Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2017., 16:27   #461
Ne znam u kojem si gradu, mene su u ST naručili 23. ovog mjeseca, što je prilično brzo, s obzirom na liste čekanja na kakve sam navikla u bolnici. Zašto nemaš vremena čekat?
__________________
A fine line separates the weary recluse from the fearful hermit.
Finer still is the line between hermit and bitter misanthrope.
Eta-Carinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 08:52   #462
Ima tko iskustva s "kvrgicama" na jeziku, prema korijenu? Po izgledu lici na oteknute papile. Nekoliko dana sam s desne strane visoko na jeziku osjecala kao da me nesto grebe. Jucer pogledam jezik, sa strane i po sredini pun crvenih tockica a to gore izboceno. Pijem cca 10ak dana zoloft i uplasila sam se da nije reakcija na njega. Odem doktorici i ona me ubjedjuje (nakon pogleda od cca sekunde) da je jezik normalne boje i da su to sve okusni pupoljci
Mislim, znam kako mi jezik izgleda i nikad po njemu nisam imala crvene tockice a ovo oteceno straga sigurno nije ni vidjela. Sprasila me kuci i sad ne znam sto raditi niti kome se obratiti

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 00:41   #463
Bok ljudi. Imam pitanje-vec 2 mj vidim na povrsini jezika da je bijelo-žut i sad skužim da je prema korijenu jezika počelo još i tamnit, i googlam i piše:crni(dlakav) jezik!! Kaaaaj! Da ne pričam da su mi zubi savršeno bijeli, perem 3 puta na dan, jezik četkam otkad sam ovo primjetila-preko mjesec i pol. Popila sam od 1-6mj sveukupno 6 antibiotika. Ne pijem ih vec mjesec i pol. I pušim i redovito konzumiram alkohol. Idem na more za tjedan dana i zanima me da li trebam doktoru, šta je to i kako da to maknem. Nisam nikada to imala!! A nisam nikad ni ovoliko antibiotika pila!!
Fuuuuj, help!!
Živući cistitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2019., 20:50   #464
preosjetljiv jezik

Molim ,ako je netko imao sličan problem kao ja da se napiše koju riječ .
Naime ,prije 6 mjeseci sam ozlijedio površinu jezika ,prejako sam ga istrljao četkicom za zube pa je se sutradan jezik djelimično oljuštio .Oljušteni dio je bio crven i gladak i ,naravno ,peckalo me skoro sve što sam jeo i pio. No ,to je relativno brzo prošlo ,površina jezika se obnovila sve ok . Ali ,nakon izvjesnog vremena površina jezika mi je postala osjetljiva na kontakt sa zubima ,doslovce su me vlastiti zubi žuljali ,imam osjećaj da su mi rubovi zubi oštriji nego što jesu i da mi rezuckaju i ozlijeđuju jezik .Čak sam zamolio zubara da mi obrusi zube po unutarnjim rubovima .Doktor me je uputio na ORL ,no nažalost ,otorinac je vidio da sam se liječio od Gerb-a i odmah je to pripisao kiselini iz želuca tj.drugoj vrsti refluksa ,točnije LPR-u i propisao mi Controloc .Kako poboljšanja nije bilo ,a i ja nisam vjerovao da je to u pitanju jer nikakve druge simptome refluksa nisam imao,otišao sam na privatnu gastroskopiju. Taj gastroenterolog je takođe rekao da ne vjeruje da se kiselina vraća u usta jer mi kardija dobro zatvara ,nema oštećenja sluznice jednjaka itd..Nedavno sam opet bio na redovnoj kontroli kod otorinca ,koji opet ,nažalost ,moj problem nije uzeo za ozbiljno ,nego je pomalo nagađao da je možda alergija na neku hranu itd.. uglavnom ni dijagnoze ni terapije ni pomoći nikakve..
Tak da bi bio veoma zahvalan ,ako je netko imao sličan problem da napiše pokoju riječ jer je ovo doista toliko iritantno za poludit .Hvala .
equalizer4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2019., 22:25   #465
Bok ljudi , danas sam primjetio crnu mrljicu , više vuče na malu pjegicu sa lijeve strane jezika , ne peče,ne iritira,niti je nisam osjetio sve dok je nisam ugledao u ogledalu , izgleda kao podljev krvi.Ima li tko kakvih iskustava?
ytho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2019., 15:40   #466
Bok ljudi , imam problema sa jezikom,dosta vremena mi je bijeli a ponekad se znam ujutru buditi sa jako suhim jezikom.Te bjeline se rješavam četkanjem ali se ona ponovno vraća.Prije par dana sam primjetio da mi je ispod jezika nabubrilo nešto,ni sam neznam šta je to,sa lijeve strane jezika.Priložio sam fotografiju da bolje vidite i da pogledate ako imate kakvih iskustva. https://prnt.sc/o3dkgf
Dosta sam zabrinut,higijenu vodim uredno,svaku večer i ujutro,ponekad i kroz dan kada stignem kad sam kod kuće,imam 21 godinu i nisam neki strastveni pušač,jedna kutija mi je dovoljna na jedan tjedan.
ytho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 18:14   #467
Quote:
ytho kaže: Pogledaj post
Bok ljudi , imam problema sa jezikom,dosta vremena mi je bijeli a ponekad se znam ujutru buditi sa jako suhim jezikom.Te bjeline se rješavam četkanjem ali se ona ponovno vraća.Prije par dana sam primjetio da mi je ispod jezika nabubrilo nešto,ni sam neznam šta je to,sa lijeve strane jezika.Priložio sam fotografiju da bolje vidite i da pogledate ako imate kakvih iskustva. https://prnt.sc/o3dkgf
Dosta sam zabrinut,higijenu vodim uredno,svaku večer i ujutro,ponekad i kroz dan kada stignem kad sam kod kuće,imam 21 godinu i nisam neki strastveni pušač,jedna kutija mi je dovoljna na jedan tjedan.
Izgleda DA ti je to zlijezda slinovnica, otidji na šalatu il nekom orl na pregled, ocito imas problem s njom, nema veze s jezikom
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2019., 00:00   #468
Pozdrav svima,

