Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2015., 17:52   #841
Pozz
Je li moguce upisati paralelno ekonomiju u zg-u kad upisem 3. Godinu na fikozofskom?
Pamplemousse3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 21:02   #842
Quote:
Pamplemousse3 kaže: Pogledaj post
Pozz
Je li moguce upisati paralelno ekonomiju u zg-u kad upisem 3. Godinu na fikozofskom?
Možeš, ali od početka i izvanredno- ako nemaš status izvrsnog studenta.
Ekonomiju diplomski se zadnjih godina i ovu može upisati jedino sa prethodnim studijem ekonomije, a sad od ove više ni nema diplomskog.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 22:26   #843
Je li moguće opisati neki fakultet (preddiplomski) redovno ako sam upisao postdiplomski?
Melquiades Gama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 23:06   #844
Quote:
Melquiades Gama kaže: Pogledaj post
Je li moguće opisati neki fakultet (preddiplomski) redovno ako sam upisao postdiplomski?
ako imaš položenu maturu i možeš se normalno prijavit na postani-student, ne vidim zašto ne?
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 11:37   #845
Hej. Studiram dva dvopredmetna studija na ffzg. Ako dobijem status iznimno uspješnog studenta i želim upisati treći studijski program na tom istom fakultetu, znači li to da taj treći studij mora biti jednopredmetni ili može i dvopredmetni? Ispričavam se ako je već bilo pitanje, ja ga nisam pronašla Hvala.
FluffyBunny123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 13:25   #846
Quote:
FluffyBunny123 kaže: Pogledaj post
Hej. Studiram dva dvopredmetna studija na ffzg. Ako dobijem status iznimno uspješnog studenta i želim upisati treći studijski program na tom istom fakultetu, znači li to da taj treći studij mora biti jednopredmetni ili može i dvopredmetni? Ispričavam se ako je već bilo pitanje, ja ga nisam pronašla Hvala.
Može biti i dvopredmetni, ali onda moraš upisati dva dvopredmetna, ne možeš samo jedan
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 23:57   #847
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Može biti i dvopredmetni, ali onda moraš upisati dva dvopredmetna, ne možeš samo jedan
Znam da mi se jedan prijatelj prijavljivao na ffri diplomskom na dva modula (nastavnički i opći) te su mu obavezni predmeti priznati jednako. Izborne je morao upisati za svaki posebno. Drugi studij mu se jednako računao na oba modula. Dakle drugi predmet je bio samo nastavnički modul i njemu u studomatu piše posebno nastavnički/nastavnički i nastavnički/opći.
Melquiades Gama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 15:09   #848
Pozdrav svima! Sljedeće godine sam maturantica, a zanima me je li moguće paralelno studirati na ffzg i na pravnom fakultetu? Ako moram najprije završiti 1. godinu prvog fakulteta, koliko mi mora biti prosjek i koji su uvjeti?
__________________
This time next year we'll be millionaires! :)
DonaBarbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 19:25   #849
Je li moguce paralelno studirati jedna izvanredni i upisati jedan redoviti studiji, ako sam na ovom izvanrednom prethodno bio redoviti? Hvala
Kabel007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 20:08   #850
Quote:
Kabel007 kaže: Pogledaj post
Je li moguce paralelno studirati jedna izvanredni i upisati jedan redoviti studiji, ako sam na ovom izvanrednom prethodno bio redoviti? Hvala
ako ti to fakulteti omogućavaju, onda smiješ, tj. možeš. al zavisi koji su fakulteti u pitanju.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 00:37   #851
U specifičnoj sam situaciji.
Ispisala sam FFZG nakon 2 položene godine i upisala FKIT.
Sad sam 2.godina FKITa, polažem kao vanjske izborne polako neke kolegje s 3.godine svog starog faxa jer mi nedostaje i nadam se da će mi na 3.god odobrit paralelno studiranje 3.godine na oba faxa. Platila bih punu školarinu, sve što treba, samo da mi daju

