemne (svakako pokusaj jos jednom) vrijeme je da malo porazgovoris sa sobom. Razumijem da prolazis kroz svakakve faze, odlazak iz tehnicke struke cini se kao novi pocetak, bolja ekipa, cure,...

Kvalifikacijski ispit iz engleskog je realnost, a matura zavaravanje. Ako ne skupiš taj 51 bod (čini mi se da ti toliko treba) teško ćeš dalje pratiti program. Što se tiče prijemnog, rasturio sam ga iz prve. Pa ako si isao u tehnicku skolu bar ti logika, matematika i slicne stvari ne bi trebale biti problem. Iskreno, nazvao bi ga testom zdrave pameti

Ako ne uspiješ nakon drugog pokušaja predlažem ti tvz.

Ne kažem da treba odustajati od snova (moj primjer ti samo može biti poticaj), ali ponekad ipak treba biti realan..
Mr Mojo 995 is offline  
Old 21.09.2017., 22:06   #10
Quote:
Mr Mojo 995 kaže: Pogledaj post
Pozdrav DrizzyOvO! Prije svega, ako nije problem, reci nam koju si tocno elektrotehnicku skolu zavrsio. Iste su u današnje vrijeme poprilično loše, osim par njih (čitaj jedne ). Također, rijetko koja škola takvog tipa ti može pružiti opće obrazovanje s kojim ćeš lako moći pratiti program na npr. ff-u. Priznajem, i ja sam iz tehničke škole otišao na Filozofski, no to je ipak bila teža škola; uz svo maltretiranje sa strukom, dovoljno se radilo i na hrvatskom, pigu, jezicima itd. Ne želim te podcjenjivati, no ukoliko i ove godine ne prođeš prijemne (svakako pokusaj jos jednom) vrijeme je da malo porazgovoris sa sobom. Razumijem da prolazis kroz svakakve faze, odlazak iz tehnicke struke cini se kao novi pocetak, bolja ekipa, cure,...

Kvalifikacijski ispit iz engleskog je realnost, a matura zavaravanje. Ako ne skupiš taj 51 bod (čini mi se da ti toliko treba) teško ćeš dalje pratiti program. Što se tiče prijemnog, rasturio sam ga iz prve. Pa ako si isao u tehnicku skolu bar ti logika, matematika i slicne stvari ne bi trebale biti problem. Iskreno, nazvao bi ga testom zdrave pameti

Ako ne uspiješ nakon drugog pokušaja predlažem ti tvz.

Ne kažem da treba odustajati od snova (moj primjer ti samo može biti poticaj), ali ponekad ipak treba biti realan..
Zdravo! Išao sam u Končar ali upisao sam samo zato da završim srednju školu, ne zanima me baš pretjerano ta struka. Uvijek sam bio odličan u Engleskom i strani jezici su me zanimali.Išao sam u osnovnoj od 4. do 8. razreda na Njemački , no odustao sam zbog lošeg društva koji su bili tamo na nastavi, mislio sam upisati školu stranih jezika i učit Njemački tijekom srednjoškolskog obrazovanja,no to se nije dogodilo jer sam se htio posvetiti prolaženju nastave u školi jer sam imao tu fobiju da ću past razred pa sam se htio baš posvetiti nastavi.
DrizzyOvO is offline  
Old 22.09.2017., 01:13   #11
Quote:
DrizzyOvO kaže: Pogledaj post
Zdravo! Išao sam u Končar ali upisao sam samo zato da završim srednju školu, ne zanima me baš pretjerano ta struka. Uvijek sam bio odličan u Engleskom i strani jezici su me zanimali.Išao sam u osnovnoj od 4. do 8. razreda na Njemački , no odustao sam zbog lošeg društva koji su bili tamo na nastavi, mislio sam upisati školu stranih jezika i učit Njemački tijekom srednjoškolskog obrazovanja,no to se nije dogodilo jer sam se htio posvetiti prolaženju nastave u školi jer sam imao tu fobiju da ću past razred pa sam se htio baš posvetiti nastavi.
Uocavam par cudnih, nepromisljenih odluka, ugl sad imas vremena i razmisli o svemu. Neke stvari moras sam odluciti, a stavovi su ti malo nezreli...