bojim se da mi je zubar 'sprzio' jezik s nekim od sredstava koje koristi, je li to moguce? Vjerujem da je, s obzirom da sam u zadnji nekoliko tjedana dolazila k njemu x puta zbog jednog problema sa zubom. Vec su mi tamo bila suha usta, kasnije me poceo peci sami vrh jezika, i odtad me nije popustilo, makar se mrvicu smanjilo. Znaci pece me kad jedem bilo sto, i kad samo s jezikom prodje po nepcu i slicno.

Zanima me samo da li ce to proci samo od sebe, tj da li jezik zacjeljuje nakon nekog vremena i moze se oloraviti od tog 'przenja' s kemikalijama, ili mi to moze ostati trajno?
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 00:17   #469
Dragi svi,

Iako ova tema nije među najživahnijima, vrijedi pokušati...
Pogađate, trebam Vašu pomoć/savjet/iskustvo
Naime, od sredine listopada imam problem s jezikom i usnom šupljinom. U početku me jezik jače peckao u području vrha i sredine jezika(gdje imam brazdu), da bi peckanje postupno prestalo i vršak jezika pocrvenio, a papile na vršku jezika otekle. Točnije, prvo je bilo manje crvenilo s manje oteknutim papilama na lijevoj strani vrška jezika, a kasnije se crvenilo postupno proširilo na desnu stranu vrška i sad je čitavi vrh jezika žarko crven, a papile su otečene i izgledaju kao manji grozdovi malina. Blago peckanje se ponovno javilo tek sredinom studenog.
U isto vrijeme kad su započeli problemi s jezikom, slučajno primjećujem na lijevoj unutrašnjoj strani obraza manji blago žućkasti krug omeđen tankim rubom crvenila. Krug je fizički bio dosta diskretan, ali osjetio se zbog hrapavije površine u odnosu na ostatak usne šupljine. Kasnije sam primjetila da krug bude hrapaviji ili gladak u ovisnosti što jedem/ koristim (npr. nakon paste za zube područje bude hrapavije). U odnosu na početak, krug se proširio i danas je duplo veći u istom tom području i više nije žućkaste, nego blago crvenkaste boje u središtu. Ne znam je li ovo povezano s jezikom, ali je činjenica da su sve promjene u ustima počele na lijevoj strani.