Zna netko jel to moguće? Ima li još "genijalaca" poput mene?
(Prosjek mi je 3.8 na novom faxu i teško da ću ga navuć na 4.0!) Kome se uopće trebam obratiti s molbom, MZOŠu, starom faxu, novom faxu, svima, kome?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 09:49   #852
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
U specifičnoj sam situaciji.
Ispisala sam FFZG nakon 2 položene godine i upisala FKIT.
Sad sam 2.godina FKITa, polažem kao vanjske izborne polako neke kolegje s 3.godine svog starog faxa jer mi nedostaje i nadam se da će mi na 3.god odobrit paralelno studiranje 3.godine na oba faxa. Platila bih punu školarinu, sve što treba, samo da mi daju

Zna netko jel to moguće? Ima li još "genijalaca" poput mene?
(Prosjek mi je 3.8 na novom faxu i teško da ću ga navuć na 4.0!) Kome se uopće trebam obratiti s molbom, MZOŠu, starom faxu, novom faxu, svima, kome?
Uobicajan postupak je da ti faks kojeg drugog upisujes odobri paraleno studiranje. Uvjeti su obicno prosjek na 1. faksu (4.00 ili 4.50, ovisi kako gdje), da nemaš zastataka na faksu... pise u status/pravilnuku fakulteta pod iznimno nadareni studenti ili tako nesto.

Kod tebe nemam pojma kako bi to trebalo funkcionirati, sto je tebi prvi sto drugi fakultet. Ti si s prvog faksa ispisana, ne znam mozes li se opet upisati, mozes li se opet upisati izravno na 3. godinu ili bi te upisali u 1. pa bi ti priznavali polozene kolegije.

MZOSo koliko ja znam moze jedino onima koji su u 10% najboljih odobriti da neplacaju skolarinu na drugom fakultetu, inace je sve na drugom fakultetu hoce li ti odobriti.

Vjerojatno bi ti bilo najbolje otici na razgovor u studentsku sluzbu prvog fakulteta (tog kojeg si ispisala).
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 13:41   #853
Zar ne bi bilo totalno nelogično upisat me u 1.godinu ako imam 2 položene?
Hvala na odgovoru; znači na stari-novi fax moram ić.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 14:09   #854
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Zar ne bi bilo totalno nelogično upisat me u 1.godinu ako imam 2 položene?
Hvala na odgovoru; znači na stari-novi fax moram ić.
Ne znam kako je to pravno regulirano jer si ispisana,
gotovo sigurno bi ti priznali polozene ispite, ali ne znam moze li se ispisati i onda nakon nekoliko godina vratiti na faks, vjerojatno ovisi od fakulteta do fakulteta.

Podi na FFZG, oni ti odreduju uvjete.

ovo thread
iako je staro
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 13:46   #855
pozdrav ljudi zanima me jeli na 4. ili eventualno 5. godini (znači diplomski redovni studij) mogu upisati redovno preddiplomski studij i da se ne mora plaćati ako ništa drugo onda barem 2,3,4 i 5 godina ?

trenutno sam na tvzu 3. godina i nakon završetka sam mislio upisati sa polaganjem razlike tehnički fakultet u Rijeci i istodobno paralelno tome sveučilište u rijeci točnije fiziku

e sad vidim da je to sve do faksa i jeli oni to odobravaju ali kako čitam ovaj forum vidim da to i ovisi o ocjenama pa sad o kojim to ocjenama sa time da sam sa tvza prebacio na riteh ? jeli se gledaju ocjene sa riteha (to polaganje godine razlije i 4. godina) ili tvza jel ako je tvz onda piši kući propalo stime da mi prosjek nije 4.0-4.5 ?
kiki1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 22:20   #856
Pozdrav,


Trenutno sam na drugoj godini FERIT-a u Osijeku. Prvu godinu sam upisao redovno , nakon toga prvu ponavljao te drugu upisao u statusu izvanrednog studenta.

Htio bih u narednoj ak.god. 2017./2018. upisati jos jedan fakultet ( u statusu redovnog ) i nastaviti na trecu godinu na ovom faksu .