Studiranje stranih jezika je puno vise od toga sto ti mislis - filoloski studiji seciraju jezike u tancinu. Fonologija i morfologija jezika vjerojatno nisu nesto o cemu si previse razmisljao.. U slucaju da zelis upisati njemacki (cini mi se da se spominjao) ti se jezikom moras napredno sluziti vec prije upisa (neka me isprave studenti tih grupa ako lažem!).

Dobro razmisli koji su ti motivi i da li je zelja realna.
Mr Mojo 995 is offline  
Old 22.09.2017., 11:12   #12
Quote:
Mr Mojo 995 kaže: Pogledaj post
U slucaju da zelis upisati njemacki (cini mi se da se spominjao) ti se jezikom moras napredno sluziti vec prije upisa (neka me isprave studenti tih grupa ako lažem!).
Ne lažeš. Predavanja na germanistici (kao i sve ostalo) su na njemačkom od prvog semestra.
Rakkatakka is offline  
Old 22.09.2017., 20:15   #13
Quote:
Mr Mojo 995 kaže: Pogledaj post
Uocavam par cudnih, nepromisljenih odluka, ugl sad imas vremena i razmisli o svemu. Neke stvari moras sam odluciti, a stavovi su ti malo nezreli...

Studiranje stranih jezika je puno vise od toga sto ti mislis - filoloski studiji seciraju jezike u tancinu. Fonologija i morfologija jezika vjerojatno nisu nesto o cemu si previse razmisljao.. U slucaju da zelis upisati njemacki (cini mi se da se spominjao) ti se jezikom moras napredno sluziti vec prije upisa (neka me isprave studenti tih grupa ako lažem!).