Dodatne info: Nisam pušač, ne pijem alkohol, žgaravicu sam imala možda par puta u životu, u vrijeme kad mi se prvi put javilo peckanje jezika bila sam na nešto rigoroznijoj prehrani bez šećera, kvasaca etc (ali uzimala sam vitamine), bris usne šupljine uredan (ali nalaz je bio gotov u 1 radni dan, a rečeno je da će biti za 4 radna dana pa ne znam ima li to nekakvog utjecaja na pouzdanost rezultata, odnosno je li trebalo naznačiti neke posebne pretrage koje bi se trebale napraviti s uzorkom brisa)
Bila sam kod oralnog patologa, međutim nije mi znao reći o čemu je riječ, već mi je za grgljanje propisao kapi za oči koje sadrže kortikosteriode (???) s ciljem da eliminira nekakve druge stvari pa ćemo poslije terapije tek vidjeti što dalje (?).
Kako bih prvo htjela ipak saznati što bi mogao biti uzrok svemu, a tek onda primijeniti nekakvu terapiju, molim vas da mi se javite ako ste imali sličnih iskustava. Svaki savjet je dobrodošao i unaprijed vam hvala na njemu
__________________
Nista to.Najmanje se govori kad te se najviše tiče.
LeTtuCe007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2020., 17:12   #470
Bijeli plik na vrhu jezika

Pozdrav

Prije mjesec dana pojavio mi se bijeli plik na samom vrhu jezika. Koristio sam propolis i neku tekućinu za afte jer sam radio na brodu i po terenu. Malo se taj plik povećao ali ništa strašno. Zvao sam doktora uho,grlo,nos ali kako su sad praznici može me primit tek za par dana. Poslao sam mu sliku preko whatsupa na mobitel a on kaže "Ništa opasno. Ili je fibrom ili papilon". Ako je netko imao slično iskustvo da me umiri za ovih par dana. U svakom slučaju javit ću što je bilo.
antikam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2021., 16:16   #471
Quote:
*LoLa* kaže: Pogledaj post
Jesi pio kakav antibiotik u posljednje vrijeme? Meni ovo izgleda kao Kandida, možda je sam Rojazol bio preslab pa ti nije pomogao? Googlaj kandida jezik, slično izgleda, ako ne i isto. Iako, nisam stručnjak.
Ja sam pila u 7 mjesecu sumamed, dobila u 8 napad žučnog kamenca i izgleda akutni napad gastritisa, nikad prije imala problema.
Poslali su me na operaciju žuči prije mjesec dana operirana, veliki stres od svega toga, slabo jela i smrsavila dosta.
Sad se sve smiruje, I prije tjedan dana me krenuo jako peći jezik, usne, oči suhe, neka vrućina u ušima.
Pila sam i emaneru dva mjeseca, prestala kada me počeo peći jezik.

Dr mi je napamet dala rojazol gel, malo mi je bio jezik bijel.
Gastroenterolog mi je pogledao jezik, da mu se čini da nije od želuca.
Znači od utorka koristim royazol gel, bilo je bolje, ali evo 5 dan, mene i dalje pece jezik, više ne usne ali jezik da.
Mislim tražiti dr uputnicu za oralnu patologiju u gundulicevoj ili ako mi netko može reći kamo da krenem da li je ovo nešto opasno jer me hvata tjeskoba zašto mi se to desava, dali su to zbilja gljivice, I kamo da krenem, da li se vama čini da bi mogle po opisu biti gljivice? Da li može imati veze sa emanerom? Žuči?
Hvala

Sent from my SM-A125F using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2021., 19:02   #472
osjećaj dlaka na jeziku

Pozdrav. Imam sina od 6 godina koji se već duže vrijeme žali na osjećaj dlaka na jeziku i zbog toga ima potrebu stalnog ispiranja usta i pljuvanja. Vodila sam ga kod pedijatrice koja je rekla da je jezik malo bjelkast i dala rojazol da ga mažemo. Međutim iako smo mazali i djelomično mu je neko vrijeme pomogao ne u potpunosti jer je on i dalje imao taj osjećaj, nakon prestanka mazanja osjećaj je i dalje tu. On inače ima malo uvećan treći krajnik ali nije za operaciju, kontroliramo ga kod orl-a pa ne znam jel bi to moglo imati kakve veze s time. Sljedeći korak mi je stomatolog da vidim što će on reći. Zanima me jeli netko imao sličan slučaj ili možda zna u čemu bi moga biti problem.
__________________
Ukrasne torte za svaku prigodu
marta988 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.