Zanima me jel to moguce , pa makar i s placanjem te prve godine na drugom faksu , jer mi je bitno da ponovno imam status redovnog ali i da dovrsim FERIT .

Hvala
mstaglicic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 17:57   #857
Jel ima nekog ovdje tko je završio jedan faks (zadnja godina ili apsolvent nakon pete), a upisao drugi faks (konkretno ZVU)?
Zanima me zbog participacije troškova studija.
robymed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:37   #858
Bok, imam par nedoumica oko paralenog studiranja dva diplomska studija, pa ako ovdje ima nekog tko paralelno studira, ili bilo tko ko zna nešto o tome, bilo bi super.
Studiram na filozofskom, druga godina jednopredmetnog studija, upisujem apsolventsku, i htjela bi probat paralelno upisat još jedan diplomski na filozofskom, jednopredmetni. Vidim u pravilniku o studiranju da ne bi trebala plaćat prvu godinu (4. Iznimno uspješnog studenta oslobađa se plaćanja participacije u troškovima prve godine drugog studija). Da li onda za sljedeću godinu normalno vrijedi neplaćanje za 55 ectsa ?
Da li mogu diplomirati na ovom prvom studiju, na kojem sam upisala apsolventsku, i onda ostati samo na tom drugom, kojeg sam upisala paralelno ? Da li mi normalno ostaju studentska prava ?
__________________
oryx7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 18:10   #859
Molim vas pomoć!

Paralelno studiram vec 4 godine, studij mi je 4+1, dakle diplomski je samo jednu godinu. Nisam plaćao školarinu nikada jer sam imao prosjek veći od 4.50.

Upisao diplomski prvog faksa prosle godine, a ove godine trebao bih i diplomski drugog faksa, kazu da cu morati platiti skolarinu za drugi studij. Mene zanima je li ikako to moguce izbjeci i da mi linkate mozda koji pravilnik.. kome da se obratim. U pitanju nisu mali novci

Studiram u Splitu.

Znam da mnogo stvari ovise o tome s kim pričaš na referadi i da li ti je covjek voljan pomoci ili ne. Ja sam nazalost nabasao na covjeka kojeg nije briga. 'Skolarina vam se plaća' i tocka, nikakvih pregovora.

Da li cu ista dobiti ako zovem MZO(S) ili sto da radim? Kome se obratiti. Zelim barem pokušati nesto uciniti.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 02:15   #860
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoć!

Paralelno studiram vec 4 godine, studij mi je 4+1, dakle diplomski je samo jednu godinu. Nisam plaćao školarinu nikada jer sam imao prosjek veći od 4.50.

Upisao diplomski prvog faksa prosle godine, a ove godine trebao bih i diplomski drugog faksa, kazu da cu morati platiti skolarinu za drugi studij. Mene zanima je li ikako to moguce izbjeci i da mi linkate mozda koji pravilnik.. kome da se obratim. U pitanju nisu mali novci

Studiram u Splitu.

Znam da mnogo stvari ovise o tome s kim pričaš na referadi i da li ti je covjek voljan pomoci ili ne. Ja sam nazalost nabasao na covjeka kojeg nije briga. 'Skolarina vam se plaća' i tocka, nikakvih pregovora.

Da li cu ista dobiti ako zovem MZO(S) ili sto da radim? Kome se obratiti. Zelim barem pokušati nesto uciniti.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Obrati se MZO-u na [email protected] i oni će ti odgovoriti jer su takve stvari propisane ugovorom između ministarstva i sveučilišta. I svakako bi trebao otići na sastanak s prodekanom za nastavu na tom drugom studiju ili mu poslati mail.

Nego jesi li završio diplomski na prvome studiju pa sad upisuješ drugi. Tu mislim da ćeš morati platiti jer kad budeš upisivao drugi diplomski više nećeš biti paralelni student i onda te ne mogu osloboditi na temelju paralelnog studiranja. Ako nisi završio prvi diplomski, onda mislim da više ne zadovoljavaš kriterije za oslobađanje od školarine. I ja ću biti u sličnoj situaciji za godinu dana.
capttawish is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.