Dobro razmisli koji su ti motivi i da li je zelja realna.
da sve to znam da za njemački treba imati dobro predznanje, ja sam mislio uglavnom njemački upisati u školi stranih jezika znači ne na faksu
DrizzyOvO is offline  
Old 22.09.2017., 20:18   #14
A ništa mislim da ću se ispisati s prava sljedeći tjedan, nema smisla da ostanem na tom faksu, ja jesam štreber i dosta dobar učenik ali to je prestresan faks za mene , nije to za mene, mislim zanimljivo mi je to ali ne upisuje se faks jer je onako zanimljivo nego da se završi
DrizzyOvO is offline  
Old 22.09.2017., 22:27   #15
Ako imas ikakvog suvislog znanja iz srednje, razmisli o tvz-u.
Mr Mojo 995 is offline  
Old 22.09.2017., 22:56   #16
Quote:
DrizzyOvO kaže: Pogledaj post
A ništa mislim da ću se ispisati s prava sljedeći tjedan, nema smisla da ostanem na tom faksu, ja jesam štreber i dosta dobar učenik ali to je prestresan faks za mene , nije to za mene, mislim zanimljivo mi je to ali ne upisuje se faks jer je onako zanimljivo nego da se završi
Akademska godina nije ni počela, ti si platio upis na faks. Zašto bi ga odmah ispisivao bez da probaš? Možda će ti ić bolje nego što misliš, pogotovo ako te zanima.
Rakkatakka is offline  
Old 22.09.2017., 23:39   #17
S ovakvim stavom neces daleko. Visoko misljenje o sebi, a trud i stvarno znanje upitni. Ponavljam, ne zelim te obeshrabriti, ali bez ikakvog suvislog plana, a s ovako nezrelim stavom stvarno nema dalje. Ispisao si jezik zbog loseg drustva, srednju upisao samo da nesto zavrsis, a kineziologija te zanima jer vjezbas.
Na momente pomisljam da si trol, al bas kvalitetan.
Povrh svega otvaras temu u kojoj bi tebi forumasi trebali predlagati solucije, a ti se samo drzis svoje price.. Odgovor je jednostavan - ako ne mislis studirati ceka te šljaka i gotovo. Umjesto da se koncentriras na svoju struku ti fantaziras. Nadi posao, fokusiraj se na pripreme za upis na ff, ako ne ide nez.. Probaj sa strukom
Mr Mojo 995 is offline  
Old 23.09.2017., 17:58   #18
Quote:
Mr Mojo 995 kaže: Pogledaj post
S ovakvim stavom neces daleko. Visoko misljenje o sebi, a trud i stvarno znanje upitni. Ponavljam, ne zelim te obeshrabriti, ali bez ikakvog suvislog plana, a s ovako nezrelim stavom stvarno nema dalje. Ispisao si jezik zbog loseg drustva, srednju upisao samo da nesto zavrsis, a kineziologija te zanima jer vjezbas.
Na momente pomisljam da si trol, al bas kvalitetan.
Povrh svega otvaras temu u kojoj bi tebi forumasi trebali predlagati solucije, a ti se samo drzis svoje price.. Odgovor je jednostavan - ako ne mislis studirati ceka te šljaka i gotovo. Umjesto da se koncentriras na svoju struku ti fantaziras. Nadi posao, fokusiraj se na pripreme za upis na ff, ako ne ide nez.. Probaj sa strukom
Ja ovdje nikoga ne "trollam", napravio sam temu na forumu koji je poznat po raznim savjetima u vezi fakulteta, škola itd. pa samo želim od vas ljudi neki savjet što da radim, ja se ispričavam ako ste me svi krivo shvatili.Usput,ovo što si rekao da što sam upisivao srednju koja me ne interesira mi nije jasno.Ima toliko ljudi koji su upisivali srednju strukovnu pa na kraju se nisu time bavili, to jest nisu išli na faks koji je povezan sa srednjom u koju su išli tako da tvoja izjava ne drži baš vodu.
DrizzyOvO is offline  
Old 23.09.2017., 19:27   #19
Nekad je to mozda i funkcioniralo, danas kad strukovne skole rade sve samo da bi upisale sto vise razreda, kvaliteta istih je pala na minimum (osim nekolicine). Pogledaj samo koliko je ljudi iz tvog razreda uopce upisala faks. Tesko mi je povjerovati da znacajan broj ljudi (kako ti kazes) upisuje nesto o cemu u srednjoj uopce nisu slusali, dok nisu sposobni studirati ni ono sto se veze na njihovu struku. Naravno da nekima uspije ali masi nikako.
Moja referenca se odnosila na tvoj argument da si srednju upisao samo da zavrsis nesto...

Idi, probaj, razmisli o svemu, studiranje jezika je ozbiljna stvar. Također nemoj zaboraviti da uz engleski moras upisati jos jednu studijsku grupu s obzirom na to da je eng dvopredmetni.

Zadnje uređivanje Mr Mojo 995 : 23.09.2017. at 19:38.
Mr Mojo 995 is offline  
Old 24.09.2017., 11:01   #20
Ma meni su potrebni novci,kaj bum ja sad tu platio upis 7200 plus još hiljadu i nekaj za taj latinski, meni trebaju novci za odjeću i kaj ja znam kaj sve. Pa nemam ja para ne znam koliko,kaj sam ja u rodu s onim Trumpom. Budem se ispisao i dobit ću povrat novaca. Sjebao sam se kaj sam uopće i upisivao to a odlučio sam noć prije upisa da ću se upisati, inače sam čvrsto odlučio da ću opet pauzirati. Inače za pravni fakultet,ove godine je bio ukinut inicijalni test, a možeš se pitati zašto su ga maknuli, zato jer trebaju privući studente jer ih i ovako i onako imaju manjak, nitko ne želi upisati taj faks ili bježe na druge fakultete pa sad su maknuli test da privuku studente.Pauziram opet i boli me briga nije smak svijeta.
DrizzyOvO is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.